انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 30 فروردین1403 - 2:02am

پاسخ به موضوع  [ 974 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

درود به شما سنه دژ.بنده بهش پیام دادم گفتم برای کالیبره کردن فریت و امگا باید ولومو رو چند بزارم و وقتی کالیبره بشه چ اتفاقی میفته ایشون گفتن با دوستاتون این مشکلل حلش کنین من باید چیکار کنم برای کالیبره فریت رو میلیمتری عقب جلو ببرم خوب بعد ک تو اون نقطه قرار بگیره بعدش با چه اخطاری اعلام میکنه مدار کالیبره شده یعنی کسی درست نکرده؟

دوشنبه 29 آذر1395 - 6:58pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
درود بر شما
فکر نمیکنم که آقای مورگان کمکی در جزئیات مدار یا تنظیم مدار بکنه . ایشون خودش پی دی رو به شکلهای مختلفی ساخته و کار میکنه . پی دی اصلی رو هم داره .
البته مرد خوبیه . امکان بازسازی پی دی رو از لطف اشخاصی مانند ایشان داریم .
بعد از ساخت و مونتاژ مدار . بشرطی که هیچ نکته ای رو فراموش نکرده باشید و هیچ سهل انگاری و اشتباهی نداشته باشید و همه ی قطعات خوب و درست باشند و ...
برای نال کردن کویل ها ، فرستنده رو باید در مرکز امگا بالا پائین کنید تا به نقطه ی صفر برسید . نقطه ای حساس و کم ارتفاع است .
تا اینجاشو اگر موفق بشید ، میتونید فلزات نجیب رو در روبروی امگا سنس داشته باشید . البته تا اینجاش فقط یه فلزیاب والف دارید و بردش هم خیلی کمه . ( در حد یه فلزیاب پالسی با لوپ خیلی کوچک و بردی کمتر از فلزیابهای والف ساده )
اما :D
ما دنبال همچین فلزیابی نیستیم
هدف ما توانایی سنس فلزات نجیب از راه دور است . اونم بصورت الکترونیکی
اینجا دیگه راز و رمزهای فریت و کالیبره کردن و تغیرات لازم و ناگفته ها ، مانع راه هستند
اینطور نیست که کسی نساخته باشد ، هزاران نفر ساختن و هموطنان هم خیلی تلاش کردن . اما خیلیها تو مرحله ی اولش موندن
اگر نت رو بگردید ، شاید فقط چند مدار از پی دی رو ببینید که دارن با امگا سروکله میزنند
کسی رو نخواهید دید که مدار مشخصی رو رونمایی بکنه و کارکرد از راه دور داشته باشه برای دفینه
تنها ویدیو هایی که موجود هستند و ظاهرا کار میکنند، برای مورگان و استبان و آندریاس و همین اشخاص معروف هستند که مدارشون یا معلوم نیست یا بکلی تغیر دادن و به اسمهای دیگه هست . مانند PDK

لا اله الا هو

دوشنبه 29 آذر1395 - 8:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس سنه دژ سلام
در بین مدارات پی دی و یون یاب کدامیک ؟ بدرد کاوش میخوره ؟
الان مینرو اگر اصل باشه در دفینه یابی موفق عمل میکنه ؟ قیمتش چند هست ؟
من فکر میکنم مینرو دارای یک پلت فرم بسیار عالیست
سنسور خوب و منطبق بر قوانین فیزیک
باکس چوبی
تفکیک بلوکهای مدار و رعایت فاصله بین هر قسمت مدار، طراحی دو آنتن در روی فیبر جهت دی کالیبریشن در حرکت و ضربه
داشتن قطب نمای سرخود
استفاده از تغذیه منفک برای هر قسمت مدار
فیلترهای مناسب و نکات ریز اما مهم دیگر
من فکر میکنم اگر همین مدار پی دی یا یون یاب مورگان بر روی همین پلت فرم توسعه داده بشه ، نتیجه متفاوت تر از الان خواهد بود.

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

دوشنبه 29 آذر1395 - 9:29pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

سلام دوست عزیز
راستش بنده در حدی نیستم که بشه بهم گفت مهندس X_X
دستگاههای مینه اورو ، پیشینه ی خوبی دارند اما متاسفانه همه ی مدلها خوب نیستند و اون مدلهایی هم که کمی خوب هستند ، همیشگی نیست و برای کشورهای مختلف و دفینه های مختلف ، نتیجه ی درستی کارکردشون ، بسته به محل و دفینه و شرایطش ،متغیر میشه
و از اون بدتر اینکه در مدلهای جدیدتر ، کارائی شون بدتر شده . درحالی که باید نقص ها رو برطرف میکردند
اگر ویدیوهای مربوط به این دستگاهها را دیده باشید ، هیچکدام هدف عمیقی را نشان نمیدهند . حتی تستهای تبلیغی خود شرکت . درحالی که در تبلیغات نوشتاری ادعای عمقزنی زیادی دارند .
ساختار مدلهای جدید طوری هست که چندین نوع سیستم ردیابی را با هم یکی کرده است
هرچند که یونیابی هنوز بخوبی ثابت نشده اما بنده به یونیابش برای عمق کم و هدفهای خاص ، عقیده دارم .
مثلا : در سواحل دریایی بیشتر کشورها، چون جمعیت بیشماری مشغول تفریح ناسالم هستند ، قطعات زیادی از جواهرات ، گم میشود و داخل ماسه ها مدفون میشود . ( منبع درآمد یه عده ای پیدا کردن آنها با فلزیاب است ) . دستگاههای مینه اورو خیلی راحت میتوانند اون قطعات رو در عمق ماسه ها ( گاهی تا 1 متر ) پیدا کنند . اما دلیلش چیه ؟ چون آب دریا شور است و نمک ساحلی خیلی سریع روی یونیزاسیون تاثیر میزاره و یون جامپر میتونه اونو تشخیص بده
داشتن قطب نما بر روی این سیستمها ، از همون قانون شمال و جنوب پیروی میکنه
متاسفانه قیمت سیستمهای این شرکت خیلی بالاست و ما ایرانیها نمیتونیم چنیک ریسکی بکنیم . بماند که درصد بیشتر افراد خارجی از سیستمها ناراضی هستند . توی ایران هم چند مدلش کار میکنه اما داستان و دردسر داره .
یکی از مشکلاتی که هست اینه که در خارج ، با قطعات ریز طرف هستند و خوب نقطه میکنند ، اما تو ایران چون بیشتر هدفها بزرگ و خیلی قدیمی هستند ، این سیستمها در محوطه های بزرگی ، سیگنال میدن و قاطی میکنن :D ( گاهی در حد وسعت یک کوه یا یک مزرعه )
چون خیلی حساس هستند . و با کم کردن حساسیت هم بجایی میرسن که دیگه سنس ندارند . یعنی یا کل منطقه رو میزنند یا کلا نمیزنند . و اینجا اپراتور سردرگم میشه و نمیتونه نقطه ی حفاری رو تشخیص بده و به فلزیاب پناه میبره و با فلزیاب هم که نمیشه کل کوه رو گشت . تازه اگر بتونه عمق بزنه
ضمنا بنده تا حالا هیچ مدلی رو نداشتم
خلاصه اگه بخوایم این سیستمها رو بررسی کنیم ، به صدها مطلب و شاخه های متفاوت میرسیم که از حوصله خارج میشه .
----------------------------------------------------------------------------
مدلهای پی دی قدیمی و مدلهای تغیریافته ی جدید ( دستساز ) میتونن بهترین وسیله باشند . اما شماتیک یا اطلاعات کاملی ازشون ، در دسترس عموم نیست و هر کسی نمیتونه براحتی پی به راز سنس کردن از راه دور برسه .

لا اله الا هو

دوشنبه 29 آذر1395 - 10:25pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

دکتر آلونسو و مرحوم داماسیو ( بنیانگذاران شرکت مینه اورو ) در حال تست ساحلی با مدل قدیم و جدید
پیوست:
تست.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

لا اله الا هو

دوشنبه 29 آذر1395 - 10:32pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

کاک سنه دژ، شما بزرگتر از این حرفها هستید،
مطالب شما ارزش چندین بار خواندن را دارد.
خوب برداشت من این شد ، یک وسیله دست ساز برای شرایط فعلی ما گزینه مناسبی برای کاوشگران است ، پس ما باید روی مدارات موجود کار کنیم و در حد توان خود و البته همکاری گروهی یکی از طرحها را توسعه بدیم .
فی الحال بنده در نظر دارم مقداری از وقت و انرژی خود را صرف این کار کنم ، قطعا تجربه جالب و جذابی خواهد بود. باتوجه به مطالعات دقیقی که روی مدارات موجود داشته اید. کدام یک از مدارات درصد موفقیت بیشتری دارد ؟ که آن مدار را کارکنیم.توتم پی دی هم هست، تحلیلی هم بر این مدار داشته باشید.
متشکرم

سه شنبه 29 آذر1395 - 1:12am
کاربر فعال
کاربر فعال

درود فراوان بابت راهنمایی دقیق ک فرمودین سنه دژ.
خوب من rxکویل همون ک دو تا ۴۵ دوره... باید بالا پایین کنم تا نقطرو پیدا کنم تا زردو سنس کنه ؟درست میگم؟بعد فریتو عقب جلو کنم تا کالیبرع بشه برای برد بیشتر درسته؟
ولوم رو استانه باشه یا نه؟بعد از تنظیم چ اتفاقی میفته ک بفهمم درسته؟
ممنونم ک وقتتو گزاشتی مرامتو عشقه

سه شنبه 29 آذر1395 - 2:44am
استاد
استاد
آواتار کاربر

برای ساخت ، اشخاصی مانند نیکولاس و آندریاس ، چندین نوع مدار رو طراحی کردن . اما همشون بنوعی قسمت یا قسمتهایی از مدار جناب آلونسو هستند . با حذف و اضافه کردن تعدادی قطعات و تغیرهای کوچکی در شماتیک اصلی
اما مدار اصلی که کامل هست ، ترکیبی هوشمندانه است و هنوز در دسترس عموم نیست .
بنده طی سالها مطالعه و تحقیق ، انواع مختلفی رو ساختم و آزمایش کردم . اول مدار اصلی رو قبول دارم بعدش پی دی کی تغیر یافته
------------------------------------------------------------------------------
برای تنظیم ، (سیم پیچ کوچک گیرنده rx ) را در وسط آمگا قرار دهید و بالا پائین کنید . در یک نقطه ی کوچک ، تهی را خواهید یافت و صدا قطع میشود . حالا ولوم را از آستانه خارج کنید که کمی بیشتر صدا بدهد و دوباره تهی را دقیقتر کنید تا صدا قطع شود و این کار را تا یافتن بهترین نقطه برای تهی ، ادامه دهید .
توجه کنید که حتی یک ذره تنظیم بهتر ، میتواند نتیجه ی سنس را خیلی افزایش بدهد.

لا اله الا هو

سه شنبه 29 آذر1395 - 3:15am
کاربر فعال
کاربر فعال

کارت درسته خیلی کمک خاستم از خیلیا دمتگرم مشتی هستی داداش

سه شنبه 30 آذر1395 - 4:14am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مرسی از راهنماییهای حضرتعالی.
فرمودید مدار اصلی را قبول دارید. این مدار اصلی کجاست ؟ امکانش هست آپلود ش کنید. متشکرم
مهندس تلاشهای علاقمندان برای کپی کردن مینه آورو به کجا رسیده؟

سه شنبه 30 آذر1395 - 11:06am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 974 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 47 , 48 , 49 , 50 , 51 , 52 , 53 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 34 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure