انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 12:32pm

پاسخ به موضوع  [ 52 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 اسکنر زمین با سنسور ثابت 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

شما جوری محکم صحبت میکنی که انگار خودت در کانتینر رو باز کردی داداش تو ترکیه

--------------------------
از کجا معلوم شاید جزء همون سربازای دم مرز بودم که در کامیون رو باز کردم و دیدم ولی تهدیدم کردن که بگم فلز مس بوده :D

پنج شنبه 30 مهر1394 - 12:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

جاوید نوشته است:
درود بر شما
چند روز پیش با یه نفر که همچنین دستگاهی 3 سال پیش از انگلستان اورده بود تماس تلفنی داشتم که میگفت یه لوپ ثابت داره و با یه لبتاب در 10 متری اون قرار میگرفت و زمین را در شعاع 10 متر کلا اسکن میکرد و همه فلزات یا غیر فلزات را میتونست تشخیص بده برای اولین بار به دعوت یه گروه برای تست به شمال کشور برده بود که همونجا اون گروه نامردی میکتتد و دستگاه را ازش به زور میگیرند قیمت دستگاه 3 سال پیش 90 ملیون تومان بوده در مورد اسم اون که سوال گرفتم گفت اسم اون را فراموش کردم فقط گفت یه لبتاب داشت و یک لوپ که روی زمین ثابت قرار میگرفت

جاوید عزیز من هم تعریف این دستگاه رو زیاد شنیدم و حتی صد خریدش رو داشتم که اینجا پیدا نشد و حتی سلیمانسه هم رفتم پیدا نشد گفتند تو ترکیه هست.
این دستگاه اسمش سنائو (Senao) ساخت کشور (اسراییل) هست.

زمین شناسی.نقطه زن فلزجو = موفقیت

پنج شنبه 30 مهر1394 - 1:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

در هر حال هرکدوم از دوستان خبر موثقی از نوع و اسم و کارکرد دقیق دستگاه خاص پیدا کرد پیام خصوصی بده تا من با چندتا از دوستان مقتدر برون مرز صحبت کنم!

پنج شنبه 30 مهر1394 - 2:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

delta 1 نوشته است:

از کجا معلوم شاید جزء همون سربازای دم مرز بودم که در کامیون رو باز کردم و دیدم ولی تهدیدم کردن که بگم فلز مس بوده :D

آها پس محل خدمتت ترکیه بوده
چون اونجا در کانتینرو باز کردن
:)) :))

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

پنج شنبه 30 مهر1394 - 3:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بدون رد و یا تایید نظر هیچکدام از دوستان فقط باید به یک نکته منطقی توجه داشته بشیم ....

سیستمی که دوستان عزیز در این تاپیک تشریح کردند بدون تردید باید بر پایه اصول ناشناخته فیزیک عمل کند که البته غیر محتمل نمیباشد . ولی تنها جای این سوال باقی میماند که در صورت وجود چنین دستگاههای در بازار تجاری هیچ توجیهی برای ساخت دستگاههای بسیار گرانقیمت GPR باقی نمیماند و مسلما بسیاری از مراکز علمی و تیمهای حرفه ای باستانشناسی فقط از این مدل دستگاه و یا مشابه آن استفاده میکردند ...
همچینین هیچ طرح تجاری موفقی هم در مدت طولانی ناشناخته باقی نمیماند و احتمالا شرکتهای زیادی با هر روش ( مهندسی معکوس و .... ) به اسرار آن پی برده و مشابه آن را تولید خواهند نمود

پنج شنبه 30 مهر1394 - 9:33pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
این سیستم که در پست اول اشاره کردند ، در صورتی که وجودش حقیقت داشته باشد ، باتوجه به مشخصاتی که گفتند ،
- از گروه سیستمهای GPR نیست . در سیستمهایی که از فناوری GPR استفاده میکنند ، لازم نیست سیستم یا سنسور حتما با خاک در ارتباط باشه و از دور اسکن میکنه
- همچنین با توجه به توضیحات ، از گروه سیستمهای سنجش مقاومت هم نیست چون احتیاج به پراب زدن نداشته
گزینه ای که میمونه و با توضیحات جور درمیاد ، سیستم لرزه نگاریه
طبق توضیحات ، باید از نوع لرزشی باشه و با امواج لرزشی کار کنه .
تنها در این سیستمها دیده میشه که سنسور به خاک بچسبد . ( احتمالا برای تماس بهتر و نفوذ قدرت ، سنسور را چال کردند )

در این سیستمها با فرستادن امواج و محاسبه دقیق زمان برگشت ، فاصله تمام نقاط هدف با دقت بالا محاسبه میشه و شکل تقریبی و عمق دقیق هدف معلوم میشه .
همچنین میزان برگشت موج و همچنین نوع تغییر در موج برگشتی، نوع هدف را تا اندازه ای نمایان میکند . بخصوص سختی یا نرمی هدف . در نهایت میتونه تصویر خروجی به ما بده . پس چنین سیستمی میتونه وجود داشته باشه .
اما در مورد وضوح تصویر و تفکیک فلزات و غیره چه در جی پی آرها و چه در این سیستمها تا این اندازه نیست که همه چی دقیقا معلوم باشه . معمولا دستگاه داری محترم برای جلب مخاطب اغراق میکنند .

نوع سیستمهای لرزشی برای اهداف خاصی طراحی میشن و گاها اینقدر بزرگ هستند که سیستم با یک کامیون مخصوص خودش وصل شده و سنسور لرزشی توسط جک هایی به زمین فشار داده میشود .

تصویر کارکرد این نوع سیستمها را دیده ام . در حالی که کامیون امواج را به زمین میفرستد تا دهها متر اونورتر ، زمین کاملا میلرزد و عمق بالایی رو میزنه . از اغلب جی چی آرها بیشتر نفوذ دارد . حالا شعاع 8 متر و عمق 10 متر برای سنسوری کوچکتر از این نوع ، دور از انتظار نیست .
پیوست:
1.jpg

پیوست:
2.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

لا اله الا هو

پنج شنبه 30 مهر1394 - 10:16pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام به همه دوستان
شرکت okm ،لرزه نگار تصویری داره ولی فقط تونل و حفره یابه و هیچ گونه فلزی رو نمیتونه بگیره.

To be willing is to be able

پنج شنبه 30 مهر1394 - 11:00pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

bardia نوشته است:
delta 1 نوشته است:

از مرحله پرتی داداش :D
قبل اینکه کامیون یا یک ماشین یا کامیون یا هر وسیله دیگری از کشور خارج بشه اول توسط مامورای ایرانی بازرسی میشه بعد وارد ترکیه میشه
شما که مسئله ای به این سادگی رو نمیدونی وای به حال مسائل دیگه =))
شما خوش باش با تفکراتت

پنج شنبه 30 مهر1394 - 11:29pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
شاید از اون کامیونا بوده که من میگم :D

لا اله الا هو

جمعه 30 مهر1394 - 12:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

delta 1 نوشته است:
bardia نوشته است:
delta 1 نوشته است:

از مرحله پرتی داداش :D
قبل اینکه کامیون یا یک ماشین یا کامیون یا هر وسیله دیگری از کشور خارج بشه اول توسط مامورای ایرانی بازرسی میشه بعد وارد ترکیه میشه
شما که مسئله ای به این سادگی رو نمیدونی وای به حال مسائل دیگه =))
شما خوش باش با تفکراتت

هاها
آها لابد توی آشخورو فرستادن بارنامه رو چک کنی و درم باز کردن گفتن بیا بازرسی...
خودت ببین چی زدی خندت نمیگیره؟
بحث کردن با امثال شما فایده نداره.
جوری حرف میزنه انگار بار گوجه فرنگی بوده این آقا هم ارزیاب گمرک بازرگان.

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

جمعه 1 آبان1394 - 4:35am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 52 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 73 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure