انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 13 اردیبهشت1403 - 12:27am

پاسخ به موضوع  [ 155 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 16  بعدی
 GPZ 7000 جدیدترین محصول ماینلب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

عرفان عزيزم با همين کويل 13×14 اينچى شک نکنيد بالاى 2متر سنس نخواهد کرد برادر گلم.40 درصد افزايش سنس نسبت به طلا تا حدودى درست است.اگر کويل هاى بزرگترى براى GPZ مانند سرى چى پى توليد شود مانند 18 اينچى همان فلزى که جى پى در 2متر به سختى سنس ميکند همان فلز را GPZ در 2/40 به راحتى سنس ميکند.
يادتان باشد GPX4500 که خودم در اختيار دارم با کويل بزرگ نهايت توانش براى فلز بزرگ و قديمى 2/20 يا کمى بيشتر خواهد بود.شرايط تست هم مطلوب در نظر گرفته شده.اين عمقى که خدمتتان عرض کردم بستگى به اپراتور خواهد داشت و افراد مبتدى بدون شک آنرا رد ميکنند.
شما براى عمق زنى بالاتر نياز به کويل بزرگ داريد و کويل 13×14 اينچى توان اين عمل را نخواهد داشت.
در آخر اين مقايسه را خدمته شما و ساير دوستان عرض ميکنم که ديگر شک و گمانى باقى نماند:
فرض کنيد که هر دو دستگاه GPX 4500 و GPZ7000 داراى کويل يکسان 11 اينچى هستند. يک فلز به اندازه 20×20 را GPX در عمق 1/10 حداکثر سنس ميکند, همان فلز را در همان شرايط GPZ در عمق 1/50 حداکثر سنس خواهد نمود.اين شرايط تست شده است دوستان عزيز.
با کويل فابريک 14 دستگاه gpz7000 نميتواند فلز را در 3 مترى سنس کند.اما سوال شما در مورد سولفاته شدن طولانيست عرفان جان و در اين مبحث نميگنجد.اگر سوالى داريد خصوصى بيان کنيد در خدمت شما خواهم بود.

چهارشنبه 12 فروردین1394 - 7:57pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ممنونم از توضیحات شما ایران عزیز. تمام نظر من اینه که کویل 14 GPZ7000 با کویل 18 4500 GPX حداقل در عمق زنی برابری میکنه.یعنی هر چی 4500 و 5000 با 18 بزنن 7000 هم بی شک با کویل 14 خودش خواهد زد حالا بیش از 2 متر یا کمتر از 2 متر باشه.تمام منظور من این بود ایران جان.

نمونه تستی که شما فرمودید فلز 20*20 با 4500 با کویل 11 گرفته اید لطفا بگید نوع فلز چی بوده؟کویل 11 مونو بوده یا دبل؟و تست هوایی بوده یا تو خاک؟متشکرم

پنج شنبه 13 فروردین1394 - 11:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

erfan نوشته است:
ممنونم از توضیحات شما ایران عزیز. تمام نظر من اینه که کویل 14 GPZ7000 با کویل 18 4500 GPX حداقل در عمق زنی برابری میکنه.یعنی هر چی 4500 و 5000 با 18 بزنن 7000 هم بی شک با کویل 14 خودش خواهد زد حالا بیش از 2 متر یا کمتر از 2 متر باشه.تمام منظور من این بود ایران جان.

نمونه تستی که شما فرمودید فلز 20*20 با 4500 با کویل 11 گرفته اید لطفا بگید نوع فلز چی بوده؟کویل 11 مونو بوده یا دبل؟و تست هوایی بوده یا تو خاک؟متشکرم

منظورم از تست کلى بوده و دو دستگاه نسبت به هم از نوع هوايى توسط يکى از دوستانم در ترکيه تست صورت گرفته.براى gpz کويل 11 اينچى موجود نيست.اما تست با فلز جديد انجام شده.حتى اگر فلز قديمى باشد زمانى از خاک خارج شود ديگر تفاوتى با فلز جديد نخواهد داشت. يادتان باشد اين مسئله.فقط ميتوان در حفارى واقعى تشخيص داد که براى فلز مدفون و قديمى چه عمقى سنس ميکند.
تست با gpx4500 همراه با کويل 12×15 دابل و gpz7000 همراه با کويل 13×14 سوپر دابل, که از نظر اندازه تقريبا هم اندازه هستند صورت گرفته که تا حدودى مساوى و عادلانه باشد.فلزى که با gpx در يک متر سنس شد همان فلز با gpz در 1/40 الى 1/30 سنس شد عرفان جان.
اما قدرت سنس طلا gpz کاملا برترى داشت. قيمت دستگاه تا حدودى بالاست اما ارزش خريد را دارد.با فلز قديمى تست صورت نگرفته اما قطعا نتايج خوبى به همراه خواهد داشت. کار کردن با آن نيز بسيار راحت بوده و منوى ساده اى دارد که بر خلاف gpx که بسيار دشوار و نياز به تمرين زياد است.

جمعه 13 فروردین1394 - 1:28am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

عذر خواهى ميکنم در بالا اشتباهى صورت گرفت.سوپر دى اشتباها سوپر دابل تايپ شد.ببخشيد دوستان عزيزم..

جمعه 13 فروردین1394 - 1:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان فک میکنید تحریم ها برداشته شد تو قیمت فلزیاب ها کمی بهتر بشه یا فرقی نداره

شنبه 15 فروردین1394 - 8:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

arash111 نوشته است:
دوستان فک میکنید تحریم ها برداشته شد تو قیمت فلزیاب ها کمی بهتر بشه یا فرقی نداره

هیچ خبری از برداشتهذشدن تحریم ها نیست..امریکا باید تحریم و برداره ک میگه تدریجی و معلوم نیست چند سال ن اقای ظریف ک تفسیر خودشو داره..تحریم هم برداشته شه قیمت بیرون فرقی نمیکنه..قیمت داخل هم ک بستگی ب ارزش پول ما داره و انصاف فروشنده..ارزش پول هم بالا نمیاد چون ب قول رییس بیسواد بانک مرکزی قیمت دلار نباید زیر س هزار تومن بیادد!!!

یکشنبه 16 فروردین1394 - 5:26am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

از دوستان کسی اطلاعات جدیدی از نظر فنی نداره در مورد این مدل؟ .... آقا حمید لطفا شما هم نظری بدید ...

یکشنبه 16 فروردین1394 - 9:23pm
مدیر کل
مدیر کل

خواهش میکنم.
نظر که چه عرض کنم! محصولات مینلب از نظر تکنولوژی بدون شک جای کمترین حرف و حدیث رو دارن. این رو در طول مطالعات روی علم فلزیاب های پالسی طی این مدت بهتر متوجه شدم. همینطور در دفترچه این دستگاه به اعتقاد من نکات ذیقیمتی وجود داره که البته برای من از نظر طراحی بیشتر حائز اهمیت هست و روی بعضی از نکاتش باید در آینده بیشتر کار کنم تا در طرح خودم هم بتونم ازش استفاده کنم.
اون چیزی که در فیلمها دیده میشه نشانه دستگاهی پیشرفته تر از مدلهای قبلی هست. ولی مسلما از نظر تکنیک فلزیابی برای فلزات بزرگ در عمق خاک تفاوت زیادی با سری های قبلی نداره. در واقع بیشتر تکنولوژی خاص مینلب برای سنس مقادیر کوچک طلا در عمق بیشتر پیاده سازی میشه. لذا در دفینه یابی معمولی آنچنان فرقی بین این مدلها نیست. از نظر بنده کماکان مدل 4500 نسبت به قیمتش بیشترین راندمان رو میتونه برای کاوشگر داشته باشه. ولی خب اگر برای کسی بحث قیمت مطرح نباشه طبیعتا این مدل میتونه نتایج بهتری داشته باشه. خلاصه از نظر شخص بنده کارایی دستگاه به نسبت قیمتش اهمیت داره. اگر قرار باشه قیمت خیلی بالا باشه دیگه زیاد فایده نداره چون میدونیم که هیچ فلزیابی معجزه نمیکنه و تفاوت مدلها در حد کمی هست.

دوشنبه 17 فروردین1394 - 7:04am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

مرسی آقا حمید بابت نظرتون .... پس میشه از گفته های شما و آقای کرمی و همچنین نظرات بقیه بزرگواران در انجمن این نتیجه رو گرفت که در صورت عدم ارائه GPZ با لوپ بزرگتر برای عمق زنی بالاتر , 4500 میتونه بهترین راندمان رو با لوپ های بزرگتر در میان سریهای دیگه ماینلب داشته باشه..... اگه این نتیجه گیری اشتباست لطفا اصلاح فرمایید.... ممنونم

دوشنبه 17 فروردین1394 - 8:04am
مدیر کل
مدیر کل

اصولا لوپ خیلی بزرگ برای هیچ یک از اینها قابل استفاده نیست! علتش هم سیستم خاص طراحی و روش سنس فلزیاب های مینلب هست. لذا نیمی از تکنولوژی بالای مینلب در صورت استفاده از لوپهای بزرگ که طبیعتا مونو کویل هم هستن خنثی میشه و شبیه یک فلزیاب معمولی عمل میکنه که شاید در پاره ای موارد حتی از مدارات عادی پالسی هم ضعیف تر جواب بده!!! نهایت لوپی که میشه روش حساب کرد و رسما توسط مینلب تولید شده 45 سانتی هست و اگر لوپ بزرگتری در کار باشه تا جایی که من میدونم بصورت متفرقه توسط دیگران تولید شده. بهرحال با لوپ 45 هم نمیشه به بردی بیشتر از 2 متر امیدوار بود.
عرض من این بود که چون ما دقیقا این فلزیاب ها رو به منظوری که براش طراحی شده استفاده نمیکنیم ؛ لذا بهتره مدلی خریداری بشه که نسبت به قیمتش کارایی حداکثری داشته باشه. طبق بررسی ها و تحقیقات من هم مدل 4500 از این حیث ارزشمندتر هست.

دوشنبه 17 فروردین1394 - 4:14pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 155 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 16  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: abd و 64 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure