انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 2:12pm

پاسخ به موضوع  [ 974 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 76 , 77 , 78 , 79 , 80 , 81 , 82 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
جناب شجاع حداقل سوالای ساده رو از ما بپرس :D بلکه حوصله داشته باشه جواب بده
مثلا جناب سنه دژ دیروز گفت اتصالات قسمت فریت غلطه و واقعا غلط بود با کمک یکی بنده پی بردم اقای جهانبین وقتی میگم جناب سنه دژ یچی میگه ادم حس میکنه واقعا همینطوره
من که انقد روش کار کردم بقول جناب سنه دژ انقد عقب جلو کردم خسته شدم خوب هر اوستایی یه روز شاگرد بود جناب سنه دژ :D
دیدم چیزی به ذهنم نمیرسه تا اینکه مثلا گفتن اتصالات اشتباس
خب یه دست میکشیم میزاریم کنار تا مشکل بعد پیدا شه!چاره نیست

سه شنبه 9 دی1399 - 8:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
babrestan نوشته است:
جناب شجاع حداقل سوالای ساده رو از ما بپرس بلکه حوصله داشته باشه جواب بده
مثلا جناب سنه دژ دیروز گفت اتصالات قسمت فریت غلطه و واقعا غلط بود با کمک یکی بنده پی بردم اقای جهانبین وقتی میگم جناب سنه دژ یچی میگه ادم حس میکنه واقعا همینطوره
من که انقد روش کار کردم بقول جناب سنه دژ انقد عقب جلو کردم خسته شدم خوب هر اوستایی یه روز شاگرد بود جناب سنه دژ
دیدم چیزی به ذهنم نمیرسه تا اینکه مثلا گفتن اتصالات اشتباس
خب یه دست میکشیم میزاریم کنار تا مشکل بعد پیدا شه!چاره نیست

ظاهره براتون داره خیلی جالب میشه :D اما خب اگه اینجوره من سوالات عجیب غریب بپرسم نکات رو شما از درخت پربار سنه دژ جان بچین =)) تا کریسمس ایشالا پیدی داری :YMPEACE:

با وجود اینکه خودم هنوز مونده تا مدار رو تموم کنم --- اما یه چیزی تو مابین حرفای سنه دژ فهمیدم البته فقط یه حدسه L-) هر چند ایشون ظاهرا مدارشون کامل شده اما بنظرم مدارشون فقط تو یه یا دو نکته بخصوص رعایت نشده :D وگرنه احتمالش بود از این فراتر بره :YMPEACE: --- البته از این رو میگم که سوالی که قبلا پرسیدم با نکته ای که در اوردم تناقض داشت - حالا ممکنه نمیخواسته در جواب سکوت کنه گفته نه این نیاز نیست فلان مثلان مشکلساز نیست :)

سه شنبه 9 دی1399 - 11:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

البته که شما یه تیم نیستی فقط میخوای مدارت را بیفته اما من میگم به کمک هم و گفتن نکات ب هم نه تنها!وگرنه تا الان جاهایی رسیده بود
ماشالله نکاتی ک میپرسیو نمیدونم از کجا میاری خیلی عجیبن اثرات جواب دادن جناب سنه دژ رو شما اثر کرده وای اگه جواب بگیری از این مدار اگر یکی ازت کمک بخواد یچی میگی فکرش تا هفت اسمون میره حتی نجوم @-)
اگر به نکات باشه که صب تاشب دنبال نکته ای یهو دیدی مدارت خاستی پرواز کنه
مثلا توی یجای مدار اگر فقط یخازن رو عوض کنی جرقه رو سنس نداری

سه شنبه 9 دی1399 - 11:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

babrestan نوشته است:
البته که شما یه تیم نیستی فقط میخوای مدارت را بیفته اما من میگم به کمک هم و گفتن نکات ب هم نه تنها!وگرنه تا الان جاهایی رسیده بود
ماشالله نکاتی ک میپرسیو نمیدونم از کجا میاری خیلی عجیبن اثرات جواب دادن جناب سنه دژ رو شما اثر کرده وای اگه جواب بگیری از این مدار اگر یکی ازت کمک بخواد یچی میگی فکرش تا هفت اسمون میره حتی نجوم @-)
اگر به نکات باشه که صب تاشب دنبال نکته ای یهو دیدی مدارت خاستی پرواز کنه
مثلا توی یجای مدار اگر فقط یخازن رو عوض کنی جرقه رو سنس نداری

هدف من دستگاه نیست هدف من علم هست @-)

سه شنبه 9 دی1399 - 11:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تا پول نداشته باشی علم بدرد نمیخوره فکرت کار نمیکنه! باید شرایطط نرمال باشه من که بعد از هر نکته ای که کسی میگه مدارو میزارم کنار یبار که یکیشو کوبیدم دیوار!الانم گزاشتم کنار بلکه نکته جدیدی کسی گفت چون انقد کار کردم روش اتفاقی نیفتاده!باید درکش کنی!و رهاش کنی هر چیو ک رها کنی میاد سمتت!
انقد پیاماتو هی عوض نکن انقد رو سیستم کار کردی مث من شدی

سه شنبه 9 دی1399 - 11:55pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان مقادير اين خازنها رو واسه بنده يك به يك بنويسيد لطفا .
1)u1k100
2).0.022k
3)1nk63_sM1Lo
4)u2263 _1N3
5)R 472M
u1k63 _SMIK5(6
7)47n M100 or K100
8)100K 250
9)u22M63_1N3

To be willing is to be able

چهارشنبه 9 دی1399 - 12:03am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

babrestan نوشته است:
تا پول نداشته باشی علم بدرد نمیخوره فکرت کار نمیکنه! باید شرایطط نرمال باشه من که بعد از هر نکته ای که کسی میگه مدارو میزارم کنار یبار که یکیشو کوبیدم دیوار!الانم گزاشتم کنار بلکه نکته جدیدی کسی گفت چون انقد کار کردم روش اتفاقی نیفتاده!باید درکش کنی!و رهاش کنی هر چیو ک رها کنی میاد سمتت!
انقد پیاماتو هی عوض نکن انقد رو سیستم کار کردی مث من شدی

علم اون چیزیه که ما درک نمیکنیم چقدر مهمه ;;) فک کردیم شوخی بازیه ---- همین نداری ها بیدلیل نیست علم خدا هست که تعادل رو حفظ میکنه :x

چهارشنبه 9 دی1399 - 12:29am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

shojadel نوشته است:
سلام دوستان مقادير اين خازنها رو واسه بنده يك به يك بنويسيد لطفا .
1)u1k100
2).0.022k
3)1nk63_sM1Lo
4)u2263 _1N3
5)R 472M
u1k63 _SMIK5(6
7)47n M100 or K100
8)100K 250
9)u22M63_1N3

اینا خازنهای با پسوند هستن که موقع مهندسی معکوس طرف اسم کامل اون قطعه رو نوشته
بعضیاشو بنده از روی بردها نگاه کردم و تو شماتیک مکس پیدا کردم یعنی چی و شماتیک کیائوزی کلا هر چی دستم بود نگا کردم ببینم کدوم درسته
بعضیاشم ک معلومه مثل خازن ۴۷ نانو! یا ۱۰۰کیلو ۲۵۰ ولت
ادم از ترس اینکه مدار را نیفته به همین پسوندها هم دقت میکنه و زحمت فراون میخواد اما باید علمشو بدونی
و اگه چند سال وقت داری روش کار کنی شروع بکار کن و از اولین روز انقد رو اون عکس مدار زوم کن از جعبه مدار گرفته تا غیره تا مسیرو اشتباه نری
ارزوی موفقیت دارم برات

چهارشنبه 9 دی1399 - 12:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب سنه دژ کجا مطالعه و تحقیق کنیم شما کجا مطالعه کردید باید یه منبعی باشه که بریم دنبالش درمورد جی بخونیم

چهارشنبه 9 دی1399 - 12:49am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
منظورم منبع خاصی نبود و منبع خاصی هم وجود نداره که انتظار داشه باشیم ، همه ی نکات طلایی و حیاتی توش باشه
واقعا بعضی نکات رو هیچ جا نمیشه پیدا کرد و باید خودتون بتونید بهش برسید
برای این رسیدن هم ، حداقل باید اول ، تمام اطلاعات موجود رو مطالعه و بررسی و یاداشت و تست کنید
بعدشم باید به مرحله ای برسید که از خودتون یه چیزی بزارید روش :D
در دنیای ردیابی و فلزیابی ، مطالب مختلف و نامفهوم زیادی گفته میشه و متاسفانه خیلی از این مطالب هنوز اثبات نشدن و چگونگی و راست و دروغشون بدرستی معلوم نیست
و بازم متاسفانه ما با همین نکات مرموز و طلایی کار داریم

درباره چگونگی کارکرد فلزیابها از دید الکترونیک ، تا دلتون بخواد منبع و مطلب و کتاب وجود داره
اما درباره ردیاب و ردیابی و عوامل مربوطه ، مطالب زیاد نیستن
فعلا برای درک بیشتر ، بهتره که مطالب همین سایت و همچنین سایت همسایه ، بخوبی مطالعه بشه
و هرگونه مطلبی راجب به پدیده و ردیابی و یون و فرکانس و میدان و تاثیراتشون بر همدیگه

علم الکترونیک و درک حقیقی چگونگی کارکرد قطعات مختلف و انواع آنتنها و فرکانسها و روش کار با آنها نیز ، لازمه ی کار هست و میتونید تو نت مطالب مفیدی رو بیابید

لا اله الا هو

چهارشنبه 9 دی1399 - 3:14am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 974 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 76 , 77 , 78 , 79 , 80 , 81 , 82 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Honarmand7 و 54 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure