انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 4:32am

پاسخ به موضوع  [ 19 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2
 کمک در ساخت سنسور فلز با این مشخصات 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: Iran
بهرام نوشته است:
پس داری تبلیغ میکنی [-(
چرا نمیخری خبرشو به ماهم بدی :D به نظرم سیستم جالبیه واسه رباتهای اسباب بازی =)) @};-

دوست عزیز با تمام احترامی که به تمام کاربران این انجمن قائلم ، اما باید بگم لطف کنید و اینقدر بدبین نباشید و ندانسته در زمینه ای قضاوت نکنید!
میشه بدونم جنابعالی چقدر از علم رباتیک اطلاعات دارید که سطح دانشتون رو با جمله " به نظرم سیستم جالبیه واسه رباتهای اسباب بازی =)) " به رخ میکشید؟
عذرخواهی میکنم ولی با اینطور بحث ها فقط موضوع بحث رو به بیراهه میبرید و واقعاااااا انسان رو از همفکری و همکاری دلسرد میکنید! :|
متاسفم.......... #-o

اپراتور باید اپراتور باشد ،
اپراتوری که اپراتور نباشد ، اپراتور نیست!
Ancient (ره)

شنبه 25 بهمن1393 - 7:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

نه اصلا موضوع این نیست.شما یکم دقت کنی میبینی این دوست عزیزمون فقط داره تبلیغ میکنه حالا شاید من بد برداشت کردم بر حال ایشون میگه این وبخرم اونو بخرم واسه همین منم گفتم بخر خبرشو بده به ما :D
بعدشم شما مگه خودت سیستم fpi درست نکردی پس علت دلسرد شدنتون چیه.همین دوست گلمون اقای اکبری اومد تایپیک گری رو راه انداخت چندتا عکس گذاشت وتبلیغ کرد الانم این تایپیک به اشتراک از موضوع گری با همون تبلیغ .من نمیفهمم چرا دوستان توجه نمیکنن تا وقتی که fpi مهندس نبود ازاین خبرا هم نبود یکدفعه نزدیک به 20 30 نفر ثبت نام کردن :D بعضیاشون که خب دنبال همون چیزی هستن که من وشما هستیم ولی بعضیای دیگه [-X
بازم اگه خوب دقت کنی میبنی که همه دوستان فعالیتشون الان کجا متمرکز شده وهمه رازی هستن چرا اقای ارجمند از این قاعده..... [-X
بازم میگم من هدفم خدایی نکرده اون چیزی نیست که شما فکر کردی برادر ولی اگه به هر نحوی من در مورد اقای ارجمند اشتباه فکر کردم صمیمانه از ایشون عذر خواهی میکنم :ymhug: @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

شنبه 25 بهمن1393 - 2:00pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بهرام نوشته است:
نه اصلا موضوع این نیست.شما یکم دقت کنی میبینی این دوست عزیزمون فقط داره تبلیغ میکنه حالا شاید من بد برداشت کردم بر حال ایشون میگه این وبخرم اونو بخرم واسه همین منم گفتم بخر خبرشو بده به ما :D
بعدشم شما مگه خودت سیستم fpi درست نکردی پس علت دلسرد شدنتون چیه.همین دوست گلمون اقای اکبری اومد تایپیک گری رو راه انداخت چندتا عکس گذاشت وتبلیغ کرد الانم این تایپیک به اشتراک از موضوع گری با همون تبلیغ .من نمیفهمم چرا دوستان توجه نمیکنن تا وقتی که fpi مهندس نبود ازاین خبرا هم نبود یکدفعه نزدیک به 20 30 نفر ثبت نام کردن :D بعضیاشون که خب دنبال همون چیزی هستن که من وشما هستیم ولی بعضیای دیگه [-X
بازم اگه خوب دقت کنی میبنی که همه دوستان فعالیتشون الان کجا متمرکز شده وهمه رازی هستن چرا اقای ارجمند از این قاعده.....
بازم میگم من هدفم خدایی نکرده اون چیزی نیست که شما فکر کردی برادر ولی اگه به هر نحوی من در مورد اقای ارجمند اشتباه فکر کردم صمیمانه از ایشون عذر خواهی میکنم :ymhug: @};-

بهرام جان همین حسن نیت و تواضع بچه های گل انجمنه که من و خیلی هارو گرفتار و نمک گیر این انجمن کرده
بله درسته سیستم فلزیا پالسی انجمن که مهندس حمید عزیز طراحی کردن برای کار فلزیابی درحد ایده آله و هیچ مدار فلزیابی در مقابلش حرفی برای گفتن نداره.به هیچ وجه هم نه من و نه هیچکدوم از دوستانی که fpi رو ساختن نه دلسرد شدن نه پشیمون.اینو به همه کسانی که دارن این پست رو میخونن اطمینان میدم ;)
اما عزیزمن ، هر چیزی و مداری کاربری خاص خودش رو داره ، به هیچ عنوان نمیشه در صنایع رباتیک از مدار مهندس حمید عزیز استفاده کرد ، ماشالا اینقدر قدرتمنده فقط به درد دفینه یابی میخوره :D
راجع به تاپیک مدار گری هم که فرمودین ، آخرین پست اون تاپیک مربوط به بنده هست ، که همه چیز رو سعی کردم روشن کنم و فک کنم واقعا هم شده :)
در آخر از تمامی کسانی که فکر میکنن میتونن با گذاشتن یه شماتیک از یه مدار معلوم الحال ، سنگی در سر راه پیشرفت مدار قدرتمند fpi بندازن ، عاجزانه تقاضا دارم : Shut Up Please ;;)
پاینده باشید @};-

Ancient (ره)

شنبه 25 بهمن1393 - 5:14pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
این واقعا خیلی عالیه.اتفاقا پروژه کارشناسی بنده ، طراحی ربات بازو Flexible با 2 درجه آزادی بود که اسپانسرم شرکت .... (یکی از شرکت های بزرگ تولید پفک نمکی) بود و از یک سنسور فلز که البته با تفکیک دقیق فولاد آلیاژی کار میکرد استفاده کردم.البته این سنسور رو دقیقا با همین کاربرد نتونستم پیدا کنم و مجبور شدم از تلفیق چند مدار با هم استفاده کنم.متاسفانه تجربه ای در زمینه طراحی فلزیاب و المان های مهم اون در بخش دیجیتال نداشتم و با اینکه تمام سعیمو در طراحی مدار سنسور نهایی و برنامه نویسی میکروکنترلر (avr) اون انجام دادم ، اما نتونستم به بردی بیشتر از 40 سانتی متر (البته بجای کویل از سیمپیچ با هسته فریت استفاده کردم) برسم. ولی خداروشکر حداکثر در کارایی اون ربات به 30سانتی متر برد نیاز داشتم و به خوبی و خوشی پروژم رو تموم کردم ;;) ;)
الانم یه ایده هایی برای یک نمونه ربات بازو برای خنثی سازی هوشمند مین دارم که یه کارهایی کردم و طراحی و شبیه سازی کنترلر اصلی رو با متلب به یه جاهایی رسوندم و مطمئنم شدنی هست! فقط از ارائش میترسم ، چندین سال قبل یه طرحی دادم یکی از نزدیکترین دوستانم در وزارت نیرو مثل آب خوردن طرح رو از چنگم در آورد و هیچ کاری نتونستم کنم ، الانم میترسم برای این طرح اینبار صنایع د ف ا ع از خجالتم در بیاد... :-s[/quote]

سلام Ancient ممنون یه پروژ برای حفاری زمین واستفاده از این سنسور میخوایم در این پروژه استفاده کنیم اگه تهران هستید خوشحال میشم با هم همکاری حضوری داشته باشیم ...

یک نمونه رباط عکسشو گذاشتم ...

دوشنبه 27 بهمن1393 - 11:57pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام.شب بخیر دوست من
متاسفانه بنده تهران نیستم ، درحال حاضر بخاطر کار و درس قم هستم.
مشکلی نیست بنده مشتاق همکاری در پروژه های علمی به شدت شستم ;)
لطفا کمی بیشتر توضیح بدید در رابطه با پروژه تون ، دقیق منظور جنابعالی رو متوجه نشدم
پاینده باشید @};-

Ancient (ره)

سه شنبه 28 بهمن1393 - 3:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جناب ارجمند عزیز من صمیمانه ازتون عذر میخوام که کمی عجولانه قضاوت کردم به هر حال تعداد دوستانی که هر روز ثبت نام میکنن کم نیستن و به این راحتیا نمیشه به اهدافشون پی برد امیدوارم در همین انجمن به موفقیتهای بیشتری برسی و ما هم از تجربیاتت استفاده کنیم
در مورد بازوی حفار ایده خوبی هست ولی به المانهای مختلف در حفاری بستگی داره طول وعرض خو بازو کم هست حمل نقل سیستم به شدت غیر ممکن جریان مصرفی بالا اینها رو نمیشه به این راحتیا به حد ایده ال در اورد اما باز هم جای بحث داره متشکر @};-

گر داخل خانه‌ات نشستی مردی/ در بر دگران اگر ببستی مردی
مردی نبود سفر در این وضع خراب/ شاخ کرونا اگر شکستی مردی

سه شنبه 28 بهمن1393 - 3:13pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

Ancient نوشته است:
سلام.شب بخیر دوست من
متاسفانه بنده تهران نیستم ، درحال حاضر بخاطر کار و درس قم هستم.
مشکلی نیست بنده مشتاق همکاری در پروژه های علمی به شدت شستم ;)
لطفا کمی بیشتر توضیح بدید در رابطه با پروژه تون ، دقیق منظور جنابعالی رو متوجه نشدم
پاینده باشید @};-

من در پروژه اتوبان امام علی ( ع ) تهران کار می کردم تمام دستگاه حفاری ها هیچ کدوم سنسور فلز نداشتن فقط سنسور های تراز و لرزش و سرعت و حرکتی داشتن همه دستگا های شمع پل واسه ایران نبودن قیمت خیلی گرون داشتن و کاربر اون هندی بوداند یه تیغه حفاری عوض کردن دو روز زمان می برد متاسفانه در اثر برخورد با لوله آب خسارات زیادی به بار می اورد بااینکه خود شهرداری نقشه لوله کشی رو داشتن نتونستند محل دقیق لوله هارو مشخص کنند حالا من این این سنسوررو میخوام قبل از تیغه کار بزارم چون حافضه داخلی داره میتونه خود بدنه دستگاه و میله مهار رو در حافظه نگهداره و جزو قطعات حساب بشه این خودش تازه بخش کوچکی به عنوان طرح های من هستش انشالله مسیرت تهران خورد براتون نقشه ساخت اونو بهتون نشون میدم ...

یه نمونه از دستگاهای مدل r412- عکسشو گذاشتم ....

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

سه شنبه 28 بهمن1393 - 10:27pm
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ارجمند جان واقعا احسنت به این هوش خلاق ، همیشه مهترین چیز ایده هست که فقط و فقط به ذهن های خلاق خطور میکنه :ymhug:
مشکلی نیست کاملا متوجه شدم چی میگی و چی میخوای.هرکمکی از بنده بر بیاد با کمال میل در خدمتم و باعث خوشحالیم هم هست اگر بتونم کاری کنم.
میشه سنسور فلز رو با قسمت دیجیتال دستگاه حفاری مچ کرد که اگر فلزی سنس شد (مثلا لوله) ، بازو تغییر مسیر برای ادامه حفاری بده (به سمتی که فلز نباشه) ، یا اینکه آلارمی فعال بشه و دستگاه از کار بایسته
بنده در خدمتم @};-

Ancient (ره)

سه شنبه 28 بهمن1393 - 10:57pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

Ancient نوشته است:
ارجمند جان واقعا احسنت به این هوش خلاق ، همیشه مهترین چیز ایده هست که فقط و فقط به ذهن های خلاق خطور میکنه :ymhug:
مشکلی نیست کاملا متوجه شدم چی میگی و چی میخوای.هرکمکی از بنده بر بیاد با کمال میل در خدمتم و باعث خوشحالیم هم هست اگر بتونم کاری کنم.
میشه سنسور فلز رو با قسمت دیجیتال دستگاه حفاری مچ کرد که اگر فلزی سنس شد (مثلا لوله) ، بازو تغییر مسیر برای ادامه حفاری بده (به سمتی که فلز نباشه) ، یا اینکه آلارمی فعال بشه و دستگاه از کار بایسته
بنده در خدمتم @};-

به امید خدا آقا Ancient ...

چهارشنبه 29 بهمن1393 - 11:25pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 19 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 112 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure