انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 28 اردیبهشت1403 - 11:14am

پاسخ به موضوع  [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اره ببخشید این شماتیک رو گذاشته بودین.یک فیلم از مدارت بزار ببینم سیستم شما چطور سنس میکنه مثل سیستم من صدای ممتد داره یا تک صدا هست .راستی شما از روی این شماتیک ساختین و بدون دستکاری کار کرد :)

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 5 مرداد1394 - 12:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

mahmood51 نوشته است:
بهرام نوشته است:
mahmood51 نوشته است:
اکی بهرام جان . والله من که فقط همون یه دونه پی دی رو دارم و اون رو هم به سختی زده بودم. پدرم درومد تا بسازمش و آخرشم اونطوری نشد که سایرین ساخته بودن.اگر اضافه داشتم که حتما با کمال میل برات میفرستادم. اگرچه میدونم لحظه آخر از دریافتش منصرف میشدی. ;) حالا جای تور ماهی نمیشه توربافیو یاد بدی؟
ظاهراً که داره خیلی خوب میزنه. عالیه. این همونیه که مد نظر بنده بوده.
بله این مثل یک فلزیاب معمولی نیست. فلزات ارزشمند(غیر مغناطیسی) رو بسی بهتر میزنه.
به نظر میاد دیگه کویل امگا نپیچیدی و فقط یک کویل گرده. درسته؟
راستی، جرقه باطری 1/5 ولتی، تلویزیون لامپی و یه لامپ کم مصرف 15 واتیو هریک جداگانه از چه فاصله ای میزنه؟

بله خدایش درست کردن پ د خیلی سخته.نه موردی نداره شما بگین کدوم ورزن رو زدین که کار کرده همین کافیه چون چندین مدل هست که تا حدی مطمئن بشم کار میکنه وهزینه بیخودی و وقت صرف نکنم...
بله از یک کویل ساده استفاده شده.باطری 1.5 ولتی رو توی یک متر میزنه و کنترل تلویزیون رو یک متر و ده سانت ترانس در باز کن رو هم تست کردم از 7 متری راحت میزنه مابقی رو هم هنوز تست نکردم چون مدار روی زمین پخش هست وروش کار میکنم

قبلاً که در تاپیک ردیاب یونی همسایه عکس شماتیکش و نیز فرمولای کویل امگا و فریتو گذاشته بودم. همین شماتیک:
پیوست:
PD schematic_ver1_8.jpg

راستی نگفتی؛ بالأخره نمیخوای توربافیو یاد بدی؟ ;)

سلام آقا محمود،

به قول عمو پنجعلی: "عباس معصومیه؟؟؟!!!"

20 تا ترانزیستور داره؟ رادیو ترانزیستوریه؟؟؟!!!

کل انبار پایا الکترونیک را باید روی این برد لحیم کنی!

دوشنبه 5 مرداد1394 - 5:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
اره ببخشید این شماتیک رو گذاشته بودین.یک فیلم از مدارت بزار ببینم سیستم شما چطور سنس میکنه مثل سیستم من صدای ممتد داره یا تک صدا هست .راستی شما از روی این شماتیک ساختین و بدون دستکاری کار کرد :)

اره. از رو همین زدم. بدون دستکاری . کار کرد. ولی نه به اون قدرتیکه دیگران رسیدن. مهمترین دلیلش عدم تنظیم دقیق کویل امگا+کویل گرد بود. البته اونموقعا به کیفیت قطعات اصلا حساسیتی نداشتم و هرچی از بازار میگرفتم. اعتماد میکردم ومیزدم.

سه شنبه 6 مرداد1394 - 12:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

گریوانت نوشته است:

سلام آقا محمود،

به قول عمو پنجعلی: "عباس معصومیه؟؟؟!!!"

20 تا ترانزیستور داره؟ رادیو ترانزیستوریه؟؟؟!!!

کل انبار پایا الکترونیک را باید روی این برد لحیم کنی!

سلام آقا گریوانت. نه داداشم. این رادیو معصومیه با صدای پنجعلی. :D
کل انبار پایا رو نمیخواد. نصفش کافیشه.

سه شنبه 6 مرداد1394 - 12:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بالاخره بعد از کلی کشمکش با این سیستم هردوشونو جمع کردم .توتم ومگ توتم ..حالا باید برم بیابون واسه تست.

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

جمعه 30 مرداد1394 - 9:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

پیوست:
Image0140.jpg

جمعه 30 مرداد1394 - 10:01pm
استاد
استاد

درود بر شما
با عرض خسته نباشی خدمت بهرام بابت زحماتی که روی این دو طرح کشیدید .ما میتونیم فقط امیدوار باشیم که نتایج تستها مثبت از اب در بیاد.به کمک شما تقریبا پرونده این طرح هم بسته شد و باعث شدید که شبهه توان این طرج از ذهن ها پاک شود

شنبه 31 مرداد1394 - 5:59am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم استاد جاوید به هر حال هر گلی زدم اولش به سر خودم زدم :) امیدوارم نتایج خوب باشه.توتم اصلی که در واقع همون هست و من بیشتر به خاطر جزییاتش ساختم که سنس متوسطی داره شایدم خوب.فیبر 10.15 در 70 میزنه اما تفکیک نداره علتش رو هم میدونم تا حدودی.اما طرح مگ توتم کمی فرق میکنه هم فلز رو میزنه هم یون وهم مگنت که به نسبت بقیه مگنت رو خیلی قوی میزنه حالا باید دید میتونه حفره یایونهای فلز مدفون بگیره یا نه :-ss

شنبه 31 مرداد1394 - 12:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خب محمود جان دوباره موضوع پ د به لطف شما جون گرفت البته دوستان همکاریی کنین چون یک دست صدا نداره من تا کی اخه باید تکرار کنممممممممممممممممممممممم این موضوع رو ~X(

محمود جان من این نسخه از شماتیک شما رو برسی کردم که با نسخه قبلی که انتشار داده شده بود از نظر پیکربندی تفاوت نکرده فقط مقادیر قطعات متفاوت هست که همین هم کافی هست تا مدار کار نکنه.اما نسخه اصلی شما با نسخه 1.19 اقای qiaozhi
یکی هست فقط مقادیر چندتا مقاومت خیلی ناچیز فرق میکنه به جز مقاومتهای 18 کیلو که توی نسخه شما بیشتر شبیه 19کیلو هست واسه همین علامت زدم اگه میشه این قسمت رو خودتون مشخص کنید واینکه تو نسخه ایشون قسمت اکتیو وپسیو با کلید ازهم جدا شده اما تو نسخه شما اکتیو وپسیو با همدیگه کار میکنن این هم فرق دیگش بود ویکی دیگه اینکه ولوم سنس تو نسخه شما نوشته نشده که احتمالا همون 50 کیلو هست وباز اینکه گیرنده فریت هم تو نسخه شما پایه اول سیمپیچ به زمین ومشترک به خازن وبعد به زمین رفته در صورتی که تو نسخه این اقا پایه مشترک زمین شده وخازن به سر اول سیمپیچ به خازن متصل هست حالا کدوم درسته نمیدونم به هر حال من این قسمت رو از روی نسخه شما میزنم
مابقی مدار هم از نظر پیکربندی فرقی نمکینه من از روی نسخه 1.19 ایشون فیبرو میزنم هر چند که قبلا زده شده ومورد اخر اینکه کلید کشویی تو شماتیک رو من توی کتابخونه نرم افزار ندارم وباید یا به صورت دستی بیرون مدار سیمکشی کرد یا از دوتا کلید دیگه استفاده کنیم.به هر حال ما در خدمتیم راستی در مورد ترانزیستور های تیپ منفی ومثبت که با پسوند سی نوشته شده من تو هیچ فروشگاهی به چشمم نخورده بیشتر بی هست شما واسه نسخه ساخته شدتون از چه ترانزیستوری استفاده کردین اگه نوع سی پیدا میشه کدوم فروشگاه داره اینهارو الان روشن کنیم بهتره تا بعد که لنگ بمونیم

چهارشنبه 2 دی1394 - 2:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

الان نقشه شماتیک رو توی پروتوس کشیدم اینم شبیه سازی اسیلاتور پرقدرت این مدار pcb هم باشه واسه فردا چون چشمام دارن @-) میرن

چهارشنبه 2 دی1394 - 11:25pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 24 , 25 , 26 , 27 , 28 , 29 , 30 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 26 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure