انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 5:39pm

پاسخ به موضوع  [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محمود جان شما چند دور سیم دور هسته فریت پیچیدی مشخصات سیمپیچ رو که 870 میکرو هانری میشه بگو.دوست خوبمون جناب ال ار میخواد با اسکپ چک کنه وجوابشو بیاره .البته هرکسی که میتونه کمک کنه دریغ نکنه

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

چهارشنبه 2 تیر1394 - 12:06am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام جان فرکانسی که توصیه خود مورگان جهت قسمت فریت(پسیو) بوده بین 59 تا 62 کیلو ذکر شده. یه جایی هم اشاره کرده به عدد دقیق 62.5 کیلو. یه جاییم اشاره کرده فرکانس امگا 180 کیلوست.
در مورد فرمول سیمپیچها این عکسو که میذارم تقریباً همه چیو کامل منتقل میکنه:
من خودم اندوکتانس هیچ سیمپیچیو ندارم و هیچ جا هم به اون اشاره ای نشده. اونموقعها که بنده روش کار میکردم فقط یه مولتیمتر خیلی ساده داشتم و حتی با الفبای الکترونیک آشنا نبودم.

پیوست:
Final ferrire.jpg

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 2 تیر1394 - 12:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام ببخشید آقا شما این اقای امیرحسین رو ندیدی

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

چهارشنبه 3 تیر1394 - 8:25am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ممنون محود جان اما طرح امگا چیز دیگه ایی هست وخیلی پیچیده تر از توتم...مشخصا به خاطر فرکانس کاری امگا ظرفیت فریت هم متفاوت هست ..باید با ازمون خطا خودمون بهترین سیمپیچ رو بسازیم .دیگه وقتش شده مدارو ببندم فقط فروشگاه پایا این ای سی رو داره که اونم نه ثبت نامی هست نه ایمل داره هیچی باید زنگ بزنم هماهنگ کنم.. @};-

چهارشنبه 3 تیر1394 - 11:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آره داش بهرام حق با شماست. باید از توتم سختتر باشه. البته عکس بالا ربطی به توتم نداره همون پی دیه و اطلاعاتش هم به قولی اورجیناله :D البته اگر باز هم مثل اون شماتیکی که در اونیکی تاپیک گذاشتم زود نزنی تو سر مال و نگی :" اینوکه مورگان خودش داده بود" !!!!!!!!!! اصلاً مورگان هیچیو بیرون نداده. هیچوقت و هیچجا.
در مورد توتم اونا با توجه به باور خودشون یه قسمتایی از پی دی یا تنظیماتشو بیمعنی و بزرگنمایی میدیدن و رو اینحساب اونجاهارو خیلی ساده تر و به اصطلاح روانتر کردن.
یه نمونه از فیلم اولین پی دی که ساخت خود دکتر آلونسو بوده و به دست مورگان افتاد که ظاهراً یه سکه نقره چندسال مدفون رو داره میزنه گذاشتم. این مؤیّد اینه که ارزش کار داره. این وسیله اگر خیلی خوب و اساسی ساخته بشه هم ردزنه هم یه قلزیاب که در نزدیکی هدف برای نقطه یابی هم کمک میکنه.

کدوم آیسی رو میخواستی؟ امروز جمهوری بودم بگو اگه نتونستی بگیری بگیرم برات بفرستم.
راستی جواب بنده رو ندادی؛

یافنه های فنّیتو برای آب انداختن دهنمون میگی یا برای ساخت کاملش کمکمون هم میکنی؟ً ;)

پیوست:
PD_Alonso.rar

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

پنج شنبه 4 تیر1394 - 11:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا بهرام چه خبر؟ کار دیگه ای نکردی؟ چرا بازم سکوت حاکم شد؟؟!!! نکنه دنباله کار رفته تو پستو و خصوصی بازی؟ ;)

یکشنبه 7 تیر1394 - 11:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام یکی از دوستان من این دستگاه رو داره میگه دقیقا جای مال رو نشون نمیده فقط یونش رو میزنه که ممکنه از هرجایی خارج شده باشه لامپ کم مصرف رو تو دومتری سنس میکنه به تلویزیون و موبایل هم حساسه

خداوندا چگونه زیستن را بیاموز. چگونه مردن را خواهم آموخت(شریعتی)

یکشنبه 7 تیر1394 - 8:57pm

سلام
دوستان این پی دی را بعد از ساخت به جای اسکوپ میشه با مولتی متر سیم پیچ ها را تنظیم کرد؟؟؟

یکشنبه 7 تیر1394 - 9:43pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یک سرو هزار سودا.ببخشید دوستان از این طرف بیابون وکاوش ودنگ فنگای سیستم وردیاب.از این ور هم کمبود قطعات فروشگاها یکی داره اما همشو نداره اون یکی همشو داره اما کیلویی میده موندیم چه کنیم..محمود جان داداش گل چرا عجله میکنی قربان خب منم دست تنها نه کسی ایده درست ودرمونی میده یکی میگه خوبه یکی میگه بده.وبه خدا با کسی هم سرو سری ندارم که مخفی کنم.فقط دوست خوبمون ال ار داره کمک میکنه و قراره پیک سیمپیچ رو اندازه بگیره تا بتونم درست تنظیم کنم.بار علمی رو هم انتقال میدم اولیش اینکه پیک ولتازی که روی سیمپیچ افت میکنه در مد اکتیوباعث میشه سیمپیچ کمی اشباه بشه واپ امپ هم که مشخصا باید بهترین باشه تا بتونیم مو رو از ماست بکشیم بیرون 3240 زیاد هم جالب نیست.دوم اینکه یک قطعه دیگه در مدار میتونه این پیک رو تنظیم کنه که به دور ونزدیکی فریت رابطه مستقیم داره واگه ما عدد حدودی پیک رو هم بدونین میتونیم از اشباه شدن جلوگیری کنیم وسنس بهتری داشته باشیم.سوم اینکه یک قطعه دیگه به مدار اضافه میشه وبه سنس بهتر وخنثی سازی پیک اضافی کمک میکنه..قسمت صوت هم کاملا عوض شده چون واکنش سیگنال دی سی کمی بهتر از ای سی هست در امپ امپ سوم.ویک تقویت ولتاز کارو تموم میکنه.دقیقا من با ای سی مورد نظرم با ولتازبرفرض 4میلی ولت پیک ثابت روی سیمپیچ به 40میکرو ولت حساسیت کامل و30میکرو ولت ممتد داشته باشیم درمد اکتیو.که این با سیستم الانش بخواد مقایسه بشه میشه5برابر قدرت سنس بهتر :) واسه همین اگه بتونم یک فیلتر پایین گذر فعال رو به مدار اضافه کنم که بتونه فقط اون موج رو فیلتر کنه شاید بتونیم خطا رو کم کنیم.اما هنوزدقیق نمیدونم که فرکانس 65کیلو با فلز برخورد میکنه ومنعکس میشه تا سنس بوجود بیاد یا اینکه فرکانس مادر با فرکانس فلز مورد نظر وتاثییر اون روی یون موجود باعث سنس اون میشه.این مطلب رو کمی زمانبر هست وباید یک نمونه ساخته بشه وتست بشه تا نتیجه مشخص بشه.واز همه بدتر وضیعت بد فروشگاها ازار دهنده شده #-o

یکشنبه 7 تیر1394 - 11:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

12341234 نوشته است:
سلام یکی از دوستان من این دستگاه رو داره میگه دقیقا جای مال رو نشون نمیده فقط یونش رو میزنه که ممکنه از هرجایی خارج شده باشه لامپ کم مصرف رو تو دومتری سنس میکنه به تلویزیون و موبایل هم حساسه

خوب عزیزجان مگه کم چیزیه؟ معلومه که نقطه نمیکنه. ناسلامتی یه ردیابه ها. ردیاب یونها. کافیه پی دی خوب و با ثباتی داشته باشی بزنی تنگ پالسی آقا حمید بری کاوش. اونموقعست که دست خالی بر نمیگردید. ردزنا همینطورین دیگه.

یکشنبه 7 تیر1394 - 11:51pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 , 23 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 70 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure