انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 12:43pm

پاسخ به موضوع  [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام. قربان شما. به خوشی شما حاج بهرام ;)

فکر کنم در مورد پسوند 548 ها اشتباه کردم. احتمال زیاد نوع B باشن و برای 558 ها C باشه. باید برم بازش کنم. ببینم چی بوده. چون الآن لیست قطعاتشو دیدم عین کپی شده از پی دی آلونسو همین B بوده و خودم هم سعی کردم که مطابق همون قطعه رو تهیه کنم.
داداشم دلسردی نداره. خداییش اگه خوب ساخته بشه واقعاً خوب میزنه. ولی خوب محدودیتای خودشو داره دیگه. یعنی تاثیر پذیری از عوامل میدان زا. پی دی بنده که خوب جمع نشده داره یه چیزایی میزنه چه برسه یه خوبش. یه نمونش در اواخر همین تابستون رفتیم جایی اطراف تهران. اول با FG80 منطقه رو گشتم در 2 جا قاطی کرد. تکرار پذیری چندانی نداشت. برگشتم و پی دی رو آماده کردم. دقیقاً در هر دو مکانیکه FG زده بود اونم سیگنال داشت. و تازه سیگنال پی دی 3-2 باری تکرار شد. هر دو جارو با FPI چک کردم.جای اول که داستانشو نوشتم در 70 سانتی لوله انتقال آب بود که معلوم بود از زمان پهلوی کشیده بودن (احتمال قوی انرژی الکترواستاتیک مولکولهای اب روان در لوله رو زده بودن) ولی جای دوم که بقایای دیوار ساروجی یه بنای خیلی قدیمی کمی از خاک بیرون زده بود. هرچی گشتیم فلزیاب هیچی نزد. معلوم بود شیئی کوچک در عمق دور از دسترس فلزیابها بود. به گفته کارشناسی درجه یک اونجا خرج بنا گذاشته بودن که اینجور بارها حجم چندانی ندارن.

شنبه 4 دی1394 - 12:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
سلام. قربان شما. به خوشی شما حاج بهرام ;)

فکر کنم در مورد پسوند 548 ها اشتباه کردم. احتمال زیاد نوع B باشن و برای 558 ها C باشه. باید برم بازش کنم. ببینم چی بوده. چون الآن لیست قطعاتشو دیدم عین کپی شده از پی دی آلونسو همین B بوده و خودم هم سعی کردم که مطابق همون قطعه رو تهیه کنم.
داداشم دلسردی نداره. خداییش اگه خوب ساخته بشه واقعاً خوب میزنه. ولی خوب محدودیتای خودشو داره دیگه. یعنی تاثیر پذیری از عوامل میدان زا. پی دی بنده که خوب جمع نشده داره یه چیزایی میزنه چه برسه یه خوبش. یه نمونش در اواخر همین تابستون رفتیم جایی اطراف تهران. اول با FG80 منطقه رو گشتم در 2 جا قاطی کرد. تکرار پذیری چندانی نداشت. برگشتم و پی دی رو آماده کردم. دقیقاً در هر دو مکانیکه FG زده بود اونم سیگنال داشت. و تازه سیگنال پی دی 3-2 باری تکرار شد. هر دو جارو با FPI چک کردم.جای اول که داستانشو نوشتم در 70 سانتی لوله انتقال آب بود که معلوم بود از زمان پهلوی کشیده بودن (احتمال قوی انرژی الکترواستاتیک مولکولهای اب روان در لوله رو زده بودن) ولی جای دوم که بقایای دیوار ساروجی یه بنای خیلی قدیمی کمی از خاک بیرون زده بود. هرچی گشتیم فلزیاب هیچی نزد. معلوم بود شیئی کوچک در عمق دور از دسترس فلزیابها بود. به گفته کارشناسی درجه یک اونجا خرج بنا گذاشته بودن که اینجور بارها حجم چندانی ندارن.

قربان شما فعلا که نه خدا نه اقا نطلبیده ماه اخیر همه رفتن کربلا اما نشد که برم خیلی دلم میخواست برم خدا قسمت همه مسلمونا بکنه...
خب محمود جان شاید واسه همین هست که نتیجه دلخواهتو نگرفتی بیخودی که نوع سی پیشنهاد نداده اون ترانزیستورها همشون یکی هستن از نظر ولتاز فرکانس کاری وامپر اما یک چیزیشون متفاوته اون هم با پسوندهای abc یا بهتره بگم کلاس کارشون مشخص هست که بهره خروجی ترانزیستور رو مشخص میکنه تو این مدار هم حتما باید c باشه البته b هم کار میکن همونطور که خودت روی بورد سوار کردی اما دیگه اون قدرت رو نداره..مخصوصا اسیلاتور مدار.واسه شما چقدر پیک داره.راستی از همه چیز حرف زدیم جز فرکانس اسیلاتور من بیشترین شکم همین اسیلاتور هست البته منظورم فرکانسش جای هم گفته نشده مورگان چیزی بهت نگفته :D خیلی مهمه ها :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 4 دی1394 - 12:42am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقا محمود در مورد فرکانس این سیستم اگه اطلاعات داری بگو البته میشه با ازمون وخطا بهترین فرکانس پیدا کرد.راستی ی چیزی از مدار دستگیرم شده اگه اونطور که فکر میکنم بشه دقیقا یک سکه رو یک متر راحت سنس میکنه البته به شرطی که در حال حاظر اگه اینقدر بزنه اون عددی که گفتم باید ببری بالاتر :D چون خیلی وقته دیگ هتو جریانات این پ د مرموز نبودم اما این بار فرق میکنه =p~

شنبه 5 دی1394 - 12:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام. بهرام جون انشا الله خدا قسمتت بکنه که بری مکّه ولی خدا نکنه به سرنوشت حجاّج امسال دچار بشی. اونموقع که بنده مشرّف شدم هنوز لطفو صفایی از مکّه و مدینه مونده بود ولی الآن دیگه واقعاً صاحب اصلیشو میطلبه که بیاد و از لوث وجود این دژخیمان سفّاک پاکشون کنه....... بگذریم.

بهرام جان در پی دی اصلی اکثراً ترانزیستورها BC548B هستن بعضیاش BC548C . اینا دقیقاً آنچه هستن که از پی دی آلونسو دونه دونه خونده و منعکس شده و بنده دقیقاً عدد و نوعشون رو در آرشیوم دارم. البته برای مدار خودم انواع B رو از نوع SBC548B گذاشتم و انواع BC548C که راحت در بازار پیدا میشده و میشه رو از همون نوع خودش گذاشتم. انشا الله سر وقت مناسبش که رسید دونه دونه نصبشون میکنیم. فعلاً مهمش اون پی سی بی مناسبه. به جایی نرسید ؟
در مورد فرکانس در انجمن نوشته بود که برای اسیلاتور (امگا) مهم نیست ولی برای فریت مهمه که بین 59 تا 62 کیلو باشه. اینم عین جملش: The ferrite frequency should be 59 to 62 KHz, and the omega freq, its not important

شنبه 5 دی1394 - 10:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

الهــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی امیـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن :)
مرسی محمود جان خب شماتیکی که براساس اون قطعه ها مخصوصا ترانزیستور براساس نوع کلاسش مگه با اینی که شما گذاشتی فرق میکنه.کدوم ترانزیستورها از نوع سی هستن اونهارو مشخص کن البته تا حدودی میشه حدس زد کدوما هستن.خب این که خیلی تفاوت میکنه محمود جان اسیلاتور باید فرکانسی رو منتشر کنه که روی فلزات نرم بازتاب بهتری داشته باشه.مثلا اهن 70 کیلوهرتز بهتر جواب میده گیرنده فریت هم محاسباتش راحته شماهر سیمپیچی بپیچی با هر نوع سیم با قطرهای متفاوت به شرطی که با سلف سنج اندوکتانس اونو بدونی میتونی با خازن مناسب مقادیر فرکانسی رو تغییر بدی.پی سی بی هم مشکلی نداره دارم میزنم فقط عجله نکن میخوام هم فشرده باشه و هم اصولی

شنبه 5 دی1394 - 10:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دست گلت درد نکنه. :ymhug: بزن برادر، بزن. نوع دقیق ترانزیستورهارو هم مشخص میکنم. راستی، از سایر دوستان خداوکیلی هیچکسی نمیخواد در جهت همکاری اعلام آمادگی کنه؟ مثلاً زدن کویل کالیبره شده؟ نمیگیم رایگان. حقّ الزحمشو بگیره. یعنی سایرین دوست دارن فقط نتایجو کارو بگیرن و برن؟ :(

یکشنبه 5 دی1394 - 1:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محمود جان خودتو ناراحت نکن داداش تا بوده همین بوده همه دنبال لقمه امادن اصلا بیا یک کاری بکنیم
بــــــــــــــــــــــــــــــــــــریم خــــــــــــــــــــــــــــــــــصو صــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی :D
راستی کویل کالیبره شده دیگه چیه.من خودم بهت میگم چطور کالیبره کنی که احتیاجی به هیچ کس نداشته باشی البته اونم تو خـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــصو صـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــی =))
خدمت شما فعلا اینو داشته باش تا بعد که وقت کنم مابقی کارو تموم کنم

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

یکشنبه 5 دی1394 - 1:41am
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
خوب برادر ، خودتون خوب میدونید که اغلب بچه ها ، اگر پی دی رو بدی دستشون نمیدونن چیه ، پس چطور انتظار همکاری داشته باشیم
اتفاقا پی دی اینقدر حساسه که بهتره برای ساختش همه حمله نکنند :D
البته اگر کسی نظری داشت یا ایرادی در روند کار دید ، لطف کنه و بگه که بررسی بشه .
قدیما در یه طرحی اون 6 تا برد را روی یک برد زده بودن و خیلیها هم مثلا پی دی رو ساختن. بنده تک به تک بررسی کردم برد مجمع ایراد داشت ، گذاشتم کنار .
بهترین راه اینه که همین 6 تا برد بدون هیچ تغیری و دقیقا مثل پی دی جناب آلونسو ساخته بشه . بعد اگر کارنکرد شروع به تغیر اصولی بکنیم .
و حتما توصیه میکنم که بردها بصورت جداگانه ساخته بشن که بر روی همدیگر تاثیر گذار نباشند و هر کدام در جای اصلی خودشان قرار بگیرند .
انشالله مدار که تکمیل شد ، یه فکری هم بحال کویل میکنیم .

لا اله الا هو

یکشنبه 6 دی1394 - 12:04pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام جان مشگل خیلی ها اینه که نمیدونن این دستگاه تا چه حد کاراست و تا جه حد میشه روش حساب باز کرد اگه شما استاد گرانقدر کمی روشن سازی کنید منم خیلی مشتاقم تا همکاری کنم البته زیاد در این رابطه اطلاعات زیادی ندارم اما میتونم تا حدودی که اطلاعاتم قد میده کمک کنم

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

یکشنبه 6 دی1394 - 1:47pm
کاربر فعال
کاربر فعال

منم هستم دوستان ،
ولی شخرستان هستم و شاید به سرعتی که شما میرید ،من نتونم

یا الله

یکشنبه 6 دی1394 - 2:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 26 , 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: mohamd f و 24 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure