انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 4:19pm

پاسخ به موضوع  [ 974 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 83 , 84 , 85 , 86 , 87 , 88 , 89 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

دوست گرامی
این رو مهندس بهنام از مدارس اندریاس اندازه گیری کرده
درسته که مدار قسمت فلزیاب اندریاس کمی فرق داره اما مشابه آلونسو هست
این رو هم باید بشه اندازه گیری کرد

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 12 اسفند1399 - 12:05am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
این تصاویر رو قبلا دیدم ، تعدادشون زیاده در Real clone
این قسمت هم فرستنده ست ، بدون گیرنده که ظرفیتشو نشون داده با خازن و فرکانس
بنده کجا گفتم نمیشه اندازه گیری کرد !
فرق چندانی از نظر ساختاری ندارن ، با همون اندازه گیریهای مهندس بهنام مطابقت بدید

لا اله الا هو

چهارشنبه 12 اسفند1399 - 1:31am
کاربر فعال
کاربر فعال

سوال بنده یک سوال شفاف و ساده هست
اگر برای دوستانی که حداقل قسمت فلزیاب پی دی رو ساختن و زحمتی نیست
لطف کنند بفرمایند که فرکانس لوپشون چند هست و در جایی که در عکس مشخص کردم
بفرمایند که در اون نقطه فرکانس چند هست؟
تا بنده هم مطمئن بشم که مداری که ساختم درست کار میکنه یا نه ؟
مثلا ظرفیت لوپ بنده 250 میکروهانری و باخازن موازی 7نانو میشه 120 کیلوهرتز
ودر اون نطقه ای که مشخص کردم فرکانس هست 6 کیلو هرتز

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 13 اسفند1399 - 2:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
در مورد این مدار شاید سوال شفاف بپرسی اما جواب شفاف نمیشنوی :D
به قول یارو دنبال زیر بغل مار نگرد خب مدارت کار میکنه
باید خیلی تلاش کنی تا بدونی چی میخوای موفق باشی

چهارشنبه 13 اسفند1399 - 5:35pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

با اندکی صبر ، یه چیزایی مشخص میشه که زیاد به دل دوستان نمیشینه :-w

لا اله الا هو

چهارشنبه 13 اسفند1399 - 9:28pm
کاربر فعال
کاربر فعال

استاد سنه دژ لطفا اگه چیزی میخواهید بگید بفرمایید

دوشنبه 18 اسفند1399 - 10:54pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام
فقط خواستم یه چند روزی صبر کنم برام مشخص بشه ببینم کسی از دوستان میاد جواب شما رو بده
متاسفانه اینطور که معلومه خیلی از دوستانی که ماهها و سالهاست دارن در خصوصی با بنده مشورت میکنن و یک طرفه سوال میپرسن ، هیچکدوم حاضر نیستن حداقل جواب سوالات ساده و عمومی بقیه دوستان رو بدن و قصد هیچگونه کمکی ندارن . بنده نیز سعی میکنم به همین روش خودشون باهاشون برخورد بکنم .

البته میدونم که نکات طلایی و رمز و رازهای خصوصی رو کسی مجبور نیست بگه ( از جمله خودم ) اما حداقل میتونستن سوالاتی که در حد عمومی هستن و ربطی به نکات حیاتی ندارن رو جواب بدن و همونطور که اطلاعات میگیرن ، در دادن اطلاعات نیز کوشا باشن . اما انگار که اینطور نیست :-w
و این ، معنی خوبی نداره

فعلا نزدیک سر سال هست و خیلی سرم شلوغه ، فرکانس مترم مشکل داشت ، برطرف کردم . فرصت کنم نقاط مختلف رو میگیرم و خصوصی بهتون اطلاع میدم

لا اله الا هو

سه شنبه 18 اسفند1399 - 1:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود وقت بخیر
جناب سنه دژ بنده اصلا اونجارو نگرفتم که ببینم چقدره من قبلا کارهای دیگه ای کردم از قطعات داخلی عوض کردم با همه مدارهایی که موجود بود دونه دونه قطعاتشو طبق اون چیدم تست زدم همونطور ک میدونید بنده هیچ منبعی نداشتم
باور بفرمایید لوپ امگارو حداقل ۵۰ بار پیچیدم خراب کردم خود سیم پیچ رو صد دور هم پیچیدم خیلی کارا کردم
کم کردم زیاد کردم چسب زدم کندم یه جعبه دیگه زدم
قطعه خریدم ی مشمبا قطعه دارم
بغیر از شما که کسی موفق نشده شاید یکی دونفر اونم شاید نت نمیان
بنده بخاطر حساسیتم هم چند روزه سیم پیچ رو باز کردم دستش نزدم
ولی خیلیها از شما کمک گرفتن من خودم از یکیش سوال پرسیدم جوابمو نداد :D
نکته ای دیگ
چند روز پیش مدار یونیاب تو تایپیک دیگرو که فقط گیرندس دست کسی دیدم که بهش یه فرستنده اضافه کرده بود باور بفرمایین مثل ی ردیاب انتنی عمل میکرد و خیلی از این راحتتر میشد از فاصله های خیلی دورتر سنس داشت حالا نمیدونم واکنشش ب زرد چطوره حفررم فک کنم میگرفت فروشنده هم نبود حتی توضیح داد چی خریدم زدم
رو اونم میشه کار کرد با سختی کمتر

سه شنبه 19 اسفند1399 - 10:29am
استاد
استاد
آواتار کاربر

وقت بخیر
منظورم شخص خاص شما نبود . کلی عرض کردم . بغیر از همه که تو تایپیک پی دی ، چیزایی از همدیگه یاد گرفتن ، حداقل دهها نفر بصورت پیگیر در خصوصی و عمومی ، در تلاش جدی برای موفقیت هستن و تا حدودی به نکات مدار ، آشنایی دارن
چندین نفر داریم داریم که مرتبا در خصوصی از صفر تا ... سوال پرسیدن و شاید اگه بگم اندازه ی یه کتاب براشون تایپ کردم ، اغراق نباشه
حالا ، اینکه مثلا یه هموطن بیاد و طرز گرفتن یه فرکانس ساده رو بخواد و کسی کمک نکنه ، انصاف نیست . این نشون میده که دوست ندارن کسی موفق بشه یا حتی درصدی پیشرفت داشته باشه . بنده نیز اگه اینطور فکر میکردم ، اصلا از ابتدا چیزی نمیگفتم و میزاشتم که همه فکر کنن فقط پی دی اصلی کار میکنه یا شاید اونم کلک باشه

ردیاب گیرنده جداگانه ، همون پی دی کی میشه که به اندازه ی کافی دقت و حساسیت داره
اگه فرستنده هم اضافه کنیم بله برد بیشتر میشه اما شاید اون دقت عمل رو دیگه نداشته باشه ، خصوصا اگه در حد ردیاب آنتنی افزایش پیدا بکنه . حتی به فضای خالی و اماکن رطوبتی هم حساس میشه ( حساس میشه نه اینکه بگیم حفره یابی میکنه و این ضعف محسوب میشه ، مگر اینکه طراحی جداگانه ای برای حفره یابی اضافه کرده باشه
)
اضافه کردن و هماهنگ کردن فرستنده ای که برد رو افزایش بده و دقت و خلوص رو پائین نیاره ، چندان ساده هم نیست
چیزی میشه مثل دی سی اچ . با وجود اینکه مداری آنالوگ هست ، بغیر از یکی دو نفر ، کسی نتونسته بازسازی کنه

لا اله الا هو

سه شنبه 19 اسفند1399 - 12:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بله سپاس
منظورم پیدیکا نبود
خیلی از دوستان هستن که سوال کننده هستن و اگر موفق بشن حتی یک کمک کوچیک هم ازشون نخواهد رسید و شاید مجازی رو ترک کنن
من سیستمهای زیادی رو دارم‌میبینم که توی نت داره ردو بدل میشه و به فروش میرسه و کارایی ندارن
بنده خودم در فضای بیرون حرکاتی دیدم ازبعضی ها که حاضر نیستم حتی درمورد این کار صحبت کنم
پس همون روال طبیعی رو طی کنه همه چی خیلی بهتره
انقد سو استفاده دیدم از مدارات مختلف حتی مدارات ساده تر اصلا دوس ندارم اسم ببرم هر کسی تلاش کرد و فکر سرکیسه کردن دیگرون نبود خودش موفق میشه!
شاد باشین

سه شنبه 19 اسفند1399 - 1:11pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 974 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 83 , 84 , 85 , 86 , 87 , 88 , 89 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: aramg و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure