انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 5:14pm

پاسخ به موضوع  [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم.بله همینطورکه خودتون اشاره کردین عکسها فقط مربوط میشن به الونسو چون سیستم ما نمونه اول وکاملتری هست که میخواین بسازین.خب طریقه سیمکشی هم چون مدار قطعات ریز زیادی داره به نظر میاد کمی شلوغ شده خب طبیعی هم هست وقتی یک پی سی بی 20سانتی رو بخوای به 10 سانت تبدیل کنی باید فشرده وبه قول معروف mp3 زدیم :D
اون عدد 433 هم باند فرستنده هست که روی اون نوسان میکنه وچیز مهمی هم نیست در واقع یک ماژول فرستنده هست که به نظرم این فقط یک ایده بوده برای بهتر شدن مدار اما در عمل فکر نکنم جواب بده

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 13 دی1394 - 1:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام بهرام جان منهم میخام این پی دی رو بسازم میشه فایل کاملش رو در اینجا بزارید چون من سر در نیاوردم مثلا نهوه سیمکشیش یا از چه قطعاتی استفاده بشه بدنش چی باشه و....

سه شنبه 15 دی1394 - 9:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم.چند صفحه قبل رو مرور کنین فایل رو کامل با تمام مشخصات قرار دادم تا متوجه بشین چطور باید سیمکشی کنید.بدنه هم حتما باید ازجنس چوب باشه

سه شنبه 15 دی1394 - 10:20pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام من ترانزیستور های BC548C و نوع B اونو ندارم میشه بدون پسوند استفاده کرد؟
چه تاثیری روی کارایی داره؟
در مورد تایمر 555 چه نوعی رو باید استفاده کرد؟ نام کاملشو بگین
در مورد قطعات Miscellaneous هم میشه توضیح بدین دقیقا چی بخرم؟
در مورد اندازه فیبر ها و همچنین pcb مربوط رو در فایل PDF با اندازه واقعی قرار بدین.
با سپاس

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

چهارشنبه 16 دی1394 - 9:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خب معلومه زیاد سر رشته ایی از الکترونیک ندارید.ببینید ترانزیستورها همشون نه بعضیاشون به چند خانواده تشکیل شدن یعنی کلاس کارشون وبهره خوروجیشون مشخص شده مثلا نوع548 از aتاc هست که رایجش توی بازار همون b هست شما همون نوع معمولی رو استفاده کن مشکلی پیش نمیاد فقط خازنها ومقاومتهارو باکیفیت انتخاب کن.لوپ وفریت هم جایگاشون مشخصه میمونه جعبه که اون هم از جنس چوب هست سوالی بود در خدمیتیم :ymhug:

چهارشنبه 16 دی1394 - 10:42pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
خب معلومه زیاد سر رشته ایی از الکترونیک ندارید.ببینید ترانزیستورها همشون نه بعضیاشون به چند خانواده تشکیل شدن یعنی کلاس کارشون وبهره خوروجیشون مشخص شده مثلا نوع548 از aتاc هست که رایجش توی بازار همون b هست شما همون نوع معمولی رو استفاده کن مشکلی پیش نمیاد فقط خازنها ومقاومتهارو باکیفیت انتخاب کن.لوپ وفریت هم جایگاشون مشخصه میمونه جعبه که اون هم از جنس چوب هست سوالی بود در خدمیتیم :ymhug:

بله من زیاد سررشته ای از الکترونیک ندارم و تا الان چند تا مدار سر هم کردم
لطفا اندازه فیبر هارو هم اعلام کنین و اینکه آیا میشه فیبر معمولی استفاده کرد و یا باید فایبرگلاس باشه؟
سوال دومم در مورد 555 هست که دقیقا اسم قطعه چیه؟
سپاس @};- @};-

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

چهارشنبه 16 دی1394 - 10:55pm
مدیر کل
مدیر کل

در خصوص BC548 پسوندهای A , B , C نشاندهنده ضریب تقویت سیگنال یا همون hfe هست که توسط برخی مولتی متر ها هم قابل اندازه گیریه. پسوند A کمترین بهره و پسوند C بیشترین بهره تقویت رو داره. نوع بدون پسوند هم ضریب تقویتش کاملا متغیر هست و در واقع هر کدومشو اندازه بگیرین بصورت تصادفی مشابه یکی از انواع پسوند دار خواهد بود! چون در برخی مدارات حساس آنالوگ ضریب تقویت سیگنال در نتیجه نهایی کار دستگاه تاثیر داره بهتره از همون پسوندی استفاده کنین که طراح ذکر کرده.

پنج شنبه 16 دی1394 - 1:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
بهرام نوشته است:

بله من زیاد سررشته ای از الکترونیک ندارم و تا الان چند تا مدار سر هم کردم
لطفا اندازه فیبر هارو هم اعلام کنین و اینکه آیا میشه فیبر معمولی استفاده کرد و یا باید فایبرگلاس باشه؟
سوال دومم در مورد 555 هست که دقیقا اسم قطعه چیه؟
سپاس @};- @};-

خواهش میکنم.خب مهم این هست که کسی دوربرتون باشه که کمی به الکترونیک تسلط داشت هباشه حتما که نباید خودمون مهارت داشته باشیم.برعکس مدارت دیگه ساختن فرستنده وگیرنده دقت بیشتری میخواد نباید به یک باره مونتاژ بشه و توقع هم داشته باشیم که چرا کار نکرد با حوصله وظریف کاری باید شروع کنید مخصوصا این مدار. :)
خب پی سی بی رو به همون شکل استاندارد پرینت بگیرین دیگه احتیاجی به کوچیک و بزرگ کردن نداره.
بله فیبر معمولی هم میشه اگه فایبر بود دیگه بهتر.555 هم با چندین پسوند راهیه بازار شد icl555.ne555.lm555 .ne7555 .خانواده دوتایی وحتی نوع پیشرفته ترش zn1034 رو معرفی کرد.چون برای مدار به پالس قوی احتیاج نیست وصرفا برای خروجی صوت بکارگرفته شده همون نوع معمولی رو بزارین.موفق باشی \M/

پنج شنبه 17 دی1394 - 11:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

حمید نوشته است:
در خصوص BC548 پسوندهای A , B , C نشاندهنده ضریب تقویت سیگنال یا همون hfe هست که توسط برخی مولتی متر ها هم قابل اندازه گیریه. پسوند A کمترین بهره و پسوند C بیشترین بهره تقویت رو داره. نوع بدون پسوند هم ضریب تقویتش کاملا متغیر هست و در واقع هر کدومشو اندازه بگیرین بصورت تصادفی مشابه یکی از انواع پسوند دار خواهد بود! چون در برخی مدارات حساس آنالوگ ضریب تقویت سیگنال در نتیجه نهایی کار دستگاه تاثیر داره بهتره از همون پسوندی استفاده کنین که طراح ذکر کرده.

مرسی مهندس حجت تمام کردین ^:)^ .فقط اینکه پسوند نوع c مشکل پیدا میشه یا اصلا پیدا نمیشه دوستان در این رابطه بیشتر سوال میکنن برای همین دوستان بدونن که همینطور که مهندس گفتن بهره خروجی مهم هست برای بعضی از قسمتها هم از نوع c استفاده شده این هم جزیات نوع این ترانزیستور

548=110-800
548a=110-220
548b=200-450
548c=420-800

همینطور که ملاحضه میکنید ومهندس هم گفتن 548 بدون پسوند بهره متفاوتی داره یعنی بین 110 حداقل تا حداکثر800 هست که جریان این ترانزیستور رو مشخص میکنه.انواع دیگه هم که ذکر شد پس دوستان متوجه باشن در وحله اول نوع c در اولویت قرار داره اما اگه پیدا نکردین دیگه راهی نمیمونه جز استفاده از نوعb یا مشابه این ترانزیستور با بهره بالا یا حتی نوع بدون پسوند که در این مورد باید مدام تست بشه واز کارکرد مدار مطمئن بشیم که از این ترانزیستور با جریان خروجی بین 400تا 800 داریم استفاده میکنیم و اگه مولتیمتری داشتین که بهره ترانزیستور رو مشخص میکنه دیگه بهتر واحتیاجی به تست نیست.موفق باشید

پنج شنبه 17 دی1394 - 12:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام جون سلام. عزیزجان بنده امروز تازه وقت کردم به پرینتی که از پی سی بی گرفته بودم یه نگاهی بندازم. متأسفانه به دو دلیل از بررسی اون باز موندم. یکی نزدیکی رنگ تراکها و سطح فیبر ومهمتر اینکه شماره قطعات با شماتیک موجود مطابقت نداره لذا باعث سردرگمی واشتباه در تعقیب تراکها و مقایسه صحتشون با شماتیک میشه. مثلاً در تصویر الصاقی زیر در قسمت مشخص شده که دنبال میکنم موندم ایراد داره یا نه. و.... همینطور قسمتای دیگه . لذا خواهشمندم اگر ممکنه بازم محبت کنی و زحمت بکشی هم شماره قطعاتو منطبق بر شماتیک کیائوژی بزنی. (حالا اگر مقدار قطعه هم روش نوشته باشه که خیلی عالی میشه) و هم اینکه خروجی پی سی بیشو با دو رنگ دو فاز واضح مثل سیاه وسفید تعریف کنی که خیلی خیلی ممنونت میشم. :ymhug:

پیوست:
XXX.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 24 دی1394 - 9:44pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 , 38 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 78 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure