انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 9 اردیبهشت1403 - 1:33am

پاسخ به موضوع  [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 88 , 89 , 90 , 91 , 92 , 93 , 94 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: سانفرانسیسکو
Pcb هایی که قبلا بیرون اوردم

در مورد مدار نکات طلایی خاصی هست ، خودم به هنوز مدار رو مونتاژ نکردم اما یه تستهایی کردم خیلی به دلم نشست ، که به امید خدا اوناهم توضیح میدم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

درود

دوشنبه 7 شهریور1401 - 11:15pm
مدیر سایت
مدیر سایت

احسنت به شما عزیزم ، انشاا... بتونید نوآوری خوبی در این مدار ارائه کنید ، از تلاش و همفکری شما سپاسگذاریم

آدم‌های بزرگ،
برای موفقیت دیگران تلاش می‌کنند؛

آدم‌های عادی،
موفقیت دیگران رو تماشا می‌کنند؛

آدم‌های کوچیک،
با حرف زدن پشت سر آدم‌های موفق،
بهشون حسودی می‌کنند!

جمعه 11 شهریور1401 - 12:35pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مهدی نوشته است:
احسنت به شما عزیزم ، انشاا... بتونید نوآوری خوبی در این مدار ارائه کنید ، از تلاش و همفکری شما سپاسگذاریم

خواهش @};- خیلی لطف دارید :x

از آنجا که مدار پی دی رو اگه بخواهید نتیجه درست ازش بگیرید نکته به نکته باید خودتون بهش برسید من فقط تا جایی که سر در اوردم رو میگم

توجه مدار زیر در حد یه پینت پوینتر میتونه برد مفید داشته باشه اما من با لوپ بزرگ هم برد واقعی بیشتری ازش گرفتم و هدف زیر خاک رو در حدود نیم متر زدم تا یکمتر ، بیشتر تست نکردم اما واقعا میتونه اینکارو بکنه اما طراحی میخواد... البته بردش خیلی بیشتره اما حساسیتش به رساناها و رطوبت و خاک زیاد میشه بلکه راه حلی وجود داشته باشه

بعدم این مدار کم مصرفترین فلزیاب با برد فراتر از هر اسباب بازی تو دنیاست :ymhug:
ینی هر چه تضعیف کنیم بردش بیشتر میشه :D

میخوام با یه مدار ساده بتونیم از ساختار فرانکو یه فلزیاب مدل پیدی بسازیم که لا اقل یه کارایی میکنه که در نوع خودش جالبه ( و تو درک پی دی اصلی میتونه کمک بکنه هر چند بازم نیاز به تحقیق داره که بیشتر بررسی بشه بلکه یکی از خود این انجمن طرح بهتری رو ارایه کرد

ساخت مدار

یه لوپ ساده تک سیم به شکل امگا بسازید و ابعاد اون رو به اندازه یک بشقاب باشه ، نمره تعداد دور و ایناها رو میشه تست کرد ، اما من از سیم لاکی ۲۰، ۳۰ و ضخیمتر با تعداد ۱۰ دور تا ۳۲ دور هم تست کردم .... و یه لوپ ساده مرکزی با همون تعداد دور

لوپ امگا رو خوش فرم تاب بدید و ترجیحا با نخ ضخیم دورتا دورش رو بپیچید که زیباتر بشه و به روی تخته ای دایره ای شکل چسب کنید که ثابت بشه ، لوپ ثابت مرکزی رو هم نخ پیچ کنید اما به صفحه نچسبانید که تا جای درستش بدست بیاد

نکته * فوق مهم ( لوپ امگا فقط یک لوپ با طراحی منحصربفرد است که بهتر از بقیه لوپهای دوبل میشه مچ کرد و جواب گرفت ، خودم حتی بجای سیمپیچ امگا باهاش توباکس ساختم جوابهایی میداد ! اما امگا چیز دیگه اس )

یه در رو ۳ متر هم میزنه اما به رطوبت و خاک و دست حساس میشه !

تو هوا سکه رو ۲۰/۳۰ سانتم میزنه اما با نارسانا یا چوب بهتره تست کنید چون ، بدنم میگیره مشکلش اینه اگرم حساسیت کم بشه دیگه بردش کم میشه اما چیزای مهمتری داره از خودش

مدار فرستنده

با ایسی ۵۵۵ که اشنا هستید مدار رو میتونید از تو نت با فرکانس دلخواه پیدا کنید ، اگر میخواستید کامل میزارم ... یه مدار اسیلاتور در بازه گیلوهرتز میسازیم از ۳ تا ۳۰ کیلو هر چی میخواستید میتونید تنظیم کنید ، بعد خروجی اونو با یه مقاومت ۱ کیلو به یه ترانزیستور tip122 میدم و پایه امیتر رو با مقاومت ۱ کیلو و بعد اون یه ولوم بگذارید ( وابسته به کالیبره لوپ ) و کالکتور مدار رو به سیم پیچ بزرگتر یا امگایی شکل میدیم و سر اونیکی هم به مثبت مدار

تا اینجا فک کنم که بدونید فرستنده رو ساختید

گیرنده

بعد از اون مدار مشابه فرانکو لازم داریم به عنوان گیرنده یا ساخت مجدد یه کیت دیگه وابسته به خودتون

اگه تا اینجا بدردتون خورد بگید که جزییات مهمتر رو راجب چگونگی تغییر فرانکو بگم

دوستان توجه کنن که بدلیل بوجود آمدن آشفتگی در تایپیک فرانکو اصن اسم پی دی رو نمیخوام اونجا ببریم که دنیا سرمون خراب بشه پس این اینجا قرار دادم بلکه ببینیم خواستگاهش و اصلش به پی دی برمیگرده یا فرانکو

اطلاع بدید اگه این توضیحات رو مفید ارزیابی کردید تا مهمتر ار اونا رو بگم

موفق باشید

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

درود

جمعه 11 شهریور1401 - 1:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
درود خداقوت .
سختش میکنی برای افراد اماتور .
کشف و راه اندازی یه سیستمی که بخوای از خودت اختراع کنی به نظرم سالهازمان میبره .با تجربه فعلی حداقل 7سال زمان میبره
مدار خود پیدی رو خیلیها سالها ساختن خیلی هم تلاش کردن خیلی هم هزینه نتونستن جواب بگیرن .
حالا ی سیستم که بخوای کمی چاشنی از خودت اضافه کنی داستانو سختتر میکنه از همه مهمتر شما باید بدونی چی میخوای.
اگ ب رازو رمزهای پیدی یا هر سیستم سنس از راه دور پی ببری خلاقیت داشته باشی میتونی کاری کنی ولی وقتی نمیدونی سیستم چطور کار میکنه نمیشه.
اول کشف و درک و اگاهی وسالها ازمایش خطا و شکست
بعد از کشف میتونیم سیستمهای مختلفی راه اندازی کنیم .که در کل همشون قراره ی کاری انجام بدن .
بماند که سیستم خوب رو کسی حاضر نیست شسته رفته اینجا قرار بده وگرنه خیلی زود همه ی سیستم بوقی از راه دور داشتن.و خیلیها فقط میان و مشاهده میکنن و چیزی اگر گیرشون اومد برداشت میکنن و میرن.

موفق باشین

جمعه 11 شهریور1401 - 4:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

babrestan نوشته است:
درود خداقوت .
کشف و راه اندازی یه سیستمی که بخوای از خودت اختراع کنی به نظرم سالهازمان میبره .با تجربه فعلی حداقل 7سال زمان میبره
مدار خود پیدی رو خیلیها سالها ساختن خیلی هم تلاش کردن خیلی هم هزینه نتونستن جواب بگیرن .
حالا ی سیستم که بخوای کمی چاشنی از خودت اضافه کنی داستانو سختتر میکنه از همه مهمتر شما باید بدونی چی میخوای.
اگ ب رازو رمزهای پیدی یا هر سیستم سنس از راه دور پی ببری خلاقیت داشته باشی میتونی کاری کنی ولی وقتی نمیدونی سیستم چطور کار میکنه نمیشه.
بعد از کشف میتونیم سیستمهای مختلفی راه اندازی کنیم .که در کل همشون قراره ی کاری انجام بدن .
بماند که سیستم خوب رو کسی حاضر نیست شسته رفته اینجا قرار بده وگرنه خیلی زود همه ی سیستم بوقی از راه دور داشتن.و خیلیها فقط میان و مشاهده میکنن و چیزی اگر گیرشون اومد برداشت میکنن و میرن.

موفق باشین

سلام دوست من

چیزی که در مورد سیستمی که من میگم اصن وقت گیر و هزینه بر نیست و خبلی ساده هست و ۱۰۰ درصد تنها حالتیه که بشه پیدی رو ساده ترش کرد ..... حالا اگه تصور اینه که پیدی ساختش سخته و زمان بر هست ، میشه گفت اون زمان رو ۹۰ درصد باید صرف محیط تست باید کرد نه اینکه تغییری تو مدار داد ابتدا و بعد رفت بیرون گشت زنی ، بعد ما به دوربرکردن سیستم کاری نداریم ایا فلزیابی هست اهن نزنه؟ این چرا اهن نمیزنه! و چرا تو حالت ترکیبی براش فلز جدید هم دوبرد هست؟

۳ متر یه سکه خب ایا اینجا هم با پدیده طرف هستیم؟ این سوال رو کی میتونه جواب بده؟

درود

شنبه 11 شهریور1401 - 12:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوست عزیز به فلزجو خوش اومدین
فعلا تا اینجا فقط حرف شنیدیم ازتون هیچی متوجه نشدیم ؟؟ که این یه پروژه تازه هست یا خیر ؟ واقعی هست یا خیر؟

شنبه 11 شهریور1401 - 12:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

فکر کنم بهتره اگر تصمیم به عمومی کردن مدار دارین طو یه تایپینگ جدید اطلاعاتشو قرار بدین تا اهل فن در موردش نظر بدن

شنبه 11 شهریور1401 - 12:34am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
طلا نوشته است:
babrestan نوشته است:
درود خداقوت .

موفق باشین

سلام دوست من

چیزی که در مورد سیستمی که من میگم اصن وقت گیر و هزینه بر نیست و خبلی ساده هست و ۱۰۰ درصد تنها حالتیه که بشه پیدی رو ساده ترش کرد ..... حالا اگه تصور اینه که پیدی ساختش سخته و زمان بر هست ، میشه گفت اون زمان رو ۹۰ درصد باید صرف محیط تست باید کرد نه اینکه تغییری تو مدار داد ابتدا و بعد رفت بیرون گشت زنی ، بعد ما به دوربرکردن سیستم کاری نداریم ایا فلزیابی هست اهن نزنه؟ این چرا اهن نمیزنه! و چرا تو حالت ترکیبی براش فلز جدید هم دوبرد هست؟

۳ متر یه سکه خب ایا اینجا هم با پدیده طرف هستیم؟ این سوال رو کی میتونه جواب بده؟

اهن نزدنش دلیل داره و خیلی سادس .میتونی مطالعه کنی یا ازمایش تا متوجه بشی .اما گاهی سنس اهن هم صورت میگیره اگر تجربه داشته باشی مشخصه نسبت به سنس فلزات دیگ
بله با پدیده طرف هستیم .
بنده میگم ساخت سیستمی ک هست سخته
حالا ساخت سیستمی ک میخوایم ازمایش کنیم سختتر .
در ضمن محیط تست هم بابد داشته باشی ک این خودش 1الی دو سال زمان میبره
و باید دوتا محیط تست داشته باشی یکی داخل شهر یکی بیرون شهر ک مطمئن شی امواج کمکی نمیکنن
بهتره تایپیک جدید باز کنی برای سیستمی ک مد نظرته

شنبه 12 شهریور1401 - 8:18am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

babrestan نوشته است:
طلا نوشته است:
babrestan نوشته است:
درود خداقوت .

موفق باشین

سلام دوست من

اهن نزدنش دلیل داره و خیلی سادس .میتونی مطالعه کنی یا ازمایش تا متوجه بشی .اما گاهی سنس اهن هم صورت میگیره اگر تجربه داشته باشی مشخصه نسبت به سنس فلزات دیگ
بله با پدیده طرف هستیم .
بنده میگم ساخت سیستمی ک هست سخته
حالا ساخت سیستمی ک میخوایم ازمایش کنیم سختتر .
در ضمن محیط تست هم بابد داشته باشی ک این خودش 1الی دو سال زمان میبره
و باید دوتا محیط تست داشته باشی یکی داخل شهر یکی بیرون شهر ک مطمئن شی امواج کمکی نمیکنن
بهتره تایپیک جدید باز کنی برای سیستمی ک مد نظرته

نمیدونم دلیل مخالفتتون چیه اما اگه صاحب تایپیک شمایید و فکر میکنید گذاشتن مطالب ساخت بهمراه عکس مدار از خود ساخت مهمتر نیست دیگه امیدی به تایپیک ندارم !
بعدم سالهاست حتی دوتا دوستان نیومده دو مطلب تازه اضافه کنه وگرنه نصف اطلاعات پیدی هنوز تو تاپیک لاگرنج هست ، این pcb بردها بنظر خودتون خودش کمک نبود ! بخدا که هنوز هیچکی ایکارم نکرده که زحمت دو تا ادم کمتر بشه ، وگرنه مطمن باشین دلیل نزدن اهن موضوع ساده ای نیست که گفتید . چیزی گذاشته نمیشه و یکی هم داره میزاره میگید نمیدونم بدردن نمیخوره ، باعث پیچیدگیه ای دیگه چرت محض بود ،من مدار رو تو تایپیک خودم میزارم ببینم شما چه گلی به سر این تایپیک میزنید :-Q

روزتان خوش

درود

شنبه 12 شهریور1401 - 1:24pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

pashaof نوشته است:
فکر کنم بهتره اگر تصمیم به عمومی کردن مدار دارین طو یه تایپینگ جدید اطلاعاتشو قرار بدین تا اهل فن در موردش نظر بدن

چیزی برای عمومی کردن نیست جز توضیحات دوتا مدار ساده اما مرموز

فک کنم منفعت برخی به عدم انتشار چیز جدید هس !

موفق باشید ، اگرن تایپکی زدم کسی که دوست نداره و منتقد تندی هست میتونه نیاد

موفق باشید

درود

شنبه 12 شهریور1401 - 1:39pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 88 , 89 , 90 , 91 , 92 , 93 , 94 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: abd و 103 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure