انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 اردیبهشت1403 - 12:50am

پاسخ به موضوع  [ 131 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 14  بعدی
 خریدن دستگاه ایرانی 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

سلام شهاب جان ,ممنون از شما

راستش من تا حالا با این دستگاه کار نکردم ولی توی دستگاهای دست ساز بیشتر رو این مدل مانور داده شده ,حالا نمی دونم بدرد بخور هست یا نه؟جواب شما رو باید کسانی بدند که با این دستگاه کار کردند.
تصویر

مابین انسانها چیزی نیست جز دیوارهایی که خودشان ساخته اند.

پنج شنبه 26 اردیبهشت1392 - 1:12pm

من نمیخوام از این اقا طرفداری کنم اما اگه این عمقی که واسه این دستگاه گفتن درست باشه !!!
ارزشش رو داره
حالا از مهندسین سایت باید پرسید تا چه حد میتونه واقعیت باشه!!لطفا در این مورد دوستان اگاه یه توضیحی بدن..
در ضمن در مورد دستساز مهندس صفایی هم اگه کسی اطلاعی داره یه توضیحی بده
ممنون

پنج شنبه 26 اردیبهشت1392 - 9:38pm
مدیر کل
مدیر کل

یکی از دوستان این دستگاه 8000 رو داره. اینطور که من دقیقا از ایشون سوال کردم و تست کردن ؛ فلزیابی هست با قدرت بالا ثبات نسبتا خوب و تفکیکی که بد نیست اما به تفکیکش نمیشه اعتماد کرد! یک مقدار ظاهرا دکمه منوهاش مشکل داره که خیلی دیر عوض میشه ؛ حالا نمیدونم همه مدلاش اینجوریه یا برای دوست ما اینجور بوده.
حالا ایشون با همین فلزیاب و ردیاب ما جاهای مختلفی رفتن. حتی یک جا رو هر دو دستگاه جواب داد که کندن و کوزه و سفال پیدا کردن! با ازمایشاتی که روی سفال انجام شد مشخص شد ردیاب ما بدلیل توانایی حذف ذرات براحتی میتونه این هدف رو حذف کنه اما اون فلزیاب توانش رو نداشت! حالا نمیخوام تبلیغ کنم اما واقعیت امر اینه که اون دوستمون الان دیگه بیشتر با ردیاب کار میکنه و دیگه حتی به اون فلزیاب خوب هم اعتماد زیادی نداره!
در هر صورت فلزیاب بدی نیست اما باید سطح توقع خیلی بالا و آرمانی نباشه.

جمعه 26 اردیبهشت1392 - 1:55am

دوستان کسی اطلاع نداره قیمت این 8000 چنده؟؟

جمعه 27 اردیبهشت1392 - 11:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

okasava68 نوشته است:
دوستان کسی اطلاع نداره قیمت این 8000 چنده؟؟

الان فک کنم حدود 3.5 میلیونه

بهترین زندگی برای کسانی است که نیک بیاندیشند وپارسایی را سرلوحه زندگی خود کنند

اشوزرتشت

جمعه 27 اردیبهشت1392 - 12:07pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: تبریز
قیمت EPG8000 دوربر 5میلیون هست من جدیدا که با هاش تماس گرفتم گفت که یه مشکلی پیش امده و فعلا دیگه دستگاه نمیسازند انشااله بزودی که مشکلش حل شد دوباره به کارش ادامه میده

جمعه 27 اردیبهشت1392 - 1:16pm

ممنون دوستان

جمعه 27 اردیبهشت1392 - 1:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: تبریز
سلام دوستان! شاید این سوال خیلی از دوستان باشه که این چطور دستگاهی است و چگونه کار میکنه چون من سابقه کار 3ساله با این دستگاه را دارم برای روشن شدن این مساله و قلق های خاص آن به صورت کامل آموزش میدهم :

دستگاه EPG8000 یک دستگاه پالسی است که آقای صفایی میسازه بر روی دستگاه چهار کلید تنظیم گذاشته شده و یک دگمه منو و یک چراغ تفکیک کلید

کلید GAIN: کاربرد این کلید برای زمین های مختلف فرق میکنه اگر در زمینهای نرم و ماسه ای میخواهید کاوش کنید میتوانید این کلید را تا آخر باز کنید ولی اگر زمین شما سنگلاخی است باید تا نصفه باز کنید با این کلید میتوانید به عنوان عمق سنج هم استفاده کنید هر چقدر کم باز بشه کم میزنه من برای فهمیدن عمق تقریبی هدف از این کلید استفاده میکنم بطوریکه وقتی جایی را سنس کرد این کلید را کمی میبندم و دوباره محل را میزنم و این کار را تا آستانه بستن کامل ادامه میدم اگر تا آستانه بسته شدن بازم زد مشخص میشود که فلز مورد نظر در سطح خاک بین 10الی 40سانتی متر است به نظر من بهترین کاربرد این کلید همان حدس تقریبی متراژ جنس میتواند باشد.

کلید THRSHو DISCR : این کلید برای تفکیک طلا است که بر روی سیستم تعبیه شده است بصورتی که باید چراغ به صورت چشمک زن باشد تا تفکیک اش خوب کار کند جایی که طلا باشد چراغ پر نور میشود و جایی که غیر از طلا باشد چراغ کلا خاموش میشود که البته این زمانی است که قدرت سیگنال های دریافتی زیاد باشد یعنی یا فلز در زیر خاک بزرگ باشد یا عمق کمی داشته باشد و تا یک متر میتوانید روی تفکیک حساب کنید

کلید SENS : این کلید هم بری سنس دستگاه است و بهترین حالت تنظیم این آنست که با دیسک 50سانتی متر باید 2چراغ روی LEDروشن شود و برای پروب 1*1 هم 3چراغ روشن شود

عمق کاوش : این شاید سوال خیلی از دوستان باشد که چقدر عمق میزند ببینید دوستان آنچه من با فلز جدید تست کردم یک فلز مس 10*10را با دیسک 50در 70سانتی متر میزنه و پروب 1*1 در 110سانتی متری میزنه و یک فلز استیل 60*60 را با دیسک 50 در 230سانتی متر تست گرفتم و با پروب 1*1 در حدود3متر زد نهایت کاوش را میشه حدود4متر پیش بینی کرد البته فلز جدید! همانطوریکه دوستان میدانند به طور متوسط بین 30الی 60درصد تفاوت فلز جدید با قدیم است که با این حساب میشه گفت که تا5متر هم در شرایط ایده ال محیطی میشه روش حساب کرد

منو: زمانی که کلید منو را فشار میدهید امکاناتی همچون تغییر فرکانس –دیلی-فیلتر کار گذاشته شده که هریک برای مقاصدی طراحی شده اند.

نتیجه گیری : آنچه تا این مدت من از این فلزیاب دیده ام به نظر من خیلی بهتر از سایر فلزیابهای کارخانه ای مانند پالس استار و سیستم های VLF و دست سازها هستند ثبات و پایداری عالی دارد و خیلی کم اتفاق میفتد که از حالت بالانس خارج بشه برای نتیجه بهتر فقط باید باهاش تمرین کنی که قلق دستگاه دستت بیاد

در پایان از دوستان هر کس که این فلزیاب را داره و مشکلی داره من در خدمتش هستم که رفع مشکل شود
پیوست:
EPG8000.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 27 اردیبهشت1392 - 7:40pm
کاربر فعال
کاربر فعال

:x مرسی دوست عزیز ، عزیز جان

جمعه 27 اردیبهشت1392 - 11:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

از تلاشت براي آموزش اين دستگاه خيلي متشكرمaziz_1388.
ما شما رو گير آورديم ديگه ولكنت نيستيم.سوالات زيادي در مورد اين دستگاه دارم كه پيشاپيش اگه سوالاتم ناشيانه بود و باعث كسالت شما شد عذر خواهي ميكنم.
epg800 من از همون زمان كه از آقاي صفايي گرفتم با باطري 12 ولت كار ميكنه.ميخوام بدونم اگه باطري 16 يا 18 ولت بندازم به دستگاه آسيبي نميزنه؟يا تو پايداري و برد دستگاه تاثير منفي نميزاره؟
اگه ولوم"تريشولد"رو بصورت يه صفحه ساعت فرض كنيم،شما در كار با لوپ 50 اين ولوم رو در ساعت چند قرار ميديد؟با لوپ 1*1 چطور؟

یکشنبه 5 خرداد1392 - 8:24pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 131 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 ... 14  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Resa و 92 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure