انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 28 فروردین1403 - 12:39pm

پاسخ به موضوع  [ 74 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی
 مزیتها و معایب دو سیستم vlf و توباکس 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: کوردستان شاباد
از دوستانی که با این دو سیستم و نحوه کارکردشون اطلاعاتی دارن درخواست میشه نظراتشون را بگن

هه ر بمینی کورد و زوان کوردی

شنبه 27 اردیبهشت1393 - 11:40pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

farman. نوشته است:
از دوستانی که با این دو سیستم و نحوه کارکردشون اطلاعاتی دارن درخواست میشه نظراتشون را بگن

سلام
درمورد سیستم توباکس خدمتتون عرض کنم که باید سطح زمین صاف باشه و فقط قبل از حفاری میتونید ازش استفاده کنید و بعد از حفر گودال (وسط کار به هیچ وجه نمیتونید ازش استفاده کنید) توباکس قاعدتا عمق بیشتری میزنه و خطاش هم از پالسی و وی ال اف کمتر هستش(تجربه بنده این بوده که هرجایی بوق میزنه حتما شی فلزی هستش) با وی ال اف کار نکردم ولی طبق تجربه دوستان بستگی به نوع سیستم ،خطا داره و عمق زنیش کمتره.
کار کردن با توباکس خیلی راحتتر از سایر فلزیابهاست و ثباتش بیشتره.
باید ببینید منطقه مورد نظرتون چه جور جایی هستش؟اگر قبرستان و کلا کم عمق هستش قطعا ار وی ال اف ها استفاده بشه بهتره ولی اگر عمق زیاده عملا وی ال اف کارایی نداره و اینجا توباکس خیلی بهتره.
بنده همه عرائضم رو تجربه کردم و به این نتیجه رسیدم که توباکس با اینکه موفق شد توی سنس شی فلزی ولی ون قبرستانها پر از اشیاء گوناگون کم ارزش و درصد کمی ارزشمند هستش باید تفکیک رو مدنظر قرار بدین مگر اینکه از ردیاب به عنوان یک تفکیک کننده استفاده کنید که بنده توی اینکار موفق نبودم و ناگزیر به تغییر رویه به سوی وی ال اف دارم.
امیدوارم مفید بوده باشه @};-

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

یکشنبه 27 اردیبهشت1393 - 12:00am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود

جناب bardia توضیحات بسیار مفیدی بود ما رو از تجربیات ارزشمندتون بی نصیب نذارید

قال رسولُ اللّه : كادَ الفَقرُ أن يَكونَ كُفرا (نزديك است كه فقر، به كفر انجامد )

یکشنبه 27 اردیبهشت1393 - 1:43am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ضمنا جناب bardia چرا زمین باید صاف باشه ؟ یعنی در مورد یه تل خاکی که سطح ناهمواری داره نمیشه از توباکس استفاده کرد ؟

قال رسولُ اللّه : كادَ الفَقرُ أن يَكونَ كُفرا (نزديك است كه فقر، به كفر انجامد )

یکشنبه 27 اردیبهشت1393 - 1:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سومر نوشته است:
ضمنا جناب bardia چرا زمین باید صاف باشه ؟ یعنی در مورد یه تل خاکی که سطح ناهمواری داره نمیشه از توباکس استفاده کرد ؟

ممنونم دوست خوبم
اگر شیب زیاد نباشه مهم نیست
ولی اگر شیب زیاد باشه چون باید فاصله هر دو باکس با زمین یکسان باشه دستگاه تنظیم نمیشه و با کمترین حرکت صدای دستگاه در میاد.
برای اینکه توی شیب زیاد بتونید از توباکس استفاده کنید باید دستهاتون رو بالاتر بیارید که اینکار در عین خسته کننده بودن از عمق کاوش شما میکاهد.
@};- @};- @};-

یکشنبه 28 اردیبهشت1393 - 8:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: کوردستان شاباد
ممنون بردیا جان از توضیحاتت

هه ر بمینی کورد و زوان کوردی

یکشنبه 28 اردیبهشت1393 - 10:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود

جناب bardia عزیز شما با سیستم توباکس با چه دستگاهی کار کردین ؟اپراطوری این نوع در مقایسه با پالسی و وی ال اف راحتتره یا سخت تر ؟ کلا

توباکس برا ی یافتن چه نوع اهدافی طراحی شده ؟ شما در مورد شروع کار برای یه آماتور تو باکس رو مناسب میدونی یا سیستم های دیگه رو ؟

یکشنبه 28 اردیبهشت1393 - 10:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سومر نوشته است:
درود

جناب bardia عزیز شما با سیستم توباکس با چه دستگاهی کار کردین ؟اپراطوری این نوع در مقایسه با پالسی و وی ال اف راحتتره یا سخت تر ؟ کلا

توباکس برا ی یافتن چه نوع اهدافی طراحی شده ؟ شما در مورد شروع کار برای یه آماتور تو باکس رو مناسب میدونی یا سیستم های دیگه رو ؟

سومر جان من خودم هم تجربه کمی دارم توی اپراتوری
من با تی ام 808 مدتی کار کردم و یکی از دوستانم هم لورنز و اگزاماینر داشت که البته من فقط با توباکس و کمی هم با لورنز کار کردم ولی هر کدوم مزایایی داشتند.
باید ببینید دنبال ی هستید
اگر فکر میکنید مکانتون جنس بزرگ و حسابی داره برید سمت توباکس چون برای اپراتور اولین گزینه عمق زنیه ولی اگر دنبال هدف کوچک در عمق کم میگردید بنظرم وی ال اف ها بهترند.
اگر هم دنبال هدف کوچک در عمق متوسط هستید بدنبال پالسی باشید.
مزیت دیگر توباکسها هم اینه که خیلی ارزون قیمت هستند نسبت به کاراییشون.مثلا همین تی ام 808 قیمتش هشتصد دلار هستش که بنظر من واقعا میارزه....
در پایان عرض کنم بنده خودم خیلی کم تجربه هستم و واقعا چیزایی که توی این چند وقت باهاش درگیر بودم و تجربه کردم رو عنوان کردم.بازهم بنظرم باید کهنه کارهای سایت نظر بدهند

یکشنبه 28 اردیبهشت1393 - 11:34pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود

جناب bardia یعنی قیمتش در حدود سه تومنه . :-o اگه اینجور باشه که واقعا وسوسه کنندس . اگه هم به نتیجه ای هم نرسه که اب از اب زیاد تکون نمیخوره

بله ارزشش رو داره . حالا کمترین ابعادی رو که میتونه سنس کنه چقد هستش ؟ یه توضیحاتی در مورد بدبد رفتیم رو این 808 :ymhug:

دوشنبه 28 اردیبهشت1393 - 2:18am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سومر نوشته است:
درود

جناب bardia یعنی قیمتش در حدود سه تومنه . :-o اگه اینجور باشه که واقعا وسوسه کنندس . اگه هم به نتیجه ای هم نرسه که اب از اب زیاد تکون نمیخوره

بله ارزشش رو داره . حالا کمترین ابعادی رو که میتونه سنس کنه چقد هستش ؟ یه توضیحاتی در مورد بدبد رفتیم رو این 808 :ymhug:

دوست گرامی البته یک هزینه هم بابت حمل باید پرداخت کنید که اگر آشنای با جرات داشته باشید که بتونه براتون از امریکا بیاره فکر کنم روی همون 3 تومن در بیاد ولی در غیر این صورت یکی دو تومنی باید بابت ورورد ق ا چ ا ق پرداخت کنید.
من یک سینی با قر حدود 35 رو از دو متری زدم البته رو هوا و موقع کاوش یک کاسه با قطر حدود 25 رو از 1.2 متری کشیدم بیرون.
اگر تفکیک براتون مهم نیست و یا در ردیابی ماهر هستید دستگاه خوبی هستش ولی درغیر اینصورت بدنبال فلزیاب وی ال اف باشید

این هم فیلم تست
http://www.youtube.com/watch?v=A7A_zcanH3A

این هم لینک تاپیک مربوطه
viewtopic.php?f=11&t=112

دوشنبه 29 اردیبهشت1393 - 2:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 74 پست ]  برو به صفحه 1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 8  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 7 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure