انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 1 اردیبهشت1403 - 5:04pm

پاسخ به موضوع  [ 974 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
یک سرو هزار سودا.ببخشید دوستان از این طرف بیابون وکاوش ودنگ فنگای سیستم وردیاب.از این ور هم کمبود قطعات فروشگاها یکی داره اما همشو نداره اون یکی همشو داره اما کیلویی میده موندیم چه کنیم..محمود جان داداش گل چرا عجله میکنی قربان خب منم دست تنها نه کسی ایده درست ودرمونی میده یکی میگه خوبه یکی میگه بده.وبه خدا با کسی هم سرو سری ندارم که مخفی کنم.فقط دوست خوبمون ال ار داره کمک میکنه و قراره پیک سیمپیچ رو اندازه بگیره تا بتونم درست تنظیم کنم.بار علمی رو هم انتقال میدم اولیش اینکه پیک ولتازی که روی سیمپیچ افت میکنه در مد اکتیوباعث میشه سیمپیچ کمی اشباه بشه واپ امپ هم که مشخصا باید بهترین باشه تا بتونیم مو رو از ماست بکشیم بیرون 3240 زیاد هم جالب نیست.دوم اینکه یک قطعه دیگه در مدار میتونه این پیک رو تنظیم کنه که به دور ونزدیکی فریت رابطه مستقیم داره واگه ما عدد حدودی پیک رو هم بدونین میتونیم از اشباه شدن جلوگیری کنیم وسنس بهتری داشته باشیم.سوم اینکه یک قطعه دیگه به مدار اضافه میشه وبه سنس بهتر وخنثی سازی پیک اضافی کمک میکنه..قسمت صوت هم کاملا عوض شده چون واکنش سیگنال دی سی کمی بهتر از ای سی هست در امپ امپ سوم.ویک تقویت ولتاز کارو تموم میکنه.دقیقا من با ای سی مورد نظرم با ولتازبرفرض 4میلی ولت پیک ثابت روی سیمپیچ به 40میکرو ولت حساسیت کامل و30میکرو ولت ممتد داشته باشیم درمد اکتیو.که این با سیستم الانش بخواد مقایسه بشه میشه5برابر قدرت سنس بهتر :) واسه همین اگه بتونم یک فیلتر پایین گذر فعال رو به مدار اضافه کنم که بتونه فقط اون موج رو فیلتر کنه شاید بتونیم خطا رو کم کنیم.اما هنوزدقیق نمیدونم که فرکانس 65کیلو با فلز برخورد میکنه ومنعکس میشه تا سنس بوجود بیاد یا اینکه فرکانس مادر با فرکانس فلز مورد نظر وتاثییر اون روی یون موجود باعث سنس اون میشه.این مطلب رو کمی زمانبر هست وباید یک نمونه ساخته بشه وتست بشه تا نتیجه مشخص بشه.واز همه بدتر وضیعت بد فروشگاها ازار دهنده شده #-o

1- عزیزجان خسته نباشی.
2- بازم خسته نباشی.
3- پی دی اصلی که اصلاً 3240 نداره. فقط یه 555 داره وبس. حالا اگر میخوای کلّشو تغییر بدی که یه حرف دیگست.
3- اونروزم نوشتم ولی توجه نکردی بازم مینویسم؛ اگر صلاح دونستی لیست قطعاتتو بگو. گذرم افتاد جمهوری برات بگبرم بفرستم. نترس داداش لولو نیستم و دنبال رصدت هم نیستم. چون واقعاً میخوام این پروژه به سرانجام خوبی برسه. لیست قطعات اضافیت چیا ست؟ بازم من دیروز جمهوری بودم. هیچوقتم قطعاتو از یه فروشگاه نمیگیرم هر قطعه ای خوبش در یک فروشگاهی خاص پیدا میشه که تک تکشونو میشناسم وتک تک میخرم وجمع میکنم. حتی بعضی فروشگاهها چیزی برای خرید ندارن جز یه مشت آشغال.
4- ممنون از توضیحات فنّی و علمیت ولی خواهشاً نتیجه نهایی وپی سی بی و.. رو در نهایت بگو.
در توضیحات هم اشاره کردم که فرکانس امگا که فرستنده میشه 180 کیلوست و فرکانس فریت (گیرندۀ پسیو) 62 کیلوست. یادمه مدام صحبت این بود که 62 رو میگیره. الآنم که مورگان سیستمای PDK رو میزنه فقط یک گیرنده هستن خودش گفت و بنده کاملاً هم تستشون کردن هیچ اسیلاتور و فرستنده ای ندارن. خودش میگه فرکانس 78 کیلو رو خوب میگیرن. سیستمای PDK نصف PD هستن چراکه پی دی TR هست و اونا فقط R.

یکشنبه 7 تیر1394 - 11:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محمود جان من روی توتم کار کردم .اون پی دی که شما مد نظرتون هست پیچیده تره البته فقط به خاطر قطعات ریزو درشتش وگرنه تحلیل مدار چیز خاصی نداره.اقا شما دیگه چرا لولو چیه :D
خب این اقای مورگان فقط از گیرنده استفاده میکنه میشه همون پسیو مدار ما اما یک چیزایی رو باید بهش اضافه کرد تا بشه طلا رو سنس کنه اون موقع هست که سیستم ما هم میشه pdktotem :) اگه ما قسمت گیرنده مدارو که با پیکربندی تفاظی بسته شده عوض کنیم میشه به نتیجه رسید که بدون اسیلاتور بشه سنس کرد که این کار هم کار خوبی نیست چون قسمت گیرنده ما در واقع در نوع خودش بینظیره هم نویز کمتری میگیره وهم حساستر هست.و اینکه pdk صرفا یک گیرنده هست وخطای زیادتری باید داشته باشه مگه اینکه ایشون ازیک فیلتر توی مدار استفاده کرده باشن که بتونه طیفی از باند وفرکانس خاصی رو عبور بده وبقیه رو حذف کنه و یا دقت lc مدارو خیلی بالا برده که بتنهایی روی یک فرکانس قفل بشه وتریمر هم که حتما رو شاخش هست..لوپ مطلب اینکه توتم هم سادست وهم میتونه قوی تر باشه نسبت به رقیباش.اتفاقا یک فکر هم واسه اسیلاتور داشتم که بتونیم با استفاده از نوسانساز کریستالی با کریستال32کیلوهرتز وضرب اون که میشه 64کیلو هرتز ودرایو کویل رو هم باپیکربندی پوش پول درست میکردیم .هم ثبات بهتری داریم هم مصرف پایینتر وهم قدرت بیشتر.که باز به خودی خودش تاثیر میزاره روی فریت ومسلما چندتا قطعه باید کم وزیاد بشن که مهم نبود.اگه میبینی دست دست میکنم واسه اینه که خوابای زیادی دیدم واسه این مدار وهر ان امکان داره دوباره شکل مدار عوض بشه ویک قطع دیگه بیاد وسط.این رو هم اضافه کنم تا الان شاید 20تا طرح از این مدارو رو با قطعات حساس بستم که بهترین نتیجه رو بگیرم اما مشکل مدار اینه که سیمپیچ رو نمیشه شبیه سازی کرد از این طرف هم گیرنده ما از هر دو طرف گیرنده هست یعنی اختلاف فاز بین دو سر سیمپیچ باعث تحریک مدار میشه و مجبور شدم با استفاده از دوتا زنراتور سینوسی یکی رو صفر ودیگری رو 180 در نظر بگیرم.وگرنه مدار رو اصلا نمیشد درست طراحی کرد واینکه مدار با ولتاز متقارن کار میکنه و ولتاز رگوله باشه تا نویز نگیره.نویزهم که میدونی توی فرکانس بالا یعنی چی :-B ....بیشتر دلم میخواست یک تیم قدرتمند رو تشکیل بدیم الان اینجا باید پر از ایده ونظر واختلاف نظر میشد.اما بنده فقط میام واسه خودم میگم و میرم حتی کسی نیست بگه اصلا اینجای کارو اشتباه کردی تنها هم زمانبر هست مدار یک اشتباه جزیی داشته باشه کار نمیکنه هم من دلسرد میشم وهم هزینه واسه دوستان @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 8 تیر1394 - 10:40am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اکی بهرام جان. خسته نباشی. ممنون از توضیحاتت.
نمیدونم چی بگم والله شما کاملاً حق داری. فقط اینکه شرمندم و ناراحت که نمیتونم از لحاظات فنّی و آنالیزی کار کمکی باشم. ولی هرنوع کمک دیگه ای نیاز باشه و بتونم قطعاً دریغ نمیکنم.

دوشنبه 8 تیر1394 - 11:35am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

خواهش میکنم محمود جان با اینکه الکترونیک کار نیستی بار علمی زیادی داری اینو دوستان دیگه که تو الکترونیک دستی بر اتش دارن باید بیان یاد بگیرن وخودشونو عقب نکشن کی از لقمه اماده بدش میاد اما این درست نیست یکی زحمت چندین روز ماه به خودش بده یکی بیاد دان کنه بره بسازه اگه جواب داد که نفعش واسه خیلیها هست مخصوصا فروشندههای عزیز که خیلی راحت از یک مدار انالوگ سو استفاده کنن بدون هیچ نوع محدودیتی واگه هم جواب نده بد روزگار میشیم . X_X تنها یک راه هست که شما میتونی کمک کنی اینکه اگه به فروشگاها نزدیک هستی قطعات رو بخری شماره حساب بدی تا من واریز کنم وشما زحمت فرستادن رو بکشی وگرنه من از این راه دور دستم به جایی بند نیست یا باید از چند فروشگاه خرید کنم که مقرون به صرفه نیست واونها هم چند قطعه رو نمیفرستن دیروز با خانمهای پایا صحبت کردم میگفتن مقاومت وخازن بسته 500 تایی میدیم که میشه هر بسته 6500 که ما حدود15نوع مقاومت لازم داریم که میشد97500 تومن فقط مقاومت حالا بماند که خازن هم یک چهارم این میشد.ودر کل مجموع خرید واسه ازمایش یک مدارحدود200تومن اب میخورد .خواستی بیا خصوصی

دوشنبه 8 تیر1394 - 12:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنونم. محبت داری که اینطوری بهم اعتماد به نفس میدی. :D ولی متاسفانه واقعیتیه. چیزی بلد نیستم. شاگرد شاگردتم نمیشم داداش.

در مورد قطعات هم شما لیست کامل اونچه میخوای رو بده. داداش پولش قابل نداره. پایا که همچین جای جالبی نیست. بعضی چیزاش خوبه. مثلاً همین خازناش که جالب نیستن حالا بخوای فلّه ای بگیری؟!!! شما فعلاً سر فرصت بدون اینکه چیزی از قلم بندازی لیستتو تهیه کن. برم برات میگردم و میگیرم. هیچ هم لازم نیست تعداد بالا بگیرم. به همون تعداد که بخوای حتی یه تک خازن. بنده بی رودربایستی هم جنس میگیرم.یعنی خازنارو علاوه بر اینکه باید جنسشون خوب باشه تک تک هم تست میکنم. یا حتی مقاومتا و......

دوشنبه 8 تیر1394 - 2:41pm
استاد
استاد

بهرام نوشته است:
خواهش میکنم محمود جان با اینکه الکترونیک کار نیستی بار علمی زیادی داری اینو دوستان دیگه که تو الکترونیک دستی بر اتش دارن باید بیان یاد بگیرن وخودشونو عقب نکشن کی از لقمه اماده بدش میاد اما این درست نیست یکی زحمت چندین روز ماه به خودش بده یکی بیاد دان کنه بره بسازه اگه جواب داد که نفعش واسه خیلیها هست مخصوصا فروشندههای عزیز که خیلی راحت از یک مدار انالوگ سو استفاده کنن بدون هیچ نوع محدودیتی واگه هم جواب نده بد روزگار میشیم . X_X تنها یک راه هست که شما میتونی کمک کنی اینکه اگه به فروشگاها نزدیک هستی قطعات رو بخری شماره حساب بدی تا من واریز کنم وشما زحمت فرستادن رو بکشی وگرنه من از این راه دور دستم به جایی بند نیست یا باید از چند فروشگاه خرید کنم که مقرون به صرفه نیست واونها هم چند قطعه رو نمیفرستن دیروز با خانمهای پایا صحبت کردم میگفتن مقاومت وخازن بسته 500 تایی میدیم که میشه هر بسته 6500 که ما حدود15نوع مقاومت لازم داریم که میشد97500 تومن فقط مقاومت حالا بماند که خازن هم یک چهارم این میشد.ودر کل مجموع خرید واسه ازمایش یک مدارحدود200تومن اب میخورد .خواستی بیا خصوصی

درود بر شما
با عرض خسته نباشی خدمت استاد بهرام
بهرام جان 90 درصد بچه هایی که الکترونیک وارد هستند و در سایت حاضر هستند فروشنده هستند و سرگرم کار خودشون هستند این دیگه ثابت شده پس ما نباید از اونها انتظار داشته باشیم که کمکی کنند چون واقعا فرصت کمک کردن را هم ندارند و گرفتار ساخت و ساز خودشون هستند و فکر جیب خودشون. ما هم که اطلاعات فنی کم داریم باید همینجوری کم کم جون بکنیم تا شاید دست و پا شکسته به یه نتیجه خودمون را برسونیم .متاسفانه اینجا برای پیشرفت کسی دوست نداره هزینه کنه حالا چه هزینه مادی چه از نظر زمانی روی یه مورد کار کنه وگرنه با مدیریت صجیح و چه در تامین هزینه و چه در کار روی پروزه توسط افراد وارد میشه یه پروزه را خیلی راحت به انتنها رسوند
مهندس حمید به تنهایی اطلاعات و وقت خودش گذاشته روی پروزه نقطه زن که بصورت همگانی تست میشه و عیوب و محاسن اون پیدا میشه و مهندس رفع عیب میکنه درسته که این پروزه یک مهندس داره ولی تستهای واقعی بچه ها سرعت پیشرفت پروزه را بالا میبره

پس همکاری همیشه حرف اول را در پیشرفت میزنه با اینکه در الکترونیک توانی ندارم اما تامین هزینه این مدارpd را میتونم متقبل شوم هر چند که گرفتار طرح سینوسی هستم و تا حالا بالای 1.200 هزینه کردم که مدار را دیروز کامل کردم و اگه تست کردم و موج سینوسی دقیق بود تقریبا فقط 1.300 باطری اون و ترانس اون هم معلوم نیست چقدر براش هزینه بشه.در هر صورت خواستن توانستن هست

دوشنبه 8 تیر1394 - 4:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
ممنونم. محبت داری که اینطوری بهم اعتماد به نفس میدی. :D ولی متاسفانه واقعیتیه. چیزی بلد نیستم. شاگرد شاگردتم نمیشم داداش.

در مورد قطعات هم شما لیست کامل اونچه میخوای رو بده. داداش پولش قابل نداره. پایا که همچین جای جالبی نیست. بعضی چیزاش خوبه. مثلاً همین خازناش که جالب نیستن حالا بخوای فلّه ای بگیری؟!!! شما فعلاً سر فرصت بدون اینکه چیزی از قلم بندازی لیستتو تهیه کن. برم برات میگردم و میگیرم. هیچ هم لازم نیست تعداد بالا بگیرم. به همون تعداد که بخوای حتی یه تک خازن. بنده بی رودربایستی هم جنس میگیرم.یعنی خازنارو علاوه بر اینکه باید جنسشون خوب باشه تک تک هم تست میکنم. یا حتی مقاومتا و......

نه منظورم این نیست که خدایی نکرده هیچی از الکترونیک ندونی :-J منظورم تا حدودی میتونی سردربیاری وجمع جور کنی .تازه من هم اسم خودمو نمیزارم الکترونیک کار.باشه چشم من قطعات رو نوشتم و واست میفرستم وهمونجور که دوست داری بخر وتست کن که هم هزینه کم بشه وهم چیز خوب گیرمون بیاد.ممنون داش محمود انشالله جواب بگیریم .اما باید یک فکری بکنیم که اگه جواب داد فروشنده های عزیز سواستفاده نکنن من خیلی فکر کردم به نتیجه ایی نرسیدم با یک مدار انالوگ باید چیکار کرد که نشه کپی کرد. ;)

دوشنبه 8 تیر1394 - 6:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نقل قول:
درود بر شما
با عرض خسته نباشی خدمت استاد بهرام
بهرام جان 90 درصد بچه هایی که الکترونیک وارد هستند و در سایت حاضر هستند فروشنده هستند و سرگرم کار خودشون هستند این دیگه ثابت شده پس ما نباید از اونها انتظار داشته باشیم که کمکی کنند چون واقعا فرصت کمک کردن را هم ندارند و گرفتار ساخت و ساز خودشون هستند و فکر جیب خودشون. ما هم که اطلاعات فنی کم داریم باید همینجوری کم کم جون بکنیم تا شاید دست و پا شکسته به یه نتیجه خودمون را برسونیم .متاسفانه اینجا برای پیشرفت کسی دوست نداره هزینه کنه حالا چه هزینه مادی چه از نظر زمانی روی یه مورد کار کنه وگرنه با مدیریت صجیح و چه در تامین هزینه و چه در کار روی پروزه توسط افراد وارد میشه یه پروزه را خیلی راحت به انتنها رسوند
مهندس حمید به تنهایی اطلاعات و وقت خودش گذاشته روی پروزه نقطه زن که بصورت همگانی تست میشه و عیوب و محاسن اون پیدا میشه و مهندس رفع عیب میکنه درسته که این پروزه یک مهندس داره ولی تستهای واقعی بچه ها سرعت پیشرفت پروزه را بالا میبره

پس همکاری همیشه حرف اول را در پیشرفت میزنه با اینکه در الکترونیک توانی ندارم اما تامین هزینه این مدارpd را میتونم متقبل شوم هر چند که گرفتار طرح سینوسی هستم و تا حالا بالای 1.200 هزینه کردم که مدار را دیروز کامل کردم و اگه تست کردم و موج سینوسی دقیق بود تقریبا فقط 1.300 باطری اون و ترانس اون هم معلوم نیست چقدر براش هزینه بشه.در هر صورت خواستن توانستن هست

به به استاد جاوید عزیز سایتون کم نشه نیستین قربان :) شکست نفسی میکنین استاد جاوید ما هرچی یاد گرفتیم از شماست.
پس اینجور باشه نمیشه مدارو عمومی کرد #-o و این که مدار ساخته بشه تستش هم چندان مشکلی نداره که مثل fpi پیچیده باشه ونیاز به تستهای انچنانی .نهایت یکی دو نفر همکاریی کنن مدارو میشه سرپا کرد.اولین نسخه مدارو میزنم اگه جواب گرفتم پیشنهاد شما چی هست که مدار کپی نشه وبه دست اهلش برسه خیلیا مثل ما هستن که واقعا میخوان به زخم زندگی بزنن نه به جیب مردم.البته حالا واسه این بحثها زوده چون نه به باره نه به دار.در مورد هزینه نه مشکلی نیست چندان خرج بردار نیست که نشه ساخت مشکل گیر نیاوردن قطعات بودن که با بودن اقا محمود دیگه حله اگه هم نخواد منحله

دوشنبه 8 تیر1394 - 6:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام. بهرام جون. میدونم.اونو که متوجه منظورت شدم. ;)

در مورد فروشنده ها متاسفانه این واقعیتیه که وایستادن ببینن چه چیز خوبی میاد و زود موجسواریشونو شروع کنن. تنها یه راه برای بایکوتشون وجود داره که قبلاً در یک مورد دیگه هم مطرح شد و بنده پیشنهادشو به مهندس حمید داده بودم. اونم ایجاد اطاقی سرّی که عده ای خاص و مورد وثوق اجازه ورود و رد و بدل همه نوع اطلاعات رو داشته باشن ولا غیر. دقیقاً کاری که مدیر سایت ژئوتک به درخواست مورگان برای پی دی کرد و سایرین حتی از وجودش بیخبر بودن.
بنده بازم در خدمتم. :ymhug: :ymhug:

دوشنبه 8 تیر1394 - 10:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بد نیست اما به درد یک تیم متفکر میخوره که شدید بخوان همکاریی کنن ووقتی وارد اتاق مجازیشون بشی کاغذو طرحه که پاشیده شده اینطرف و اونطرف :) خب من لیست قطعات رو اماده کردم پ خ کنم یا به ایملتون سند کنم :-?

دوشنبه 8 تیر1394 - 10:44pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 974 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 , 24 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 42 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure