انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 27 اردیبهشت1403 - 9:22am

پاسخ به موضوع  [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا محمود اگه ساختی مارو از تجربه ساخت بی نصیب نذار امیدوارم اون چیزی باشه که میخواستی وجواب بگیری هر چند که دوستان کم لطفی میکنن وزیاد تو مباحث شرکت ندارن فقط تو تایپیک افی جون دور مهندس حمید گرفتن نمیزارن بنده خدا ی نفسی بکشه [-X

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 8 دی1394 - 10:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام ودرود بهرام جون. بابت این زحمات و ارائۀ فایلهای خیلی خوب و اصلاح شدت بنده به سهم خودم خیلی ممنونتم. حالا اونایی هم که از این به بعد اینارو دانلود کنن چه استفاده کنن چه نکنن حداقل یک تشکر مدیونن. هر زمان وقت کنم که بسازمش حتماً از نتایجش شمارو مطلع میکنم. فقط یه چیزیکه برام خیلی مهمه و از همون اول هم عرض کردم یک لوپ خیلی دقیق وکالیبره شدست که ساختنش برام خیلی سخته. اگر شما اسکوپ داری و برات مقدور بود یکی برام بسازی بینهایت بر بنده منّت گذاشته ای. X_X
فقط در مورد خودم مونده یک فیلم از کار پی دیم برای شما بذارم که اونرو هم به زودی آمادش میکنم. اینجا بذارم یا خصوصی بفرستمش؟

چهارشنبه 9 دی1394 - 7:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم محمود جان هر چه بود وظیفه بود.انشالله مدار جواب بده وکامتو شیرین کنه :)
نه متاسفانه اسکپ ندارم اما مشکلی نیست که نگرانشی من بهت میگم چطور کالیبره کنی حتی نوع پیچیدن این کویل هم سخت نیست البته با یک روش ساده سیم پیچی.خواهش میکنم بستگی به میل خودتون داره خصوصی بفرستین یا همینجا اپ کنین که دوستان دیگه هم فیض ببرن :ymhug:

چهارشنبه 9 دی1394 - 11:57am
کاربر فعال
کاربر فعال

من خودم از مدار و این چیزها زیاد سر در نمیارم
اما از این همکاری که باهم انجام میدید واقعا کیف میکنم
اگر همه دوستان باهم همکاری کنن ویک دل بشن
پرونده همه چیز بسته میشه
من بنوبه خودم از آقا بهرام و آقا محمود و سایر دوستان تشکر میکنم

نه مرگ آنقدر ترسناک است و نه زندگی آنقدر شیرین که آدمی پای بر شرافت خود گذارد.حضرت علی (ع)

چهارشنبه 9 دی1394 - 3:02pm
کاربر فعال
کاربر فعال

اقا بهرام عزیز خسته نباشید ،
حقیقتش اینجا هوا بد جور برفیه ،فکر کنم تا اردیبهشت هم رنگ زمین رو نبینیم .
ولی یه سوال ،روشهای تست این دستگاه چطوریه ؟ چون من هدف چند ساله طلا جهت تست ندارم ،و ایا با همین روش تستها میشه فهمید که دستگاه درست کالیبره شده ؟
و اینکه چه خطاهایی میتونه داشته باشه ،؟
ممنون

یا الله

چهارشنبه 9 دی1394 - 3:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بهرام جان ، دستت درد نکنه . کارت عالیه

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

چهارشنبه 9 دی1394 - 4:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
خواهش میکنم محمود جان هر چه بود وظیفه بود.انشالله مدار جواب بده وکامتو شیرین کنه :)
نه متاسفانه اسکپ ندارم اما مشکلی نیست که نگرانشی من بهت میگم چطور کالیبره کنی حتی نوع پیچیدن این کویل هم سخت نیست البته با یک روش ساده سیم پیچی.خواهش میکنم بستگی به میل خودتون داره خصوصی بفرستین یا همینجا اپ کنین که دوستان دیگه هم فیض ببرن :ymhug:

قربونت بهرام جون. اختیار داری آقا. لطف و بزرگواری کردی. انشا الله که جواب میده و کام همگیمون شیرین میشه.
خوب در مورد ساخت و کالیبراسیون کویل یه سری قالبهایی از همون موقع دارم که رو اونا میساختم. ساختش برام چندان سخت نبود مخصوصاً که بیشتر از 10 تا ساخته بودم و راه افتاده بودم. ولی از کالیبراسیون نگو که نگو. نمیدونم روش بدون اسکوپت چیه، ولی روشی که مورگان یادم داده بود؛ در یک محل کاملاً عاری از فلزات و میدانهای الکترو مغناطیسی و....( که الآن دیگه اون شرایطو ندارم و نمیتونم هم فراهم کنم) ولوم سنس تا نیمه باز بشه، بعدش دوتا کویل رو طوری رو هم قرار بدی که به سکوت(Nulling) برسه. ولی اون نقطه از میلیمتر هم باریکتر و حساستره و وقتی هم که بهش برسی خیلی لغزنده ست. سخت میشه فیکسش کرد و غالباً در تثبیتش کمی میلغزه و از حالت ایده آل در میاد.
تنظیم فریت نسبت به کویلهای TR زیاد سختی نداره.
حالا اگر روشی آسونتر و معتبرتر و یا فوت و فنهای خاص تسهیل کارو داشته باشی که واقعاً لطف بزرگیه. @};- @};- :ymhug:

چهارشنبه 9 دی1394 - 6:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

از لطف همه دوستان ممنونم @};- .در جواب دوست عزیزم چالاک جان عرض کنم هر کدوم از قسمتهای مدار به تنظیم یا به عبارتی کالیبره شدن نیاز داره شما میتونین قسمت اکتیو مدار که همون فرستنده هست با تنظیم دقیق کویلها روی هم نقطه صفر یا نقطعه تعادل رو به وجود بیارین فقط این قسمت رو سعی کنید روی یک میز یا صندلی چوبی یا پلاستیکی که از زمین وفلزات دورتر هست انجام بدین.پسیو مدار هم که خودش یک یون یاب هست پس میتونه بار استاتیکی کابل برق تلویزیون حتی کنتور برق وووووووووو اینها رو بگیره پس این قسمت رو اگه بتونین بیرون از شهر با اسیلاتور بالانس کنید بهتر هست اما اگه نشد توی خونه هم میشه مشکلی نیست.روش تست هم که مشخصه معمولا خودمون دوست داریم سیستم رو چپ وراست حرکت بدیم تا جهت های بیشتری رو پوشش بده اما اگه ثابت هم حرکت کنیم فقط روبه رومون رو پوش میده.جهت تست فلزات هم. هم روی اکتیو به تنهایی میشه تست کرد وهم با پسیو +اکتیو میشه در حالت اکتیو که فلزیابی هست برد زیادی من شنیدم به دست نمیاد پس اگه بعد ساخت زیاد جواب نداد مشکلی نیست اما بر عکس پسیو +اکتیو باید برد خوبی برای فلز زرد داشته باشیم وگرنه سیستم یا مشکل داره یا در حالت اکتیو خوب بالانس نشده ویا از قطعات نامرغوب استفاده شده فلز هم اگه فلز دفن شده سطحی باشه برای تست خوبه اما اگه نبود با فلز جدید هم گویا تست کردن ومششکلی نداشتن البت هتو پستهای قبل که دوستان این مدارو گذاشتن این مطلب رو بازگو کردن که فلز جدید رو روی زمین از فاصله x زدن پس بعد ساخت شما هم تست کنید.مطلب مهم دیگه این هست که قبل از جمع کردن مدار خیلی روی اکتیو مدار وسیمپیچهای هردو قسمت اکتیو و سیمپیچ پسیو وسواس به خرج بدین.چون این یک فلزیاب هست قلب یک فلزیاب هم لوپش هست.انشاالله دوستان بسازن وجواب خوبی بگیرن.سوالی بود در خدمتیم.

چهارشنبه 9 دی1394 - 6:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
بهرام نوشته است:

قربونت بهرام جون. اختیار داری آقا. لطف و بزرگواری کردی. انشا الله که جواب میده و کام همگیمون شیرین میشه.
خوب در مورد ساخت و کالیبراسیون کویل یه سری قالبهایی از همون موقع دارم که رو اونا میساختم. ساختش برام چندان سخت نبود مخصوصاً که بیشتر از 10 تا ساخته بودم و راه افتاده بودم. ولی از کالیبراسیون نگو که نگو. نمیدونم روش بدون اسکوپت چیه، ولی روشی که مورگان یادم داده بود؛ در یک محل کاملاً عاری از فلزات و میدانهای الکترو مغناطیسی و....( که الآن دیگه اون شرایطو ندارم و نمیتونم هم فراهم کنم) ولوم سنس تا نیمه باز بشه، بعدش دوتا کویل رو طوری رو هم قرار بدی که به سکوت(Nulling) برسه. ولی اون نقطه از میلیمتر هم باریکتر و حساستره و وقتی هم که بهش برسی خیلی لغزنده ست. سخت میشه فیکسش کرد و غالباً در تثبیتش کمی میلغزه و از حالت ایده آل در میاد.
تنظیم فریت نسبت به کویلهای TR زیاد سختی نداره.
حالا اگر روشی آسونتر و معتبرتر و یا فوت و فنهای خاص تسهیل کارو داشته باشی که واقعاً لطف بزرگیه. @};- @};- :ymhug:

انشالله :YMPRAY: ««خواهش میکنم بله ساخت سیم پیچ مشکلی نداره کالیبره کردن فرستنده وفاز گیرنده یکم مشکله که با اسکپ راحتر انجام میشه البته شیوه تنظیم من اتفاقا بر عکس شیوه مورگان هست.حالا هر وقت کار به ساخت کشیده شد به این قسمت هم میرسیم که شیرینترین قسمت کار هست.و نیازی انچنانی به تجهیزات خاص نیست

چهارشنبه 9 دی1394 - 7:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: رها همچون باد
سلام به همه
دوستانی که می خواهند روی لوپ این مدار کار کنند اگر اسکوپ ندارند حداقل یکی با کارت صوتی کامپیوتر برای خودشان دست و پا کنند یک وقتی خدای ناکرده به مشکل بر نخورند البته سایت های بی شماری در این زمینه وجود دارد
http://levysounddesign.blogspot.ae/2014 ... scope.html
http://www.sillanumsoft.org/download.html
http://www.zen22142.zen.co.uk/Circuits/ ... eprobe.htm
http://www.zen22142.zen.co.uk/Circuits/ ... estset.htm
http://www.analog.com/library/analogdia ... dcard.html

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 9 دی1394 - 10:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 , 34 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 72 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure