انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 26 اردیبهشت1403 - 10:57am

پاسخ به موضوع  [ 895 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 ... 90  بعدی
 Gpx 4500 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
L-) تمرین تمرین تمرین
اولا شما که بالانس هوای کردین چطور باز مون تون رو گذاشتین روی 200
اسپیشال روی شارپ!!!!!!!!!!بعد جالب سرچ مد روی نرمال!!!!؟(دوست من وقتی شما روی کنترل پنل قسمت سویل تایمینگ حالت آنهاس یا نرمال رو انتخاب کنید دیگه تنظیمات اسپیشا ل توی منو غیر فعال هستن .اما وقتی از روی کنترل پنل در قسمت سویل تایمینگ کلید کلنگی رو L-) می برید روی حالت اسپیشال اون موقع می تونید تنظیمات توی منو رو بین چهار حالت شارپ . سالت کورس و سنسیو اکسترا و سنسیو مد تغییر بدید .
روش بالانس هوای:
اول صد در صد موشن رو ببر روی حالت fast چرا L-) چون توی حالت فس نویز سریعتر و بهتر تشخیص داد میشه
بعد لوپ رو60 سانت از زمین بلند کن البته تر شولد هم تا آخر زیاد کن حال یه چرخش جانان(180 درجه)البته :p آهسته و دقت کن بیشتر ین صدا رو در هر سمتی که داشتی به یاد داشته باش
حال اون سمتی که بیشترین صدا رو داشتی لوپ رو به صورت عمودی (60سانت )بگیر و حالا دکمه اتو تون رو بزن و و سعی کن دستگاه رو تکون ندی تا یه کانل جانان برات پیدا کنه
بعد شنیدن سه تا پوق لوپ رو به صورت عمودی بزار روی زمین
حالا موشن رو تغییر بده.
حال از این جا به بعد هم چیز به اپراتور بستگی داره البته در صورتی که صدا صاف نباشه
دوست من مطمئن باش بیشترین عمق زنی 4500 در حالت دیپ هست نه وری دیپ (باید خیلی آهسته و با حوصله کاوش کنی)
بعد از بالانس هوای دیگه دست به مین تون نزن برادر من
بالانس رو همین تایپک بارها توضح دادن
از جای مطمئن هستی باید حوصله به خرج بدی و با لوپ 11 سطح رو تمیز کنی بعد با لوپ بزرگتر دنبال عمق باشی
در ضمن مطمئن باش نتونستی بالانس کنی که نویز داشتی
فلزات سطحی چطور تشخیص بدی رو وقتی توی همین تایپک چند بار گفتن ولی شما دقت نکردی !
سه روش برای تشخیص سطحی بودن فلز :
1.شعاع سنس
2. لوپ رو به صورت عمدی از روی هدف حرکت بد ه
1. دستگاه رو خاموش و کلید coil /rxروی کنسل (جای که شعاع سنس داشتی با این روش بدون زیر یک متر هست)

دوشنبه 9 اسفند1394 - 12:45am
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mohammadiraj نوشته است:
L-) تمرین تمرین تمرین
اولا شما که بالانس هوای کردین چطور باز مون تون رو گذاشتین روی 200
اسپیشال روی شارپ!!!!!!!!!!بعد جالب سرچ مد روی نرمال!!!!؟(دوست من وقتی شما روی کنترل پنل قسمت سویل تایمینگ حالت آنهاس یا نرمال رو انتخاب کنید دیگه تنظیمات اسپیشا ل توی منو غیر فعال هستن .اما وقتی از روی کنترل پنل در قسمت سویل تایمینگ کلید کلنگی رو L-) می برید روی حالت اسپیشال اون موقع می تونید تنظیمات توی منو رو بین چهار حالت شارپ . سالت کورس و سنسیو اکسترا و سنسیو مد تغییر بدید .
روش بالانس هوای:
اول صد در صد موشن رو ببر روی حالت fast چرا L-) چون توی حالت فس نویز سریعتر و بهتر تشخیص داد میشه
بعد لوپ رو60 سانت از زمین بلند کن البته تر شولد هم تا آخر زیاد کن حال یه چرخش جانان(180 درجه)البته :p آهسته و دقت کن بیشتر ین صدا رو در هر سمتی که داشتی به یاد داشته باش
حال اون سمتی که بیشترین صدا رو داشتی لوپ رو به صورت عمودی (60سانت )بگیر و حالا دکمه اتو تون رو بزن و و سعی کن دستگاه رو تکون ندی تا یه کانل جانان برات پیدا کنه
بعد شنیدن سه تا پوق لوپ رو به صورت عمودی بزار روی زمین
حالا موشن رو تغییر بده.
حال از این جا به بعد هم چیز به اپراتور بستگی داره البته در صورتی که صدا صاف نباشه
دوست من مطمئن باش بیشترین عمق زنی 4500 در حالت دیپ هست نه وری دیپ (باید خیلی آهسته و با حوصله کاوش کنی)
بعد از بالانس هوای دیگه دست به مین تون نزن برادر من
بالانس رو همین تایپک بارها توضح دادن
از جای مطمئن هستی باید حوصله به خرج بدی و با لوپ 11 سطح رو تمیز کنی بعد با لوپ بزرگتر دنبال عمق باشی
در ضمن مطمئن باش نتونستی بالانس کنی که نویز داشتی
فلزات سطحی چطور تشخیص بدی رو وقتی توی همین تایپک چند بار گفتن ولی شما دقت نکردی !
سه روش برای تشخیص سطحی بودن فلز :
1.شعاع سنس
2. لوپ رو به صورت عمدی از روی هدف حرکت بد ه
1. دستگاه رو خاموش و کلید coil /rxروی کنسل (جای که شعاع سنس داشتی با این روش بدون زیر یک متر هست)

ممنون دوست عزیز که جوابمو دادید امیدوارم با نکاتی که شما میگید به نتیجه ای برسم.
1میشه ازتون بخوام همون کاری که شما قبل از روشن کردن دستگاه با کلیدهای کلنگی انجام میدین رو برام بگید؟
2بعد از این کار و روشن کردن دستگاه نوبت بالانس کردنه هم افقی هم عمودی .؟چون تو انجمن بار اوله که چرخش 180درجه رو میشنوم.
3در حین بالانس کردن چه مقادیری تغییر میکنند ؟
4بعد از بالانس کردن چه مقادیری تغییر میکنند ؟
فرض کنید خودتون میرید یه جایی که قبرستانه و کلا عمقشون زیر یک و نیم متره ... شما خودتون اونجا چه رنجی برای گزینه های دستگاه در نظر میگیرید برام بگید ممنون میشم
اون 4تا سوال رو جواب بدین مشکل من حل میشه
خیلی ممنونم

دوشنبه 9 اسفند1394 - 3:27am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

1. فقط قبل از روشن کردن کلید rx coil رو تغییر بد
2.اول هوایی بعد زمینی
3و4.بعد از بالانس هوایی مقادر مون تون تغییر می کنه
1.5 متر کع عالیه
لوپ 18 دبل
اگه زمین سفته سویل تایمینگ روی آنهاس اگه نرم روی نرمال سرچ مد روی دیپ
اودیو رو بزار روی دیپ اگه نویز نداشتی بزار روی بوست
استابلیزرو رکس گین رو باید موقع بالانس زمین تغییر بدی تا صدا صاف بشه

دوشنبه 10 اسفند1394 - 7:35pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mohammadiraj نوشته است:
2.اول هوایی بعد زمینی
1.5 متر کع عالیه
لوپ 18 دبل

مون تون که تغییر کرد دستکاریش نکنم درسته ؟
استابلیزر و رکس گین رو بعد بالانس هوایی تغییر بدم یا بعد بالانس هوایی و زمین ؟بعد دونه دونه کم و زیادشون کنم ؟
ممنون اگه جواب بدین

دوشنبه 10 اسفند1394 - 7:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

chawk نوشته است:
mohammadiraj نوشته است:
2.اول هوایی بعد زمینی
1.5 متر کع عالیه
لوپ 18 دبل

استابلیزر و رکس گین رو بعد بالانس هوایی تغییر بدم یا بعد بالانس هوایی و زمین ؟بعد دونه دونه کم و زیادشون کنم ؟
ممنون اگه جواب بدین

بعد از بالانس هوایی دیگه به مون تون دست نزن
قبل از بالانس هوای رکس گین و استابلیزر رو به حالت پیش فرض ببر حالا بالانس زمین رو انجام بده اگه دید صدا صاف شد رکس گین رو زیاد کنه و بلعکس برای استابلیزر هم به همین شکل عمل کن من که همیشه میزارمش روی 3

دوشنبه 10 اسفند1394 - 8:27pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mohammadiraj نوشته است:
chawk نوشته است:
mohammadiraj نوشته است:
2.اول هوایی بعد زمینی
1.5 متر کع عالیه
لوپ 18 دبل

ممنون اگه جواب بدین

بعد از بالانس هوایی دیگه به مون تون دست نزن
قبل از بالانس هوای رکس گین و استابلیزر رو به حالت پیش فرض ببر حالا بالانس زمین رو انجام بده اگه دید صدا صاف شد رکس گین رو زیاد کنه و بلعکس برای استابلیزر هم به همین شکل عمل کن من که همیشه میزارمش روی 3

اگه صدا صاف صاف باشه چه نیازی به زیاد کردن رکس گین و استابلیزر هست؟بعد کدومش رو رو 3میزاری ؟

دوشنبه 10 اسفند1394 - 8:41pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استابلیزر 3 و اگرم صاف صاف بود یعنی می تونی رکس گین رو زیاد کنید

دوشنبه 10 اسفند1394 - 10:09pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

mohammadiraj نوشته است:
استابلیزر 3 و اگرم صاف صاف بود یعنی می تونی رکس گین رو زیاد کنید

سلام از آقا محمد رضا خواهش میکنم جواب بدید
ما ادیشب رفتیم یه جایی که تیر برق سه فاز حدود 250متر باهامون فاصله داشت و دکل آنتن دهی برای خطوط تلفن همراه حدود 1000متری فاصله داشت باهامون.دستگاه رو بالانس هوایی و زمینیشو انجام دادم با لپ دابل دی رو فیکسد سویل تایمینگ نرمال و سرچ مد رو دیپ شروع به کار کردم اونجا مفرغ و مس زیاد داره اما هیچی نزدیه جاهای یه بوق کوتاه میخورد دوباره که اونجا رو صفحه کشی میکردم اثری از بوق خوردن نبود و هدف رو گم میکرد.بالانسم اینجوری انجام دادم که رو حالت فیکسد لپ رو افقی گرفتم و 180درجه چرخوندم اونجایی که پازازیت بیشتری داشت آتو تون رو زدم بعد 15ثانیه سه تا بوق خورد. بعد عمودی لپ رو رو زمین گذاشتم و به حالت تراکینگ رفتم بعد دکمه مچی رو زدم لپ رو آوردم بالا گذاشتم زمین دوباره دکمه مچی تا 4/5بار بعد دوباره رفتم به حالت فیکسد ....
اما هر کاری کردم فلزی نزد حتی بیل رو که نزدیک لپ میگرفتم صدای خیلی خفیفی میداد در حالیکه قبلا اینطور نبود...
اینم تنظیماتی که اعمال کردم....
Vol limit 12
GB Type جنرال
Special شارپ
Man tune ......
Motion وی اسلاو
Rx gain 9
Audio دیپ
Audio Tone 47
Stabilizer 9
Signal 17
Target vol 9
Response اینورت
Iron Reject از آف تا ده امتحان کردم
اینا کل تنظیماتیه که انجام دادم. یادمه جناب مهرداد مینلب یه جایی به خف کردن دستگاه اشاره کرد حالا نمیدونم خف کرد مسشکی برای دستگاه پیش اومد یا مال تنظیمات ناهماهنگمه یا اینکه مال نویز و پارازیت واینابود. یه نکته ای هم بود اونم اینکه حالت کنسل رو انتخاب میکردم به فلزات دور و برم مثل بیل و اینا عکس العمل نشون میداد اما صدای صاف رو نداشتم چون نمیدونستم تنظیمات دقیق حالت کنسل چیه با همون تنظیمات بالا کار کردم از تون خواهش میکنم راهنماییم کنید و بگید ایرادم کجاست رفع کنم
راه بیفتم دیگه مزاحمتون نمیشم.

سه شنبه 11 اسفند1394 - 2:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

اسپسشیال رو روی سنس اکسترا یا فایند گلد بزار و سیگنال رو 16 بزار

سه شنبه 11 اسفند1394 - 5:58pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

kamangir نوشته است:
اسپسشیال رو روی سنس اکسترا یا فایند گلد بزار و سیگنال رو 16 بزار

سلام ممنون دوست من
این تغییرات چه تاثیر و تغییری رو در روند کار داره مثلا قدرتش بیشتز میشه یا شعاع سنس بیشتری داریم یا عمق زنی بیشتر؟

چهارشنبه 11 اسفند1394 - 12:57am
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 895 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 66 , 67 , 68 , 69 , 70 , 71 , 72 ... 90  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: xbehzad و 62 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure