انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 10 اردیبهشت1403 - 12:00am

پاسخ به موضوع  [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 90 , 91 , 92 , 93 , 94 , 95 , 96 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

طلا نوشته است:
babrestan نوشته است:
بنده نزدیک به 3 سال دارم تلاش میکنم .هزینه کردم و وقت گزاشتم.پس باید خودمون تلاش کنیم و چیز رایگانی داخل سایت نیست
یبار که برد بالایی توی فلزات داشتم توی حالت فلزیاب یه سکه نجیب رو تقریبا 30 سانت. فکر کردم مدارم تکمیل شده اما اشتباه میکردم .
دوباره بارها ساختم و خراب کردم تا مدارو درک کنم
الان هم خیلی از ایرادات رو گرفتم .و مشخصه و همشو باید رعایت کنی وگرنه مدارت را نمیفته و تلاشت بیفایدس
بعد به رموز کالیبره پی ببری.
در تلاش هستم اخرین مراحلو طی کنم

احسنت :-BD

نتایج جالبی بوده ! هر چند اهن نزدن بنظرم خیلی خاص و اسرار آمیزه که ماشالا شما بسادگی بهش رسیدین ، تبریک میگم ، ما که آرزومونه آهن نزنیم

Pd = سنس حرکتی :-H

در مورد مدار که میگم دوستان میتونن اینو لحاظ کنن ، فک کنم اگه کمی فنی باشید متوجه عکس میشید و اگه سوالی بود درخدمتم ، عکس رو اینجا و تو تاپیک فرانکو میزارم نهایت اگه جمع این تامیک متوجه این بود که بدرد تاپیک نمیخوره بسادگی راجبش ادامه نمیدیم ، دیگه منو ببخشید

خروجی دوگانه از یک ایسی مرز استانه . مقاومتهای led ها نیاز به اندازه قیق دارند

مقاومتهای بخش دیسپلی برای یک ایسی و تمام که واکنش حساس باشه

مدار فرستنده ساده اما کاملا کارامد میشه برای فرکانس اصلی رو از 10 کیلو تا ۲۵۰ کیلو هر چی میدونید امتحان کنید . تنظیم فرکانس ایسی ۵۵۵ بسادگی با سه تا مقاومت سه تا خازن قابل تنظیم و تغییره

درود بر شما دوست عزیز تلاشتون ستودنیه لطفا ادامه بدید مباحث وایده ای که دارید

جمعه 18 شهریور1401 - 9:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: سانفرانسیسکو
سلام ، ممنون از توجه شما کاوه جان ، اما خب بنظرم وقتی دوتا از دوستان یه ساعت وقت نمیزاره اینهارو بسازه ، و گزارشی بده از عملکرد ، من دیگه چه چیزی میتونم به ادامه داستان اضافه کنم ، اینجا نه وقت زیادی میبره و نه هزینه ای نمیخاد ، بنظرم همینکه تا یه پستی درج میشه صدتا ادم انتقادی میان ، این بد ه ... انگار ماها بجای ساختن منتقد کار دیگرانیم ، خب بسازید ، اونوقت منم اونقد چیزای خفن دیگه برای دوستان رو میکنم که همه سود ببرن . موفق باشید

زمان و هزینه حدودی ساخت

مونتاژ مدار فرستنده ۱۰ هزارتومن ! زمان ساخت ۳۰ دقیقه
پیچیدن دو تا لوپ ساده و فرم دادن یکی به شکل امگا و نخ پیچ کردن ۴۰ هزارتومن ۶۰ دقیقه

اگه کسی هزینه نداره شماره کارت بده واریز کنم فقط بسازه !

درود

یکشنبه 20 شهریور1401 - 1:01pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلام به همگی
و درود بر شما دوست عزیز ، بخاطر ارائه این طرح
این شماره حساب بنده رو یاداشت بفرمائید :D

همیشه کسانی که دنبال ایده و تغیر و نوآوری هستن ، به موفقیت نزدیکترن

بنده که خودم فعلا در شرایط ساخت و ساز نیستم وگرنه اولین نفر هستم که هر ایده ی جدیدی رو تست میکنم
اما از بین این همه کاربر ، مطمئنا صدها نفر پی دی رو ساختن . کاری نداریم که موفق شدن یا نه . اما حداقل کلی وقت و هزینه گذاشتن و زحمت کشیدن . حالا نمیدونم چرا کسی این طرح رو دنبال نمیکنه ! تاز خیلی ساده تر از پی دی هم هست

فکر میکنم بچه ها اینقد با امگا سروکله زدن که یجورایی از امگا ترسیدن :(
والا اینقدرا هم ترسناک نیست
یه سری هم فقط دنبال اینن که یکی بیاد سیستم جدیدی بزنه و عمومیش بکنه و جواب هم گرفته باشه ، بعدش مثل مور و ملخ میریزن سرش و میسازن . هر کسی دهها طرح و نظر و تغیر بهش اضافه میکنه و همه میشن علامه
یعنی آدم خلاق و دانا زیاد داریم اینجا اما خلق و خوی هم رو گرفتن
از همون اوایل که مدار فرانکو رو در سایت خارجه مطرح کردن و دیدم یه بخاری ازش بلند میشه ، بارها خواستم که براش تایپیک بزنم اما طرز واکنش خیلیها ، باعث شد که اینکارو نکنم تا بلاخره آقا بهرام زحمتش رو کشیدن . بعدش کارائی مدار مشخص شد و بچه های اینجا اینهمه روش کار کردن و تغیر دادن و استفاده هم کردن
یادمه بغیر از طرح اصلی ، همه ی پی سی بی های سایت خارجه اشتباه بودن تا بچه های خودمون اصلاحش کردن
خوب همه ی مدارها از اول همین شکلی بودن ، تا روش کار نشه نباید ازش انتظار داشت
حالا هم از دوستان میخوام که هر کسی میتونه روی این ایده ها کار کنه .
کار کردن روی پی دی ، از امگا گرفته تا فریت ، بغیر از خیر هیچ ضرری نداره . حتی اگه طرحی به موفقیت نرسه ، کلی تجربه برای سنس از راه دور بهمراه داره

لا اله الا هو

یکشنبه 20 شهریور1401 - 11:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام به همگی و استاد سنه عزیز
اولا که دوستمون دم از پولشون میزن و میگن مدار فرستنده 10هزار خرج داره و30دقیقه وقت من دوتا ایسی 555 و دیگر متعلقاتشو میزارم کنار و همینطور اوپتوکوپلر تنها ترانزیستور tip نه هزار قیمتشه

دوماً شاید ایده ای که طراحی کردن برای افراد حرفه ای قابل درک باشه و بدونن چی به چیه اما برای خیلی ها غیر قابل فهمه

سوما اگه واقعا این قدر طرح خوبیه و بدون اشکال و اون اندازه سنس داره که میگن عملا باید خودشون قبل همه اینو ساخته باشن که متوجه چنین قدرتی شده باشن در اون صورت لطف کنند فیلمی از کار کرد مدار بزارن تا همه بدونن چی به چیه وگرنه طرف سیم شارژر موبایلو قطع میکنه وصلش می‌کنه به شمع ماشین و اونو میچسبونه به آهنربا و میگه اینترنت رایگان استفاده میکنم لزوما ما هم باید بسازیم تا باور کنیم..!! البته این به اون معنی نیست که طرحی که دوستمون گفتن کار نمیکنه

دوشنبه 20 شهریور1401 - 12:38am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

pashaof نوشته است:
سلام به همگی و استاد سنه عزیز
اولا که دوستمون دم از پولشون میزن و میگن مدار فرستنده 10هزار خرج داره و30دقیقه وقت من دوتا ایسی 555 و دیگر متعلقاتشو میزارم کنار و همینطور اوپتوکوپلر تنها ترانزیستور tip نه هزار قیمتشه

دوماً شاید ایده ای که طراحی کردن برای افراد حرفه ای قابل درک باشه و بدونن چی به چیه اما برای خیلی ها غیر قابل فهمه

سوما اگه واقعا این قدر طرح خوبیه و بدون اشکال و اون اندازه سنس داره که میگن عملا باید خودشون قبل همه اینو ساخته باشن که متوجه چنین قدرتی شده باشن در اون صورت لطف کنند فیلمی از کار کرد مدار بزارن تا همه بدونن چی به چیه وگرنه طرف سیم شارژر موبایلو قطع میکنه وصلش می‌کنه به شمع ماشین و اونو میچسبونه به آهنربا و میگه اینترنت رایگان استفاده میکنم لزوما ما هم باید بسازیم تا باور کنیم..!! البته این به اون معنی نیست که طرحی که دوستمون گفتن کار نمیکنه

پاشاوف جان واقعا جای تحسین داره :-BD که کار رو اینجور سخت میگیری ! :-?
دقیقا نکته همینه من اصلا کاری ندارم مدارمم تموم شده باشه ، دلمم میخواد فیلم بزارم اما حداقل یه کوچولو یکی به خودش زحمت داده ؟ ، فیلم من جز رو سیاهی چی داره برام ؟ بعدم گیر دادین به tip 122که قیمتش اینه واقعا سختش میکنید ، میخوای از ترانزیستور 13007 توی لامپهای سوخته کم مصرف یا bs170 یا ترانزیستور معمولی استفاده کنیم! اونم بنظرم میشه یا حتی بدون tip ! اقا امگا رو بسازید غول اصلی اونه بقیه اجزای مدار بقولا بچه بازیه , اگه کسی همت ساخت نمیکنه دیگه خودش علاقه ای به پیروزی نداره ، وگرنه خودم خیلی نکته جمع کردم ، که آدم شاخ در بیاره اما تا کسی خودش لمس نکنه نمیفهمه ، اما اینقدرهام که میگید فنی نیست ینی قرار نیست درک الکترونیکی داشته باشید همینکه رفتار مدار رو مشاهده میکنید خودش اصل داستانه !

جای دیگه هم گیر داده بودین به اسدوف :D که چرا بشقاب پرنده نساخته [-( [-( آخه بنده خدا چقد شور و شوق داشته میلیونها هزینه کرده ، اینجور کوبوندن بد گفتن از چیزی ، اصلا به صلاح نیست ، لطفا انتقاد پذیر باشید و سعی کنید زحمت اینو دیگه خودتون بکشید ، وگرنه اگه خودتون از ساختن سردید ، سعی نکنید بچه ها بی دلیل سرد بشن چون تازه شعله روشن شده :ymhug:

حالا هم میگم کلا خیلی سخت نگیرید ، باور کنید اگه از pd 30 درصد رو درک کرده باشیم با این به 50 درصد میرسیم لا اقل . موفق باشید

درود

دوشنبه 20 شهریور1401 - 1:22am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
سلام به همگی
و درود بر شما دوست عزیز ، بخاطر ارائه این طرح
این شماره حساب بنده رو یاداشت بفرمائید :D

همیشه کسانی که دنبال ایده و تغیر و نوآوری هستن ، به موفقیت نزدیکترن

بنده که خودم فعلا در شرایط ساخت و ساز نیستم وگرنه اولین نفر هستم که هر ایده ی جدیدی رو تست میکنم
اما از بین این همه کاربر ، مطمئنا صدها نفر پی دی رو ساختن . کاری نداریم که موفق شدن یا نه . اما حداقل کلی وقت و هزینه گذاشتن و زحمت کشیدن . حالا نمیدونم چرا کسی این طرح رو دنبال نمیکنه ! تاز خیلی ساده تر از پی دی هم هست

فکر میکنم بچه ها اینقد با امگا سروکله زدن که یجورایی از امگا ترسیدن :(
والا اینقدرا هم ترسناک نیست
یه سری هم فقط دنبال اینن که یکی بیاد سیستم جدیدی بزنه و عمومیش بکنه و جواب هم گرفته باشه ، بعدش مثل مور و ملخ میریزن سرش و میسازن . هر کسی دهها طرح و نظر و تغیر بهش اضافه میکنه و همه میشن علامه
یعنی آدم خلاق و دانا زیاد داریم اینجا اما خلق و خوی هم رو گرفتن
از همون اوایل که مدار فرانکو رو در سایت خارجه مطرح کردن و دیدم یه بخاری ازش بلند میشه ، بارها خواستم که براش تایپیک بزنم اما طرز واکنش خیلیها ، باعث شد که اینکارو نکنم تا بلاخره آقا بهرام زحمتش رو کشیدن . بعدش کارائی مدار مشخص شد و بچه های اینجا اینهمه روش کار کردن و تغیر دادن و استفاده هم کردن
یادمه بغیر از طرح اصلی ، همه ی پی سی بی های سایت خارجه اشتباه بودن تا بچه های خودمون اصلاحش کردن
خوب همه ی مدارها از اول همین شکلی بودن ، تا روش کار نشه نباید ازش انتظار داشت
حالا هم از دوستان میخوام که هر کسی میتونه روی این ایده ها کار کنه .
کار کردن روی پی دی ، از امگا گرفته تا فریت ، بغیر از خیر هیچ ضرری نداره . حتی اگه طرحی به موفقیت نرسه ، کلی تجربه برای سنس از راه دور بهمراه داره

درود بر مرد بزرگ ، سنه دژ نازنین @};-
به ما لطف دارید :x بله که ساخت طرح خیرش بیشتر از ضررشه ، بعدم چیزی که بسادگی اینجا گذاشته شده و واقعا هم ساده هست ، از طراح پدری در اورده :ymhug: ، ینی این طرح بنده و دیگر عزیزان ، شامل تست و بررسی و روزها وقت بوده ، که جمع بندی شده ، وگرنه دیگه چیزی نیست که بخودمون بگیریم ، باور کنید ، اگه دلیل نساختن بچه ها پول و نداشتن وقت بود ، خودم براشون میساختم میفرستادم ، اما خب اماده و حاظر که کار پیش نمیره ، بعدم اگه به نکته باشه با وجود اینکه بنطر خودم پی دی فن خودش رو داره اما میتونم بسادگی تو چندتا پست نکات طلایی بگم که برای فهمش مجبوریم لا اقل یکسال فقط تاپیک بخونیم !!!

شما برای من ثابت شده اید :x اما از شما انتقاد میشه که جناب سنه دژ شما دارید بلوف مبکنید YMWHISTLE مدار الکیه کار نمیکنه ، کو فیلمت کو عکست ، تخلیلیش نکن ، اما خب دقیقا مشکل اینه که ما توقع بی جا داریم ، وگرنه وفتی میایم تاپیکها رو میخونبم سال ۹۴ ، ۹۵ و همینجور میبینیم که چه نکاتی رو عرض کردید و با عقلم کاملا جور در میاد ، اما خب اکثر ادمها حس بدی میگیرن که کسی ازشون جلو تر باشه ،

بعد مثلا الان کل پدیده رو ما سیگنال جرقه میبینیم ( جرقه لطیف یا موج سوزنی طبق حرف مهندس حمید صحیح است ) اما اصل داستان ممکنه کمی فرق کنه ،که شامل اپشن یا رویکرد دیگه ای باشه ، ، وگرنه فلز جدید برای pd با برد چند متر که دیگه جرقه ای به اون صورت نمیزنه خودش بحث مرموزیه :YMPEACE: و امگایی که اگه فلز کوچک و باتری اجزا پیچ و ... اگه داخل و کنارش باشه و یا خود مدار تو میدان لوپ باشه بازم قابل تنظیم کردنه و بردش همچنان به نسبت پایداره و زیاد کم نمیشه ;;) ینی اصلا شرایط قابلیت تنظیم جالبی داره ....

و در نهایت کاش سعی کنیم همیشه شکرگزار باشیم ، همگی موفق باشید
اینم سوال :
میدونم این ظاهرا ربطی به تاپیک نداره اما خب میخوام اینم بپرسم تا بعدش نکته اضافه کنم ، ببینم کی میتونه قاطع اینو بگه ، بنظرتون تو سیستم دازینگ انتنها واقعا حرکت میکنن یا دست و عصب ماست که وادار به خم شدن میکنه؟

درود

دوشنبه 20 شهریور1401 - 1:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام طلا جان نخیر فیلم شما برای شما رو سیاهی نداره برعکس خیلی هم بهتون افتخار میکنیم

دوشنبه 21 شهریور1401 - 9:51am
استاد
استاد
آواتار کاربر

درود بر همه
بزارید مرحله به مرحله جواب بدم که مباحث قاطی نشن
حرکت آنتنهای مکانیکی در ردیابی

مرحله اول: افرادی با قدرتهای ماورایی

در مورد دازینگ و حرکت آنتنها ، بنده خیلی از نکات رو تست کردم که شاید برای یه ردیاب زن اصلا لازم نبوده که تست کنه . مثل همین سوالی که شما فرمودین
خیلی هم برام مهم بوده که ببینم آنتنها تا چه حد میتونن حرکت کنن بدون اینکه ما از نظر فیزیکی تاثیری داشته باشیم . با توجه به اینکه بنده خودم در امور ماورایی و حرکت اجسام از دور و ... حرفایی برای گفتن دارم

اینکه کسی بتونه بدون در دست گرفتن آنتنها ، اونا رو از دور ( با تمرکز ذهن و چشم و امثالهم ) وادار به حرکت بکنه ، برای افراد معمولی و حرفه ای در ردیابی ، تقریبا صفر هست
حتی از میان افراد ماورایی هم فقط درصد انگشت شماری میتونن چنین کاری بکنن . یعنی بله ، هستن افرادی که اجسام بزرگتری هم میتونن از دور حرکت بدن .
اما کسی که به این درجه برسه ، معمولا یا نمیاد ردیابزن بشه یا بنظر بنده اصلا ردیاب زدن براش مناسب نیست چون نیروی زیادی از طرف خودش به آنتنها وارد میکنه که این نیرو قطعا بر نیروی دفینه غلبه میکنه و اگه نتونه درست کنترل کنه، ممکنه بیشتر باعث خطا میشه .
اگه بخواد با آنتن کار کنه باید کلی تمرین داشته باشه تا همین اشکال رو بتونه برطرف بکنه
----------------------------------
مرحله دوم : افراد معمولی که هیچ قدرت ماورایی ندارن و ردیاب دست میگیرن

برای اینگونه افراد ، حرکات آنتنها ، فقط در زمان کج شدن دسته ها و شیبدار شدن سطح ، انجام میگیره و در نتیجه فقط دارن سر خودشونو کلاه میزارن . معمولا در ردیابی هم هیچ نتیجه ی مثبتی نمیگیرن و بندرت بتونن نقطه ای رو بدرستی قیچی داشته باشن .
چون قدرت ذهنشون هیچ کمک مثبتی به حرکت آنتنها در جهت هدف نمیکنه و حرکات آنتنها فقط توسط نیروی فیزیکی دستها و جرم زمین انجام میگیره
اینجوری هم که ردیابی بدرستی صورت نمیگیره و اپراتور فقط سردرگم میشه
---------------------------------
مرحله سوم: افرادی که مقداری از معمولی بالاتر هستن و میتونن بصورت حرفه ای ردیابی کنن ( لازم نیست که در حد افراد ماورائی باشن و بتونن از دور جسمی رو حرکت بدن )

اما اینکه افراد حرفه ای در ردیابی ، چقدر میتونن در حرکت آنتنها ( بسوی هدف یا بسوی خطا ) تاثیر داشته باشن ؟
بتجربه رسیده که عده ای از افراد میتونن واقعا نیروی ذهن و جسمشون رو طوری کنترل کنن که بتونن ردیابزنی درستی انجام بدن و نقطه ی هدف رو تعین کنن
با اینکه از نظر علمی ، هنوز دلیل فیزیکی یا شیمیایی یا الکترونیکی خاصی برای حرکت آنتنها پیدا نشده ، اما از نظر ماورایی ، عملا ثابت شده که نیروی ذهن در ردیابی از واجباته
------------------------------------
طبق تستهایی که بنده با توجه به احاطه در مراحل مختلف ، انجام دادم
نیروی ذهن میتونه در حرکت آنتنها 2 کار انجام بده که یکیش :
اضافه کردن مقداری کمی نیرو به حرکت آنتنها در جهت نشانه رفتن بسوی نقطه ی هدف یا هر نقطه ای که در ذهن اپراتور باشه .
یعنی اگه اپراتور در هر مرحله ای که باشه ، دستها رو کج کنه و باعث بهم زدن تراز دسته بشه ، آنتنها فیزیکی بسمت شیبدار حرکت میکنن
اما اگه اپراتور قدرت ذهنی کافی داشته باشه ، میتونه این حرکت رو بسوی هدف سوق بده و آنتنها رو بسوی نقطه ی هدف حرکت بده

در ردیابهای تکی و توماسی هم همین تاثیرات رو داریم که ذهن بشکل دیگری تاثیر میزاره و بهتره به اون شکل باهاش کار کنیم
متاسفانه با اینکه افراد زیادی داریم که با آنتنهای توماسی کار میکنن اما تابحال بنده نشنیدم کسی با روش درستش باهاش کار بکنه

کلا بنظر بنده ، آنتنها وسیله ای هستن که مابین روح و جسم قرار میگیرن و دانسته های روحی از طریق جسم ( دستها و آنتنها ) به ما منتقل میشن که برای ما مفهوم باشه
شبیه همون شاقول ابن سینا که در آنتنها مقداری پیشرفته ترشده

بهترین شرایط برای حرکت درست آنتنها بسوی هدف چیه ؟
در حرکت آنتنها برای افراد حرفه ای ، در هنگام راست و چپ کردن آنتنها توسط اپراتور ، گاهگاه بدون اینکه تراز دست بهم بخوره ، قدرت روحی اپراتور ، آنتنها رو بسوی نقطه ی واقعی هدف ، حرکت میده
اگه تراز از دست بره و ذهن بخواد با نیروی زمین مقابله بکنه ، کار سخت تر میشه
و اگه اپراتور قدرت روحی نداشته باشه ، کار به خطا منجر میشه
و اگه بخوایم از دور چیزی رو حرکت بدیم ، بسیار سخت تر هست

البته بسته به توانایی افراد ، کج شدن دست اپراتور و در نتیجه کج شدن دسته ها و در نتیجه حرکت آنتن بسوی پائین شیب ، نیز میتواند از واکنشهای روح باشه که به جسم اپراتور وارد میشه
یعنی بعضی از کج شدنها ، بخاطر اشتباه فیزیکی اپراتور در تراز نبودن دستها نیست . بلکه نیرویی از طرف ذهن بر دست اپراتور وارد میشه که میگه دستتو به این طرف کج کن که آنتنها بتونن ( با کمک گرفتن از نیروی زمین ) بسوی نقطه ی هدف حرکت بکنن
- ناگفته نماند که این روش مذکور ، درصد خطاش از روش قبلی ( که آنتنها در حالت تراز هستن و ذهن اونا رو حرکت میده ) بیشتر هست . چون نیروی زمین در حال حرکت دادن آنتنها هست و ذهن باید بتونه این حرکت رو کنترل بکنه که در اکثر موارد نمیتونه کاملا تسلط داشته باشه و منجر به خطا میشه ، یا اینکه دقیق نمیتونه نقطه رو بگیره و با اختلاف کمی نسبت به نقطه ی اصلی ، قیچی میکنه
-----------------------------------------------
سوال دیگه ای که پیش میاد در مورد چگونگی تاثیر ذهن در حرکت ردیابهای الکترونیکی هست
در ردیابهای مکانیکی که ادغام شدن با الکترونیک و فرکانس و جیوه و خوراک و امثالهم ، بنظر بنده نمیتوان همه حرکات و نتایج رو از قدرت ذهن دانست . چون با شناختی که از فرکانس و الکتریسیته و قطبهای مثبت و منفی و تاثیر امواج داریم ، بعید نیست که هر کدام از این ناشناخته ها ، بصورت علمی تاثیری بر حرکت آنتنها داشته باشه یا تاثیری در محاسباتی مانند گرفتن وزن و حجم و جنس هدف داشته باشن . گرچه هنوز هم بدرستی اثبات نشده باشد اما شاید در آینده بشه چیزایی رو از نظر علمی، بهتر اثبات کرد

اینقدر متنم طولانی شد ، احساس میکنم دارم مثل J_Player در سایت همسایه میشم :D

امیدوارم که این نظرات بنده ، فعلا تا این حد بصورت پایه ای ، در نظر گرفته بشه برای همه ی ردیاب زن های عزیز ، با توجه به تلاشها و تجاربی که تاکنون در این زمینه صورت گرفته و بدست اومده
با تشکر از همگی علاقمندان به ردیابی
سنه دژ

لا اله الا هو

دوشنبه 21 شهریور1401 - 9:54am
استاد
استاد
آواتار کاربر

در مورد پی دی که بنده سالها زحمت کشیدم و آزمایش و خطا و تغیرات و تنظیمات و ...
قبل از تولد فلزجو
اون سالها حتی کسی نبود که ساده ترین نکات رو راهنمایی بکنه
تابحال هم هیچ فیلم یا عکسی از پی دی شخصیم منتشر نکردم و برام مهم نیست که کسی بخواد به حرفام باور داشته باشه یا نه . کسی که اهلش باشه از روی حرف هم میتونه تشخیص بده . شاید در آینده بتونم فیلم هم بزارم

اینجا هم سعی کردم تا حدی که سواستفاده نشه ، به علاقمندان و افراد لایق راهنمایی بدم که اگه کسی علاقه داشت و تصمیمش جدی بود ، حداقل از اول، راه رو درست رفته باشه و بر روی طرح درستی تلاش بکنه نه اینکه سالها بر روی شماتیکهای ناقص و طرحهای فرضی و ناشناخته زحمت بکشه و دچار ضررهای مالی و زمانی و روانی بشه

طی ناراحتی بعضی از دوستان از بنده در خصوصی و عمومی ، همینجا هم دوباره اعلام میکنم که بنده ساخت پی دی رو به هیچکس پیشنهاد نمیدم چون میدونم که راه اندازی پی دی و سنس از راه دور ، کار هر کسی نیست و نیاز به کلی آزمایش و خطا و دانش و مطالعه و ایده و تفکر داره و کار بسیار زمانبر و پردردسری خواهد بود
نکات پایه و اساسی رو تا جایی که راه داشته باشه در خدمت علاقمندان هستم و نمیزارم که اشتباه پیش برن . اما نکات طلایی و حیاتی و رمز و راز برد بلند و سنس از راه دور رو نمیتونم به کسی قول بدم . پس کسی انتظار بیشتری از بنده نداشته باشه که بعدا گله مند و ناراحت نشه
کسانی هم که به هر صورتی بهشون راهنمایی دادم و روی طرح کار کردن ، قبل از مشورت با بنده ، خودشون شروع به ساخت کرده بودن و در مراحل نهایی به مشکل خورده بودن . مقصر بنده نیستم . بعدش اگه تمایل به ادامه داشتن ، اکثرا کلا پیاده کردن و از اول شروع به مونتاژ کردن و در حال تلاش هستن
هنوزم چندین نفر بصورت جدی مشغول کار روی پی دی هستن و در خصوصی با بنده در ارتباط هستن . بعضیها چندین ساله که در تلاش هستن . با اینکه فعلا کسی موفق به گرفتن برد بلند نشده ، اما هرکدام کلی تجربه و شناخت پیدا کردن که در ساخت هر طرح و ایده ای میتونه خیلی براشون کمک کننده و حیاتی باشه . یعنی در کل حساب کنی ضرر نکردن و نسبت به کسانی که تلاش نکردن و منتظر سیستم آماده هستن ، میتونن حرفایی برای گفتن داشته باشن . برای کسانی که واقعا خواهان باشن و ایده های کارامد رو دنبال کنن ، این تجارب میتونه خیلی کمک کننده باشه

لا اله الا هو

دوشنبه 21 شهریور1401 - 10:52am
استاد
استاد
آواتار کاربر

در مورد طرح جدیدی که شما ارائه دادین
راستش بنده زیاد الکترونیک بلد نیستم که طرح شما رو بخوام محاسبه کنم
اما اینو میدونم که برای سنس از راه دور ، قبل از طراحی و محاسبات ، باید یه دید درست و کلی از طرح داشته باشیم و بدونیم داریم چی رو با هم ادغام میکنیم و چگونه سیستم میتونه اثرات پدیده رو بگیره و نشون بده
یعنی بخوایم نخوایم ، با پدیده روبرو هستیم
در فرانکو که داده ها از طریق آنتن وارد میشن اما در پی دی یه حالت چند جانبه داریم که شاید بنظر بعضیها پیچیده هم باشه
حالا شما اگه بخواین امگا رو استفاده کنین اما براش فرستنده ی دیگری بزارین که فکر میکنم بخشی از خواص امگا از دست بره
در مورد پایداری امگا ، بخاطر شکل خاصی که داره ، بله میتوان مثلا برد فرستنده رو داخل گودی زیر امگا گذاشت و تاثیری بر امگا نداشته باشه . فلزات خارجی هم زیاد تاثیری ندارن چون کل امواج رو در داخل داریم
حالا چطور میخواین در این طرح از روش سنس فرانکو استفاده کنین ، باید عملا تست کرد

لا اله الا هو

دوشنبه 21 شهریور1401 - 12:40pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 90 , 91 , 92 , 93 , 94 , 95 , 96 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 75 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure