انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 7 اردیبهشت1403 - 11:36pm

پاسخ به موضوع  [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
مینه اورو خیلی قدیمیه و اگر بخوایم از اولش شروع کنیم ، برمیگردیم به ساخت توباکس های متفاوت و قوی از دو یار قدیمی در نزدیک به 40 سال پیش
پیوست:
1979.jpg

اما بعدش شروع به ساخت سیستمهای پی دی کردند که متغیری از زاهوری بود
پیوست:
z.jpg

و چندین نوع پی دی معروف را به بازار ارائه دادند . اما نتیجه برای همه یکسان نبود . یکی موفقیت پیدا میکرد و یکی دیگه هیچ
پی دی های قدیمی مانند ICONOS و 85 dch
مدار مورد علاقه ی بنده همین مداری هست که خیلی از دوستان ساختند و موفقیتی کسب نکردند
ترکیب هوشمندانه ای از gd348 شرکت Heathkitبا مدار حساس فریت توسط جناب آلونسو
پیوست:
pd.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

لا اله الا هو

سه شنبه 30 آذر1395 - 1:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مرسی مهندس جان.
الان برای شروع از پست اول این تاپیک مدار و دانلود کنم ؟ یا شما فایل دیگری را برای کار پیشنهاد میکنید.
مهندس یک سوال دیگه داشتم. تلاش روسها در زمینه ساخت این دست مدارات به کجا رسیده ؟ روسها هم علاقه و پتانسیل عمل خوبی در این زمینه ها دارند.
متشکرم.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

سه شنبه 30 آذر1395 - 4:08pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

لطفا همه ی دوستان توجه کنند :
قصد بنده از ارائه ی این توضیحات ، توصیه ی ساخت هیچ گونه PD به دوستان نیست و اگر در لابلای توضیحات ، شماتیک یا هرگونه مداری را معرفی کردم ، فقط برای اطلاع دوستان است و به این معنی نیست که دوستان بسازند و کار خواهد کرد .
ساخت هر مدار و آزمایش و نتیجه ی کارکردش ، برعهده ی خود شماست و بنده در همه ی جزئیات جوابگو نخواهم بود :ymhug:

شماتیک پی دی اولیه ، قبلا در صفحه ی اول تایپک قرار داده شده .
شماتیک آقای MAX رو براتون میزارم که سال 2007 بصورت دستی کشیده است . ( این شماتیک قبلا نیز توسط دوستانی چون جناب محمود ارائه شده ) .
پیوست:
schematic.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

لا اله الا هو

سه شنبه 30 آذر1395 - 4:50pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام سنه دژ.ممنون از کمکی که کردی ان شا ع الله موفق شی.... نقطرو پیدا کردم اما هر چقد نقطرو جا بجا میکنم از ۵ سانت بیشتر نمیزنه و همه فلزاتو میزنه آیا راهی هست که بتونه تغییری کنه دوستان دیدم ی انگشترکوچیکو تا ۷۰میزنن.حتی امیر حسین با پ د کا بیشتر از این زده

پنج شنبه 2 دی1395 - 10:21am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: زانی و کوره هاتمه؟
سلام شما با اسیلوسکوپ نقطه صفر رو پیدا کردی یا مولتی متر ؟

پنج شنبه 2 دی1395 - 11:33am
استاد
استاد
آواتار کاربر

فکر کنم یک نکته رو خوب متوجه نشده باشید
این حالت فلزیابی مدار هست و نباید انتظار برد زیادی داشته باشید . برد بالا و سنس از راه دور با ترکیب هوشمندانه ی مدار فریت + TR-TX بدست میاد .
البته حالت فلزیابی شما هنوز ضعیف است . برد شما برای حلقه خیلی کمه
این دیگه بستگی به دقت و کیفیت قطعات و کیفیت مونتاژ و دقت سیمپیچ و دقت سیمپیچی و دقت نال کردن داره . هرکدام از این موارد میتونه مقداری از برد رو کم کنه و ترکیب چند اشتباه مساوی است با برد کم در حالت فلزیابی
اگر در حالت فلزیابی مدار به برد بیشتری نرسید ، بهتره که ببوسید و بزارید کنار . چون از این به بعدش بسیار سخت تر هست
بنده تستی از جناب امیرحسین ندیدم . اگر منظورتون ویدئوهای صفحات قبل هست ، تستها در حالت مدار کامل انجام شده . هرچند که مدارشون کامل نیست
اون تراکی که سکه ها رو روی کاشی میزنه بنده قبول ندارم چون در حالت حساسیت زیاد ، پی دی میتونه با جابجا کردن سریع ، بدون وجود فلز ، سنس داشته باشه
فلزلت آهنی رو نباید بزنه ، مگر اینکه آهن سطح پهنی داشته باشه و نزدیک فلزیابش مابین امواج فرستنده و گیرنده قرار بگیره و مانع بشه . ( این مانع شدن ، با سنس آهن فرق داره )

لا اله الا هو

پنج شنبه 2 دی1395 - 1:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

درود که وقتتونو میزارید من با یکم دقت کردن نهایتا برد رو تا ۱۲سانت بیشتر نمیتونم برسونم و لازمه بگم من تو خونه تنظیمات رو دارم انجام میدم ایا بابد رو هوا انجام بگیره؟و اینکه چرا خب تمام فلزات رو میزنه
بغیر rx باز هم باید ی نقطه بین فرین و rx پیدا کنم؟اینو چطور متوجه شم ک نقطه پیدا شده ممنون از بزرگواریتون

پنج شنبه 2 دی1395 - 2:29pm
کاربر فعال
کاربر فعال

کلید موفقیت کجاست اندریاس میگه خودت بهش برس با دوستانت.الان باید حالت فلزیابیش چقدر حلقرو بزنه.اندریاس گفت هیچ قطعه ای اشتباه نیس.
یکی میگفت برای rxهم ریل بزار

پنج شنبه 2 دی1395 - 2:36pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

برای حلقه 12 سانتیمتر بد نیست . اما قبلا هم عرض کردم که نال کردن و راه اندازی قسمت فلزیاب ، به معنای اتمام کار نیست و فقط چند درصد از موفقیت رو شامل میشه ( با راه اندازی TXوRX فقط یک فلزیاب والف ضعیف رو ساختید که حتی بدرد کاوش سطحی هم نمیخوره)
قسمت اصلی و مهم مدار گیرنده ی فریت است و مهمتر از اون چگونگی ترکیب و ربطش به قسمتهای دیگه ست
اینجا دیگه مشکل پیدا کردن نقطه و اینا نیست ، رمز و راز سنس از راه دور مانند قوانین ساده و عمومی الکترونیک نیست و همه ی ربطش به الکترونیک نیست
منظورم این نیست که داریم کاری غیرالکترونیکی انجام میدیم . اما تا آگاهی و تیز هوشی نباشه ، حتی بهترین استادان الکترونیکی ممکنه که در راه اندازی این قسمت موفق نشوند ( چون تو کتاباشون نیست تا بخونن . حتی مقاطع آخر ). همانطور که میبینیم سالهاست شماتیک ارائه شده و انجمن های خارجی هم بدقت روش کار کردن و تغیرات دادن و تست کردن ، اما بغیر از چند نفر انگشت شمار ، کسی موفقیتی نداشته . اون چند نفر هم یا با تغیرات موفق شده اند یا از طریق دوستی و خویشاوندی با طراح اصلی راهنمایی شدن )
به نظر بنده احتمال اینکه کسی به این نکته برسه خیلی کمتر از اونی هست که فکر میکنید و خوشبختانه اینطور هم نیست که شانسی دستکاری کنید یا تنظیم کنید و بهش برسید . احتمالش نزدیک صفر هست و کسی براحتی بهش نمیرسه ، برای همین است که آندریاس هم گفته : خودتون بهش برسید #:-s

لا اله الا هو

پنج شنبه 2 دی1395 - 3:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب سنه دژ سلام.
عکس یا فیلمی از ساخته های آندریاس دارید.که جواب داده باشه؟
ممنون از راهنماییهای حضرتعالی.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

پنج شنبه 2 دی1395 - 6:50pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 , 54 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 81 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure