انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 3:37pm

پاسخ به موضوع  [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mehdi1393 نوشته است:
آقا بهرام سلام داداش یه سوال از حضورت داشتم . خواستم بپرسم میشه فقط قسمت پسیو یا یون یاب مدار رو جداگانه ساخت و استفاده کرد ؟ چون من نقطه زن فلز جو رو دارم

خواهش میکنم ببینید این مدار سه گزینه داره یونیابی .فلزیابی. ویونیابی به همراه فلزیابی خب گزینه سوم به همراه یونیاب میتونه اهداف رو از چند ده متری شناسایی کنه که بهترین گزینه هست و یونیاب هم به تنهایی جوابگو نیست اما اینکه بزنه هنوز کاملا مشخص نیست چون تو سایت همسایه سازنده هاش قید کرده بودن که اگه در حالت اکتیو فلز رو بزنه در مد پسیو هم باید بزنه اما هنوز گزارشی از این که به تنهایی در مد پسیو کسی چیزی پیدا کرده باشه موجود نیست برای همین یا ریسک ساخت کلی مدارو قبول کنید یا از ساختش صرف نظر کنید در ثانی یونیابها کلا به میدانهای قوی هم واکنش دارن پس هرجای هم نمیشه ازش انتظار داشت که خوب کار کنه مثلا دکلهای فشار قوی رو شاید از 1کیلومتری بزنه بعدش چی ریسک ودیسک با هم میان سراغ ادمیزاد :D

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 25 بهمن1394 - 7:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه
مستر بهرام کجایی که خان اول مونتاژ مدارم تمام شد و فقط مانده خان دوم که درست کردن باکس چوبیه
و خان سوم که سیم پیچی فریته
و هفت خان پیچیدن کویل امگا
و خان هشتم که کشته شدن منه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

آخرین بار توسط orginal در چهارشنبه 5 اسفند1394 - 5:16pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

چهارشنبه 5 اسفند1394 - 5:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقا بهرام اینم بقیه عکس ها که از زوایای مختلف گرفتم تا راحتر بررسی کنید تا خدای ناکرده مشکلی نداشته باشه
یک سئوال
طول سیم پیچی 150 دور فریت 5 سانتیمتر بگیرم و 80 دور را 1 سانتیمتر بگیرم و سیم ها را منظم روی همدیگر بپیچم؟

چهارشنبه 5 اسفند1394 - 5:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ماشالله چه کردی شما خسته نباشی اوریجینال جان.خدا کنه مدارت کار کنه اخه شرط اول من این بود با تست وطبقه طبقه مونتاژ بشه.ولتاژ رگلاتور رو بگیر باید 9 ولت باشه.فریت رو اگه درست سیمپیچی کردی وصل کن وتست یونیابی بگیر قبلش اگه ال سی متر داری ببین ظرفیت سیمپیچ چقدر هست حول وحوش 1 میلی هانری باشه خوبه اون دوتا فریت که عکسشو گذاشتی به نظرم خیلی زیاد پیچیدی مطمئنی 150 دور با 80 دور هست به نظرم حول وحوش 500 دور میشه :D خلاصه خطای دید رو هم در نظر بگیر..اینجاشو متوجه نشدم چی گفتی دقیقا اما اگه میخوای روی همدیگه بپیچی حواست باشه اختلاف جهت ندی به سیمپیچ یعنی 150 دور ادامه میدی تا تموم بشه وازش یک انشعاب میگیری بعدش 80 دور رو روی اون بپیچ . در اخر هم یک مقایسه ایی انجام بده ببین کدوم بهتر کار میکنه و راحتر تنظیم میشه.سیمکشیهارو تا میتونی کوتاه در نظر بگیر جوری که بعدش بتونی توی جعبه درست نصب کنی نتیجه رو اعلام کن ببینم دوست عزیزم چه کرده \M/
اون خازن میکای 2.5 کیلو ولتی بزرگ که گذاشتی رو برد اسیلاتور بهتره عوضش کنی البته فعلا با اسیلاتور کار نداریم بمونه اخر سر که یونیاب جوابش رو پس داده باشه منتظر تستهات هستم فقط قبل همه اینها با یک ذره بین خوب چک کن ببین اتصالی نداشته باشی چون اگه یک قطعه معیوب بشه پیدا کردنش تو این همه قطعه فقط کارو مشکل میکنه با دقت وحوصله کار کن.مر30 \M/

چهارشنبه 5 اسفند1394 - 7:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
ماشالله چه کردی شما خسته نباشی اوریجینال جان.خدا کنه مدارت کار کنه اخه شرط اول من این بود با تست وطبقه طبقه مونتاژ بشه.ولتاژ رگلاتور رو بگیر باید 9 ولت باشه.فریت رو اگه درست سیمپیچی کردی وصل کن وتست یونیابی بگیر قبلش اگه ال سی متر داری ببین ظرفیت سیمپیچ چقدر هست حول وحوش 1 میلی هانری باشه خوبه اون دوتا فریت که عکسشو گذاشتی به نظرم خیلی زیاد پیچیدی مطمئنی 150 دور با 80 دور هست به نظرم حول وحوش 500 دور میشه :D خلاصه خطای دید رو هم در نظر بگیر..اینجاشو متوجه نشدم چی گفتی دقیقا اما اگه میخوای روی همدیگه بپیچی حواست باشه اختلاف جهت ندی به سیمپیچ یعنی 150 دور ادامه میدی تا تموم بشه وازش یک انشعاب میگیری بعدش 80 دور رو روی اون بپیچ . در اخر هم یک مقایسه ایی انجام بده ببین کدوم بهتر کار میکنه و راحتر تنظیم میشه.سیمکشیهارو تا میتونی کوتاه در نظر بگیر جوری که بعدش بتونی توی جعبه درست نصب کنی نتیجه رو اعلام کن ببینم دوست عزیزم چه کرده \M/
اون خازن میکای 2.5 کیلو ولتی بزرگ که گذاشتی رو برد اسیلاتور بهتره عوضش کنی البته فعلا با اسیلاتور کار نداریم بمونه اخر سر که یونیاب جوابش رو پس داده باشه منتظر تستهات هستم فقط قبل همه اینها با یک ذره بین خوب چک کن ببین اتصالی نداشته باشی چون اگه یک قطعه معیوب بشه پیدا کردنش تو این همه قطعه فقط کارو مشکل میکنه با دقت وحوصله کار کن.مر30 \M/

سلام آقا بهرام
ممنون از لطف شما
اون خازن بزرگه را دارم و فقط خازن عدسی که دیدم اگه پلی استر باشه بهتره ولی اگر خوب جواب نداد عوضش می کنم
آقا بهرام به غیر از رگولاتور مابقی قطعات را تست کردم و سالم بودند نصب کردم از لحاظ اتصالی بررسی کردم ولی بازم چشم با دقت چند برابر دوباره بررسیش می کنم
در مورد سیم پیچیده شده دور فریت باید عرض کنم برای یک ردیاب به شکل توماسی ساختمش که درون خود باکسه و آنتن داخلی ردیابم و آنتن خارجی هم تلسکوپی می خواهم بزارم و فعلا در مرحله ابتدایی و قبل از تسته
البته می خواهم طبق عکس زیر بپیچم البته سیم پیچ در وسط کویل می پیچم

چهارشنبه 5 اسفند1394 - 9:15pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام.البته شدنیه جوابم میده میتونی بسازی ماشالله فریت هم که زیاد داری.واسه تست حتما بساز شاید بهتر از بقیه جواب بده چون تو عمل مشخص میشه وگرنه با نرم افزار ومحاسبه چیزی دستگیر ادم نمیشه واسه همین هم گفتم چندین نوع فریت وکویل بسازین تا بهترینش مشخص بشه.اما فعلا بهتره کنار همدیگه بپیچی وببینی اصلا سیستم کار میکنه ریسک ساخت فریتها با قطر کمتر وبیشتر باشه بعد تست .نه اون خازن هم مشکلی ایجاد نمیکنه با این قسمت هم فعلا کاری نداریم.خوبه شما هم مثل من چندتا چندتا پروژه بر میداری :D من که فردا حسابی کار دارم باید چندتا تست نهایی از سیستم بگیرم دیگه کار به دفن طلا کشیده ;) کی طلا رو به جای دفن کردن در بیاریم خدا میدونه

پنج شنبه 5 اسفند1394 - 12:45am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقا بهرام بی زحمت عکس زیر را بررسی کنید ببینید درست سیم کشی شده است
بادرود فراوان

جمعه 7 اسفند1394 - 1:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درست وصل کردی.نتیجه چی شد یونیاب رو وقت کردی تست کنی.من یک چند روزی شاید نباشم هم شارژ نت ته کشیده هم میخوام برم دشت واسه تست ردیابم .یک وقت دیر اومدم شاکی نشین البته امشب هستم خدمت دوستان :ymhug:

جمعه 7 اسفند1394 - 2:02pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
درست وصل کردی.نتیجه چی شد یونیاب رو وقت کردی تست کنی.من یک چند روزی شاید نباشم هم شارژ نت ته کشیده هم میخوام برم دشت واسه تست ردیابم .یک وقت دیر اومدم شاکی نشین البته امشب هستم خدمت دوستان :ymhug:

سلام آقا بهرام
فعلا وقت نکردم آزمایشش کنم و تا زمانی که کویل امگا را هم نساختم و وصلش نکردم مدارم را اصلا روشنم نمیکنم
البته سیمپیچی فریت را خیلی وقته که انجام دادم
انشاالله اگه خدا خواست تا اواسط هفته آینده تستش می کنم و فعلا بیشتر مشکلم برای بالانس کردن کویل امگا است
که دنبال راههای مناسبتری هستم و دنبال مداری میگردم که txوrxرا بهش نصب کنم و با کم و زیاد کردن فاصله دوتا کویل صدای مدار قطع بشه و اینجوری تنظیمش کنم

جمعه 7 اسفند1394 - 6:29pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

قربانت شوم اخه تست یونیاب واجبه اگه نتونی قسمت گیرنده فریت رو راه بندازی اسیلاتور امگا اصلا به درد نمیخوره پس بهتره استارت بزنی ببینی این قسمت کار میکنه یا نه چون با وجود این قسمت هست که میتونی به گیرندگی پ د امیدوار باشی وگرنه قسمت فلزیابیش که به تنهایی بردی نداره وباید مثل یک فلزیاب روی زمین ازش استفاده کنی.البته باز میل خودت هست به هر حال من که امیدوارم جواب بگیری تا خستگی ساخت و هزینه ایی که کردی جبران بشه :)

خب خود امگا گیرنده وفرستنده مجزا از هم هست نیازی به مدار دیگه ایی نیست برای تنظیم هم مهمه که جریان تو خروجی به صفر برسه حالا اگه راه بهتری پیدا کردی خب حرفی نیست ما که استقبال کردیم از ایده دوستان :ymhug:

جمعه 7 اسفند1394 - 8:16pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 37 , 38 , 39 , 40 , 41 , 42 , 43 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 85 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure