انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : یکشنبه 9 اردیبهشت1403 - 10:31pm

پاسخ به موضوع  [ 895 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 90  بعدی
 Gpx 4500 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

زنده باد دوستان.
ایشالاه که همه با کمک هم بتونیم از این تلاشها نتیجه بگیریم دوستان.این داستان زیر 2 متر هم والاه برای من که تفریح و سرگرمیه.مثل شکارچی و شکار کردن.ماهیگیر و ماهیگیری.منم عاشق کاووشم و برای یادگیری طرز کار دسگامم واقعأ زحمت کشیدم و الانم دارم ازش نتیجه میگیرم.بنظر من بلد بودن کار با دسگاه و تجربه در حفاری خیلی خیلی خیلی مهم هستند و اگر بلد باشی خیلی خیلی شیرینند برای آدم.
سورنا جان از شما هم ممنونم.زنده باشی برادر من.از استاد هم ممنونم.
ایشالاه همه خوب یاد بگیرند کار با وسیلشونو.
موفق باشید دوستان.

راه در جهان یکی است و آن راستی است

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 2:52pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
مهرداد مینلب نوشته است:
سلام دوستان عزیز.
دوستان دیدم بحث جالبی میکنین خوشم اومد.این بحثها همه باعث بالا رفتن آگاهی گروه میشه.
من یه کوچولو باید عرض کنم که ببینید دوستان همه این دسگاههای زیر 2 متر برای کاووش خوبند.البته کاووش برای جنسهای کوچیک و خرده پاشهای محل زندگی.اینا همه وسیله های نیمه حرفه ای و تفریحی هستند.بابا بخدا با زیر 15 ملیون دادن شما چه انتظاری از دسگاه دارید؟همشون سروته یه کرباسند.حالا یکی میگه ایتراک.یکی میگه جی پی یکی هم میگه فیشر وووووو...من خودم بشخصه همینجا اعلام میکنم.کاری هم با کسی ندارم.من با جی پی 4500 بخدا بیشتر از 2 متر برای یه قازان ندیدم بزنه.یعنی آخرین و نهایی ترین عمقش 2 متر بوده.دقیقآ 3 سال با 4500 کار کردم و در حد خودم تمام فوتو فن جنس در آوردن باهاشو بلدم.حالا تعجب میکنم چطوری یکی که تابحال جی پی دستش نگرفته یا فقط توی نت دیده میاد میگه 2ونیم 3 میزنه.من منظورم با شخص خاصی نیستش.به کسی بر نخوره.ولی اینطورها هم که میگن نیستش داداش من.یعنی اگر جی پی 170 واقعی زد.ببین 170 واقعی...یعنی اونو باید طلا گرفتش داداش.من بازم میگم دوستانی که دسگاه نداشتن تابحال جی پی نگیرن.اول برن با یه وسیله دیگه حفاری یاد بگیرن.با تجربه که شدن بعد برن سراغ وسیلهایی مثل جی پی.چون باهاش جنس در آوردن مشکله داداش من.اگر میبینی اون دوستمون باهاش داره وسیله درمیاره .اون 3-4سال تجربه کار با جی پی داره.اونم نزدیک 2 سال خاکشو خورده تا راه افتاده دستش.اینه داستان.
بهرحال من بنوبه خودم واقعأ خوشحال میشم ببینم کسی با وسیلش جنس در میاره.چه آنتن باشه چه لورنز.ازینکه جواب تلاشهاشو میگیره من بال درمیارم از خوشحالی. @};- @};- @};-
موفق باشید.

سلام دوستان!

و سلام بر مهرداد عزیز و دوست داشتنی ! خدمت دوستان عزیز عرض کنم به جرات مهرداد داداش گلم یکی از با تجربه ترین اوپراتورهاست که برای بنده این قضیه به یقین تبدیل شده و به تمامی گرفتار ایشون ایمان دارم و بارها به دوستان توصیه کردم از مهرداد عزیز بهره کافی رو ببرند بنده اطلاع دارم ایشون با سری خانواده جی پی کار کردن و کاملا اشرافیت بر ضعفها و توانایی های این سیستم واقفا و ایشون در اغلب پست هاشون این موضع رو کاملا تشریح کردن و برای بنده این قضیه بدرستی روشن شده و حتی کسانی مثه Aziz 1388 که در زمینه اوپراتوری خیلی ادعاء دارن و به قول خودشون 18 سال اوپراتور هستن و مدیر وبلاگ فلزیاد معروف هستند :D بعد از گذشت 18 سال اوپراتوری رسیدن به اینجا که تازهچه دستگاهی رو برای کار انتخاب کنن و با مهرداد عزیز هم مراوداتی داشتن و حتی ایشون در ارتباط تلفنی که باهاشون داشتم خیلی از مهرداد تعریف کردن متاسفانه بعضیا فقط نشستن تو خونه و پشت کامپیوتر و چند وبلاگ و انجمن رو دنبال میکنن فکر میکنن کلا قضیه در حد چندین سطر موارد تئوری خلاصه میشه کسی که اهل کاوش و عمل واقعی در این راه باشه میدونه تک تک کلام های مهرداد عزیز پر از تجربه و راز و رموز این کار هست که باید ازشون بهره جست البته با قابلیت های که ایشون از معرفی دستگاه های که دارن و اینکه اول خود شما تکلیف خودتون رو مشخص کنید و بعد اقدام به خرید کنید روی سخنم با کسانی هست که تا 2 متر واقعی و خطای نزدیک به صفر رو میخان میتوند در وادی مهرداد عزیز گام نهند و از تجربه ایشون استفاده کنند و اونایم که دنبال عمق بالا هستند باید مثه من اواره کوه و دشت و بیابون بشند :))

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 3:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: ایران
دوستان عزیز این تایپیک رو دوست خوبمون آنلی فور یو برای آموزش اوپراتوری دستگاه 4500 ایجاد کردند ولی متاسفانه تعداد زیادی از پستها فقط بحث پیرامون مسائل فرعی و حاشیه ای است که هیچ کمکی به دوستان نمیکند. لطفا بحث در رابطه با اینکه چه دستگاهی خوبه و یا بهتره رو به جای دیگری منتقل کنید و این تایپیک رو به کسانی واگذار کنیم که یا این وسیله رو دارند یا تجربیات ارزشمندی دارند (نظیر مهرداد عزیز) و یا قصد دارند در مورد این دستگاه اطلاعاتی بگیرند. و از بحث بی مورد پرهیز نمائید. خدا خیرتان دهد. دوستتان دارم. @};-
موفق باشید

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 3:22pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

به به به.آریانای عزیز و دوست داشتنی...سلام.
آقا بخدا منو شرمنده میکنید.من مخلص شما هستم.بخدا این کاوش دنیاییه که داخلش هرچقدر جلوتر میری بازهم چیزهای جدیدی هست که آدم هیچوقت ندیدتشون.هرچی جلوتر میره آدم بازهم میبینه فنهایی هستش که آدم هیچوقت بهشون توجه نمیکرده.متأسفانه یه مدت درمورد دسگاههای جی پی خیلی مبالغه شد و یکسری از دوستان تصور کردند که با جی پی دیگه تمامی مشکلاتشون حل میشه.جی پی وسیله خوبی هستش ولی در حد خودش و قیمتش خوبه و درعین حال سختیهای خاص خودشم داره.طوری که یکسری از دوستان رو من الان میشناسم که جی پی گرفتند ولی کار نمیتونند بکنند.یکسری فوتهایی داره که انتقالی نیستند و اکتسابیند.یعنی شخص باید باهاش کار کنه بیرون و باید با دسگاهش مچ بشه تا بتونه اون تجربیاتو بدست بیاره.ما الان دوستانی هم داریم که باهاش دارن جنس درمیارند ولی خداییش ازتون میپرسم جان من شما حداقل یکسال خاک جی پی رو نخوردید تا تونستید باهاش جنس دربیارید؟دوستان بحث و تفسیر خیلی زیاده ولی همه اینها به 2 ساعت حرکت عملی نمیرسه بخدا.
آریانای عزیز شماهم خیلی بمن لطف دارید برادر من.باور کن من قلبأ دوستانی که در تلاش و تکاپو برای هدفشون هستند رو دوست دارم.شما هم که دیگه جای خود داره.
در آخرهم من بازهم تاکید میکنم که دوستانی که جی پی دارند سعی کنند با یکی که تجربه کار با جی پی داره هماهنگ بشند و باهاشون برند سر کار.اینطوری خیلی زود دستشون راه میفته تا تنهایی و پای اینترنت.
موفق باشید دروووود.

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 3:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با احترام به تک تک دوستان و عرض ارادت تمام و کمال.چند نمونه تجربه خودم رو از کاوش با GP3000 با کویل 18 اینچ تو منطقه گیلان(رودبار) میزارم البته اپراتور خودم نبودم فقط تو جمع حفاری بودم.دیگه خودتون قضاوت کنید که 4500 چند مرده حلاجه.
_یه سکه به جنس احتمالا مفرغ به کوچکی ناخن انگشت شصت دست بلکه کوچیکتر تو عمق 45 تا 50سانت
_یه شمشیر(یا خنجر)آهنی به عرض حدود 3 سانت و طول حدود 25 سانت تو عمق 120 سانت
_یه پوکه فشنگ تو عمق 90 سانت(بله دقیقا 90 سانت)این بسختی سنس شد واقعا اپراتور معجزه کرد
_تعدادی قطعه مفرغی همه کنار هم(یه خنجر به طول 20 سانت آهنی،3 عدد مهره،یه جنس مفرغی به شکل ستاره،یه قطعه نارک مفرغی که بنظر گل سر زنانه میومد،یه ظرف به شکل پاتیل بدون نقش به جنس احتمالا هفت جوش(چون خوردگی کمی داشت))که همه اینها یه فضایی اندازه یه بشقاب رو در خاک اشغال کرده بودن در عمق راحت140 سانت با سنس واضح
.........

خدمت دوستان عرض کنم قیمت 4500 در نمایندگی دپار دبی همونی هست که محمد رضا فرمودن و همه میدونن شرکت کلایکو اگر چه بسیار معتبره ولی قیمت هاش از همه جا گرونتره اینو همه میدونن.بهتره دیگه بحث رو به کسانی که تجربه 4500 رو دارن بسپاریم به حاشیه نره بهتره

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 3:44pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

دوستان یه تجربه کوچیک بگم درمورد چگونگی سنس و صدای 4500.
شما وقتی روی یه جنس خوب مثل مفرغ یا طلا میفتید هرچقدر هم سریع به چپ و راست صفحه کشی کنید دسگاه صداش صافه و بابت هربار رد شدن صفحه از روی جنس صدا میده این درحالیه که مثلا شما اگر روی آهن خیلی پوسیده عمیق بیفتین و دسگهه وسط صفحه کشی قطعی آهن رو نزنه با چندبار صفحه کشی متوجه میشید که صدا با صفحه کشی نمیخونه و صدا رو گم میکنه دسگاه.یعنی اگر 4 بار صفحه بکشید سریع میبینید که 3 بار صدا میده و بعضی مواقع وقتی صفحه از روی جنس میره کنار تازه صدا میده دسگاه.ولی در روی جنسهای خوب صدای دسگاه با صفحه کشی هماهنگ و منظمه.

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 3:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

توجه داشته باشید که صدای سرب و نقره در بعضی از مواقع خیلی شبیه به همه و صدایی همراه با لرزش از دسگاه درمیاد.دوستان این صداهای لرزشدار رو هم کار کنید چون امکان سکه نقره بودنش خیلی زیاده.درضمن یادتون باشه که جی پی بخاطر حساسیت خیلی زیادش به فلزات یمقدار کارکردنش باید نسبت به وسیله های دیگه آرامتر صورت بگیره دوستان.بعضی از دوستان آیکون آیرون رجکت رو میذارن روی 10.برای سکه یابی.اینکار بد نیستش و آنچنان فرق زیادی در عمق زنی نداره ولی تفکیک دسگاه رو خیلی قوی میکنه.یموقع که با این حالت داشتید کار میکردید و دیدین که دسگاتون یه حجم بزرگی مثلا 50*50 سانت رو میگیره ولی صداش قطع میشه اونو یه لحظه برید توی منو و بذاریدش روی مثلأ 7 بازدوباره صفحه کشی کنید اگر بازهم قطع کرد که آهنه ولی اگر قطع نکرد احتمالا باید مفرغ باشه.در این حالت بقول ما حفارها دسگاه خف کرده.چون داخل مفرغ از آهن استفاده شده شاید دراین حالت دسگاتون روی قازان بیفته خف کنه.یعنی داره آهن رو تفکیک میکنه و صداش خفه میشه.اینجور موارد احتمال ظرفو ظروف بودن زیر خاک زیاده دوستان.
موفق باشید.

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 4:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

عالی بود مهرداد عزیز.
بنظرت با 4500 میشه حفره ها رو هم تشخیص داد؟
با پالسی که کار میکردم میشد حفره ها و فضاهای خالی رو تشخیص داد.آیا 4500 قلق یا فوت و فنی داره که بشه فضای خالی رو تشخیص داد؟

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 4:38pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: ایران
با تشکر از دوستان. دوستان منظور من از مباحث تئوری آشنایی کامل دوستان با منوی دستگاه و اینکه هر برنامه ای مربوط به چه مناطقی می باشد و چه کارایی دارد؟ و احیانا اگر اساتید محترم بیان کنند که چه مواردی باید دوستان رعایت کنند تا به دستگاهشون آسیب نرسه. مثلا آیا میشه در حالی که دستگاه روشنه کویلش رو تعویض کرد یا نه؟ لطفا اساتید عزیز از این مباحث عمومی و پایه شروع کنند. البته من به شدت اعتقاد دارم پس از یاد گیری نکات پایه دوستانی که این وسیله رو دارند باید آستین همت بالا بزنند و تمرین جدی را شروع کنند. با تشکر از همه کسانی که در این تایپیک نکات مثبت و ارزشمند ارائه میدن.
موفق باشید

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 5:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام عرفان جان.
درمورد فضای خالی عرض کنم که نمیشه.چون 4500 فایندر نداره .اون مخصوص وسیله های پالسی تصویریه و جی پی آر.با 4500 فقط میشه فلزهارو تشخیص داد.درمورد سوال محمد رضا هم عرض کنم هیچوقت با دسگاه روشن فیش لوپ و باطری رو از دسگاه جدا نکنید.شاید همون لحظه آسیب نزنه ولی هیچ نظمینی هم نداره که نزنه.چون وسیله برقیه دیگه.
محمد رضای عزیز دز یه قسمت به باطری جی پی و ایتراک اشاره کردند.دوست عزیز من باطری ایتراک 12 ولته ولی 4500. باطریش 8ولته..پس نمیتونه توی سنس فلز چیزی ازش کمتر داشته باشه.بگذریم دوستان.
دوستان داخل منوی 4500 اصلی یه برنامه متعادل ثبت شده وجود داره که کار کردن باهاش فرق چندانی با برنامه های حرفه ای و عمیق نداره.اومدن حد تعادل تنظیمات یه برنامه خوب را ثبت کردند که با مقدار خیلی کمی تغییرات جزیی میشه بهترین جوابهارو ازش گرفت.این برنامه ساده برای افراد مبتدی خیلی عالیه دوستان.من حتی خیلیهارو دیدم که کاربلد هستند و دارند با این برنامه کار میکنند دوستان.

سه شنبه 9 اردیبهشت1393 - 7:50pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 895 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10 , 11 ... 90  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 60 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure