انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 25 اردیبهشت1403 - 11:10am

پاسخ به موضوع  [ 895 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 90  بعدی
 Gpx 4500 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
مهدی6 نوشته است:
استاد کرمی عزیز سلام
وقت بخیر عذر زحمات
میشه درباره rx gain یه توضیح بدید و ارتباط اون را با عمق هدف توضیح بدید
همچنین در مطلب قبلی از تون صحبت نمودید میشه لطف کنید بفرمایید این تون بالا پایین بودنش چه تاثیری در سرچ داره
با تشکر فراوان

با سلام و درود

دوست عزیز گزینه rx gainمربوط به کار در زمینهای پر املاح و آلوده هستش که بر اساس میزان آلودگی و املاح زمین مورد نظر باید تنظیم بشه.در مورد تون صدا هم اگه کاملا قطع باشه میتوان فلزات خیلی ریز و به راحتی پیدا کرد ولی اگه بالا باشه فلزات خیلی ریز حذف و فلزات عمیق بهتر تشخیص داده میشن.

پنج شنبه 11 اردیبهشت1393 - 7:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد کرمی عزیز بسیار متشکرم واقعا عالی جواب میدید
سپاسگزارم

پنج شنبه 11 اردیبهشت1393 - 8:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام و عرض تشکر خدمت استاد کرمی عزیز. لطفا بفرمائید کم و زیاد کردن این گزینه "مین تون" چه تغییری در صدای زمینه دستگاه دارد؟ آیا رابطه ای با کلید ترشولد هم دارد یا نه؟ ممنون

جمعه 12 اردیبهشت1393 - 5:00pm
استادیار
استادیار

mohammadreza نوشته است:
با سلام و عرض تشکر خدمت استاد کرمی عزیز. لطفا بفرمائید کم و زیاد کردن این گزینه "مین تون" چه تغییری در صدای زمینه دستگاه دارد؟ آیا رابطه ای با کلید ترشولد هم دارد یا نه؟ ممنون

با سلام و درود

جناب دکتر عزیز تنظیم گزینه مین تون رو من شاید 2 ماه تمام روش کار کردم و انرژی گذاشتم.وقتی پایین باشه صدا با ضربان تندتر و محیط سرچ لوپ جمع تر میشه.یعنی اگه شما بدون در نظر گرفتن این تنظیم فلز عمیقی رو سنس کنید تا روی حدف نرین امکان تشخیص فلز خیلی کمه اما وقتی این گزینه تنظیم صحیح بشه شما میتونین حتی تا شعاع یه متر از کنار هدف عمیقی عبور کنین و بتونین اونو تشخیص بدین که فلزی در اطرافتون هست =p~ که یه پون مثبتی به حساب میاد ;) بهترین رنج هم عدد206 هستش.....البته خاطر نشان کنم که عزیزانی که فلزیاب چنس رو دارن استفاده میکنن به این نکته توجه کنن که این فلزیاب اهداف عمیق رو به این صورت سنس میکنه البته یه فوت کوزه گری هم داره :D در مورد ارتباطش با ولوم تریهشولد باید بگم که هیچ ارتباطی نداره.گزینه مین تون شعاع دید لوپ رو کم و زیاد میکنه

جمعه 12 اردیبهشت1393 - 9:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با تشکر از استاد عزیز ولی من تا این جا که از دفترچه فارسی رو ترجمه کردم این کم و زیاد کردن شعاع سنس توسط کویل را به گزینه Rx/ coil ربط داده بود. پس "مین تون" هم همین کار رو میکنه؟ ببخشید که همش مزاحمیم. امیدوارم فرصت جبران پیش آید.

شنبه 13 اردیبهشت1393 - 6:50am
استادیار
استادیار

mohammadreza نوشته است:
با تشکر از استاد عزیز ولی من تا این جا که از دفترچه فارسی رو ترجمه کردم این کم و زیاد کردن شعاع سنس توسط کویل را به گزینه Rx/ coil ربط داده بود. پس "مین تون" هم همین کار رو میکنه؟ ببخشید که همش مزاحمیم. امیدوارم فرصت جبران پیش آید.

استاد عزیز چیزی که شما ترجمه کردین هم کاملا درسته ولی یه چیز دیگست.RX/COIL یه تنظیم برای تمرکز امواج خود لوپ هستش نه شعاع سنس L-) مثلا شما میخواین لوپ تو کناره ها سنسش کم باشه عین لوپهای مسطح و یا تمرکز لوپ روی 20 سانت مرکز لوپ باشه و یا نه تمام سطح لوپ به یه میزان قدرت داشته باشه...مین تون شعاع سنس هدف رو تعیین میکنه معمولا فلزیابها بیشترین واکنش رو بالای سر هدف دارن چیزی که در این فلزیاب بهش توجه شده اینه که شما حتی اگه از نزدیک هدفی هم عبور کنین بتونید اونو سنس کنید.نمیدونم منظورم و رسوندم یا نه :D

شنبه 13 اردیبهشت1393 - 8:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با تشکر و سپاسگزاری از شما. بله متوجه شدم. امیدوارم این ترجمه به زودی به پایان برسه و اونو با دوستان به اشتراک بذاریم. استاد منظور از تست A چیست؟ توی دفترچه اش نوشته نام این گزینه رو میتونید عوض کنید!!! من گیج شدم. یعنی دقیقا نوشته شما میتونید این گزینه رو دوباره نامگذاری کنید. منظورش چیه؟ همچنین چطوری میشه یک تنظیم خاص رو در دستگاه سیو کرد که بعد سریع بهش دسترسی داشته باشه. موفق باشید با سپاس @};- ~O)

شنبه 13 اردیبهشت1393 - 8:22am
استادیار
استادیار

mohammadreza نوشته است:
با تشکر و سپاسگزاری از شما. بله متوجه شدم. امیدوارم این ترجمه به زودی به پایان برسه و اونو با دوستان به اشتراک بذاریم. استاد منظور از تست A چیست؟ توی دفترچه اش نوشته نام این گزینه رو میتونید عوض کنید!!! من گیج شدم. یعنی دقیقا نوشته شما میتونید این گزینه رو دوباره نامگذاری کنید. منظورش چیه؟ همچنین چطوری میشه یک تنظیم خاص رو در دستگاه سیو کرد که بعد سریع بهش دسترسی داشته باشه. موفق باشید با سپاس @};- ~O)

گزینه a و b.... مربوط به مود های حافظه دستگاه هستند که در قسمت تنظیمات دستی وجود دارن که میتونی برای هر فلزی یه صدا تو حافظه ذخیره کنی...مثلا شما صدای طلا رو تو مد a ذخیره میکنی بعد میبینی که تمام فلزات از نقره تا مس و آهن یه جور میزنه و طلا رو جور دیگه...البته این تنظیم بیشتر برای سکه یابی در محیطهای پر ازفلزات مزاحم به درد میخوره و تا حدودی برد دستگاه و پایین میاره ;) نحوه ذخیره و کار با این روش و بعدا توضیح میدم چون واقعا باید تفکیک و خوب یاد گرفت که وارد این تنظیمات بشیم :-BD

شنبه 13 اردیبهشت1393 - 11:23am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان و اساتید این قسمت مخصوصا استاد کرمی
در بعضی از موقعیتها گفته شده که سنس هدف با قطع شدن همه صداهاست
حال سوال اینجاست
1.دقیقا در چه موقعیتی هایی امکان این رخداد وجود داره ) چه عمقی,چه جسمی,چه جنسی,چه مکانی(
با تشکر فراوان

شنبه 13 اردیبهشت1393 - 3:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

تغییر مقدار هر یک از گزینه های زیر چه تاثیری بر سنگ هدف (عمق و جنس) دارد
و در مکانهای مختلف باید چه مقدار باشند بر اساس تجربه اساتید (مثلا برای مکان قبرها، برای پیدا کردن سکه، برای خونه خرابه های قدیمی)
1-audio type
2- audio tone
3- stabilizer
4- signal peak
باشکر فراوان

شنبه 13 اردیبهشت1393 - 10:12pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 895 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 ... 90  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 73 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure