انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 6 اردیبهشت1403 - 10:41am

پاسخ به موضوع  [ 974 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 80 , 81 , 82 , 83 , 84 , 85 , 86 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
سلامت باشید
مهم ، گام برداشتن در راه درست است
و از اون مهمتر ، شناخت راه درست ، است
امیدوارم که تونسته باشم راه درست رو نشون بدم

لا اله الا هو

جمعه 17 بهمن1399 - 7:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
قطعا که همینطور بوده!
اگرمیشه نظرتونو درمورد خازن هم بگید اگه جرقه فندک بزنم ولتاژخازنهای mkt ۴۰۰ ولت نباشه بعضا۱۰۰ ولت هستن چون ولتاژ بالایی وارد میشه امکانش هست قطعات خراب شن

جمعه 17 بهمن1399 - 8:52pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

خازنهای ام کا تی معمولا 100 ولت و پائینتر هستن اما پلی استرها ولتاژ بالاتری دارن . اگر مشکلی در ثبات نبود ، میتونید پلی استر بزارید
در مورد صدمه زدن جرقه ، بیشتر برای تراشه ها خطر داره که خدا رو شکر این مدار تراشه ی حساسی نداره .
هدف ما در تستها، گرفتن اثر جرقه هست ، نه خود جرقه
پس اگه قدرت جرقه بالا باشه ، یا جرقه رو طوری به سیم پیچ یا قطعات مدار ، نزدیک کنیم که خود جرقه در مدار تخلیه بشه ، قطعا مدار صدمه میبینه . در درجه ی اول ترانزیستورها
خصوصا جرقه ای مانند جرقه ی فندک که میل به تخلیه شدن داره و خودشو به نزدیکترین رسانا میرسونه

لازم نیست که تست جرقه رو بارها تکرار کنید ، مگر اینکه بخواید از صحت کارکرد اولیه مدار مطمئن بشید یا تغیری ایجاد کرده باشید
مدار باید اثرات بسیار ضعیفتری رو حس بکنه که از نظر قدرت ، خیلی ضعیفتر از جرقه هستن . جرقه اصلا مقیاس خوبی برای تست نیست
بعضی از یونیابهای کارامد اصلا واکنش بالایی به جرقه ندارن ، اما در شرایط مطلوب میتونن اثر دفینه رو از فاصله ی دورتری سنس بکنن
اگر جرقه شباهت کاملی به اثر دفینه داشت ، باید جرقه رو از فاصله ی بیشتری ، نسبت به دفینه ، میگرفتن ، که در عمل اینطور نیست

در پی دی کی ، میبینید که بخاطر حساسیت بالا ، گیرنده میتونه اثر دست انسان رو بگیره و هرچقدر از فاصله ی بیشتری بتونه دست رو بگیره ، حساسیت بیشتری برای سنس اهداف خواهد داشت

لا اله الا هو

جمعه 17 بهمن1399 - 9:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنون ازتون
جرقه رو زمانی تست میزدم که فک میکردم با عقب جلو کردن و جابجایی میتونم سنس داشته باشم یکم فرکانس امگام تکون میخورد یا بخاطر خازن نزدیک بهشه ک باید تست بزنم
خب ممکنه جرقع چون تک هست و اون اثر حجمش از جرقه خیلی بزرگتر هست بخاطر اونه
چون داشتم ازمونو خطا میدادم زیاد دستکاری کردم مدارم یهو روشن نشد گفتم شاید نزدیک شدم داره ولتاژو زیاد میکنه سوخته!
باز هم ازتون تشکر ویژه دارم

جمعه 17 بهمن1399 - 10:05pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود استاد سنه دژ @};-
در حال ساخت مدار هستم . مقدار جريان ورودى اين مدار چنده ؟ :x

To be willing is to be able

چهارشنبه 22 بهمن1399 - 3:55pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

درود
مدار اصلی با دو تا باطری کتابی 9 ولتی تغذیه میشه که برد شماره 1 ( برد تغذیه ) با رگولاتور lm317 با ورودی 18 ولت ، ولتاژ 9 ولت تثبیت شده رو ارائه میده
میتونید از دو عدد باتری 9 ولتی شارژی نیز استفاده کنید . باتریهای شارژی مرغوب ، معمولا هرکدام 250 میلی آمپر هستن .
توصیه میکنم که فقط بر روی مدل اصلی کار کنید . هیچکدام از بردها و پروژه های دیگر ، قابل تائید نیستند ( حتی مدل اصلی نیز احتیاج به تغیراتی خواهد داشت )

لا اله الا هو

چهارشنبه 22 بهمن1399 - 4:37pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود
بنده تازه شروع به ساخت كردم . الكترونيك بلد نيستم و تا حالا مدار نساختم . اگه بتونم فلزياب پى دى رو بسازم خودش يه هنره و راضى هستم . سپاس @};-

شنبه 25 بهمن1399 - 9:30am
استاد
استاد
آواتار کاربر

درود
دوست عزیز اگه تا حالا مداری نساختین ، توصیه میکنم که روی پی دی کار نکنید چون امکان موفقیت و راه اندازی نهایی ، زیر صفر هست ، حتی اگه مداراتی را نیز ساخته باشید
پی دی نکات ریز و حیاتی و رمز و رازهایی داره که عمومی نشده و رعایت نکردن هر نکته ، برابر است با کار نکردن مدار . درسته که ظاهرا شماتیکها و طرحهایی رو از پی دی منتشر کردن ، اما هزاران نفر این طرحها رو ساختن و هیچکدام موفق به راه اندازی نهایی نشدن .
( در نهایت فقط 10 الی 20 سانتیمتر برای فلزات برد بدست میارید ، که اونم مربوط به قسمت فلزیابش هست ، اگه اونم بتونید بسازید )

پس اگه برای کار واقعی میخواید ، برید سراغ مدارهایی که دوستان ساختن و جواب گرفتن . نظیر پالسی ها یا توباکس . و اگه ردیاب میخواید ، ردیاب فرانکو رو بسازید که اطلاعات ساختش بطور کامل موجوده و جوابگو هست
مطمئن باشید که ساخت پی دی از همه ی این مدارا سخت تره و نهایتا جواب هم نمی گیرید
ساخت پی دی رو تنها به کسانی توصیه میکنم که مدارهای زیادی رو ساخته باشن و دانش و علاقه ی لازم به علم ردیابی رو داشته باشن و بخوان سالها وقت بزارن و مدار رو بعنوان مطالعه و آزمایش کار کنن نه اینکه انتظار راه اندازی نهایی رو داشته باشن
پس وقت و هزینه ی خودتون رو تلف نکنید که بعدا پشیمان نشید .
برای داشتن اطلاعات بیشتر ، توصیه میکنم که همه ی تایپیک رو مطالعه کنید و به توضیحات بنده توجه کنید ( تعاریف و هیجان صفحات اولیه رو جدی نگیرید چون نهایتا ثابت نشدن )
در تایپیکهای زیر هم به اندازه ی کافی در مورد پی دی و پی دی کا توضیحاتی رو خدمت دوستان عرض کردم . حتما مطالعه کنید بعد تصمیم بگیرید
viewtopic.php?f=30&t=4474
viewtopic.php?f=24&t=3308
viewtopic.php?f=30&t=4108
viewtopic.php?f=24&t=4484
موفق باشید

لا اله الا هو

شنبه 25 بهمن1399 - 11:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود شجاع
اقا وقتی الکترونیک بلد نیستی الکی برای ساخت اقدام نکن حتی اگه هم بلد باشی بازم کافی نیست
مهندس الکترونیکم باشی بازم کافی نیست
داستان اینه باید انقد بسازی تست بزنی هزینه کنی بدونی چیکار کنی یماه دوماه نه سالها!
بعد ازسالها زحمت حتی اگر مدارت سالم باشه فک میکنی خرابه پس باید بدونی چی کردی و چی میخوای
نگو مرگ برای همسایس من میتونم!فرقی نمیکنه کی باشی شماتیک ناقصه
فقط برو مطالعه کن

شنبه 25 بهمن1399 - 11:46am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود استاد سنه دژ و ببرستان عزيز
من فقط رو قسمت فلزيابش ميخوام كار كنم . اگه نتونستم حداقل اينه كه يه چيزايى ياد ميگيرم و انتظار زيادى ندارم . ببرستان عزيز سئوال هام اگه پيش پا افتاده هست شما كمك كن . @};-

یکشنبه 25 بهمن1399 - 2:01am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 974 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 80 , 81 , 82 , 83 , 84 , 85 , 86 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: babayi.sajjad و 72 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure