انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 12 اردیبهشت1403 - 2:35pm

پاسخ به موضوع  [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام آقا بهرام خسته نباشی داداش و همچنین شما اورجینال جان . منم مدارو ساختم و فعلا دارم قسمت یونیابش رو تست میکنم حالا چند تا سوال داشتم
1 - من وقتی مدار رو روشن میکنم یکی از ال ای دی ها ( ال ای دی بالای مدار ) به همراه صدای بوق یه لحظه روشن میشه خواستم بپرسم آیا طبیعی هست و مدار درسته؟
2 - ال ای دی ها هرکدوم چه موقعی باید روشن بشن . ببخشید گوشیم سرقت شده نتونستم عکس از مدار بذارم :((

شنبه 8 اسفند1394 - 8:59am
کاربر فعال
کاربر فعال

ببخشید بهرام جان اون ال ای دی که لحظه روشن کردن مدار روشن میشه ال ای دی کنار بلندگو هستش که من اشتباه گفتم ال ای دی بالای مدار . پوزش میخوام داداش.درضمن چطور میشه از صحت و سلامت بودن قسمت یونیاب مدار مطمعن شد ؟ آخه من فوریت که به لامپ کم مصرف یا تلویزیون نزدیک میکنم هیچ عکس العملی مدار نشون نمیده

شنبه 8 اسفند1394 - 2:10pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
برای تست یونیاب ، یک باتری قلمی یک و نیم ولتی را با یک تکه سیم ، بصورت لحظه ای اتصال کوتاه بدهید و ببینید که از چند متری میتونه جرقه رو حس کنه .
البته یونیاب میتونه لامپ کم مصرف و تلویزیون و ترانس برق و این جور مولدها رو حس کنه . اما تست جرقه باتری ارجعیت داره و مقیاسی برای برد pd محسوب میشه .

لا اله الا هو

شنبه 8 اسفند1394 - 7:58pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام بهرام جون. خسته نباشی. از گشت و گذارت چه خبر؟ اگر با پی دی ساخته شده بر اساس این پی سی بی رفتی کاوش فکر نکنم کار کرده باشه. درسته؟؟؟ ;)
چون بالاخره بنده یه فرصتی کردم که نگاهی به پی سی بی بندازم. عزیزم اگر اشتباه نکنم وچشمانم خوب یاری کرده باشن یه اشکالاتی داره :-? ؛
در عکس ایراداشو نشون کردم. بازم خودت بررسیشون کن.
1- دور و بر 555 رو ببینی اثری از اون مقاومت 47 اهمی نیست که باید بین اون دو تا مقاومت 220 اهمی واقع بشه و ارتباط مستقیم 220ها قطع بشه.
2- نبودن خازن 1 نانوی بین پایه های وسط و راست LM317 که سر دیگر این خازن همراه با مثبت 470 میکرو به ورودی مثبت باطری وصل میشن.
3- اصلاً اثری از خازن مهم 470 میکرویی نیست.
4- مطابق عکس در قسمت پسیو یک خازن 100 نانوی اضافی گذاشته شده.
5- ضمناً به این توجه داشته باش که مثبت ورودی باطری باید به پایه راست LM317 بره، نه وسطی.
6-اون جامپر زیر 555 اضافیه چراکه اصلاً نباید اون 220 نانو به پایه وسط LM317 وصل بشه.
بقیه قسمتای پی سی بی کاملاً بدون ایرادن.
منتظر آخرین پی سی بی اصلاح شدت هستم. @};-

پیوست:
PCB errors.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 10 اسفند1394 - 11:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بنا بر درخواست برخی دوستان در خصوصی، بنده شماتیک کاملاً درست پی دی که دست-کشیده ست به همراه شماتیک نرم افزاری کشیده که ایراداتی داشته + عکس علامتگذاری شدۀ این ایرادات که 6 تا هستن رو میزارم. با یه مقایسه ساده میتونید اون 6 تا ایرادو از دستکشیده پیدا و رفع کنید. و من الله التّوفیق.

پیوست:
PD Schematics.rar

سه شنبه 11 اسفند1394 - 8:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
mahmood51 نوشته است:
بنا بر درخواست برخی دوستان در خصوصی، بنده شماتیک کاملاً درست پی دی که دست-کشیده ست به همراه شماتیک نرم افزاری کشیده که ایراداتی داشته + عکس علامتگذاری شدۀ این ایرادات که 6 تا هستن رو میزارم. با یه مقایسه ساده میتونید اون 6 تا ایرادو از دستکشیده پیدا و رفع کنید. و من الله التّوفیق.

پیوست:
PD Schematics.rar

سلام به همه
آقا محمود واقعا دستخوش دارید
اینم فایل شماتیک تمیز شده:-BD :-BD :-BD :-BD

سه شنبه 11 اسفند1394 - 10:54pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان منم این مدارو ساختم حتی جرقه باتری . لامپ کم مصرف و تی وی رو از نزدیک هم نزد دوستان لطف کنید پی سی بی اصلاح شده رو بزارید ممنون :(( #:-s

چهارشنبه 12 اسفند1394 - 1:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

orginal نوشته است:
mahmood51 نوشته است:

پیوست:
PD Schematics.rar

سلام به همه
آقا محمود واقعا دستخوش دارید
اینم فایل شماتیک تمیز شده:-BD :-BD :-BD :-BD

سلام. خواهش میکنم. ممنون بابت این عکس جدید. :ymapplause: خیلی خیلی بهتر شد. بنده خودم همواره از این دست-کشیده استفاده میکردم. چون مطمئن بودم ایراد نداره. ولی به سبب رنگاش چشمام در میومد.

چهارشنبه 12 اسفند1394 - 6:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام بهرام جان کجائید :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
دلمان تنگ شد برایتان @};- @};- @};-

جمعه 14 اسفند1394 - 9:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت دوستان.بنده علاقه مند شدم این مدار رو بسازم دوستانی که ساختند میشه راهنمایی کنند ایا ارزش داره وقت و هزینه بگذارم.

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

شنبه 15 اسفند1394 - 7:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 , 44 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 88 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure