انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 12:47pm

پاسخ به موضوع  [ 20 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 ترمو متر لیزری 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

و اما یک ایده برای دوستان خلاق :-B
مطلبی که از سایت bbc در صفحه قبل نقل کرده ام رو بخونید و در نظر داشته باشید ما دستگاه زمین شناسی را به یک دماسنج متصل کنیم ( سنسور صنعتی قابل نفوذ در خاک حدودا 20 سانت )و دمای خاک رو در نقاط متعدد و منظم سنس کنیم و در سطرو ستونها ذخیره کنیم سپس با نرم افزار آنالیز سنگ و حفره داشته باشیم.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

سه شنبه 19 آبان1394 - 11:45pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
دوستان به هوای پیدا کردن فلز برای ترمومتر هزینه نکنید .
اعلام دماهای مختلف برای طلا و غیره صحت ندارد . ترمومتر نمیتونه فلز رو در عمق نشون بده مگر اینکه مقدار زیادی فلز در نزدیک سطح خاک باشد . یا اینکه فلز داخل تونل و اتاقک باشد و بلطف اختلاف دمایی که فضای خالی نسبت به محیط اطراف دارد ، بتوان از وجودش آگاه شد .
ضمنا به اعدادی که فروشندگان برای این سیستم اعلام میکنند اعتماد نکنید . برای هر فلزی عدد خاصی را نمیتوان اعلام کرد . اختلاف دما برای اجسام مختلف در فصلهای مختلف فرق میکند و ممکنه حتی برعکس هم بشه @-) :
مثلا در تابستان هوای داخل اتاقک از بیرون خنکتره و در زمستان که بیرون سرده ، هوای داخل اتاقکها از بیرون گرمتره
در تابستان آب چشمه ها و آبهای زیرزمینی از هوای بیرون خنکتره و در زمستان ، نسبت به دمای بیرون قضیه برعکس میشه
قبلا عرض کردم که فقط برای کارهای خاص کاربرد دارد @};-

لا اله الا هو

چهارشنبه 19 آبان1394 - 12:11am
استاد
استاد
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
و اما یک ایده برای دوستان خلاق :-B
مطلبی که از سایت bbc در صفحه قبل نقل کرده ام رو بخونید و در نظر داشته باشید ما دستگاه زمین شناسی را به یک دماسنج متصل کنیم ( سنسور صنعتی قابل نفوذ در خاک حدودا 20 سانت )و دمای خاک رو در نقاط متعدد و منظم سنس کنیم و در سطرو ستونها ذخیره کنیم سپس با نرم افزار آنالیز سنگ و حفره داشته باشیم.

ممنون از اطلاع رسانی شما برای اهرام مصر . هر چه سیستمهای مختلف بیشتری استفاده میشه ، رمزو رازهای جدیدتری از آثار قدیم ظاهر میشه .
بله ، با تصویر حرارتی میشه براحتی فضای خالی و نقاط ناهماهنگ نسبت به اطراف را پیدا کرد . اما سیستمهای حرارتی تصویری طرزکارشان فرق میکند . سیستم زمین شناسی انجمن بر اساس میزان مقاومت و رسانایی خاک ، عمل میکند .
برای بدست آوردن اطلاعات بر اساس داده های حرارتی باید سیستم پیچیده تری داشته باشیم . اما در عمل سیستم زمین شناسی هم بخوبی حفره را نشان خواهد داد . ولی توانایی پراب زدن در سنگ و دیواره ها را ندارد و بسیار وقت گیر است .
شرکت OKM نوعی ترمواسکن تصویری ارائه داده که با EXP4000 تکمیل میشه و تصویری بر اساس اسکن حرارتی ارائه میدهد . اما باید از دقت تصاویرش مطمئن شد . فکر نمیکنم که برای عمق ، توانایی داشته باشد .
پیوست:
ترمواسکن.gif

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

لا اله الا هو

چهارشنبه 19 آبان1394 - 12:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سنه دژ گیان ،
من فقط اشاره ای داشتم برای تبدیل مدار زمین شناسی به ترمومتر باید یک مدار واسط داشت و این مدار تغییرات دمایی رو به تغییرات اهمی تبدیل کنه و در مدار زمین شناسی ذخیره بشه . و یا حتی برنامه مدار دوباره نوشته بشه. در هر صورت کار نشد نداره
حتی میشه با یک دماسنج دیجیتالی و یک سنسور صنعتی ترمومتری ساخت و زمین را به شکل شطرنجی علامت گذاری نموده و دمای هر خانه را سنجش نمود و داده ها را در جدولی یاداشت کرده و سپس با وارد نمودن مقادیر بصورت دستی در نرم افزار اسنافلر و سپس سورفر تصاویر ترموگرافی تولید نمود.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

چهارشنبه 19 آبان1394 - 12:47am
استاد
استاد
آواتار کاربر

خواهش میکنم @};-
طرح شما درست است . میتوان با گذاشتن اطلاعات هرنقطه در کنار هم ، تصویر خروجی گرفت ، ولی فکر کنم فقط یک لایه از زمین اسکن بشه . میزان عمقزنی بستگی به سنسورها خواهد داشت .
به هر حال بنده از فکرهای خلاقانه خوشم میاد چون در درجه اول فقط با طرح و ایده میتوان سیستمهای جدیدی رو بوجود آورد . تا ایده نباشد ساخت و طراحی سیستم امکان پذیر نخواهد بود .

لا اله الا هو

چهارشنبه 19 آبان1394 - 12:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فقط عكسهايي رو كه سيو كردم نگه داشتم واينا رو
10تا20طلا(افزايش دما)
9نقره( افزايش دما)
4سفال( افزايش دما )
3موادمعدني بي ارزش (افزايش دما)
6پوشش حرارتي زغال وپودر و... (افزايش دما)
8مفرغ( افزايش دما)
7ساروج وملات قديم( افزايش دما)
5فلزات بي ارزش( افزايش دما)
كاهش دماتا3درجه حفره يا تونل- قبلا هم يه چيزي رو اشتباه تايپ كرده بودم كه معذرت ميخوام در ضمن موقع جستجو يا بايد دم دماي صبح يا يكي دوساعت بعد از غروب افتاب باشه بازم ميگم من خودم با اين به نتيجه نرسيدم وتوصيه نميكنم
وتوضيحات كامل در عكسها هست اين مطالب رو هم جهت سوالي كه دوستمون كرده بودند گذاشتم وبازم ميگم خريدشو تو صيه نميكنم در ضمن تو جمهوري پره قيمتي هم نداره مواظب باشين وسوسه نشين و فريب فروشندگان رو نخورين

آخرین بار توسط madrek در چهارشنبه 20 آبان1394 - 7:58am ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 20 آبان1394 - 7:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اينم از بقيه عكسها فكر كنم تمام توضيحات روخدمت دوستان ارائه دادم بازم اگه سوالي بود در خدمتم وخواهشا دوستان قبل هرگونه موضع گيري مطالبم رو بخونن

چهارشنبه 20 آبان1394 - 7:54am
کاربر فعال
کاربر فعال

دمت گرم آقا هوشی .حالا هی من میخام یه موضوع جدید مطرح کنم و از حضور اساتیدی مثل جنابعالی استفاده کنیم بعضیا آدمو سرد می کنن . آقا خداوکیلی هرکی میتونه تو این کمک کنه بسم الله

چهارشنبه 20 آبان1394 - 8:46am
کاربر فعال
کاربر فعال

اساتید و دوستان محترم لطفا کمک کنند در جهت ساخت ترمومتر .مدار یا اطلاعات الکترونیکی هرکس داره بسم الله @};-

پنج شنبه 21 آبان1394 - 4:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mehdi1393 نوشته است:
دمت گرم آقا هوشی .حالا هی من میخام یه موضوع جدید مطرح کنم و از حضور اساتیدی مثل جنابعالی استفاده کنیم بعضیا آدمو سرد می کنن . آقا خداوکیلی هرکی میتونه تو این کمک کنه بسم الله

دوست عزيز اگه مطالبي كه من ارايه دادم دلسردي شما رو در پي داشت شرمنده ولي چيزي كه از 150 تومن تا يكي دو ميليون قيمت داره ارزش وقت گذاشتن نداره وفكر نكنم اموزش استفاده از ترمو متر براي دفينه يابي هم لازم باشه قرار بدم

سه شنبه 26 آبان1394 - 7:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 20 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 36 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure