انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 9:10pm

پاسخ به موضوع  [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 ... 98  بعدی
 PD 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ی کار بهتر میکنم س تا تراشه دیگه هم هستن که هر سه تاشو داره وبه خوبی روی این مدار جواب میده فقط یکیش کمی حساستر هست ودقیقا از نظر حساسیت مثل 3240 و3140 عمل میکنه تنها مشکلی که هست اینکه واقعا فروشگاش خیلی وقت گیره وباید چند ساعتی بشینی تا تک تک قطعات رو پیدا کنی اصلا وضع جالبی نداره سایتشون [-X

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

دوشنبه 1 تیر1394 - 7:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

adnistor_6 نوشته است:
2.5 متر سه تا النگو اونم طلا :-o
اگر اينجوري باشه كه نيست دستگاه قيمت نداره :D

چر،ا میشه عزیز جون یه سری کاردرستای الکترونیک واقعاً با این پی دی غوغا کردن. یه نمونه فیلم از نوع اصلاح و بهبود یافتشو میذارم ببین. البته بعضیا میگن مونتاژه ولی بعداً یه عده دیگه ادعا کردن که به تواناییهای بهتری هم رسیدن. همواره و هر لحظه افسوس اینو میخورم که چرا در الکترونیک تحصیل نکردم ونمیتونم در این موارد مثمر ثمر باشم. :((

راستی آقا بهرام ممنون از عدم توجه و عدم پاسختون به پیغام خصوصیم.

پیوست:
Improved PD.rar

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 1 تیر1394 - 10:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محمود جان ممنون
جالبه .البته تو هوا این مقدار میزنه، شاید تو خاک نفوذی نداشته باشه.

دوشنبه 1 تیر1394 - 10:49pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

راستی محمود جان مطمءن هستید که همین pdتو همین تاپیک هست؟یعنی ارتقاء یافته ی همینpd?

دوشنبه 1 تیر1394 - 10:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اینکه در این تاپیک بشه این پی دی رو یافت نمیدونم. شاید واقعاً زدن و شایدم غلوّ کردن.

ولی در مورد نفوذ مگه میشه نفوذ نداشته باشه؟ بالأخره نسبت به نوع معمولش به همین میزان در خاک بهتر میزنه. به علاوه این میزان حساسیت و توانش رو میرسونه که بناست به عنوان یک آشکارساز سطحی یون حاصل از طلای قدیمیو آشکار کنه. بعضیاشون اونقدر پیش رفتن که یک سکه طلا رو از حدود 10 متری میزنن که البته بیش از حد حساسن وعلاوه بر ذره زنی نمیشه با اونا حد و حدود نسبتاً متمرکزی ازمحل بار رو یافت.

دوشنبه 1 تیر1394 - 11:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
adnistor_6 نوشته است:
2.5 متر سه تا النگو اونم طلا :-o
اگر اينجوري باشه كه نيست دستگاه قيمت نداره :D

چر،ا میشه عزیز جون یه سری کاردرستای الکترونیک واقعاً با این پی دی غوغا کردن. یه نمونه فیلم از نوع اصلاح و بهبود یافتشو میذارم ببین. البته بعضیا میگن مونتاژه ولی بعداً یه عده دیگه ادعا کردن که به تواناییهای بهتری هم رسیدن. همواره و هر لحظه افسوس اینو میخورم که چرا در الکترونیک تحصیل نکردم ونمیتونم در این موارد مثمر ثمر باشم. :((

راستی آقا بهرام ممنون از عدم توجه و عدم پاسختون به پیغام خصوصیم.

پیوست:
Improved PD.rar

مرسی محمود جان. :-o پیغام دادی پس چرا نیومده.مگه میشه دوستان پ خ بدن بیتفاوت باشیم :) حتما یک جا گیر کرده نیومده یا اینکه متنت سنگین بوده روش نشده بیاد :p خیلی اقایی
من امشب یک دستکاری کردم با یک تراشه دیگه ودر فلزیابی اون به قدرت سنس 10میکرو ولت رسیدم این وحشتناکه :-o زیادی حساسش کردم شک ندارم مثل اون یکی تایپیک همه فلزات بزنه =))

دوشنبه 1 تیر1394 - 11:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

mahmood51 نوشته است:
اینکه در این تاپیک بشه این پی دی رو یافت نمیدونم. شاید واقعاً زدن و شایدم غلوّ کردن.

ولی در مورد نفوذ مگه میشه نفوذ نداشته باشه؟ بالأخره نسبت به نوع معمولش به همین میزان در خاک بهتر میزنه. به علاوه این میزان حساسیت و توانش رو میرسونه که بناست به عنوان یک آشکارساز سطحی یون حاصل از طلای قدیمیو آشکار کنه. بعضیاشون اونقدر پیش رفتن که یک سکه طلا رو از حدود 10 متری میزنن که البته بیش از حد حساسن وعلاوه بر ذره زنی نمیشه با اونا حد و حدود نسبتاً متمرکزی ازمحل بار رو یافت.

جالب شد.پس اگه این مدار بتونه در حد سنس بالا به طلا به فلزات دیگه واکنش نشون نده بهتون قول میدم :-ss 10متر که هیچ10.02 متر رو بزنه.البته در مورد حساسیت هم که شما گفتی محمود جان میشه کاری کرد که تا حد نزدن هم پیش بره وبشه نقطه یابی کرد وقتی سنس رو محدودتر کنیم این اتفاق میفته البته باید تو محل کاوش باید تنظیم بشه نسبت به حجم بار ودورو نزدیکی.حالا ما که استارت رو زدیم خدا کنه این یکی درست جواب بده وگرنه دیگه نمیشه به این غربیها حرفهاشون اعتماد کرد ~X( @};-

دوشنبه 1 تیر1394 - 11:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

lrl نوشته است:
محمود جان ممنون
جالبه .البته تو هوا این مقدار میزنه، شاید تو خاک نفوذی نداشته باشه.

ال ار جان نفوذ واسه یونیها معنی نداره بزار من این مدارو واست تئوری تشریح کنم.البته با اجازه

قسمت پسیو مدار که گرفتن امواج الکترومغناطیس هست تو هر طیفی میتونه هرتز باشه تا کیلوهرتز من تا 100کیلو هرتز هم تست کردم واکنشش بهتر از هرتز هست.خب این که هیچ
قسمت اکتیو مدار هم با اسیلاتوری که ساخته شده نهایت 1یا 2متر نهایت 5متر که کمتر هست میتونه امواج رو تو محیط پخش کنه که به هیچ عنوان حتی به 10متری خودشم نمیرسه که بتونه نفوذی داشته باشه.سوال اصلی همینجاست که پس چطوری میتونه سنس کنه.عرض شود که واسه طلا وسنس بهتر اون ما 56کیلو رو در نظر میگیریم که اسیلاتور مدوله میکنه این موج در واقع میتونه یون موجود در فضای اطراف رو تحریک کنه که واسه طلا این فرکانس بهتر بوده و انتن بهتر میتونه بگیره وزمانی که سیمپیچ از این فرکانس اشباه میشه تا حدودی وما تنظیم رو فرض بر اون میزاریم تنها یون موجودی که تحت تاثیر این فرکانس هستن میتونن خودی نشون بدن.البته خطلا هم همیشه هست

دوشنبه 1 تیر1394 - 11:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
مرسی محمود جان. :-o پیغام دادی پس چرا نیومده.مگه میشه دوستان پ خ بدن بیتفاوت باشیم :) حتما یک جا گیر کرده نیومده یا اینکه متنت سنگین بوده روش نشده بیاد :p خیلی اقایی
من امشب یک دستکاری کردم با یک تراشه دیگه ودر فلزیابی اون به قدرت سنس 10میکرو ولت رسیدم این وحشتناکه :-o زیادی حساسش کردم شک ندارم مثل اون یکی تایپیک همه فلزات بزنه =))

سلام. محبت داری. آقایی از خودتونه. بنده که فرستادم اون هم در 2 خط. 6-5 روز تو انتظار بود و بعدش جزو خونده ها قرار گرفت و..... :-?
بگذریم..... اگر به این حد قدرت و حساسیت رسیدی که معرکه ست. راستی،... بناست اینارو فقط برامون تعریف کنی و دهنمونو آب بندازی یا در ساختش به طور کامل کمکمون میکنی؟؟؟ ;)

بهرام نوشته است:
ال ار جان نفوذ واسه یونیها معنی نداره بزار من این مدارو واست تئوری تشریح کنم.البته با اجازه

قسمت پسیو مدار که گرفتن امواج الکترومغناطیس هست تو هر طیفی میتونه هرتز باشه تا کیلوهرتز من تا 100کیلو هرتز هم تست کردم واکنشش بهتر از هرتز هست.خب این که هیچ
قسمت اکتیو مدار هم با اسیلاتوری که ساخته شده نهایت 1یا 2متر نهایت 5متر که کمتر هست میتونه امواج رو تو محیط پخش کنه که به هیچ عنوان حتی به 10متری خودشم نمیرسه که بتونه نفوذی داشته باشه.سوال اصلی همینجاست که پس چطوری میتونه سنس کنه.عرض شود که واسه طلا وسنس بهتر اون ما 56کیلو رو در نظر میگیریم که اسیلاتور مدوله میکنه این موج در واقع میتونه یون موجود در فضای اطراف رو تحریک کنه که واسه طلا این فرکانس بهتر بوده و انتن بهتر میتونه بگیره وزمانی که سیمپیچ از این فرکانس اشباه میشه تا حدودی وما تنظیم رو فرض بر اون میزاریم تنها یون موجودی که تحت تاثیر این فرکانس هستن میتونن خودی نشون بدن.البته خطلا هم همیشه هست

بالأخره ببین وقتی داره در مد اکتیوش اینطوری یه حلقه رو میزنه زیر خاک هم خوب میزنه مثل یک فلزیاب. پی دی چپر-چلاق بنده که یه سکه رو از 30 سانت میزنه زیر خاک هم میزنه و بیشترین قدرتش برای فلز بزرگ مثل یه ماشین 1 متره.
در مورد انتشار امواجش میدونم که تا حد 8-7 مترمیره. احتمالاً بیشتر هم بره. بعلت محدودیت فضا نتونستم بیشترشو ردگیری کنم. وبعدشم فرصت وحوصله نشد در یک جای باز اینو کامل تست کنم.
در مورد فرکانس هم تمرکزتو بذار روی 5/62 کیلوهرتز. 58 کمه.

سه شنبه 2 تیر1394 - 1:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بسیار عالی محمود جان جای خوشحالی داره که شما به نتیجه رسیدین این باعث دلگرمیه.در مورد مدار هم هنوز ناقص هست به نظر من میتونه بهتر باشه شاید استفاده از یک فیلتر که بتونه تو مد اکتیو کار کنه خیلی خطا رو کم میکنه واسه همین دارم روش کار میکنم.یک سوال فرکانس 62.5 که گفتین رو بهتر از 65 میدونین قبلا تست کردین چون من تو فکر این بودم که اگه مدارو ساختیم از 10کیلو تا 100کیلو باید تو یک رنجی طلا رو بهتر بزنه باید اون فرکانس رو هم در بیاریم حتی اگه دورقم اعشار هم داشته باشه :) منن به تست کلی فرکانس فکر میکنم

سه شنبه 2 تیر1394 - 3:20pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 975 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 16 , 17 , 18 , 19 , 20 , 21 , 22 ... 98  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Mt724 و 75 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure