انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 19 اردیبهشت1403 - 11:41pm

پاسخ به موضوع  [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 84 , 85 , 86 , 87 , 88 , 89 , 90 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سنه دژ نوشته است:
سلام
فقط خواستم یه چند روزی صبر کنم برام مشخص بشه ببینم کسی از دوستان میاد جواب شما رو بده
متاسفانه اینطور که معلومه خیلی از دوستانی که ماهها و سالهاست دارن در خصوصی با بنده مشورت میکنن و یک طرفه سوال میپرسن ، هیچکدوم حاضر نیستن حداقل جواب سوالات ساده و عمومی بقیه دوستان رو بدن و قصد هیچگونه کمکی ندارن . بنده نیز سعی میکنم به همین روش خودشون باهاشون برخورد بکنم .

البته میدونم که نکات طلایی و رمز و رازهای خصوصی رو کسی مجبور نیست بگه ( از جمله خودم ) اما حداقل میتونستن سوالاتی که در حد عمومی هستن و ربطی به نکات حیاتی ندارن رو جواب بدن و همونطور که اطلاعات میگیرن ، در دادن اطلاعات نیز کوشا باشن . اما انگار که اینطور نیست :-w
و این ، معنی خوبی نداره

فعلا نزدیک سر سال هست و خیلی سرم شلوغه ، فرکانس مترم مشکل داشت ، برطرف کردم . فرصت کنم نقاط مختلف رو میگیرم و خصوصی بهتون اطلاع میدم

خیلی ممنون استاد سنه دژ خدا شما رو حفظ کنه @};-

سه شنبه 19 اسفند1399 - 3:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
درود شاوان من زیاد این مدارو ساختم خیلی هم ب مشکل خوردم
شما خازن رو طبق مدار اصلی اگر زده باشی و سیم پیچ همون ۱۲ دور باشه باید روی دو سر خازن فرکانسی بین ۸۲ تا ۸۶ داشته باشی

چهارشنبه 20 اسفند1399 - 11:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال

babrestan نوشته است:
درود شاوان من زیاد این مدارو ساختم خیلی هم ب مشکل خوردم
شما خازن رو طبق مدار اصلی اگر زده باشی و سیم پیچ همون ۱۲ دور باشه باید روی دو سر خازن فرکانسی بین ۸۲ تا ۸۶ داشته باشی

ممنون دوست عزیز

جمعه 22 اسفند1399 - 6:38pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود استاد سنه دژ
آيا بايد از ابتدا مدار رو روى فركانس خاصى تيون كنيم ؟ به عنوان مثال اگر فرستنده tx روى هشتاد كيلو هرتز تنظيم بشه و به سنس متعارف برسه در آخر كار با توجه به اينكه پسيو مدار وصل ميشه ممكنه به نتيجه نهايى نرسه و نياز به تنظيم فركانس دوباره tx بشه ؟ @};-

To be willing is to be able

جمعه 22 اسفند1399 - 8:04pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
درود
دقت فرکانس امگا ، یا اینکه روی فلان فرکانس خاص باشه ، برای گیرندگی بهتر RX هست .
اینطور نیست که حتما باید روی فلان عدد باشه تا مثلا طلا یا نقره رو بزنه و اگه روی اون عدد نباشه ، چیزی نزنه .
بلکه فقط محدوده های خاصی پیشنهاد دادن که در اون محدوده ، به طلا و نقره ، بالاترین حساسیت رو داره

مثل فلزیابهای والف که نظر بیشتر طراحان روی فرکانس 12.5 کیلوهرتز بود که بیشترین حساسیت رو به طلا داشته باشه اما همانطور که میبینیم ، اگه در فرکانسهای بالاتر و پائینتری هم باشیم ، بازم طلا رو بخوبی سنس داریم
اما تقریبا از فرکانس 4 کیلو به پائین و از فرکانس 30 کیلو به بالا ، حساسیت به سنس طلا کمتر میشه و بهمین خاطر یه محدوده رو این مابین در نظر گرفتن که بیشتر مدارای والف رو در همین محدوده میسازن . و فرکانس 12.5 چیز نرمالی اون مابین هست که در نظر گرفتن بهترین حالتش باشه

لا اله الا هو

جمعه 22 اسفند1399 - 10:09pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

ممنون از پاسخگويى
سايز لوپ tx با توجه به اينكه اگر بزرگتر باشه برد بيشترى داره . آيا انتخاب سايز مثلا هشت سانت كه نسبت به ده سانت برد كمترى داره ، رو برد نهايى pd تاثير داره؟ @};-

To be willing is to be able

جمعه 22 اسفند1399 - 10:56pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

بله ، لوپ کوچکتر ، میشه گفت که مقداری روی برد نهایی تاثیر داره . اما تاثیرش زیاد نیست

لا اله الا هو

جمعه 22 اسفند1399 - 11:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
کلا مدار pd جفت فرکانسی هست با دو خاصیت ، بقیه داستانم خیلی پیچیده تر

شنبه 23 اسفند1399 - 9:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
تو انجمن آدم خرپولی نیست خودش معرفی کنه؟ :D

یکشنبه 24 اسفند1399 - 10:51pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

برای بیشتر شدن اطلاعات عمومی دوستان :
خر + پول = خرپول =))
والا فکر نمیکنم اینجا زیاد از این آدما داشته باشیم . اونایی که خرشون از پل میگذره ، معمولا بعدش غیب میشن و نمیان تو انجمن
اما فقیر بیچاره خواستی ، زیاد هستیم :D

لا اله الا هو

دوشنبه 24 اسفند1399 - 12:30am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 84 , 85 , 86 , 87 , 88 , 89 , 90 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 80 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure