انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 27 اردیبهشت1403 - 4:03pm

پاسخ به موضوع  [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

مر30 اوریجینال جان پیشنهاد بدی نبود اما یک مشکلی هست ما چون نمیدونیم سیگنال خروجی تو چه رنجی هست کارومشکل میکنه اسکپ نرم افزاری هم خب نهایت 200هرتز تا 20کیلو رو پوشش بده بیشترش رو ممکن نیست.

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

پنج شنبه 9 دی1394 - 12:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

عزیزان، اینم فیلم بنده از پی دی کلنگی خودم. بابت کیفیت بد تهیه و نیز مکان تهیه فیلم عذر میخوام. چاره و راه دیگه ای نداشتم.

PD_test.rar - 13.8 MB

پنج شنبه 10 دی1394 - 8:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محمود جان بابت گذاشتن کلیپ ممنون.خب مدار شما هم بد کار نمیکنه اما یک مشکلی که قابل دید بود رو به شما میگم .کابل رابط کویل اصلا نباید مثل یک فلزیاب باشه این سیستم خیلی حساستر هست پس سیمکشی وکابل رابط حتما باید کوتاه باشه
قطعات رو هم که خودتون گفتین وسواس نبودین پس نباید انتظار زیادی داشت.به هر حال برد مدار شما با اون چیزی که تعریف میکنن خیلی فاصله داره .توتم یک سکه رو 25سانت میزنه یک ورقه مسی 10x15 رو70 سانت میزنه.راستی محمود جان قطعات مدار شما همونهایی هستن که روی شماتیک تغییر کردن یا ورژنهای دیگست که اصلاح نشده.به نظرم یک جای مدار میلنگه ای کاش از داخل جعبه هم یک عکس میزاشتی به هر حال کارت خوب بود \M/

پنج شنبه 10 دی1394 - 12:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم بهرام جون.
در مورد سیمکشیها کاملاً حق با شماست. بحث سیمکشیها خیلی مهمه. تازه داخلشو ببینی چی میگی؟ :D بسی وحشتناک سیمکشی شده. اونموقعها به این چیزا زیاد توجه نداشتم برام اولویت ساختن چیزی بود که کویل از جعبه جدا بشه ( تسهیل در حمل ونفل و جاساز و... ;) ) و از طرفی هم عجله بر ساختن هر چه زودترش که ببرم برای تست. اوایل که ازش نا امید شدم. بعدها که با ام دی ال یه دوجای مهم رو زدیم. بردمش برای تست واکنش رو اون محلها که دیدم عجب خوب واکنشی داره و حسابی جواب میداد. برای بار کوچکتر از 20-15 متری میزد وبرای بزرگه از حدود 50-40 متری . دیگه بعد از اونم شرایط و اتفاقات حاصله و.... اجازه نداد که روش کار کنم وبهترش کنم و همینطور موند که موند تا به امروز. قطعات از همون اول طبق شماتیک درست نصب شدن. در اون پی سی بی قشنگه که مشخصه . فقط یک تفاوتی با سایر پی دیها داره شاید هم همین نکته باعث شده خوب جواب بده ویا برعکسش کرده. اینکه اون خازن 220 نانوی مدار5(فریت) عملاً وصل نیست وکاری نمیکنه. تنها اشتباه مدارم همین بوده. بعداً هم که فهمیدم دیگه کار از کار گذشته بود به گراند که مصلش کنم کلّ سیستم ازکار میافته. شاید باید از اول با اتصال اون کالیبره میکردمش یا اینکه کارخدا بوده ناخواسته قطع بشه تا جواب بده.
خازنیکه در عکس پیوستی مشخص کردم.

اگر توتم اینقدر میزنه که خیلی خوبه. نتایج میدانیش چی بوده؟ باهاش به نتیجه ای نرسیدی؟
البته آنچه مورگان از پی دی آلونسو و ساخت خودش مدام میگفت ؛ زدن سکه از 50 سانت و جرقه باطری از 30 سانت بود.
این بیچاره با این چپر چلاقیش میتونه محلهای داغ رو آشکار کنه حالا اگر به جایی برسه که سکه رو از 50 و جرقه باطریو از 30 بزنه. اونموقع محل خیلی از بارای کوچک دور از تیررس فلزیابارو میشه یافت یعنی تا حد نقطه زدن. چون به مراتب سیگنالاش تکرار پذیرتر از FG80 و امثال ایناست. میدونم که مورگان با همون به تنهایی نقطه میکرد و جنس در میاورد ولی از ثباتش گله مند بود.
مخصوصاً اگر میشد یه جور میتر دیجیتال هم براش تعریف کرد نقطه زدن باهاش امکانپذیرتر میشد.

پیوست:
Cap Mistake.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 10 دی1394 - 7:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
خواهش میکنم بهرام جون.
در مورد سیمکشیها کاملاً حق با شماست. بحث سیمکشیها خیلی مهمه. تازه داخلشو ببینی چی میگی؟ :D بسی وحشتناک سیمکشی شده. اونموقعها به این چیزا زیاد توجه نداشتم برام اولویت ساختن چیزی بود که کویل از جعبه جدا بشه ( تسهیل در حمل ونفل و جاساز و... ;) ) و از طرفی هم عجله بر ساختن هر چه زودترش که ببرم برای تست. اوایل که ازش نا امید شدم. بعدها که با ام دی ال یه دوجای مهم رو زدیم. بردمش برای تست واکنش رو اون محلها که دیدم عجب خوب واکنشی داره و حسابی جواب میداد. برای بار کوچکتر از 20-15 متری میزد وبرای بزرگه از حدود 50-40 متری . دیگه بعد از اونم شرایط و اتفاقات حاصله و.... اجازه نداد که روش کار کنم وبهترش کنم و همینطور موند که موند تا به امروز. قطعات از همون اول طبق شماتیک درست نصب شدن. در اون پی سی بی قشنگه که مشخصه . فقط یک تفاوتی با سایر پی دیها داره شاید هم همین نکته باعث شده خوب جواب بده ویا برعکسش کرده. اینکه اون خازن 220 نانوی مدار5(فریت) عملاً وصل نیست وکاری نمیکنه. تنها اشتباه مدارم همین بوده. بعداً هم که فهمیدم دیگه کار از کار گذشته بود به گراند که مصلش کنم کلّ سیستم ازکار میافته. شاید باید از اول با اتصال اون کالیبره میکردمش یا اینکه کارخدا بوده ناخواسته قطع بشه تا جواب بده.

اگر توتم اینقدر میزنه که خیلی خوبه. نتایج میدانیش چی بوده؟ باهاش به نتیجه ای نرسیدی؟
البته آنچه مورگان از پی دی آلونسو و ساخت خودش مدام میگفت ؛ زدن سکه از 50 سانت و جرقه باطری از 30 سانت بود.
این بیچاره با این چپر چلاقیش میتونه محلهای داغ رو آشکار کنه حالا اگر به جایی برسه که سکه رو از 50 و جرقه باطریو از 30 بزنه. اونموقع محل خیلی از بارای کوچک دور از تیررس فلزیابارو میشه یافت یعنی تا حد نقطه زدن. چون به مراتب سیگنالاش تکرار پذیرتر از FG80 و امثال ایناست. میدونم که مورگان با همون به تنهایی نقطه میکرد و جنس در میاورد ولی از ثباتش گله مند بود.
مخصوصاً اگر میشد یه جور میتر دیجیتال هم براش تعریف کرد نقطه زدن باهاش امکانپذیرتر میشد.

پیوست:
Cap Mistake.jpg

قربانت محمود جان اشکالی نداره البته از جلو جعبه یا کنارش هم میتونستی کانکتور متصل کنی که کمتر از 10 سانت نمیشد اما دیگه کشیدن از جلو جعبه به پشت جعبه از اون کارای ناب بود :)
خب من موندم اون خازن فقط یک خازن فیلتر تغذیه هست در عمل اگه برداشته هم بشه مشکلی نداره فقط احتمالش هست که نویز خودی نشون بده اما اینکه با وصل کردن اون به خط منفی مشکل ایجاد میکرده یک احتمال هم هست شاید خازنتون مشکل داخلی داشته اگه میشه اون رو عوضش کنید و ببینید نتیجه چی میشه.اره توتم خوب میزنه اما با این اعداد فضایی که دوستان در مورد این پ د گفتن من فکر میکردم حداقل 1متر یک سکه رو میزنه البته واسه طلا :D
عرض شود جرقه باطری رو از یک متر فکر کنم میزدم حالا شاید یکم بیشتر الان یادم نیست.

پنج شنبه 10 دی1394 - 8:08pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

کشیدن کابل از جلو به عقب که بیدلیل نبوده ;) ;) چون هیچ جای دیگر نمیشد اگر بنا بر کشیدن مستقیم سیم بود میشد ولی چون قصد داشتم ا.ن کانکتور غولو بزنم جای دیگری به جز عقب جعبه نمیموند. چون در جلو بین کویل و فریت واقع میشد و همه چیز خراب میشد. از جلوی لوپ هم نمیشد و.....
در مورد اون خازن اتفاقاً چند نوع خازن دیگه رو هم امتحان کردم. نتیجه همون بود :( .

جمعه 10 دی1394 - 12:19am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

موضوع داره جالب میشه من اون قسمت رو چک میکنم ببینم توی پی سی بی شما به خط منفی رفته یا نه.البته قبل از اینکه این پست رو بدم داشتم به این مورد هم فکر میکردم .این علت هم هست که این خازن میتونه به غیر از فیلتر کردن خط تغذیه موج ac گیرنده رو که با کلکتور ترانزیستور مشترک هست رو تضعیف کنه البته این احتمال کمه چون در واقع سیگنال از پایه امیتر ترانزیستور که نقش بافر رو داره به طبقه بعدی میره.اما باید دید تو نسخه اصلی که شما زدی جریان چیه هر چند که مو به مو جلو رفتم اما باز میبینی چیزی از قلم میفته (-| اقا شب همگی خوش

جمعه 10 دی1394 - 1:13am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
mahmood51 نوشته است:
خواهش میکنم بهرام جون.

پیوست:
Cap Mistake.jpg

سلام به همه
دوست عزیز آن خازن 220 نانو را از مدل عدسی سرامیکی های آبی رنگ مثلا 2 کیلو ولت بگذار ببین چطور می شود یا حداقل یک عدسی با پدر و مادر قرار بده فکر کنم مشکل مدار بهتر می شود

جمعه 11 دی1394 - 10:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اوریجینال جان اگه پی سی بی و پارت لیست رو دان کرده باشی به این موضوع اشاره کردم.صرفا این خازن کاری جز حذف نویز انجام نمیده واسه همین بهترین گزینه عدسی هست یا مولتی لایر.فقط علت ولتاز بالا بودنشو که قید کردین متوجه نشدم .درسته سیگنالهایی که اطرافمون هستن گاها به چند هزار ولت هم برسن اما همشون در حد پیکو یا میکرو امپرن وگرنه با روشن شدن مدار ترانزیستورها باید منفجر میشدن :D پس هیچ مشکلی توی این قسمت وجود نداره جز مشکلی که در بالا اشاره کردم علت از کار افتادن مدار اقا محمود همین هست سیگنال کلکتور ترانزیستور از طریق همین خازن روی خط تغذیه تضعیف میشه وبهترین کار اینه گذاشته نشه یا با استفاده از یک خازن کم ظرفیت مثل 47 نانو جبران بشه تا نویز تا ثیر نذاره

جمعه 11 دی1394 - 1:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام آقا بهرام
منظور مقدار ظرفیت خازن نبود بلکه کیفیت اینگونه خازن هاست آنهم توی صاف کردن جریان اگر شما به مدارات رادیو و خصوصا تلوزیون و... نگاه نمائید حالا از هر مارکی که باشد از این مدل خازن ها خصوصا توی قسمت های ورودی جریان زیاد استفاده می کنند حالا دوستان تست کنند معلوم می شود البته نوع ژاپنیش دیگر نظیر ندارد اگر بتوانید گیر بیارید

جمعه 11 دی1394 - 1:57pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: fx.hamidparsa و 33 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure