انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 10:51pm

پاسخ به موضوع  [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
آواتار کاربر

تو حالت active چطوره کاراییش؟

چهارشنبه 30 تیر1394 - 12:11am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
سلام آقا بهرام .مبارکه. خوب آیا ما هم ازین موفقیت شما متنعّم میشیم یا بناست به حکم مفت خوری محکوم به بایکوت بشیم؟ ;)

نه این چه حرفیه مفت خوری چیه.مدار هنوز جای کار داره وباید کار بشه روش خیالت راحت بعد تکمیل شدن ونهایی شدن حتما در اختیار همه مخصوصا شما قرار میدم :) .اگه اطلاعاتی در مورد اپراتوری اون میدونی در اختیارم بزار تا تست کنم ممنون

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 31 تیر1394 - 11:26am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

M.Sasani نوشته است:
تو حالت active چطوره کاراییش؟

متوجه نشدم.یعنی توی مدار من چطوره یا کلا پ د میگین.
رو مد اکتیو میشه فلزیاب

چهارشنبه 31 تیر1394 - 11:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
mahmood51 نوشته است:
سلام آقا بهرام .مبارکه. خوب آیا ما هم ازین موفقیت شما متنعّم میشیم یا بناست به حکم مفت خوری محکوم به بایکوت بشیم؟ ;)

نه این چه حرفیه مفت خوری چیه.مدار هنوز جای کار داره وباید کار بشه روش خیالت راحت بعد تکمیل شدن ونهایی شدن حتما در اختیار همه مخصوصا شما قرار میدم :) .اگه اطلاعاتی در مورد اپراتوری اون میدونی در اختیارم بزار تا تست کنم ممنون

ممنونم. خیلی محبت داری. بابا....فردین.... چشمام درخشید. :D :ymhug:

با 2 مد اکتیو و یا اکتیو+پسیو بگرد. مد تنهای پسیو(فریت خالی) چندان جالب کار نمیکنه. حد اقل تجربه بنده اینطوری بوده.

چهارشنبه 31 تیر1394 - 2:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون.محمود جان سیستم من فریت که میشه پسیو به همراه اسیلاتور روشن میشه اکتیو مدار بنده....پسیو هم که همونی هست که گفتی فریت تنها..فریت تنها کارش گیرندگی یون هست...پس نتیجه اخلاقی بنده از حرفهای شما این شدکه سیستم رو روی مد اکتیو -فلزیابی-قرار بدم ودر هوا ردیابی رو شروع کنم درسته Truth

چهارشنبه 31 تیر1394 - 5:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان یک فیلم کوتاه تهیه کردم تا با کارایی اکتیو مدار اشنا بشین فقط ببخشید دیگه فیلم رو واسه کم کردن حجم مجبور به کانورت شدم واسه همین کیفیت کم شده واینکه تنظیمات رو هم سر سری انجام دادم ودورو برم پر از فلز هست.فاصله لوپ تا دیوار دقیقا66 سانت هست وسنس ورق مسی 10+15 تا 70 سانت حداکثر جواب میده.مهندس حمید یک سوال از شما داشتم ایا امکان نوشتن یک برنامه ساده برای میکرو 8 پین هست که بتونه از 60 تا 80 کیلوهرتز خروجی بده به ما تایمر 555 هم پرمصرفه وهم اینکه لغزش فرکانسی بالای داره که بخودی خودش کافی هست تا تنظیمات رو به هم بریزه

اینم لینک

http://s6.picofile.com/file/8201856234/ ... 4.3gp.html

پنج شنبه 1 مرداد1394 - 11:51pm
مدیر کل
مدیر کل

خسته نباشی بهرام جان.
چیزی که من در فیلم دیدم شبیه به عملکرد یک فلزیاب بود و مشابهت زیادی با مدارات پالسی انالوگ موجود داشت!
در خصوص تولید فرکانس با میکرو هم بله چرا نشه؟ موج مربعی رو با تایمر داخلی میکرو هم میشه بخوبی دراورد و فقط فرکانس خیلی دقیق رو نمیتونین داشته باشین. ولی اگر فرکانس دقیق مد نظر نباشه و اگر چند هرتز به چند هرتز جلو بره قابل قبول باشه ؛ جواب میده و در عوض پایداری بسیار بهتری نسبت به 555 خواهد داشت. البته ممکنه با میکروی 8 پین نشه به نتیجه خوبی رسید چون امکاناتشون کمی محدود تر هست.

جمعه 1 مرداد1394 - 2:20am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله دقیقا شده یک پالسی :D اما پالسی نیست واگه دقت کنید تفکیک صورت میگیره واینکه تون صدا رو جوری درست کردم که بتونه دوری ونزدیکی فلز رو بسنجه توتم اصلی اینطوری نیست ویک لحظه صدا میده وقطع میشه ...مهندس دست شمارو میبوسه اگه وقت داشته باشین واین کارو انجام بدین سیستم بدی نیست

جمعه 2 مرداد1394 - 11:15am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام مهندس حمید یک سوال داشتم اگه این سیستم رو به یک مگنت زن قوی تبدیل کنم که هم فلز بزنه وهم مگنت بنظرتون میتونه فلز رو در عمق بزنه @};-

شنبه 3 مرداد1394 - 11:48am
مدیر کل
مدیر کل

بهرام عزیز سیستم فلزیاب هیچوقت نمیتونه مگنت زن خوبی باشه! اون کارهایی هم که دوستان تا بحال کردن و تصور میکنن تبدیل یک فلزیاب به حفره زن بخاطر توانایی تشخیص مگنت هست تلقی کاملا اشتباهیه. فلزیاب اگر حفره رو بتونه تشخیص بده بر اساس تفاوت رسانایی در اون قسمت خاک هست که روی فلزیاب کمی اثر میذاره نه بلحاظ تفاوت مغناطیس. به همین جهت بنده تا الان نشنیدم مگنومترهای دستساز بتونه بدرستی حفره رو سنس کنه. کما اینکه با موبایل هم که سنسور مخصوص مگنت داره نمیشه حفره زنی کرد. سیستم مگنومتری که بتونه توی این کارها کاربردی داشته باشه نیاز به سنسوری بسیار دقیق و حساس داره که ساختش با دست و قطعات معمولی نزدیک به غیر ممکن هست.
لذا مطلبی که شما فرمودین عملی نیست و حساسیت به خود فلز هم در این نوع مدارات بمراتب بیشتر از مگنت فلز هست. اگر هم عمقزنی ملاک باشه فاکتورهای موثر شبیه به فلزیاب های معمولی هستن. یعنی سایز لوپ یا فاصله لوپها و قدرت فرستنده در این نوع سیستم تعیین کنندست.

شنبه 3 مرداد1394 - 1:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 , 28 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 84 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure