انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 6:56pm

پاسخ به موضوع  [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

orginal نوشته است:
سلام به همه
آقا بهرام خسته نباشید فرمایش حضرتعالی کاملا درست است و بنده هم فقط اگر مطمئن شوم کویلش را می توانم بسازم انشاالله چند روز آینده استارتش را خواهم زد خصوصا که به بیشتر قطعاتش هم دسترسی دارم
فقط یک سئوالی کارکرد دستگاه دقیقا چطوری است مثلا قابلیت نقطه کردنش؟ عمقش ؟ واکنشش به املاح و ریشه پوسیده و دیگر عوامل ایجاد کننده ی خطا؟ و حتی شنیدم تا یک حدودی هم شعاع می زند

خواهش میکنم انشالله موفق بشی.اما یک سوالی واسه خود من پیش اومده چرا دوستان از کویل مدار نمیپرسن که مهمترین قسمت کار هست یعنی همگی میدونید قطر کویلها و نمره سیم چنده :-? چیزیه که هنوز خودم موندم توش چون در چندین ابعاد پیچیدنش ومشخص نیست کدومش کاربرد بهتری داره.
خب کارکرد دستگاه بعد از تنظیم کردن فریت با امگا در دوحالت تنظیم میشه باید سعی کنید جوری تنظیم کنید که برای فلز اهنی سکوت برقرار شه.نقطه کردن هم ب هاین شیوه هست که بعد از ره گیری وپیدا کردن محدوده حساسیت رو کم میکنید وانوقت با کمی فاصله گرفتن مثلا دومتر به چپ وراست کردن جعبه کنترل نقط رو پیدا میکنید به همین راحتی .خطا هم داره اما فکر نکنم به ریشه خطا داشته باشه این رو بادی از محمود جان پرسید اما میدانهای مغناطیسی روش تاثیر میزاره وهر چقدر سیستم رو حساستر کنیم این وضعیت بدتر میشه.عمق هم اگه سیستم سرپا باشه میشه دل خوش باشیم چون اهداف کوچیک و سطحی و فلزات بزرگ وقدیمی در عمق متوسط...شعاع هم باید بزنه وگرنه نمیشه بهش گفت یویاب ببینید دوستان این سیستم یک فلزیاب هس تکه برای اشکارسازی یونها استفاده میشه که در واقع جز خانواده یونیاب هم هست پس در دو مد اکتیو وپسیو سیستم شعاع زنی میکنه و اکتیو مدار هم که نقطه زن هست برای نقطه یابی خوبه اما برای فلزات سطحی چون برد زیادی نمیده اما کمی مهارت پیدا کنیم میتونیم با هر دومد نقطه یابی کنیم .با ارزوی موفقیت دوستان

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 12 دی1394 - 12:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام
من میخوام این یونیاب رو بسازم و فقط اگه ممکنه فایل نهایی و پی سی بی و قطعات رو هم بذارین
همینطور مشخصات لوپ
و اینکه اپراتوری با این یون یاب به چه صورت هست؟
مثل فلزیاب باید لوپو بگیریم روی زمین؟ یا افقی نگه داریم؟
برد یونیابیش تا چقدره؟
کلا منظورم اینه که ردیابه یا ...؟
با سپاس

,If you want to find the secrets of the universe
.think in terms of Energy, Frequency and Viberation
Nikola Tesla

شنبه 12 دی1394 - 1:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
بهرام نوشته است:
orginal نوشته است:
سلام به همه
آقا بهرام خسته نباشید فرمایش حضرتعالی کاملا درست است و بنده هم فقط اگر مطمئن شوم کویلش را می توانم بسازم انشاالله چند روز آینده استارتش را خواهم زد خصوصا که به بیشتر قطعاتش هم دسترسی دارم
فقط یک سئوالی کارکرد دستگاه دقیقا چطوری است مثلا قابلیت نقطه کردنش؟ عمقش ؟ واکنشش به املاح و ریشه پوسیده و دیگر عوامل ایجاد کننده ی خطا؟ و حتی شنیدم تا یک حدودی هم شعاع می زند

خواهش میکنم انشالله موفق بشی.اما یک سوالی واسه خود من پیش اومده چرا دوستان از کویل مدار نمیپرسن که مهمترین قسمت کار هست یعنی همگی میدونید قطر کویلها و نمره سیم چنده :-? چیزیه که هنوز خودم موندم توش چون در چندین ابعاد پیچیدنش ومشخص نیست کدومش کاربرد بهتری داره.
خب کارکرد دستگاه بعد از تنظیم کردن فریت با امگا در دوحالت تنظیم میشه باید سعی کنید جوری تنظیم کنید که برای فلز اهنی سکوت برقرار شه.نقطه کردن هم ب هاین شیوه هست که بعد از ره گیری وپیدا کردن محدوده حساسیت رو کم میکنید وانوقت با کمی فاصله گرفتن مثلا دومتر به چپ وراست کردن جعبه کنترل نقط رو پیدا میکنید به همین راحتی .خطا هم داره اما فکر نکنم به ریشه خطا داشته باشه این رو بادی از محمود جان پرسید اما میدانهای مغناطیسی روش تاثیر میزاره وهر چقدر سیستم رو حساستر کنیم این وضعیت بدتر میشه.عمق هم اگه سیستم سرپا باشه میشه دل خوش باشیم چون اهداف کوچیک و سطحی و فلزات بزرگ وقدیمی در عمق متوسط...شعاع هم باید بزنه وگرنه نمیشه بهش گفت یویاب ببینید دوستان این سیستم یک فلزیاب هس تکه برای اشکارسازی یونها استفاده میشه که در واقع جز خانواده یونیاب هم هست پس در دو مد اکتیو وپسیو سیستم شعاع زنی میکنه و اکتیو مدار هم که نقطه زن هست برای نقطه یابی خوبه اما برای فلزات سطحی چون برد زیادی نمیده اما کمی مهارت پیدا کنیم میتونیم با هر دومد نقطه یابی کنیم .با ارزوی موفقیت دوستان

سلام آقا بهرام بنده هم می خواستم مشخصات لوپها و نحوه ی پیچیدنشان را از شما بپرسم ولی گفتم اول کل تایپیک را بخوانم و اطلاعاتش را جمع آوری کنم سپس از شما در مورد کویلش سئوال کنم
حالا هم که اصلا دیر نشده اگر امکان دارد لطفا مشخصات لوپ ها را اعلان فرمائید
چون به قول یکی از دوستان ماهی را هر وقت از آب بگیری بازم ماهی دیگه :D
فقط یک سئوال مهم دیگه اگر جایی بار به صورت پلمپ باشد یا خروجی بار در منطقه دیگری باشد و یا منطقه ای دارای آلودگی بسیاز زیاد و وسیعی به یون طلا باشد مثل ضرابخانه های سکه قدیمی که در آنجا آلودگی هست ولی بار نیست رفتار این دستگاه چطوریه؟
و اگر این دستگاه فقط طلا می زند آیا می شود در محیط های شهری یا در خانه های قدیمی از روی سیمان و آجر و میله گرد و موزائیک و.... با دستگاه کار نمود ؟و اگر بشود چی که نمی شود \:d/

شنبه 12 دی1394 - 2:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

Mojtaba195 نوشته است:
سلام
من میخوام این یونیاب رو بسازم و فقط اگه ممکنه فایل نهایی و پی سی بی و قطعات رو هم بذارین
همینطور مشخصات لوپ
و اینکه اپراتوری با این یون یاب به چه صورت هست؟
مثل فلزیاب باید لوپو بگیریم روی زمین؟ یا افقی نگه داریم؟
برد یونیابیش تا چقدره؟
کلا منظورم اینه که ردیابه یا ...؟
با سپاس

خواهش میکنم دو صفحه قبل پی سی بی رو که به در خواست دوستمون بود دوباره طراحی کردم و قرار دادم میتونین دانلود کنین.فقط از گذاشتن یک خازن باید صرف نظر کنید که بیشتر دوستان مطلع هستن ودوباره گفته میشه.
اپراتوریش هم دقیقا بعد از کالیبره کردن توی محیط حساسیت رو بالا میبرین جوری که صدا قطع بشه یعنی بین مرز سکوت وصدا بعد اون شما با چپ وراست کردن سیستم به اطراف حرکت میکنین تا جایی که سیگنال رو گرفتین وهمون مسیر رو ادامه میدین تا جایی که دیگه سیگنال نداشته باشین در اون موقع چند قدم به عقب برمیگردین وحساسیت رو کم میکنین وبا چپ وراست کردن تا حدودی محل دقیق رو پیدا میکنین البته اپراتوری هر سیستمی مستلزم تمرین و تمرکز هست .
نه باید جعبه کنترل که لوپ روی اون قرار گرفته وتنظیم شده رو روی هوا به فاصله مناسب از بدنتون حرکت بدین
برد یون یابیش اگه مدار درست مونتاز بشه وگیرنده فریت هم بر حسب نوع سیم و قطرش درست پیچیده بشه یونیابیش قدرت بیشتری داره اما خطاش هم کمتر نیست
بله میشه گفت ردیاب هست اما یک فلزیاب هم هست یعنی دوسیستم در یک دستگاه :D

شنبه 12 دی1394 - 4:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
سلام آقا بهرام بنده هم می خواستم مشخصات لوپها و نحوه ی پیچیدنشان را از شما بپرسم ولی گفتم اول کل تایپیک را بخوانم و اطلاعاتش را جمع آوری کنم سپس از شما در مورد کویلش سئوال کنم
حالا هم که اصلا دیر نشده اگر امکان دارد لطفا مشخصات لوپ ها را اعلان فرمائید
چون به قول یکی از دوستان ماهی را هر وقت از آب بگیری بازم ماهی دیگه :D
فقط یک سئوال مهم دیگه اگر جایی بار به صورت پلمپ باشد یا خروجی بار در منطقه دیگری باشد و یا منطقه ای دارای آلودگی بسیاز زیاد و وسیعی به یون طلا باشد مثل ضرابخانه های سکه قدیمی که در آنجا آلودگی هست ولی بار نیست رفتار این دستگاه چطوریه؟
و اگر این دستگاه فقط طلا می زند آیا می شود در محیط های شهری یا در خانه های قدیمی از روی سیمان و آجر و میله گرد و موزائیک و.... با دستگاه کار نمود ؟و اگر بشود چی که نمی شود \:d/

خواهش میکنم اطلاعاتی که من در مورد لوپ این سیستم به دست اوردم به دو مدل ختم شد.یکی بزرگ بود که به 12 سانت قطر بیرونی با 6 سانت قطر داخلی وبرای گیرنده اکتیو هم 6 سانت در نظر گرفته بودن اما جای دیگه.9سانت قطر بیرونی 5 سانت قطر داخلی وبرای گیرنده اکتیو هم 5 سانت بود حالا کدوم بهتر کار میکنه بعد ساخت مشخص میشه ساخت این کویل هم زیاد سخت نیست من مشخصات لوپ 12 رو در اوردم که به زودی قرار میدم اما لوپ 9 که هنوز برام مشخص نشده کارایش میتونه بهتر باشه کمی زمان میبره حالا اگه خودتون دست به کار شدین دیگه بهتر :D
در مورد سوال دیگتون عرض شود بستگی به محل داره اگه منطقتون یونیزه شده باشه خب مسلما خطا حتمیه اما اگه ضرابخانه ایی باشه که مطمئن هستین سکه یا اشیا رو ضرب میکردن سیگنال خیلی قوی به اونجا واکنشداره وباید یکی فلزیاب خوب مثل فلزجو با خودتون ببرین..من نمیدونم کی گفته فقط طلا میزنه اما فلزات نرم رو پوشش میده حتی از سنس اهن پوسیده هم خبر دار شدم پس خواهش دوستان از این سیتم غول درست نکنن این هم یک سیستم هست با خطاهای خودش پس قبل ساخت به این مورد هم توجه کنید. با تشکر ازدوستان

شنبه 12 دی1394 - 4:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقا بهرام خسته نباشید
یک سئوال دیگر اینکه توی بعضی مدل ها یک فریت لوله مانند شبیه فریت رادیو قدیمی درست در پشت و فاصله 6 سانتی کویلها قرار می گیرد آن دیگر چیست؟فرستنده است؟
می شود مشخصات هر قسمت مدار و کارهایی را که انجام می دهند و همچنین نحوه اتصال دقیق کویل ها را هم بی زحمت قرار دهید
البته چندتا عکس مال یک دستگاه مشابه را قرار می دهم آیا برای این دستگاه هم بدرد می خورد خصوصا اندازه های کویلش
این را هم متذکر شوم در این مدار فاصله بین خود دوتا کویل امگا هم یک سانتیمتر یا 10 میلیمتر در نظر گرفته شده که خیلی خیلی خیلی مهم است

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

شنبه 12 دی1394 - 6:24pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
این پی دی را در دهها مدل مختلف و با تغیرات مختلف ساخته اند
در عکسهای ارسالی شما نیز ، دو طراحی متفاوت از اون مدلها وجود دارد .
عکس پی دی آلونسو با فرستنده مگاهرتز
و مدلی دیگر که با مدل جناب بهرام فرق دارد و هنوز در تایپیکش چیزی از موفقیت گفته نشده .
فعلا بهتر است که طبق مدل اصلی پیش بریم و از طرح جناب بهرام پیروی کنیم .
پس لطفا دوستان عکسهای متفرقه ارسال نکنند که بچه ها اشتباهی نسازند . بهتر است همه بر روی یک طرح کار کنیم .
موفق باشید

لا اله الا هو

شنبه 12 دی1394 - 6:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

orginal نوشته است:
سلام آقا بهرام خسته نباشید
یک سئوال دیگر اینکه توی بعضی مدل ها یک فریت لوله مانند شبیه فریت رادیو قدیمی درست در پشت و فاصله 6 سانتی کویلها قرار می گیرد آن دیگر چیست؟فرستنده است؟
می شود مشخصات هر قسمت مدار و کارهایی را که انجام می دهند و همچنین نحوه اتصال دقیق کویل ها را هم بی زحمت قرار دهید
البته چندتا عکس مال یک دستگاه مشابه را قرار می دهم آیا برای این دستگاه هم بدرد می خورد خصوصا اندازه های کویلش
این را هم متذکر شوم در این مدار فاصله بین خود دوتا کویل امگا هم یک سانتیمتر یا 10 میلیمتر در نظر گرفته شده که خیلی خیلی خیلی مهم است

خواهش میکنم اون گیرنده فریت مربوط به یون یاب هست باید بعد از ساخت با کویل امگا که همون فرستنده هست تنظیم بشه وبعد از هر دو مد به عنوان پسیو واکتیو استفاده کنین خیرشو ببینین :)
این سیستم هم پ د جناب الونسو هست که از روی نمونه اصلی که ما قرار ه بسازیم ساخته شده بهتر نباشه بدتر هم نیست
مشخصات لوپش هم که خودتون گذاشتین 8 سانت پس ببیند توی این سیستم مطلع بودن از کویل امگا خیلی مهمتر از جزییات هست پس هر کسی میتونه توی جمع اوری اطلاعات در مورد امگا کمک کنه اول به خودش کمک کرده لطفا نا محسوس نباشه قراره همه دور یک سفره نمک گیرشیم :D هر چند باید بعد از ساخت خودمون چندین نوع لوپ بسازیم وتست کنیم به هر حال لوپ اصلی این سیستم همون 12 هست اما از 9 هم اسم بردن که من هم به شما منتقل کردم .یک مطلب دیگه در مورد امگا اینه که این فاصله عددی لوپ باعث میشه فرکانس مدار کاملا فرق کنه پس باید روی کمیت وکیفیتش دقت کنین

مشخصات سیم فریت هم از سیم 0.20 استفاده شده روی فریت 10 سانتی یا بشتر باشه بهتر 45دور واسه هر کدوم
فقط اینکه تو شماتیک اصلی پایه کناری سیم به عنوان زمین وپایه خازن به سر وسط سیم رفته اما تو ورژرنهای دیگه کلا برعکس هست پس بعد ساخت این قسمت هم باید در مد پسیو تست بشه تا مطمئن بشیم کدوم حالت بهتر سیگنال رو دریافت میکنه.در مورد مونتازژ مدرا هم بگم خیل با حوصله طبقه طبقه باید جلو برین مثل یک مدار ساده نیست که یک دفعه مونتاژبشه مگه اینکه شانس بیارین. :)

آخرین بار توسط بهرام در شنبه 12 دی1394 - 7:23pm ویرایش شده است، در کل 1 بار ویرایش شده است.

شنبه 12 دی1394 - 7:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
و مدلی دیگر که با مدل جناب بهرام فرق دارد و هنوز در تایپیکش چیزی از موفقیت گفته نشده .
پس لطفا دوستان عکسهای متفرقه ارسال نکنند که بچه ها اشتباهی نسازند . بهتر است همه بر روی یک طرح کار کنیم .
موفق باشید

خواهش میکنم از لطف شما و دوستان متشکرم .بله کاملا درست اشاره کردین الونسو هست و مدار پ د ک با فرستنده uhf.
اما الونسو هم سیستم قابلی هست در کل هر کدوم واسه خودشو ن پ د درست کردن :)

شنبه 12 دی1394 - 7:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سنه دژ نوشته است:
موفق باشید

سلام به همه
البته هدف بنده از قرار دادن این عکس ها این بود
1- دوستان طریقه سیم کشی عکس ها را ببینند و خصوصا آقا بهرام که بتوانند شکل دقیق تری از سیم کشی مدار برای رفع پیچیدگی ها قرار بدهند
2 - 3 تا عکس دیگر هم فقط به علت مشخص بودن دقیق اندازه ها و شماره سیم هایش و همچنین فواصل بین کویل هایش قرار دادم چونکه احتمالا هم روی این مدار جواب می دهد و صد البته از کویل ها اطلاعات دقیقی هم وجود نداشت
3 فقط یک عکس شماتیک که قرار دادم که آنهم در ابتدا ذکر نمودم برای یک مدار مشابه دیگر می باشد و به خاطر مقایسه کردن قرار دادم البته یک عدد 433 مگا هرتز هم نوشته که می خواستم از دوستان بپرسم از این عدد چه چیزی متوجه می شوند؟
در مورد جواب نگرفتن هم از مدار آلانسو باید عرض کنم که کلا پی دی ساختش فوق العاده سخت است و تجهیزات می خواهد و درست کردنش هم کار هر کسی نیست چون تنظیم و ست کردن کویلهایش با همدیگه واقعا مهارت بالا می خواهد و خدا می داند چند نفر از بچه ها یی که می سازند موفق به بهره برداری کامل می شوند
این را هم ذکر کنم بنده فایل چاپی یا اطلاعات دیگری قرار ندادم که بچه ها به اشتباهی این مدار را بسازند آنهایی هم که می توانستند توی 5 سال گذشته مطمئننا ساخته بودند و دیگر اینجوری ها نیست که هر کسی که هر عکسی ببیند سریع شروع به ساخت نماید

یکشنبه 13 دی1394 - 10:04am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 , 37 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 76 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure