انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 2:50pm

پاسخ به موضوع  [ 155 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 16  بعدی
 GPZ 7000 جدیدترین محصول ماینلب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

GPS موقعیت یابه جغرافیایه.
بعنوان ثبت و ضبط موقعیت هایی که شما کاوش میکنید و مثلا چند مدت دیگه میخواین برگردید به اون منطقه با استفاده از اطلاعاتی که قبلا تو حافظه دستگاه ثبت کردید شما رو به موقعیت قبلی راهنمایی میکنه.بطور خودکار هم مناطق مورد کاوش شما رو ثبت میکنه و یه الگو یا یه مسیر جستجو برای شما نمایش میده که بدونید مثلا امروز یا فلان روز شما چه مسیری رو کاوش کردین تا دوباره اونو کاوش نکنید یا اینکه حتی دوباره اونو کاوش بکنید.به طور کلی عملکرد شما رو در کاوش از نقطه نظر جغرافیایی ثبت میکنه.
GPS یه گیرنده اطلاعات ماهواره ای هست نه یک فرستنده.فقط اطلاعات رو از ماهواره هایی که_تو تحریم ایران_شامل تحریم نیستن میگیره و در حافظه سیستم شما ذخیره میکنه و این اطلاعات فقط بوسیله خود کاربر یا اپراتور قابل بازیابی یا دسترسی هست و اینکه گمون کنید این اطلاعات از دستگاه شما به یک محل خاصی یا به یک پاسگاه یا مرکزی ارسال بشه اینطور نیست.
شما تو ایران نمیتونید در هر جایی از GPS استفاده کنید لزوما برای استفاده از GPS باید یه ماهواره منطقه حضور شما رو ساپورت کنه.اگه یادتون بیاد 2 سال پیش چند تا کوهنورد ایرانی رفتن اورست و در برگشت راه رو گم کردن و همگی مردن.علت گم شدن اونها این بود که GPS اونها کار نمیکرد و در واقع اون ماهواره چینی که منطقه اورست رو پوشش میداد و موقعیت جغرافیایی رو به GPS کوهنوردا ارسال میکرد با هماهنگی آمریکا و طی برنامه تحریم ها از ارسال اطلاعات به GPS کوهنوردای ایرانی خودداری کرد و کوهنوردها راه برگشت از اورست رو گم کردن و همگی یخ زدن و......... .متاسفم که این واقعه رو گفتم ولی نمونه خوبی بود برای توضیح موضوع GPS.

جمعه 1 اسفند1393 - 12:41pm
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام دوستان مجددا اومدم.. امروز بازم رفتم تو سایت رسمی مین لب این مدل و جدیدا گذشاته تو سایت گویا با توجه به ابزارهای جدید و نکاتی که گفته از Gpx5000خیلی بالاتره هم تو رله کردن هم تو حذف نویز و ذرات هم عمق هم حساسیت به طلا هم ضد اب بودن و ...
اما جالب اینجا بود که خود سایت هم گفته که مدلهای 4800 5000 و همین جدیده و چندتا دیگه جزو مدلهای و تو گروه طلایابها بودن gold detectoresو گویا منظور از طلا یابی همون پیدا کردن طلای خام تو کوه ها و نزدیک معادنه طلاس.. نه دفینه و گنج. برا همینه که اینا عمقشون کمه. و حساسیتشون بالا
اما تو منوش اگه خوب دقت کنید گروه بندی های دیگه هم هست مثل تفریحی ماجراجویی و یکی هم هست TREASURE detectors یعنی گنج یاب... مثل مدلهای
Excalibur II Safari و ..... که اینا گویا گنج یاب هستن دربارشون چیزی نمیدونم باید برم بیشتر مطالبشون و بخونم.. کسی در باره این مدلها و بقیه مدلهای سری گنج یاب مین لب چیزی میدونه خواهشا تو این تایپیک بگه...

جمعه 1 اسفند1393 - 11:30pm
مدیر سایت
مدیر سایت
آواتار کاربر

حالا کسی این زد 7000رو بگیره ایا جی پی اسش تو ایران کار میکنه؟

درکوی نیک نامان...ماراگذر ندادند

شنبه 1 اسفند1393 - 2:39am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام عرفان جان خوبی؟ راستش منم یه تایپیک دیشب با همین موضوع گذاشتم ولی هرچی میگردم پیداش نمیکنم !!!!!!!!!!! البته به قول تو مهم موضوعشه نه اینکه نویسنده کیه.. خوب بگذریم
اتفاقا دیشب رفتم تو سایت مینلب و دیدم این مدل جدید رو اما من دقتم به یه چیزی متوجه شد.اونم اینکه تو سایت مینلب دسته بندی و گروه بندی وجود داره برا دستگاهاش.. و جالبتر اینکه این مدل 5000 4800 و همین 7000 که جدیدا اومده جزو گروه طلایاب هستن.. و با توجه به تست ها و ویدیوهای منتشر شده تو یوتیوب و خود سایت و همچنین ابراز نظرات دوستان درباره عمق این چندتا مدل دستگاه این و میشه فهمید که در کل به درد طلا های خام اونم در عمق کم مثلا نهایت 1 متر و خیلی کمتر میخوره نه بیشتر... اما از اونجا که ما تو ایران با همچین چیزی مواجه نمیشیم و بیشتر دوستان دنبال یه دستگاه برا دفینه و گنج یابی هستن اونم در عمقهای بالا پس فک نکنم زیاد به درد بخوره...
البته یه چیزی که ت وسایت توجه من و به خودش جلب کرد این بود که یه دسته بندی های دیگه هم هست به نام مثلا تفریحی یا دستگاه برای ماجراجویی و یکیش همین طلایاب و البته یکی هم بود به اسم گنج یاب که مدل ctx و safari و ... جزو اونها بودن من فک میکنم اگه چیزی هم بخواد بدرد بخوره همون مدلهای گنج یاب باید باشه.... من تجربه کار با اینهارو ندارم هیچکدوم فقط از اطلاعات خود سایت دارم میگم همین... نظر دوستا نرو هم میخوام بدونم شما نظرتون چیه درباره حرفام ..؟؟؟؟

شنبه 2 اسفند1393 - 8:59pm
کاربر فعال
کاربر فعال

در ادامه حرفام میخوام یه بحث دیگه رو هم ایراد کنم... با توجه به حرفای دوستان تو این انجمن و سایر انجمنها گویا کسی از okm راضی نیستن از هیچ مدلش.. اما نکته قابل توجه درباره مقایسه این دو شرکت و یا شرکت او کا ام با سایر شرکتها در چند مورده ::
1. شرکت او کا ام اونجور که از مطالب سایتش و مدلهاش پیداس برا موارد باستان شناسی زمین شناسی دفینه های قدیمی و موارد خاصه.. اما شرکتهایی مثل مینلب بیشتر تستها و مطالب درباره طلاهای در عمق کم هستن و بیشتر فلزیاب هستن
2. سایت او کا ام سایت کاملی هستش و فیلتر بودن سایت میتونه دلیل خاصی داشته باشه از اونجا که شرکتی مثل مین لب که اونم تو کار فلزیابیه سایتش بازه و خیلی سایتهای دیگه هم که فیلتر نیستن. اگه قرار به فیلتر کردن سایت شرکتهای سازنده فلزیابه چرا بقیه باز هستن و فقط او کا ام فیلتر هستش؟؟
3. اگه تو سایت شرکتها و به بخش موارد یافته شده برید میبینید که شرکت مینلب و بقیه بیشتر یافته در اروپا و امریکاس و اونم طلاهای خام یا سکه و چیزای مربوط به نهایت 1000 سال پیش اما در سایت او کا ام که برید تو قسمت یافته ها میبینید که بیشترش مال مناطق خودمونه کردستان کرمانشاه شمال زنجان ایلام کرمان و کشورهای نزدیک مثل ترکیه عراق سوریه و افغانستان و ... اونم نه طلای خام و با قدمت کم بلکه دفینه هایی که هم از رو متن و هم عکس میشه فهمید که قدمتها به هزاره دوم و سوم قبل میلاد میرسند. که اینم خودش میتونه دلیلی برای ویژه بودن او کا ام باشه.
4. مین لب از اسمش پیداس ازمایشگاه معدن (یعنی بدون تفکیک) و لوگوی خاصی هم نداره اما اگه به لوگوی او کا ام دقت کرده باشید میبینید که یکی از اهرام بزرگ مصر هستش (البته نمیدونم او کا ام مخفف چی هستش) اما لوگو بیانگر اینه که خاص طلا و باستانشناسیه اونم چیزای با قدمت
5. فک کنم علت ناراضی بودن از او کا ام سخت بودن و خیلی پیچیده بودن اپراتوری این دستگاه باشه چون مدلهای سایر شرکتها زیاد کار خاصی نداره چندتا منو اما این دستگاهای او کا ام پیچیده ترن.. مخصوصا انالیز اسکنها یه کارنشاس خوب میخواد.
در اخر هم اضافه کنم که تو سایتهای شرکتهای فلزیابی و طلایابی فقط دو سایت شرکت مین لب و او کا ام به درد میخوردن و کامل بودن با معرفی نمایندگی و گذاشتن ویدیو و ایجاد دسته بندی برا محصولاتشون و کامل بودنشون..
بازم میگم که من هرگز حتی دستگاه رو از نزدیک ندید هیچ مدلی رو اما اینارو با توجه به بررسی حرفهای دوستان این انجمن تو تمام تایپیکها و مشاهده سایتهای رسمی این شرکتها و دیدین ویدیوهای یوتیوب و .. این حرفارو میزنم میدونم مهندسی و کارشناسی شده نیست. اما نتیجه مشاهدات اینترنتیمه .. بازم نظر دارید بگید مشتاق دیدن نظراتتونم ( من به هیچ وجه طرفدار هیچ شرکتی نیستم بخدا ) :-* :ymhug: :D YMWHISTLE

شنبه 2 اسفند1393 - 9:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزيز هر دستگاهى بطور برنامه ريزى شده مختص کار ويژه اى طراحى شده اند.حرف شما تا حدودى درست است اما اينکه طلاياب تنها يک متر ميزند درست نيست.بلکه طلاياب ها براى ذرات طلا نسبت به ساير دستگاه ها بهينه شده اند و حساسيت بيشترى نسبت به طلا دارند.
گنجياب ها نظير ctx, E-Trac,safari و..... براى کار گنجيابى و عمق نهايت 2 متر با کويل بزرگ طراحى شده اند.
فلزياب هاى ديگرى هستند که تنها داراى کويل کوچک قابل نصب اند و باطرى کوچک و ضعيفى دارند و جزو دسته فلزياب هاى تفريحى يا ماجراجويى هستند.
تمام اين دستگاه ها بسته به نياز اپراتورها توليد ميشوند و انتخاب آنها به عهده ى آنهاست.بايد ديد که نياز به چه دستگاهيست و طبق آن بايد انتخاب کرد.قبل از تهيه هرکدام از اين دستگاه ها بايد بطور جامع و کامل درموردشان اطلاعات صحيح کسب کرد. دراينصورت از هزينه هاى اضافى و اشتباه جلوگيرى ميشود.

شنبه 2 اسفند1393 - 9:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

در ضمن اين حرف شما که مينلب تفکيک ندارد را کاملا رد ميکنم برادر عزيزم..

شنبه 2 اسفند1393 - 9:27pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

به مشاهدات اینترنتی زیاد اعتماد نکنید اکثر دستگاهای تصویری خصوصا او کی ام رو اگه کارشون رو دیده باشین از یک محوطه کوچک چند تا اسکن بگیرید پشت سر هم، تصاویر بدست اومده با هم فرق دارن مگه ظرف چند دقیقه چه فعل وانفعالاتی در زمین صورت میگیره اینها نشانه ضعف دستگاه تصویری هست

شنبه 2 اسفند1393 - 9:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

arash22 نوشته است:
به مشاهدات اینترنتی زیاد اعتماد نکنید اکثر دستگاهای تصویری خصوصا او کی ام رو اگه کارشون رو دیده باشین از یک محوطه کوچک چند تا اسکن بگیرید پشت سر هم، تصاویر بدست اومده با هم فرق دارن مگه ظرف چند دقیقه چه فعل وانفعالاتی در زمین صورت میگیره اینها نشانه ضعف دستگاه تصویری هست

کاربر پسر تا حدودی درست میگه چون okm اپراتوریش ی مقدار مشکله چون تصویری هستش و بایستی بدونید که کار با تصویری و آنالیزش اعصاب خورد کنه! مگه اینکه خبره و آموزش دیده باشی.
حرف‌های جناب ایران رو هم تایید میکنم ایشون راهنمایی های خوبی میکنن و انسان آزاده و خیر اندیشیست. درخواستی که دارم به راهنمایی هاش توجه کنین.
آرش عزیز نمیدونم جنابعالی تا چه حد با تصویری آشنایی داری ولی برادر عزیز از هرچی ایراد بگیری نمیتونی از محصولات لوکاترز آمریکا ایراد بگیری! چون موفقیت هاشونو دیدم! جمع نزنو قضاوت کن! تصویری تفسیر و ذکاوت میخواد حتی در عمل..
بدرود @};-

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

یکشنبه 2 اسفند1393 - 12:53am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سورنا نوشته است:
arash22 نوشته است:

کاربر پسر تا حدودی درست میگه چون okm اپراتوریش ی مقدار مشکله چون تصویری هستش و بایستی بدونید که کار با تصویری و آنالیزش اعصاب خورد کنه! مگه اینکه خبره و آموزش دیده باشی.
حرف‌های جناب ایران رو هم تایید میکنم ایشون راهنمایی های خوبی میکنن و انسان آزاده و خیر اندیشیست. درخواستی که دارم به راهنمایی هاش توجه کنین.
آرش عزیز نمیدونم جنابعالی تا چه حد با تصویری آشنایی داری ولی برادر عزیز از هرچی ایراد بگیری نمیتونی از محصولات لوکاترز آمریکا ایراد بگیری! چون موفقیت هاشونو دیدم! جمع نزنو قضاوت کن! تصویری تفسیر و ذکاوت میخواد حتی در عمل..
بدرود @};-

اتفاقا یکی از دوستانم ران ابوت داشت یک بار اورد از یک باغ چند نقطه اسکن گرفتیم فقط یک بار فلز نداد بقیه اسکن ها همه رو فلز داد نمبشه به این جور دستگاها دلخوش بود ، صاحب باغ میگفت پس این باغ همه جاش گنج داره ، صاحب دستگاه بعد چند سال هیچی باهاش بیرون نیاورد اخرشم فروختش ، درسته که اپراتوریش سخته اما وقتی دقیقا از یک نقطه چند تا اسکن میگیری چند جور تصویر میده به اپراتوریش دیگه ربطی نداره این دیگه ضعف دستگاه مربوط میشه ، وظیفه اپراتور انالیز تصویر هست اما اسکن رو خود دستگاه انجام میده اپراتور فقط تنظیمات دستگاه رو انجام میده . ممکنه چند جا موفقیت داشته باشه اما بیشتر جاها فقط سرگردانی داره .مثل ردیاب خطاش بالا هست ،

یکشنبه 3 اسفند1393 - 7:16am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 155 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 ... 16  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google و 76 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure