انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 24 اردیبهشت1403 - 10:43am

پاسخ به موضوع  [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
madrek نوشته است:
سلام جناب سنه دژ من پی دی رو نساختم تو بحثش هم نبودم میخواستم بسازم اما یه چیزی رو متوجه نمیشم مثلا یکی گفته برای من در حالت فلزیابی نیم متر میزنه در حالت یون یابی یکمتر این یعنی چی ؟!یعنی کل بردش همینه یا اینا فقط نتایج تست هست وبردش بیشتر از اینهاست؟

سلام
پی دی یک مدار پیچیده و حساس هست و از چندین بخش مختلف با بردهای مختلف تشکیل شده
به زبان ساده :
- یکی از قسمتها ، فلزیاب والف کوچکی با لوپ امگاست که بتنهایی برد کمی داره و مثل فلزیابهای مرسوم بازار استفاده نمیشه
- یک قسمت دیگر ، بخش پسیو هست که برای یونیابی در نظر گرفته شده با میله فریت و سیمپیچ مربوطه
این قسمتها هرکدام بتنهایی کاربرد خاصی ندارن اما کار نهایی مدار اینه که در ترکیب قسمتهای مختلف ، میتونه برد بلندی رو برای سنس دفینه های واقعی و قدیمی شده داشته باشه
برد ردیابی مدار ، کمتر از ردیابهای کارآمد دیگر است اما مثل بقیه ردیابها ، سردرگم کننده نیست . یعنی جایی رو بزنه حتما چیزی وجود داره
و خیلی بیشتر از هر فلزیاب دیگری برد دارد . مثل یک فلزیاب دوربرد
یعنی چیزی مابین فلزیاب و ردیاب است

لا اله الا هو

چهارشنبه 19 آذر1399 - 6:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

babrestan نوشته است:
ویو عزیز اگر تو سه حالتی که جناب سنه دژ گفتن سنس داری
دنبال عوض کردن فریتو و امثالهم نباش قضیه از یجا دیگه اب میخوره

اول باید برد فریت رو درست کنم بعدش برم مراحل بعد رو امتحان کنم ببینم چی میشه

چهارشنبه 19 آذر1399 - 8:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: نیویورک
سنه دژ نوشته است:

مشکوک بود :D

دوستان یک نکته را در نظر داشته باشید که پی دی مدار بسیار حساس و ظریفی است ، پس رعایت نکردن نکات ریز و ظریف هم میتونه تاثیر جدی در کار کردن یا نکردن مدار داشته باشه . هرچی باشه همه میدونن که سنس از راه دور ، خودش چیز ظریف و حساسی است و پدیده هم از اون ظریفتر و حساس تر و ناشناخته تر
پس رعایت نکات ریز و ظریف و حیاتی در پی دی
چیزی شبیه انجام کارهای ماورایی هست . در کارهای ماورایی هم ، کاری که بطور ظریف و حساسی با روح و ذهن و نور و اینگونه نکات حساس وابسته است ، معلومه که رعایت نکردن حتی یک نکته ی ظریف و کوچک ، میتونه نتیجه رو برعکس بکنه یا کار رو خراب بکنه . چون نتیجه هم خودش بسیار ظریف و حساس است . پس نباید مثلا بدون طهارت فلان کار رو انجام داد و انتظار هم داشته باشید که فلان ملائکه بیاد خدمتت و عرض ادب و احترام بکنه
اینگونه نکات و نتایج ، بسیار حساس و ظریف هستن و قابل لمس نیستن و کار زور نیست
امیدوارم منظورم رو گرفته باشین

با احترام سنه دژ

بله بزرگوار حرفاتون گفته خیر هست :YMPRAY: من هم به حساسیتهای موضوع رسیدم

انچه هست پدیده ماهیتش بصورت علوم سری هس و این حالت تغییر در میدان زمین هست که به اون قالب قابل لمس میده --- فرم یک لکه

بعد بصورت خلاصه و کوتاه بفرمایید عملا تغییرات زیر اثرش بد هست؟

ینحوی که اصل مدار و سیمکشیها رو بخوایم انتقال بدیم و کیتها رو در جعبه بزرگ نصب کنیم که بردها خیلی از هم دور باشن اونوقت عملکرد مدار میره زیر سوال؟
امگا فریت فرم و فاصلشون همون باشه فقط کیتها دور بشن ---------- مانند شکل زیر

سپاس :ymcowboy:

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 19 آذر1399 - 8:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام اگه امکانش هست اخرین فایل ساخت رو بصورت کامل ایجا بزارید ممنون میشم

چهارشنبه 19 آذر1399 - 8:52pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام
دوست عزیز ، پی دی دارای شماتیکهای مختلفی هست که با هم اختلافاتی دارند
و همچنین ، توسط افرادی ، به چندین شکل دیگر ، تغیراتی در پی دی ایجاد شده و شماتیک و مدارشون بصورت عمومی برای ساخت علاقمندان گذاشته شده . اما بعد از اینکه هزاران نفر ساختند و تست کردند ، نتایج زیاد خوشایند نبودند و هیچکدام کارایی درستی در عمل ندارند
لذا شماتیک خاصی در دسترس نیست که عاری از خطا باشه که بنده بتونم به دوستان معرفی کنم که بسازند
چندین شماتیک با دهها اختلاف
و بیشتر از 5 پروژه کامل عمومی شده ، که هیچکدام نتیجه نداشته
و دهها اختلاف نظر بر سر دهها نکته و طرز قرارگیری و چگونگی اتصالات و سویچ و لوپ امگا و فریت و سیمپیچهای نامتعارف و قطعات مورد استفاده و ...
ساخت و راه اندازی مدار نیز ، بسیار خسته کننده و زمانبر هست و کلی باید وقت و هزینه روش بزارید ، در آخر هم نتیجه ای نگیرید دیگه خیلی دلگیر خواهید شد
دوستانی هم که میبینید ساختن ، هرکدام طبق یکی از طرحها کار کردن و مدارات با همدیگر تفاوتهای چشمگیری دارن
اگر بنده از دوستان خواهش کنم که تصاویری کلی از پی دی خود اینجا قرار بدن ، مطمئنا هیچکدام دقیقا مثل هم نخواهد بود . چون مدار از بخشهای مختلفی تشکیل میشه و به اندازه کافی پیچیده هست . حالا با این همه طرح و شماتیک و خطا ، پیچیده تر هم شده و از قالب یک مدار با شکل و شمایل مشخص و همشکل ، خارج شده

لا اله الا هو

چهارشنبه 19 آذر1399 - 9:20pm
آنلاین
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
قطعا که مدار هر کسی با اونیکی اختلاف فاحشی داره
ولی جناب سنه دژ خودت میدونی همه چی شسته رفته باشه سو استفاده خواهد شد بعد زحمت اینهمه ادم میره هوا
من حالت سوم رو فعال نکردم فعلا دارم فکر میکنم :|
اگر میخواد بسازه از ابتدا باید درست بره وگرنه مثل ما فقط هزینه زمان فکرهای زیاد و خستگی میشه

چهارشنبه 19 آذر1399 - 9:28pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

فعلا که شماتیک شسته رفته ای عمومی نشده که در اختیار دوستان باشه
اگر کسی علاقمند باشه ، باید کل اطلاعات موجود رو با هم بررسی و مقایسه کنه که سالها زمان میبره
بعدش اگه بتونه شماتیک بی نقصی دربیاره ، تازه
به خان هفتم میرسه که سنس از راه دور رو باید بدست بیاره

لا اله الا هو

چهارشنبه 19 آذر1399 - 9:44pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

جهان بین نوشته است:
سنه دژ نوشته است:

مشکوک بود :D

دوستان یک نکته را در نظر داشته باشید که پی دی مدار بسیار حساس و ظریفی است ، پس رعایت نکردن نکات ریز و ظریف هم میتونه تاثیر جدی در کار کردن یا نکردن مدار داشته باشه . هرچی باشه همه میدونن که سنس از راه دور ، خودش چیز ظریف و حساسی است و پدیده هم از اون ظریفتر و حساس تر و ناشناخته تر
پس رعایت نکات ریز و ظریف و حیاتی در پی دی
چیزی شبیه انجام کارهای ماورایی هست . در کارهای ماورایی هم ، کاری که بطور ظریف و حساسی با روح و ذهن و نور و اینگونه نکات حساس وابسته است ، معلومه که رعایت نکردن حتی یک نکته ی ظریف و کوچک ، میتونه نتیجه رو برعکس بکنه یا کار رو خراب بکنه . چون نتیجه هم خودش بسیار ظریف و حساس است . پس نباید مثلا بدون طهارت فلان کار رو انجام داد و انتظار هم داشته باشید که فلان ملائکه بیاد خدمتت و عرض ادب و احترام بکنه
اینگونه نکات و نتایج ، بسیار حساس و ظریف هستن و قابل لمس نیستن و کار زور نیست
امیدوارم منظورم رو گرفته باشین

با احترام سنه دژ

بله بزرگوار حرفاتون گفته خیر هست :YMPRAY: من هم به حساسیتهای موضوع رسیدم

انچه هست پدیده ماهیتش بصورت علوم سری هس و این حالت تغییر در میدان زمین هست که به اون قالب قابل لمس میده --- فرم یک لکه

بعد بصورت خلاصه و کوتاه بفرمایید عملا تغییرات زیر اثرش بد هست؟

ینحوی که اصل مدار و سیمکشیها رو بخوایم انتقال بدیم و کیتها رو در جعبه بزرگ نصب کنیم که بردها خیلی از هم دور باشن اونوقت عملکرد مدار میره زیر سوال؟
امگا فریت فرم و فاصلشون همون باشه فقط کیتها دور بشن ---------- مانند شکل زیر

سپاس :ymcowboy:

بستگی داره که کدام کیت را دورتر یا نزدیکتر کنیم
برای بعضی از بردها خوبه و برای بعضی بده
برای مونتاژهایی که همه ی کیتها در نزدیک هم هستند و روی همدیگر اثر منفی دارند ، میشه کیتها را فاصله داد ، وضعیت بهتر میشه
اما نکاتی هم هستند که فاصله دادن کیتها براشون خوب نیست اما شاید اثر منفیشون آنقدر نباشه که بچشم بیاد . مثلا فرستنده هرچه از امگا دورتر بشه ، به اتصالات طولانی تری نیاز داره که اثر منفی میده
همچنین در این حالت ، سیمکشیها و اتصالات طولانی تر میشن
بنظر بنده برای هرقطعه ای فرق میکنه

لا اله الا هو

چهارشنبه 19 آذر1399 - 9:51pm
آنلاین
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: آشیانه عقاب
جناب سنه دژ محفل مارو گرم کردی :D
داش این حالت ترکیبی اصلا رو مدار وجود نداره !باید خودم اتصال بدم؟
حالت ترکیبی یعنی tx rx +ferrite فعال؟ اوکی؟

چهارشنبه 19 آذر1399 - 10:52pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

پس سویچ شما درست عمل نمیکنه
بله همه ی قسمتهای مدار باید با هم روشن و فعال باشن
در این صورت باید هم فلز رو در جلو امگا سنس داشته باشید و هم جرقه رو بتونید بگیرید

لا اله الا هو

چهارشنبه 19 آذر1399 - 10:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 29 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure