انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 5 اردیبهشت1403 - 12:41pm

پاسخ به موضوع  [ 155 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 16  بعدی
 GPZ 7000 جدیدترین محصول ماینلب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

dream_man نوشته است:
مرسی آقا حمید بابت نظرتون .... پس میشه از گفته های شما و آقای کرمی و همچنین نظرات بقیه بزرگواران در انجمن این نتیجه رو گرفت که در صورت عدم ارائه GPZ با لوپ بزرگتر برای عمق زنی بالاتر , 4500 میتونه بهترین راندمان رو با لوپ های بزرگتر در میان سریهای دیگه ماینلب داشته باشه..... اگه این نتیجه گیری اشتباست لطفا اصلاح فرمایید.... ممنونم

دقيقا اين نظر شما درست است دوست گرامى...

سه شنبه 17 فروردین1394 - 1:24am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مرسی آقا حمید و آقا ایران ....

چهارشنبه 19 فروردین1394 - 6:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان قیمت این دستگاه چه قده و عمقش چه قد میزنه کنج کاوم قیمتشو بدونم

شنبه 29 فروردین1394 - 11:18am

سلام من در شرف خرید این دستگاه هستم قیمتش هم 38000000 تو ایرانه
اما دوستی دارم سفارش آسیا میاره برام 30000000 امبدوارم ارزش این ریسک بزرگی که دارم میکنمو داشته باشه تعریفشو خیلی شنیدم

یکشنبه 30 فروردین1394 - 9:19pm
مدیر کل
مدیر کل

دوست عزیز به فلزجو خوش اومدین. جسارتا خدمت شما و بعضی دوستان علاقه مند توضیحاتی عرض میکنم که احتمالا منصرف خواهید شد! :D
بنده بنا به اطلاعات فنی که نیاز داشتم در مورد سیستم های سری GPX و همینطور این مدل جدید از مینلب تحقیقاتی انجام دادم. همینطور دفترچه 7000 رو هم مطالعه کردم و بیشتر به دنبال تفکیک و حذف آهن بودم که هیچی درش پیدا نکردم! خب این مطلب بسیار عجیبی بود و لذا در سایر سایتها و حتی خود سایت مینلب جستجو کردم و متوجه شدم GPZ7000 کلا هیچ نوع تفکیکی نداره و کاملا بصورت ALL Metal هست!!! درسته که این فلزیاب طلایاب خوبیه ولی مفهوم طلایابیش این هست که حساسیت بسیار بالایی به طلا داره. بیشتر این تکنولوژی هم برای سنس طلاهای کوچک طراحی شده وگرنه برای فلزات بزرگ فرق چندانی نمیکنه! در نهایت هم ال سی دی رنگی زیبا با تنظیماتی نسبتا پیچیده که شاید برای خیلیا گیج کننده باشه و داشتن جی پی اس که هیچ کدوم در فلزیابی کمک زیادی نمیکنن. لذا از نظر من اصلا این سیستم به این قیمت نمی ارزه! ما با یک مدار چند هزار تومنی چیزهایی رو پیاده کردیم که این دستگاه چند ده میلیونی ظاهرا اصلا بهش نپرداخته! کلا روال کار این تولید کنندگان همین هست که هر چقدر دستگاهشون رو قشنگ تر میسازن از نظر فنی کمتر کاری صورت میدن. البته در این سری جدید واقعا تکنولوژی جدیدی استفاده شده و لوپهای جدیدی هم داره ولی بنا به تایید خود مینلب این دستگاه نمیتونه یک گنج یاب خوب باشه.
کماکان از نظر بنده مدل GPX4500 به نسبت قیمتش ارزشمندترین فلزیاب مینلب در رده خودش محسوب میشه که حداقل امکان حذف آهن رو هم فراهم کرده. اون مدل میتونه با تهیه یک لوپ بزرگ در دفینه یابی قابل استفاده باشه. در زیر مقایسه قابلیت های دو دستگاه 4500 و 7000 رو که در سایت خود مینلب موجود هست ملاحظه میکنین:
http://www.minelab.com/usa/products/gol ... &product3=
همونطور که میبینید جلو عبارت Discrimination برای مدل 7000 صرفا All Metal نوشته شده و برای مدل 4500 هم Iron Reject: range 1 to 10 & All Metal ذکر شده. بنده شخصا هزینه 30 میلیون رو برای فلزیابی که هیچ نوع تفکیکی نداره کار عاقلانه ای نمیدونم! هر چند که مدلهای GPX هم فقط با لوپ DD دارای حذف آهن هستن که اون هم بردش برای دفینه یابی کمتر هست و در عین حال لوپهای خیلی بزرگ سازگار با این مدلها هم همگی از نوع مونو هستن و هیچ نوع تفکیکی ارائه نمیدن.
بهرحال امیدوارم این اطلاعات کلی به دوستان کمک بکنه که در تصمیم گیری و هزینه کردن دچار اشتباه نشن.

دوشنبه 30 فروردین1394 - 1:22am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

حمید نوشته است:
دوست عزیز به فلزجو خوش اومدین. جسارتا خدمت شما و بعضی دوستان علاقه مند توضیحاتی عرض میکنم که احتمالا منصرف خواهید شد! :D
بنده بنا به اطلاعات فنی که نیاز داشتم در مورد سیستم های سری GPX و همینطور این مدل جدید از مینلب تحقیقاتی انجام دادم. همینطور دفترچه 7000 رو هم مطالعه کردم و بیشتر به دنبال تفکیک و حذف آهن بودم که هیچی درش پیدا نکردم! خب این مطلب بسیار عجیبی بود و لذا در سایر سایتها و حتی خود سایت مینلب جستجو کردم و متوجه شدم GPZ7000 کلا هیچ نوع تفکیکی نداره و کاملا بصورت ALL Metal هست!!! درسته که این فلزیاب طلایاب خوبیه ولی مفهوم طلایابیش این هست که حساسیت بسیار بالایی به طلا داره. بیشتر این تکنولوژی هم برای سنس طلاهای کوچک طراحی شده وگرنه برای فلزات بزرگ فرق چندانی نمیکنه! در نهایت هم ال سی دی رنگی زیبا با تنظیماتی نسبتا پیچیده که شاید برای خیلیا گیج کننده باشه و داشتن جی پی اس که هیچ کدوم در فلزیابی کمک زیادی نمیکنن. لذا از نظر من اصلا این سیستم به این قیمت نمی ارزه! ما با یک مدار چند هزار تومنی چیزهایی رو پیاده کردیم که این دستگاه چند ده میلیونی ظاهرا اصلا بهش نپرداخته! کلا روال کار این تولید کنندگان همین هست که هر چقدر دستگاهشون رو قشنگ تر میسازن از نظر فنی کمتر کاری صورت میدن. البته در این سری جدید واقعا تکنولوژی جدیدی استفاده شده و لوپهای جدیدی هم داره ولی بنا به تایید خود مینلب این دستگاه نمیتونه یک گنج یاب خوب باشه.
کماکان از نظر بنده مدل GPX4500 به نسبت قیمتش ارزشمندترین فلزیاب مینلب در رده خودش محسوب میشه که حداقل امکان حذف آهن رو هم فراهم کرده. اون مدل میتونه با تهیه یک لوپ بزرگ در دفینه یابی قابل استفاده باشه. در زیر مقایسه قابلیت های دو دستگاه 4500 و 7000 رو که در سایت خود مینلب موجود هست ملاحظه میکنین:
http://www.minelab.com/usa/products/gol ... &product3=
همونطور که میبینید جلو عبارت Discrimination برای مدل 7000 صرفا All Metal نوشته شده و برای مدل 4500 هم Iron Reject: range 1 to 10 & All Metal ذکر شده. بنده شخصا هزینه 30 میلیون رو برای فلزیابی که هیچ نوع تفکیکی نداره کار عاقلانه ای نمیدونم! هر چند که مدلهای GPX هم فقط با لوپ DD دارای حذف آهن هستن که اون هم بردش برای دفینه یابی کمتر هست و در عین حال لوپهای خیلی بزرگ سازگار با این مدلها هم همگی از نوع مونو هستن و هیچ نوع تفکیکی ارائه نمیدن.
بهرحال امیدوارم این اطلاعات کلی به دوستان کمک بکنه که در تصمیم گیری و هزینه کردن دچار اشتباه نشن.

افرین بر دقت و ریزبینی شما @};- @};-

دوشنبه 31 فروردین1394 - 5:57am

سلام خدمت همه دوستان.مطالب رو خوندم دلم نیومد وقت نزارم و اطلاعاتمو با دیگر بچه ها که قصد خرید ۷۰۰۰رو دارن در میون نزارم
باید عرض کنم دوستم یکماهه ۷هزار رو خریده و بعده این مدت تازه فهمیده اشتباه کرده'!رفیقم,۴۵۰۰ هم داره و در تست هایی که گرفتیم و کاوش هایی که رفتیم اگه فک میکنید با۷۰۰۰ به برد خیلی بالاتر و کارایی بهتری نسبت به ۴۵۰۰میرسید سخت در اشتباهید!
بدی بزرگ ۷۰۰۰حساسیت بیش از حد به طلاست که رگه های فلز داخل سنگ رو هم خیلی شدیدتر از۵۰۰۰میزنه که درسته برای خارجی ها خطا محسوب نمیشه اما برای ما که رگه ارزشی نداره!
و بدی دیگش که استاد حمید هم فرمودن که خیلی در هنگام کاوش به نبودش حداقل برای ردکردن فلزات اهنی سطحی مورد استفاده هست تفکیک هست که متاسفانه gpz7000 فاقد تفکیک می باشد.

بنظر من با توجه ب کاوش هایی که با دستگاههای مختلف ماینلب انجام دادم.
بهترین گزینه برای ما ایرانی ها اول gp3500بوده که دیگه االان دست دو سالمش پیدا نمیشه !!دوم gpx4500هستش که عالیه .
هرچی مدلهای دستگاههای این شرکت داره رو به بالا میره در ایران و باتوجه به هدفی که داریم مشکل گشا نیست..

دوشنبه 31 فروردین1394 - 1:39pm

نا امیدم کردین :-s من تو شمال که رطوبت خیلی بالاست معمولا هم بارونه چی بگیرم بنظرتون؟
مکمل GPZ7000 با LORENZ Z1 خوبه دوتاشو بگیرم؟ پیشنهاد بدین میخوام دقیق بزنه عمقشم تا 3 بزنه. ممنون میشم کمک کنین

چهارشنبه 2 اردیبهشت1394 - 1:08pm

راستی GPX4500 اصلی میشه گیر آورد؟ چنده؟ یعنی واقعا از GPZ7000 بهتره؟!! پس این همه گرونتر بودن و تبلیغات 40% بیشتر میزنه دقیق تره همش شعاره؟!! :^o

چهارشنبه 2 اردیبهشت1394 - 1:11pm
کاربر فعال
کاربر فعال

sajjad2662 نوشته است:
نا امیدم کردین :-s من تو شمال که رطوبت خیلی بالاست معمولا هم بارونه چی بگیرم بنظرتون؟
مکمل GPZ7000 با LORENZ Z1 خوبه دوتاشو بگیرم؟ پیشنهاد بدین میخوام دقیق بزنه عمقشم تا 3 بزنه. ممنون میشم کمک کنین

دوست عزیز همین مدار اقا حمید رو با قطعات مرغوب درست کن از همه بهتره ولی بین جی پی و لورنز برای عمق ۳ متر فقط رو زد وان اصلی میتونی
حساب کنی با کابل ۱۲ یا ۱در۱ دوبل که با کابل ۸ کار می کنه موفق باشید

چهارشنبه 2 اردیبهشت1394 - 3:18pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 155 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 16  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 43 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure