انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 6:43pm

پاسخ به موضوع  [ 70 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7
 دستگاه دستساز عجیب (سوپر مگا) 
نویسنده پیغام

درود
اگه منم سه دود میزدم ذهنم باز میشد ده متر زیر خاک هم میدیدم

پنج شنبه 2 مهر1394 - 2:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حال ندارم با این نت ضعیف تاپیکا بخونم
خودتون بگید به زالوت رسیدید یا 12 رگولاتور

سکه یابی
https://telegram.me/sekeyabi

جمعه 3 مهر1394 - 9:23am
کاربر فعال
کاربر فعال

اصلا کل انجمن حال نداره
یه وضعیتیه!!!!!!!!!!!!!!1

جمعه 3 مهر1394 - 1:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

jegvar نوشته است:
حال ندارم با این نت ضعیف تاپیکا بخونم
خودتون بگید به زالوت رسیدید یا 12 رگولاتور

به سه سوت رسیدیم #:-s

جمعه 3 مهر1394 - 1:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

سلام دوستان
راستش من هم به این مدار فکر کردم ولی میشه از بردهای آماده برای ساخت یک همچین مداری استفاده برد در واقع موضوع ساده تر از اینهاست یک سنسور یا فرستنده fmهست که تغییرات فازش رو با یک ما ژول با مدولاسیون fm با پهنای باند بالا میفرسته به ضبط صوت و ورودی به مدار میکرو کنترلر داده میشه
البته من نتونستم مدار لیزرش رو ببینم
ولی مدار التراسونیک و مدارمیکرو کنترلر و السیدی و همچنین مدار و ماژول فرستنده fm واقعی هستند و بنوعی میشه ساده ترش کرد وازش نتیجه گرفت
البته اون دو تا لامپ سنسور جیوه نیستند بلکه فکر میکنم از داخل استارت مهتابی باز شده اند که بنوعی فرستنده هستند از لیزر نشانگر معمولی هم فقط برای نشان دادن محل کالیبره شدن این دو لامپ استفاده میشه
حالا بای. ببینیم دقیقا این بردها چی هستند
دوست عزیز اون مدادی هم که در چراغ قوه هست دقیقا میله فریت هست که گیرنده مگنت هست وبس

چون از دوستان یاد گرفته ام وظیفه خودم میدونم که یاد بدم هرچند اندک باشد

جمعه 17 مهر1394 - 12:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود جناب آمیتیست پس طبق فرمایش شما ممکنه دستگاه کار کنه و سرکاری نباشه؟

از پل نامردان عبور مکن بگذار اب تورا ببرد.از ترس شیر به روباه پناه مبر بگذار شیر تورا بدرد.درنده باش ولی از کنار اهوی بی پناه به ارامی گذر کن.کورش بزرگ

چهارشنبه 28 مهر1394 - 12:37am
آواتار کاربر

بنظر من دستگاه کار میکنه
فقط رستم میتونه بدرستی کارکرد دستگاه را تحلیل کنه
آقا غضنفر بگرد دنبال رستم ;)

جمعه 9 دی1401 - 8:54pm
استاد
استاد
آواتار کاربر

محل اقامت: کوردستان
وقت بخیر
تابحال چند نوع سیستم عجیب شنیدیم و بعدش دقیق مشخص نشده که واقعا کار میکنن یا کلاهبرداری هستن
اما مهم اینه که چنین سیستمهایی وجود دارن
البته اغراق کردن و حرفهای دهن به دهن ، همیشه کنارشون بوده
مثلا همین ظبط و چراغ قوه ، روند کاریش درسته و میتونه درست باشه
اما اینکه یه انگشتر تازه رو پیدا کرده و یارو تصویر فلز رو نشون داده و ... اینا میتونه اغراق باشه
بنده دیگه میتونم موشکافی کنم که کدوم نکته ی فلان سیستم ، درسته یا اغراقه
با رادیو و ترکیبات اضافی ، میشه ردیابی کرد
بحث لیزر و آی ار هم موجوده و کاربردی هست اما اینطوری نیست که ساده باشه با گفتن اسمش ، کسی یاد بگیره و بسازه
معمولا چند نوع سیستم رو باید با هم ترکیب و تنظیم کنیم تا بتونیم سنس از راه دور داشته باشیم

بدبختانه علاقمندان به ردیابی و دفینه یابی ، اینجا رو ترک کردن و رفتن تو فضاهای مجازی امروزی و اونجا سرگرمشون کردن . وقتی میگم سرگرمشون کردن یعنی بمعنی واقعی سرگرمشون کردن
بله اونجا کلیپهای جالب میزارن . گنجهای پیدا شده ، سکه های باارزش ، علائم جالب ، عکسهای اونجوری و کلی چیز جالب دیگه
باضافه ی اینکه هر کسی واسه خودش ردیابی ساخته و داره کنار این سرگرمیها تبلیغ میکنه . تقریبا همه یا فروشنده هستن یا کارشناس

اما آیا اینا واقعا درد شما رو دوا کرد !؟ همین مقدار علمی رو که اینجا کسب میکردین ، اونم از دست دادین . برین اونجاها خوش بگذرونید اما دور موفقیت رو یه خط بکشید
مطمئنا اگر کسی سیستمی ساخته باشه و یه روزی بدردش بخوره ، اونجا یاد نگرفته

متاسفانه ، چون فضاهای دلفریب جدید ، برای ایرانیها تازگی داره ، فکر میکنن که دیگه چیزی مثل صفحه وب و سایت ، قدیمی شده و یجورایی افت داره براشون . اما خارجیا این تفکر رو ندارن
هنوز هم انجمنهای خارجی ، در حال گفتگو و یادگیری هستن و به نتایج خوبی هم رسیدن
در فضای تلگرام و اینستا و ... بندرت مشغول تحقیقات و مطالعه کار فلزیابی و ردیابی هستن
هر فضایی رو برای کاری طراحی کردن اما یه 10 سال دیگری میخواد تا ما متوجه بشیم کجا برای یادگیری هست و کجا برای ارتباط هست و کجا برای سرگرمی

حالا مثلا بنده بیام اینجا در مورد آی آر و اف ام و امواج و الکترومغناطیس و پدیده و سنس از راه دور حرف بزنم ، چه فایده ای داره ؟ برای کی حرف بزنم؟
شاید بگید هیچکی اینجا سر نمیزنه . این بنظر خودتون درسته . بله شما سر نمیزنید اما همونایی که تو تلگرام و ... دارن به شما سیستم میفروشن ، یه پاشون اینجاست و پای دیگه شون اونجا
یعنی میان اینجا که شما ترک کردین ، یاد میگیرن و میبرن اونجا به شما میفروشن و بشدت هم پیگیر اینجا هستن . حتی در بحث علائم هم منبع اصلیشون اینجاست
حالا ببینید کی سرگرم شده و کی سود کرده ؟
منظورم کلی هست . شخص خاصی رو مخاطب قرار نمیدم
تفکرات قدیمی رو که گفتین خرافاته و درست نیست . علم جدید هم نتونستین درست استفاده کنین
امیدوارم همه ، شانسی به آرزوشون برسن

لا اله الا هو

جمعه 9 دی1401 - 10:49pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: سانفرانسیسکو
سلام

بله دوستان ، مطمنن با وجود فضایی مثل تلگرام و اینستاگرام ، صفحات وب زیاد چشم نواری نمیکنن ، و البته که انجمن مطالب کامل و غنی تر از هر شبکه اجتماعی داره

نگاه کنید وقتی مسیر طراحی و ساخت و اصول سیستمی برای بقیه مشخص باشه قطعا شکی باقی نخواهد گذاشت و هر کسی میرود که نتیجه گیری ازش بکند

کلا طبق گفته های قبل میگم خود نور خود امواج شاید ارتباط مستقیمی با اهداف ندارن ، چیزی که ما میتونیم در نطر بگیریم ، فقط تاثییر هست نه صرفا دریافت ، وگرنه خود من تاثییر یه فلزیاب نزدیک سیستم ردیاب رو دیدم که شاید بیش از ۱۰۰ متر از طریق زمین باعث الارم ردیاب میشه ، خب اینجا خود امواج مستقیما نمیرسن اما خب امواج یه چیزایی رو جابجا میکنن و اون موارد با هدف برخورد میکنن ، این مثال بود ، حالا ذرات در نطر بگیریم یا هر چیزی

بحث نور و امواج رو بگذارید کنار

ابتدا متوجه باشید ایا اثر خود عامل الکتریگی هست یا مختل کننده سیگنال دریافتی محیط یا ولتاژ داحلی مدار؟

بعد میگم اگه بعنوان طراحی باشه ، اگه تصور کنیم محیط شهری دریا باشه و کوه و بیابون خشکی ، و ما بدنبال اب باشیم ، خب اگه وسیله ای بخواد اب رو پیدا کنه و در خداکثر قدرت در یافتن باشه باید میزان صفر براش تعریف بشه ینی همون نقطه کور ، که کالیبره حداکثری از اونجا شروع میشه ، ینی شما دقیقا بیشترین حساسیت رو در مابین عدم و بودن اون ماهیت میتونید تنطیم کنید

این فقط نظر شخصی منه ، و انتقاد قطعا میشه بهش وارد کرد ، اما بازم میگم این مطالب برای آدمهایی هست که دوست دارن خلاف جهت فکر کنن و میخان روال عادی کار رو بر هم بزنن ، وگرنه قطعا اگه با روال بخوای پیش بریم تاپیک مفید و مدار مشخصم تو انجمن هست ، حتی لازم نیست تو این تاپیک ابراز نظرم کنیم

حالا بازم ، هر چند کسی توجه نکرد به مدار و کسی وقتی صرف تست نمیکنه اما ، بازم یکی دو نمونه مدار از خودم قرار میدم بلکه بررسی بشه

درود

شنبه 17 دی1401 - 2:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

amir9297 نوشته است:
بنظر من دستگاه کار میکنه
فقط رستم میتونه بدرستی کارکرد دستگاه را تحلیل کنه
آقا غضنفر بگرد دنبال رستم ;)

سلام
امیر عزیز چرا منو قاطی میکنی
به نظر من پیدا کردن یک انگشتر در عمق چاه با توجه به حرکت آن توهمی بیش نیست هنوز زمان زیادی برای رسیدن به این علم مانده (خودت که بهتر میدونی حرکت یه جسم تحت واقع در میدان نیروهای مغناطیسی باعث خنثی شدن اون میشه و فقط به طور مستقیم قابل سنس است نه غیر مستقیم X_X X_X X_X )
از نظر آلتراسونیک با امواج 50 تا 120 کیلوهرتز میشود در بتن و یا خاک با تراکم بالا و تنش کششی بالای 120 کارهایی انجام داد ( رجوع بکنید به تشخیص مقاومت کششی بتن به روش تست آلتراسونیک-یا تشخیص ضخامت میلگرد ستون به روش التراسونیک)
امواج التراسونیک فرکانس میانی(محدوده 1 مگاهرتز تا 6 مگا هرتز) عمدآ در جامدات ومایعات حرکت میکنند و از هوا عبور نمیکنند(رجوع کنیید به روش تست آلتراسونیک قطعات فلزی و غیر فلزی (وجود نا خالصی و یا ترک در قطعات)به روش غیر مخرب NDT
و مابقی موارد رو استاد عزیز حمید توضیح بسیار مفیددادن

امروز همینچوری سر زدم به سایت
ببخشید نیستم -دوست دارم همتونو

پنج شنبه 25 خرداد1402 - 5:38am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 70 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: MOHAMED ALI و 37 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure