انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 10:51pm

پاسخ به موضوع  [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به عرض دوستان برسونم من مدارو درست کردم.ومشخصات به این صورت هست.یونیابی اون بدک نیست جرقه باطری رو از یک متری میگیره البته شرایط تست من منزل هست ودرست کنار یک کنتر برق که خودش مولد نویز قوی هست.با این شرایط یک متر واسه باطری 70سانت پالس مادون قرمز کنترل تلویزیون.هنوز داخل جعبه نبردم وبرای تست اولیه بود.در قسمت فلزیابی اون یک فیبر 10+15مسی رو از 40 سانتی میزنه وبه همه فلزات هم واکنش داره =))

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

یکشنبه 28 تیر1394 - 1:05pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ناگفته نمونه سیمپیچ هم که خیلی مهم هست من فعلا از سیم 030استفاده کردم واسه هردوتا شون :D
الان یک تست زدم بیرون یونیابش عالی کار میکنه خدا وکیلی ترانس در بازکن رو از 7متری قشنگ میزنه فقط باید روی فلزیابیش کار کنم تا بهتر بشه من اسیلاتور توی شماتیک رو ساختم گمون کنم چنگی بدل نمیزنه که اینطوری کار میده.باید طراحی اونم عوض کنم. ~X( :)

یکشنبه 28 تیر1394 - 6:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مبارکه بهرام جون
الآن با این توصیفات یعنی موفق شدین یا نه!؟
ما که داریم رو پالسی که گفتم کار میکنیم و یکیم آلونسو.
فقط یه توضیحی بدید اگر یه پی دی جرقه ی باتری رو تو5متر بزنه آیا دلیل میشه که طلا یا هر فلز دیگه رو تو 5متر بزنه؟
ویکیم اینکه به نظرتون بهتره که پی دی فلز جدید رو هم بزنه یا نه فقط قدیمی؟
بهرام جون راستی ما داریم قطعات آلونسورو جمع میکنیم، اگر تو ساخت به مشکل برخوردیم بزرگواری کنید راهنماییمون بفرمایید

یکشنبه 28 تیر1394 - 6:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

lrl نوشته است:
مبارکه بهرام جون
الآن با این توصیفات یعنی موفق شدین یا نه!؟
ما که داریم رو پالسی که گفتم کار میکنیم و یکیم آلونسو.
فقط یه توضیحی بدید اگر یه پی دی جرقه ی باتری رو تو5متر بزنه آیا دلیل میشه که طلا یا هر فلز دیگه رو تو 5متر بزنه؟
ویکیم اینکه به نظرتون بهتره که پی دی فلز جدید رو هم بزنه یا نه فقط قدیمی؟
بهرام جون راستی ما داریم قطعات آلونسورو جمع میکنیم، اگر تو ساخت به مشکل برخوردیم بزرگواری کنید راهنماییمون بفرمایید

نه کاملا.جواب که گرفتم هم یون و هم فلز.در مورد جرقه خب یون محسوب میشه دلیل نمیشه طلا رو هم در همون حوالی بزنه مگه اینکه سیستم یون طلا رو هم بزنه که در این صورت میشه امیدوار بود.اما اگه منظورتون قسمت اکتیو الونسو pd باشه
باید دیدفرستنده وگیرنده چقدر مچ شدن وچقدر میتونه افت ولتاز روی سیمپیچ رو نادیده بگیره تا بتونه جریانهای کم رو اشکار کنه که رسیدن به این مرحله بستگی به پیکربندی مدار وقطعات داره..مشخصه هردو مورد رو اگه بزنه دیگه بهتر حالا جدید رو هم نزد نزد...خواهش میکنم اگه بتونم کمک کنم تا بتونین مدارو ببندین باعث خوشحالی هست :)

یکشنبه 28 تیر1394 - 9:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

قضیه تفکیک حل شد.اهنی جات رو سنس نمیکنه واسه استیل کاملا برعکس هست وصدا به صورت کاهش هست .مس ونقره وطلا و روی رو به صورت افزایشی صدا سنس میکنه که میشه از این قضیه پی برد فلز چی هست تا حدودی.ناگفته نمونه یک النگوی طلا رو 27سانت میزنه.تا اینجا قضیه رو حل کردم میمونه برد بیشتر که حالا باید سیمپیچ وتعداد دورهای اون رو تغییر بدم تا ببینم چی میشه :)

دوشنبه 29 تیر1394 - 12:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به عرض برسونم با اسیلاتور اصلی وتغییر سیمپیچ تا حدودی برد بیشتر شد ورق مسی10+15 در 65 سانت یک النگوی طلا رو در50 سانت..حالا تنها سوالم اینه از دوستانی که قبلا ساختن فرق نمیکنه کلا پ د رو عرض میکنم.توی اپراتوری باید قسمت فلزیابیش روشن باشه وردیابی کرد یا برای ردیابی باید از یونیابش استفاده کرد وبعد پیدا کردن محیط مشکوک از فلزیابش کمک گرفت.کلا یکی توضیح بده اپراتوری این سیستم چطوری هست ممنون

سه شنبه 30 تیر1394 - 3:28pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام جان 65سانت زیر خاک؟

همه آرزوم دیدن دوباره مادرمه.. .....
ای کاش خدا قدیمها رو برگردونه ....

سه شنبه 30 تیر1394 - 4:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه حافظ جان تست فعلا تو هوا انجام شده هنوز مدارو نبردم داخل جعبه باید روش کار کنم به نظرم هنوز جای کار داره .اما اینم مثل فلزیابه باید بتونه توی خاک هم بزنه وبه نظر من نهایت بتونم تا 70 برسونم به خاطر کوچیک بودن لوپ بیشتر ازاین نمیشه انتظار داشت.فقط باید ببینم اپراتوریش چطوری هست باید با فلزیابیش به صورت ردیابی کار کرد یا اول باید با یون یاب کار کرد بعدش نقطه رو با فلزیابی زد.کسی اطلاعی نداره از این سیسستم

سه شنبه 30 تیر1394 - 7:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام آقا بهرام .مبارکه. خوب آیا ما هم ازین موفقیت شما متنعّم میشیم یا بناست به حکم مفت خوری محکوم به بایکوت بشیم؟ ;)

سه شنبه 30 تیر1394 - 11:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

آقا محمود شما که با پی دی کار کردین.میشه جواب بهرام رو در مورد اوپراتوریش بفرمایید

سه شنبه 30 تیر1394 - 11:27pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 83 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure