انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 25 اردیبهشت1403 - 10:03am

پاسخ به موضوع  [ 895 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 90  بعدی
 Gpx 4500 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
با سلام و درود

من مطالب مطرح شده رو الان که خوندم به نظرم اومد یه نکاتی رو عنوان کنم.اول اینکه از همه عزیزان اول پوزش و بعد خواهش میکنم غیر مسائل آموزشی از زدن پست....خودداری کنن چون بنده خدای اگه بخواد چیزی برداشت کنه باید ساعتها با این اینترنت مسخره علاف بشه ........از جناب مهرداد عزیز هم بابت توضیحاتشون تشکر ویژه میکنم و جا داره در تکمیل مطالب ایشون بگم که برنامه های این دستگاه رو در3 قسمت مختلف طبقه بندی کردن....حالت دیپ مربوط به عمق زیر 1.5 و بیشتر برای کارهای تفریحی و سکه یابی و......استفاده میشه..در حالت تنظیمات دستی کارکرد فلزیاب با صدای تفکیک کاملا تغییر میکنه ;) پیشنهاد من به دوستانی که تازه این وسیله رو خریدن اینه که سعی کنن اهداف عمیق رو درارن.اهداف عمیق واکنش متفاوتی سیستم باهاش داره و تقریبا قلق کار زودتر دست اپراتور میاد....در مورد واکنش صوتی دوستان سوال کرده بودن در جواب باید بگم که فلز طلا صدایی کاممممملللللللا متفاوت داره و با هیچ فلزی تشابه نداره.ببینید تمام فلزات ابتدا صدا زیر و سپس بم میشه اونم به طرق مختلف اما فلز طلا عکس این حالت هستش :D در مورد لوپ هم به هیچ وجه روی دستگاه فلزیاب اونم در حالت کار نه لوپ رو وصل کنید و نه لوپ رو درارید.حتی پیشنهاد میکنم تنظیم حالت لوپ رو زمان خاموشی انجام بدین ;) دوستان در مورد عمق زنی دستگاه بحثی داشتن جا داره عنوان کنم که عمق زنی سری جی پی خیلی وابسته به اپراتور و تنظیمات هستش.یه اپراتور حرفه ای میتونه یه سکه نقره رو حتی 90 سانت از زیر زمین با این دستگاه دراره اینو بارها ................ :D دوستانی هم که این دستگاه و خریدن به نکاتی توجه داشته باشن =p~ این فلزیاب رو میشه هر وقت اراده کرد بفروشین و امکان ضرر در خریدش صفره تازه ارزش افزوده هم داره.دوم اینکه به جرات میگم که تنها فلزیابیه که آجر پخته رو نمیزنه و میشه گفت که شنیدن بوق یعنی فلز.موفق باشید

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 9:39pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد کرمی سلام
استاد کرمی عزیز خوشحالم که اومدید و سری هم به تالار جی پی زدید بابا از بس اومدم ساین و مطلبی از شما نخوندم بدجوری دپرس شدیم
در باره تنظیمات و جایگه کلید ها در مواقع مختلف یه توضیح میدید
و همچنین
چگونه میشه تنظیمات رو طوری قرار داد بالاترین عمق زده بشه
روش حذف فلزان سطحی چیست
چگونه میتوان در حین سنس با کدوم تغییر فلزات از عمق هدف و نوع جنس منظور اشغال بودن مطلع شد
سوال قبلیم رو اینطوری میپرسم مثلا ما یه فلز رو سنس کردیم تریشولد کم یا زیاد کنیم و صدا تغیر کنه کم یا زیاد بشه چه مفهومی رو میرسونه یا اگر در همون حالت ایرون ریجکت یا های تراش یا مابقی رو بزنیم تغیی جایگاه کلید چه مفهومی رو در همون لحظه سنس میرسونه
و بهترین حالت تنظیم در قبر ها چیست
با تشکر فراون

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 9:53pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مجدد استاد کرمی
ببخشید سوالات زیاده براتون زحمته
اول درباره جای تست ایا من میتونم درون سوله با هاش تمرین کنم اگر نه چقدر باید فاصله ازش بگیرم
چقدر باید از دکلهای فشار قوی فاصله داشته باشیم
ما چگونه میتونیم بفهمیم که عمق هدف چقدره منظورم مثلا یه صدایی شنیده شد از کجا بفهمیم که این فلز حجمش زیاده و در عمقه یا حجمش کمه ولی در سطحه

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 10:02pm
استادیار
استادیار

مهدی6 نوشته است:
سلام مجدد استاد کرمی
ببخشید سوالات زیاده براتون زحمته
اول درباره جای تست ایا من میتونم درون سوله با هاش تمرین کنم اگر نه چقدر باید فاصله ازش بگیرم
چقدر باید از دکلهای فشار قوی فاصله داشته باشیم
ما چگونه میتونیم بفهمیم که عمق هدف چقدره منظورم مثلا یه صدایی شنیده شد از کجا بفهمیم که این فلز حجمش زیاده و در عمقه یا حجمش کمه ولی در سطحه

با سلام خدمت شما دوست عزیز

کار ولوم تریهشولد و کامل توضیح دادم ولی اهداف عمیق رو فقط از شعاع سنس هدف میشه تشخیص داد.به عبارتی هر چقدر فلز در عمق باشه شعاع سنس بالا و صدای دستگاه ضعیفتر به گوش میاد.در مورد سوله هم اگه پارازیت و نویز اذیتتون نمیکنه مشکلی نیست.در مورد خطوط انتقال برق هم تا 150 متر به نظرم خوبه :-?

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 10:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با تشکر از دوستان. ببخشید میشه کسی در مورد خطوط انتقال برق یک توضیحی بده؟ اینکه کدوم سیمهای برق فشار قوی هستند؟ و کدام متوسط و کدامها ضعیف؟ اصلا چند مدل خط انتقال برق داریم؟ تاثیر هر نوع بر دستگاههای فلزیاب چگونه است؟ با سپاس

چهارشنبه 10 اردیبهشت1393 - 8:55am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام بر همگی این قسمت بحث برقی شد سر و کله ما هم پیدا شد محمدرضا جان شما برو درس بررسی 1 رشته قدرت را بخون تا نوع خطوط انتقال را بدونی تا اونجایی که من میدونم که اگر تو جاده های بین شهری دیده باشی یه دکل های بزرگی هست که شکل أدمک داره و بین 3 تا 5 سیم داره اگر اشتباه نکنم که اونها فشار قوی محسوب میشوند و یه سری پایه برق تو شهر هست که 5 تا سیم داره که اونها فشار ضعیف هستند

پنج شنبه 11 اردیبهشت1393 - 7:25am
استادیار
استادیار

mohammadreza نوشته است:
با تشکر از دوستان. ببخشید میشه کسی در مورد خطوط انتقال برق یک توضیحی بده؟ اینکه کدوم سیمهای برق فشار قوی هستند؟ و کدام متوسط و کدامها ضعیف؟ اصلا چند مدل خط انتقال برق داریم؟ تاثیر هر نوع بر دستگاههای فلزیاب چگونه است؟ با سپاس

در مورد خطوط انتقال دوست خوبمون توضیحاتی دادن که کاملا درسته.ببینید معمولا تیرها ی خطوط ولتاژ بالا و قوی رو چند متری بلندتر میگیرن و خطوط تک مداره سه فاز معمولا به شکل مثلث انتقال میدن یعنی حتی الامکان فاصله سیمها رو نسبت به هم برابر میگیرن که اونم به خاطر تلفات ولتاژ و.........هست که دیگه وارد مباحثش نمیشیم.تمام دکلهای آهنی به شکل آدمک که بهش پیلوت میگن ولتاژی برابر یا بالای 60 کیلو ولت دارن که حتی الامکان باید فاصله 150 متر و رعایت کرد. L-) در بعضی از این دکلها که شاید همه دیده باشین میبینیم که کنار هر سیم یه سیم دیگه به فاصله 30 تا 45 سانتی متری موازی میکنن که به این روش باندول کردن میگن که ولتاژ این خطوط خیلی بیشتر از خطوط عادی هستش و فاصله گرفتن ازش الزامیه*در کل اگه بخوایم نتیجه گیری کنیم باید از کار در نزدیکی پیلوتها و خطوط سه فاز خودداری و فاصله گرفتن 150متر الزامیست.هر چند نویز و پارازیت خطوط 20 کیلو که معمولا تیرهای بتونی با ارتفاع بالاتر دارن از سایر خطوط بیشتره :-?

پنج شنبه 11 اردیبهشت1393 - 12:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد کرمی عزیز سلام
میشه لطفا در مورد تنظیمات پیدا کردن سکه و
تنظیمات قبر توضیح بدید
متشکرم

پنج شنبه 11 اردیبهشت1393 - 12:34pm
استادیار
استادیار

مهدی6 نوشته است:
استاد کرمی عزیز سلام
میشه لطفا در مورد تنظیمات پیدا کردن سکه و
تنظیمات قبر توضیح بدید
متشکرم

سلام دوست عزیز
برای پیدا کردن سکه از حالت دیپ..آیرن ریجکت بذار روی6 یا بیشتر :-? لوپ رو روی حالت دبل دی بذار و مین تون رو اگه اشتباه نکنم باید بالای 100 باشه شما بذار روی 206 ....البته قلق دستگاه که دستت اومد تنظیمات حرفه ای رو اعلام میکنم که بتونی با قدرت بیشتر باهاش کار کنی..برای قبر هم همین تنظیمات و ولوم تریهشولد رو بذار روی حالت با صدای بوق ممتد.....البته تنظیمات برای هر زمین و شرایطی کاملا متفاوته که بعد از آشنایی با دستگاه کم کم در موردش بحث میکنیم.

پنج شنبه 11 اردیبهشت1393 - 12:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد کرمی عزیز سلام
وقت بخیر عذر زحمات
میشه درباره rx gain یه توضیح بدید و ارتباط اون را با عمق هدف توضیح بدید
همچنین در مطلب قبلی از تون صحبت نمودید میشه لطف کنید بفرمایید این تون بالا پایین بودنش چه تاثیری در سرچ داره
با تشکر فراوان

پنج شنبه 11 اردیبهشت1393 - 7:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 895 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 , 12 ... 90  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 59 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure