انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 9:41am

پاسخ به موضوع  [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عجب توجه زیبا و ستودنیی کردی آقا بهرام. بعد از کلّی در انتظار گذاشتن و بیتوجهی، حالا اینو: :p :p :p تحویل دوستان میدی؟ :(
برادرجان، شما پی سی بی که زدی چند ایراد داشت که بنده مشخصشون کردم ولی اگر دستم توی پوست گردو نبود و میتونستم خودم پی سی بی بکشم قطعاً از همون اول ذرّه ای مزاحمت نمیشدم و تقاضایی نمیکردم. قرار ما بر همکاری متقابل بود که هرکس در حد توانش از کمک در این پروژه دریغ نکنه. بنا شد شما حد اقل زحمت پی سی بی بینقصش رو بکشی. بنده هم از هر نوع اطلاعات ونکات مفیدی که بدونم دریغ نکنم. حتی وقتی تونستم با این چشمای متأثر شده، پی سی بی شما رو دقیق بررسی کردم و ایراداتش رو گرفتم. با این 7-6 ایراد میرفتیم تست میگرفتیم؟؟!!!!!! دست مریزاد.

جمعه 28 خرداد1395 - 11:24am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
بهرام نوشته است:
سلام به دوستان عزیزم.ببخشید که نتونستم خبر بگیرم یعنی وقتش رو نداشتم .به عرض برسونم که من خودم روی پ د کار نکردم یعنی فیبرشو نزدم اما از شما که تست کردین انتظار داشتم ی جورایی بعله. :p

~X( ~X( ~X( ~X( ~X( X(

جمعه 28 خرداد1395 - 8:18pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اوریجینال جان چرا ناراحت شدی من که بارها گفتم وقت ندارم فیبرو بزنم شما واقا محمود اعلام امادگی کردین برای ساخت اما نتیجه رو نمیدونم چرا اعلام نکردین مدار یا کار میکنه یا کار نمیکنه دیگه دو حالت بیشتر نیست اگه کار میکنه وضعیف هست میشه روش وقت گذاشت اما اگه اصلا کار نمیکنه یا من تو طراحی مشکل ایجاد کردم که مطمئنم مشکلی نیست یا از اساس مدار مورد داره که باید بازنگری بشه.الان هم اصلا جای نگرانی نیست کمی توضیح بدین که تو این مدت تست یونیاب یعنی قسمت پسیو به چه صورت بوده چون این قسمت مشکل داشته باشه وقت گذاشتن روی مد اکتیو بی فایدست #:-s :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 29 خرداد1395 - 12:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا بهرام، شما میتونی براحتی در 3 صفحه قبل ایرادات پی سی بی کشیده شده رو ملاحظه و اصلاح کنی. بندگان خدا با پی سی بی پر از ایراد میرفتن تست؟؟!!!!!!
ظاهراً شما دوست داری طفره بری. :-? :-? :-?

شنبه 29 خرداد1395 - 7:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا محمود دم شما گرم داداش طفره کدومه من چند بار تو همین تایپیک گفتم من نساختم ونمیسازم چون از فکر ساخت پ د خیلی وقته در اومدم این حرف من لا مفهومه یعنی #-o همین الان برسی میکنم مشکل دوستان چی بوده ببخشید چند ماه غیبت کبری داشتم الان بیشتر تایپیکهارو گشت میزدم ببینم چه خبر شده که متاسفانه اخرش یا دعوا بود یا دلسردی دوستان.

شنبه 29 خرداد1395 - 9:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehdi1393 نوشته است:
ببخشید بهرام جان اون ال ای دی که لحظه روشن کردن مدار روشن میشه ال ای دی کنار بلندگو هستش که من اشتباه گفتم ال ای دی بالای مدار . پوزش میخوام داداش.درضمن چطور میشه از صحت و سلامت بودن قسمت یونیاب مدار مطمعن شد ؟ آخه من فوریت که به لامپ کم مصرف یا تلویزیون نزدیک میکنم هیچ عکس العملی مدار نشون نمیده

دوست من اگه از بلندگو استفاده کردی اشتباه کردی شاید هم مثال زدی به هر حال اون قسمت برای پیزو طراحی شده.وزمانی که سیستم روشن میشه طبیعی هست که یک بار صوت و ال ای دی فعالیت خودشون رو نشون بدن.این خودش نشون میده این قسمت کار میکنه وخوب هست.اما یک کلید تعبیه شده که شما باید اول تغذیه قسمت پسیو رو فعال کنید اگه این کار انجا شده و جواب نگرفتین باید تست بشه تا از سلامت این طبقه مطمئن شد.اول از همه باید مطمئن بشین که خروجی رگلاتور 9 ولت باشه.کلید تغذیه پسیو مشکلی نداره بعد میتونین یک نوسانساز معمولی به ورودی پسیو یعنی خازن c32 بدین اگه خروجی نداشتین باید از لحیمکاریتون و معیوب نشدن قطعات مطمئن بشین.

شنبه 29 خرداد1395 - 10:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
سلام بهرام جون. خسته نباشی. از گشت و گذارت چه خبر؟ اگر با پی دی ساخته شده بر اساس این پی سی بی رفتی کاوش فکر نکنم کار کرده باشه. درسته؟؟؟ ;)
چون بالاخره بنده یه فرصتی کردم که نگاهی به پی سی بی بندازم. عزیزم اگر اشتباه نکنم وچشمانم خوب یاری کرده باشن یه اشکالاتی داره :-? ؛
در عکس ایراداشو نشون کردم. بازم خودت بررسیشون کن.
1- دور و بر 555 رو ببینی اثری از اون مقاومت 47 اهمی نیست که باید بین اون دو تا مقاومت 220 اهمی واقع بشه و ارتباط مستقیم 220ها قطع بشه.
2- نبودن خازن 1 نانوی بین پایه های وسط و راست LM317 که سر دیگر این خازن همراه با مثبت 470 میکرو به ورودی مثبت باطری وصل میشن.
3- اصلاً اثری از خازن مهم 470 میکرویی نیست.
4- مطابق عکس در قسمت پسیو یک خازن 100 نانوی اضافی گذاشته شده.
5- ضمناً به این توجه داشته باش که مثبت ورودی باطری باید به پایه راست LM317 بره، نه وسطی.
6-اون جامپر زیر 555 اضافیه چراکه اصلاً نباید اون 220 نانو به پایه وسط LM317 وصل بشه.
بقیه قسمتای پی سی بی کاملاً بدون ایرادن.
منتظر آخرین پی سی بی اصلاح شدت هستم. @};-

پیوست:
PCB errors.jpg

خب اینها مشکلاتی کوچیکی هستن که تو هر مدار شلوغی ممکنه رخ بده اما اینها دلیلی برای کار نکردن مدار نمیشن .اون خازنها که نقششون فقط حذف نویز هست کاریی غیر این نمیکنن خازن فیلتر خط تغذیه هستن که میشه از پشت مدار هم لحیم کرد یا با سیم به مدار لحیم کرد اما اون مقاومت رو نمیدونم چطور از قلم افتاده به هر حال ربطی به کار نکردن مدار نداره چون در واقع این دوتا مقاومت 47 و220 اهم کارشون کم کردن جریان روی ال ای دی وپیزو هست که در نبود این دوتا هم نهایت قدرت صدا و نور ال ای دی بیشتر میشه.بعله اون خازن 100نانو رو خودم روی خط تغذیه پسیو گذاشتم تا نویز جریان ac روی این خط کمتر بشه و مکمل خازن الکترولیت باشه و مشکلی ایجاد نمیکنه مطمئن باش.به ورودی باطری هم دقت کردم درسته وسط خروجی 9 ولت هست ورودی که سمت راست کاملا مشهوده که به پایه sw میره که از اونجا به باطری اون کلید خاموش وروشن کل مدار هست برادر دقت کن. با یک ولتمتر خروجی رو اندازه بگیرببین 9 ولت هست یا نه..
نه اون جامپر خط تغذیه 9 ولت هست برای خروجی صدا باید بره میتونین به جای اون جامپر مقاومت 47 اهم رو بزارین وخروجی پیزو رو مشخص کنید تا مشکلی برای صدا و ال ای دی نداشته باشین.محمود جان اون خازن میتونه کیفیت صدا رو بهتر کنه واینکه ارتعاشعات خود پیزو باعث نویز روی خط تغذیه میشه شما اگه به جای جامپر مقاومت 47 اهم رو بزارین مشکل حل شدست واون خازن هم سر جاش قرار میگیره

شنبه 29 خرداد1395 - 10:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

با این حال دوستان اگه مدارتون کار نمیکنه که مطمئن بودم به یک باره مونتاز کردن همین میشه.کار خودتو نرو سخت تر کردین من همون اول گفتم طبقه به طبقه با تست جلو برین ای کاش گوش میدادین تا این مشکلات پیش نیاد پی سی بی با چندتا مشکل خیلی پیش پا افتاده که هیچ ربطی هم به کارکرد مدار نداره شما رو گمراه کرده اگه مدار کار نمیکنه مشکل چیز دیگه ایی هست که باید مشخص بشه.به ترتیب خروجی رگلاتور پایه وسط رو بگیرین باید 9 ولت باشه.کلید ها و سالم بودن باطری ولحیم کاریتون از قعطی قعلع مردگی مطمئن بشین.با ذره بین خطوط مسی روی فیبر رو دنبال کنین تا احیانا جایی حتی در حد بیک سانت هم باشه اتصالی نداشته باشین اگه قبلش قطعات رو تست کردین ومشکلی نداشته باید مدار روشن بشه از یک سیگنال ژنراتور کمک بگیرین ویک سیگنال سینوسی به ورودی خازن سی 32 اعمال کنید....

شنبه 29 خرداد1395 - 10:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یک چیز دیگه محمود جان فکر میکنم شما اصلا دقت نمیکنی شما فکر کردی من نقطه ایی که با بات مشخص کردم ورودی باطری هست نه برادر اون قسمت باید به خط تغذیه روبه روش که با بات دیگه مشخص شده با یک تکه سیم لحیم بشه وگرنه مدار کار نمیکنه پس من برای چی عکس مونتاژ کامل وسیمکشی رو گذاشتم حتی سیمکشی ولومهارو هم مشخص کردم کلیدها .من فکر میکنم دوستان اصلا به این نکات پیش پا افتاده دقت نمیکنن. [-(

شنبه 29 خرداد1395 - 11:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

این فایل رو دوباره اپ میکنم واسه دوستان که چند مشکلی که اقا محمود بهش اشاره کردن رو نداره هر چند که از نظر من اصلا مشکل به حساب نمیومدن.البته اگه واقعا به فایلهای که در صفحات قبل گذاشتم با دقت نگاه کنید وبدونید چی رو باید کجا لحیم کنید از این مشکلات پیش نمیاد.وچون بیشتر فایلها همونهایی هستن که در پستهای قبل گذاشته شده لازم به گذاشتن دوبارش نیست وچند قطعه جدید روی برد رو معرفی کردم مابقی هم همونها هستن با pcb جدید وسیمکشی کمی بهتر از قبل...دوباره میگم یا نسازین اما اگه میسازین فرق زیادی بین این مدار با بقیه مداراتی که مونتاژ کردین بزارین..مسئله دیگه ای که باید بگم دوستانی که ساختن لطفا فیبر ساخت رو برام پ خ کنن تا بگم چه تغیراتی بدن در صورتی که مدارشون کار نکرده باشه واگه با اون تغیرهم کار نکرد مطمئن باشین اساسا مشکل جدی توی شماتیک هست وباید رفع بشه حالا ریسک ساخت به عهده خودتون هست

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 30 خرداد1395 - 1:53pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 40 , 41 , 42 , 43 , 44 , 45 , 46 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 94 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure