انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 11 اردیبهشت1403 - 4:39am

پاسخ به موضوع  [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 91 , 92 , 93 , 94 , 95 , 96 , 97 , 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
درود .
مزیت سیستمهای دیگ اینه ک میتونی بسازی و ب ظاهر کار بکنه .
هر دفه مشغول ساخت یکیش باشی در اخر ی سرگرمی هست .و سالها وقتتو بگیره
مزیت پیدی اینه که سالها وقتتو میگیره ممکنه موفق بشی و ممکنه نه اینم بستگی به تلاشت داره .قرار نیست با یک یا ده بارو صد بار ازمایشو خطا به سیستمی خاص برسی ک حکمتی دارد.
میتونین از جناب سنه دژ هم واضح تر بپرسید چندصد بار ازمایش و خطا انجام داده.پس باید تحمل سختی و شکست بیش از حد رو داشته باشی.گاهی هم باهوش و شانس هم همراهت باشه ک کم نیاری
مطالب رو بخونی اونی ک باهوشه و تفکر سالم داشته باشه خودش میفهمه .اونیم ک انکار میکنه کار نمیکنه کسی زورش نکرده و دلیلی بر اثبات چیزی نیست
بخشی از ساخت هم مربوط میشه به قطعاتی ک بدونی چیه ک بتونی پیدا کنی تا ازمونو خطا داشته باشی.و دلیل داره
هزینه و وقت ازمایش خطا رو داشته باشی ک ممکنه سالها طول بکشه .
باید مغزی پولادین و صبر و تحمل شکستهای متعدد رو داشته باشی.
ولی وقتی معما حل شود میبینیم ک خیلی ساده هست.
چون خود طراح با ازمایش و خطا اینو ساخته.

آخرین بار توسط babrestan در دوشنبه 21 شهریور1401 - 1:29pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 21 شهریور1401 - 1:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت استاد سنه و ممنون از این همه اطلاعات مفید

طرح جناب طلا چیزی جز یه پین پوینتر vlf نیست و از همچین مداری در اندازه یه پین پوینتر میشه انتظار داشت طرح فرستنده که متشکل از هارمونیک دوتا موج هست و اصولاً باید موج سینوسی باشه اینجا از موج مربع استفاده شده و مابین امگا و ژنراتور یه ترانزیستور npn قرار گرفته که این قسمت رو شبیه پالسی ها کرده و..... و ادغام این مدار با فرانکو برای ما جای سوال داره که آیا آنتن باید حذف بشه یا خیر اوسیلاتور حذف بشه یا خیر سلف و میکسر حذف بشه یا خیر کل مدار حذف بشه یا خیر آیا لازمه که قطعات دیسپلی تغیر کنه یا خیر یه شماتیک شبیه فلو چارت منتشر کرده که بنده شک دارم که اونم ایده خودشه یا از جایی برداشته چون گاها این دوستمون حرفایی میزنه که ادم احساس می‌کنه ارشد الکترونیکه بعضی وقتا هم حرفایی میزنه که احساس میکنم هنوز اونقدر تخصص نداره واقعا اگر خودشون ساختن مارو با فیلم کوتاهی خوشحال کنن وگرنه جوری حرف نزنن که انقار کوه های کوتاه و بلند رو ایشون آفریدن و پولشون رو به رخ بقیه نکشن من این روزا تا حرفی میزنم میگن پاشا اختشاش آفرینی می‌کنه ملت دیگه حوصله مدارهای سر کاری رو نداره

دوشنبه 21 شهریور1401 - 1:25pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلام و ارادت
خوب پاشا جان یکم صبر داشته باش ببینیم چی میشه
درسته که ادغام امگا و فرانکو یکم عجیبه ، اما شاید نکته ای ازش دراومد
گاهی یه دوستی ممکنه ایده هایی داشته باشه که کارامد باشن و نخواد کلی مطرح کنه
وقتی میخوایم کار نشدی انجام بدیم مثل گرفتن برد بلند ، باید دنبال ایده های نشد باشیم . شخصا از ایده های نشد ، خوشم میاد
اگه پی دی رو با همه سیستمهای دنیا مقایسه کنیم ، میبینیم که یجورایی نشده
بهترین شرکتهای معتبر دنیا سالهاست که دارن فلزیابهای مطرح رو ارتقا میدن و با نهایت توان تلاش میکنن اما هنوز برد همه شون تو یه محدوده گیر کرده و ظاهرا از این بیشتر نمیشه
درحالی که پی دی داره یه کار متفاوتی انجام میده
اگه میخواید متفاوت باشید باید دنبال تغیرات و ایده های عجیب بگردید وگرنه همین آشه و همین کاسه
حالا جناب طلا هم زحمت کشیدن ایده ای رو مطرح کردن ( هر چه که باشد ) بنده باز احترام میزارم به هرچی ایده جدیده ، بلکه راهی باز بشه
اگه هر سیستم آماده ای بتونه برد عجیبی داشته باشه و صاحبش فیلم بزاره ، دیگه فقط میشه نشون دادن یا به رخ کشیدن . معمولا آموزش ازش درنمیاد
اگه یه طرح ناتمام هم باشه که دیگه فیلم نداره و باید روش کار کنیم . این بهتره تا اینکه فقط فیلمشو ببینیم و دیگه هیچوقت خودشو نبینیم
اگه بنده بیام یه فیلم از سیستمم بزارم ، مطمئن باش بعضی از بچه ها افسردگی میگیرن . ممکنه بعضیها سیستماشونو بکوبن به دیوار . اما خوب باید تلاش کرد
در ناامیدی بسی امید است
بنده پارسال مقداری وقت روی یه والف گذاشتم واسه جاهایی که زیاد امنیت نداره ، اما نسبت به زحمتش، نتیجه ش برام جالب نبود ، کلی دیگه باید وقت بزارم که به زحمتش نمیارزه . بعدش تصمیم گرفتم اگه فرصت شد روی امگا بعنوان یه والف کار کنم تغیراتی بدم
در حد یه والف با برد قابل قبول نسبت به اندازه ی لوپ و رد آهنی و حساسیت به طلا و نقره ، و سادگی مدارش ، بهش اطمینان دارم

لا اله الا هو

دوشنبه 21 شهریور1401 - 3:01pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: سانفرانسیسکو
سنه دژ نوشته است:
در مورد طرح جدیدی که شما ارائه دادین
راستش بنده زیاد الکترونیک بلد نیستم که طرح شما رو بخوام محاسبه کنم
اما اینو میدونم که برای سنس از راه دور ، قبل از طراحی و محاسبات ، باید یه دید درست و کلی از طرح داشته باشیم و بدونیم داریم چی رو با هم ادغام میکنیم و چگونه سیستم میتونه اثرات پدیده رو بگیره و نشون بده
یعنی بخوایم نخوایم ، با پدیده روبرو هستیم
در فرانکو که داده ها از طریق آنتن وارد میشن اما در پی دی یه حالت چند جانبه داریم که شاید بنظر بعضیها پیچیده هم باشه
حالا شما اگه بخواین امگا رو استفاده کنین اما براش فرستنده ی دیگری بزارین که فکر میکنم بخشی از خواص امگا از دست بره
در مورد پایداری امگا ، بخاطر شکل خاصی که داره ، بله میتوان مثلا برد فرستنده رو داخل گودی زیر امگا گذاشت و تاثیری بر امگا نداشته باشه . فلزات خارجی هم زیاد تاثیری ندارن چون کل امواج رو در داخل داریم
حالا چطور میخواین در این طرح از روش سنس فرانکو استفاده کنین ، باید عملا تست کرد

درست میفرمایید خاصیت امگا اصلی مثل این نیست اما خب بگزارید واضح تر بگم هدف از این طرح چیه

اگه به ساخت پی دی باشه که توصیه من همون پی دی هست اما خب وقتی کسی همت نمیکنه یکساعت مدار رو راه بندازه چطور ممکنه بیاد فلزیاب پیدی رو با این همه گیر و دار رو بسازه ، تضمین میکنم کل راه اندازی این مدار به اندازه بخشی از تایم ساخت امگای پی دی اصلی هم وقت نمیبره ، اگه کسی مدعی برد بهتره از فلزیاب پیدی هست بگه یه سکه ۵۰۰ تومنی رو ۳۰ سانت در هوا میزنه؟ یا یه بشقاب رو چقد میزنه یا در خونه رو ، خب من میخوام فقط نکات تنظیم امگا رو کمی متوجه بشیم که اصلا تنظیم امگا به چه نحویه و چه نقطه ای و تنظیم در حد میلی متر چه تاثییری روی برد میزاره؟ وگرنه بنظرم وقتی با یه باتری ۹ ولت ! برای هم فرستنده و گیرنده ، میتونیم با پایین ترین حد مصرف باتری ، فلزی رو زیر خاک اشکار کنیم ، سوالی برامون پیش میاد که چه چه عاملی هست ایا رسانایی خود فلزه یا اطراف فلز و رساناها جریانی وجود داره ؟!

در مورد ساختار مدار برد هم بگم ، خودم زیر خاک با لوپ ۵۰ سانتی زیر ۱ متر تست کردم میتونه اشکار کنه !
و خلاف فلزیاب پالسی با لوپ بزرگتر اهم بالاتر میره و مصرف کمتر و برد بیشتر میشه :ymhug: اصلا ینی هر چقدر از روی مدار کم کنی بردش بیشتر میشه
خودم باهاش یه توباکس درست کردم با مدار فرستنده مجرا از گیرنده ۳متر از هم فاصله داشتن اینجا مچ میشدن رفتار فرستنده حکم گیرنده رو داشت :D ینی با نزدیک کردن فلز به لوپ فرستنده ، گیرنده بود که اشکار سازی میکرد اونم وابسته به تنظیم یا افزایشی بود یا کاهشی ! اگه اینکارو همه شما کردید و میدونید که من حرفی ندارم بزنم

بعدم نمیخوام بگم پیدی رو ول کنید این طرح فقط کمکی هست و برای اگاهی از طرح اصلی ساخته میشه و ربطی به جایگزینی ندارد و پی دی ارزشش جداس ، ینی این رو در بدتربن حالا بعنوان تجربه میسازیم

امیدوارم به جذابیتهای این طرحهای ساده پی ببرید ،ممنون از سنه دژ عزیز بابت توضیحات مفیدشون و دیگر دوستان @};-

درود

آخرین بار توسط طلا در دوشنبه 21 شهریور1401 - 3:46pm ویرایش شده است، در کل 4 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 21 شهریور1401 - 3:15pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
سلام و ارادت
خوب پاشا جان یکم صبر داشته باش ببینیم چی میشه
درسته که ادغام امگا و فرانکو یکم عجیبه ، اما شاید نکته ای ازش دراومد
گاهی یه دوستی ممکنه ایده هایی داشته باشه که کارامد باشن و نخواد کلی مطرح کنه
وقتی میخوایم کار نشدی انجام بدیم مثل گرفتن برد بلند ، باید دنبال ایده های نشد باشیم . شخصا از ایده های نشد ، خوشم میاد
اگه پی دی رو با همه سیستمهای دنیا مقایسه کنیم ، میبینیم که یجورایی نشده
بهترین شرکتهای معتبر دنیا سالهاست که دارن فلزیابهای مطرح رو ارتقا میدن و با نهایت توان تلاش میکنن اما هنوز برد همه شون تو یه محدوده گیر کرده و ظاهرا از این بیشتر نمیشه
درحالی که پی دی داره یه کار متفاوتی انجام میده
اگه میخواید متفاوت باشید باید دنبال تغیرات و ایده های عجیب بگردید وگرنه همین آشه و همین کاسه
حالا جناب طلا هم زحمت کشیدن ایده ای رو مطرح کردن ( هر چه که باشد ) بنده باز احترام میزارم به هرچی ایده جدیده ، بلکه راهی باز بشه
اگه هر سیستم آماده ای بتونه برد عجیبی داشته باشه و صاحبش فیلم بزاره ، دیگه فقط میشه نشون دادن یا به رخ کشیدن . معمولا آموزش ازش درنمیاد
اگه یه طرح ناتمام هم باشه که دیگه فیلم نداره و باید روش کار کنیم . این بهتره تا اینکه فقط فیلمشو ببینیم و دیگه هیچوقت خودشو نبینیم
اگه بنده بیام یه فیلم از سیستمم بزارم ، مطمئن باش بعضی از بچه ها افسردگی میگیرن . ممکنه بعضیها سیستماشونو بکوبن به دیوار . اما خوب باید تلاش کرد
در ناامیدی بسی امید است
بنده پارسال مقداری وقت روی یه والف گذاشتم واسه جاهایی که زیاد امنیت نداره ، اما نسبت به زحمتش، نتیجه ش برام جالب نبود ، کلی دیگه باید وقت بزارم که به زحمتش نمیارزه . بعدش تصمیم گرفتم اگه فرصت شد روی امگا بعنوان یه والف کار کنم تغیراتی بدم
در حد یه والف با برد قابل قبول نسبت به اندازه ی لوپ و رد آهنی و حساسیت به طلا و نقره ، و سادگی مدارش ، بهش اطمینان دارم

گل فرمودید :ymapplause:
بشخصه معتقدم اگه vlfساخته میشه امگا قویترین نتیجه رو تو همه لوپهای دوبل میده ینی ممکنه تنظیمش نکته داشته باشه اما بشخصه بقدری فیکس میشه که بردش سوپرایز کننده هست

البته که ممکنه ارتباط مستقیمی با فلزیاب vlf نداشته باشه و به اینجور طرحها خلاصه بشه ، چون تو امگا اگه لوپ گیرنده فرکانس غلطی هم داشته باشه بازم گیرندگی بنحوی اتفاق میافته اما با شدت و تاثییرات متفاوت ( شاید چیزی که به گیرنده بر میگرده خود فرکانس نیست و اثرات دیگه ای هست !!! در حد تئوری )

حتی من جای امگا و لوپ مرکزی رو برعکس کردم نتیجه جالبی بهم داد :ymhug: ( لوپ امگا گیرنده فرستنده مرکز )

درود

آخرین بار توسط طلا در دوشنبه 21 شهریور1401 - 3:34pm ویرایش شده است، در کل 3 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 21 شهریور1401 - 3:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

طلا نوشته است:
سنه دژ نوشته است:
در مورد طرح جدیدی که شما ارائه دادین
راستش بنده زیاد الکترونیک بلد نیستم که طرح شما رو بخوام محاسبه کنم
اما اینو میدونم که برای سنس از راه دور ، قبل از طراحی و محاسبات ، باید یه دید درست و کلی از طرح داشته باشیم و بدونیم داریم چی رو با هم ادغام میکنیم و چگونه سیستم میتونه اثرات پدیده رو بگیره و نشون بده
یعنی بخوایم نخوایم ، با پدیده روبرو هستیم
در فرانکو که داده ها از طریق آنتن وارد میشن اما در پی دی یه حالت چند جانبه داریم که شاید بنظر بعضیها پیچیده هم باشه
حالا شما اگه بخواین امگا رو استفاده کنین اما براش فرستنده ی دیگری بزارین که فکر میکنم بخشی از خواص امگا از دست بره
در مورد پایداری امگا ، بخاطر شکل خاصی که داره ، بله میتوان مثلا برد فرستنده رو داخل گودی زیر امگا گذاشت و تاثیری بر امگا نداشته باشه . فلزات خارجی هم زیاد تاثیری ندارن چون کل امواج رو در داخل داریم
حالا چطور میخواین در این طرح از روش سنس فرانکو استفاده کنین ، باید عملا تست کرد

درست میفرمایید خاصیت امگا اصلی مثل این نیست اما خب بگزارید واضح تر بگم هدف از این طرح چیه

اگه به ساخت پی دی باشه که توصیه من همون پی دی هست اما خب وقتی کسی همت نمیکنه یکساعت مدار رو راه بندازه چطور ممکنه بیاد فلزیاب پیدی رو با این همه گیر و دار رو بسازه ، تضمین میکنم کل راه اندازی این مدار به اندازه بخشی از تایم ساخت امگای پی دی هم وقت نمیبره ، اگه کسی مدعی برد بهتره از فلزیاب پیدی هست بگه یه سکه ۵۰۰ تومنی رو ۳۰ سانت در هوا میزنه؟ یا یه بشقاب رو چقد میزنه یا در خونه رو ، خب من میخوام فقط نکات تنظیم امگا رو کمی متوجه بشیم که اصلا تنظیم امگا به چه نحویه و چه نقطه ای و تنظیم در حد میلی متر چه تاثییری روی برد میزاره؟ وگرنه بنظرم وقتی با یه باتری ۹ ولت ! برای هم فرستنده و گیرنده با مصرف پایین ترین حد میتونیم فلزی رو زیر خاک اشکار کنیم مهمه که بگیم چه چیزی چه عاملی هست ایا از رسانایی خود فلزه یا اطراف فلز و رساناها جریانی وجود داره ؟!

در مورد ساختار ندار برد هم بگم ، خودم زیر خاک با لوپ ۵۰ سانتی زیر ۱ متر تست کردم میتونه اشکار کنه !
و خلاف فلزیاب پالسی با لوپ بزرگتر اهم بالاتر میره و مصرف کمتر و برد بیشتر میشه :ymhug: اصلا ینی هر چقدر از روی مدار کم کنی بردش بیشتر میشه
خودم باهاش یه توباکس درست کردم مدار فرستنده مجرا از گیرنده ۳ نتر فاصله داشتن اینجا مچ میشدن فرستنده حکم گیرنده رو داشت :D ینی با نزدیک کردن فلز به لوپ فرستنده گیرنده اشکار سازی میکرد اونم وابسته به تنظیم یا افزایشی بود یا کاهشی ! اگه اینکارو همه شما کردید و میدونید که من حرفی ندارم بزنم

بعدم نمیخوام بگم پیدی رو ول کنید این طرح فقط کمکی هست و برای اگاهی از طرح اصلی ساخته میشه و ربطی به جایگزینی ندارد و پی دی ارزشش جداس

امیدوارم به جذابیتهای این طرحهای ساده پی ببرید ،ممنون از سنه دژ عزیز بابت توضیحات مفیدشون و دیگر دوستان @};-

به خدا خودتم نفهمیدی چی تایپ کردی

دوشنبه 21 شهریور1401 - 3:23pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
پاشا جرو بحث تو با طلا
مثل بحث من با جهانبین هست :D
شایدم خودش هست چون تازه عضو شده :-?
طرح اصلیش ک فرانکورو بسته ب عنوان گیرنده میتونه انتن حذف بشه و سیم پیچ بیاد و شاید شاید در راه اندازی ی طرح اولیه باشه ک بخوایم هدف قدیمی بگیریم.
حالا من میگم اول سیستمی بساز و کشف کن بعد تغییر مسیر بده .
اینطور باشه بنده ذهنم هس زاهوری رو بتونی با پیدی قاطی کنی
چون زاهوری برد بیشتری برای جریان برق داشت

آخرین بار توسط babrestan در دوشنبه 21 شهریور1401 - 4:04pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

دوشنبه 21 شهریور1401 - 3:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ببرستان عزیز من با هیچکس مشکل ندارم و خودمو هم علامه نمی‌دونم که خدایی نکرده دیگران رو مورد تمسخر قرار بدم من کوچیک همه هم هستم ولی این دوست جدیدمون طلا از وقتی که اومده فقط حرفای فضایی میزنه بدون مستند این منو ازار میده

دوشنبه 21 شهریور1401 - 3:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

pashaof نوشته است:
ببرستان عزیز من با هیچکس مشکل ندارم و خودمو هم علامه نمی‌دونم که خدایی نکرده دیگران رو مورد تمسخر قرار بدم من کوچیک همه هم هستم ولی این دوست جدیدمون طلا از وقتی که اومده فقط حرفای فضایی میزنه بدون مستند این منو ازار میده

به زبان ساده میگم ، که علت آزار رسیدن به شما ، عدم هماهنگی شما با موضوع هست ، اینجا کسی مجبور نیست موضوعی رو که علاقه نداره دنبال کنه ، منم تا جایی که میدونم و تست کردم قرار دادم و میدم ، مطمئن باشید اگه روزی بخوام مدار و تستش رو قرار بدم ، دیگه دلیلی نداره توی این انجمن فعالیتی داشته باشم و بدلیل نکته هایی که نگفتم خیلیها ممکنه دلخور بشن که چرا توضیح ندادی و افسردگی میگیرن ! که چرا میای به رخ میکشی! دقیقا برعکس شما ( توقع ادمی حد نداره ).... در مورد عکس ساخت لوپ و مدار شاید بتونم تهیه کنم اما فیلم رو دیگه نمیزارم ینی تا اینجای کار علاقه ای به گذاشتنش ندارم ، چون ممکنه به کلاهبردای و دروغ بنده پی ببرید :D پولم بفرستم میگید پول به رخ میکشه ، مدارم به شما بدم اوکیه ؟ لطفا بحث رو ادامه ندید چون اینبار با تمام سدهایی که ممکنه دوستان غیرمتمایل جلوی این مبحث بنده قرار بدن من کار خودمو میکنم ، اگه تاپیک به بیراهه هم بره من کسی نخواهم‌ بود که اطلاعات گمراه کننده ای گذاشته باشم و خدایی نکرده انجمن رو به هم بریزم ... این رو شاهد خواهید بود که طرحهای اینچنینی ممکنه مغایر مفاهیم پایه باشه ینی علمی هست اما رفتارش فرق داره ! چون تستهایی که میکنیم رو استاد الکترونیک نمیکنه چون بقول شما خیلی پیش پا افتاده و نشد بنظر میاد و ترجیحا اون شخص ماهر میاد طبق کتاب عمل کنه تا بیاد تستهای ابدایی کنه که کانلا حق داره ، در مورد مدار اما اگه جوابی نداد قطعا من مقصرم و بدلیل اطلاعات غلط ، باید گزارش بدید که من تاپیک خراب کن هستم ;;)

درود

دوشنبه 21 شهریور1401 - 4:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

اینجا صاحب نظران الکترونیک مارو باید ببخشن که میایم تست میکنیم ، اینجا ارایه میکنیم ، امیدوارم اساتید کسی دلخور نشه ، چون ماها نکته میگیم که به تواقع الکترونیکی برسیم ، ینی کسی ماوارایی فکر نمیکنه که خدایی نکرده و دقیقا محاسبات ریاضی و فیزیک کاملا باهاش کار میکنن ، وگرنه قبلها فرانکو هم تست میشد کسی نمیدونست چی به چیه حتی اساتید L-) ، خب ماهم تست میکنیم که به منطق الکترونیکی میرسیم و این خودش جذاب ترین بخش داستانه ، ینی اون چیزای اسرار امیز کم کم نقش فنی و الکترونیکی بخودشون میگیرن

حالا دقیقا مثال دارم براتون ، چون برای مدار به طراحی فرانکو اینجا کار داریم اینو میگم

استاد حمید در پستی جواب بنده رو دادن که کاهش مقاومتهای ۱۰ و ۱۲ ( ۱ کیلو ) در فرانکو باعث افزایش تقویت میشه و افزایش خازنهای موازی ( ۵۶۰ پیکو ) با این دو سبب افزایش گیرندگی میشه

اینجا دوتا پارامتر هست که دوستان رو به اشتباه میندازه یکی افزایش تقویت هست یکی افزایش رویت هست

ینی طبق مدار فرستنده که با کمی تغییر در فرانکو ادغام میشه و تشکیل پیدی میده با مقوله ای طرفیم که عکس تقویت اسمی عمل میکنه ینی برای برد بیشتر خلاف تقویت عمل کنیم !!!!! چه کار باید کرد ؟؟؟ کدوم قطعه رو باید تغییر داد؟! اینو بگید کم کم متوجه منطورم میشید

درود

دوشنبه 21 شهریور1401 - 4:58pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 91 , 92 , 93 , 94 , 95 , 96 , 97 , 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 56 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure