انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 7:00pm

پاسخ به موضوع  [ 895 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 60 , 61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 ... 90  بعدی
 Gpx 4500 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
بااجازه آقا مهرداد بزگوار و کار درست چند تا از پست های آقا مهردادعزیز رو ایجا میزارم:اونایک قرمز کردم ما لا آقا مهرداد هستند

جمعه 22 آبان1394 - 11:19am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نقل از مهرداد مینلبسلام برادر .چاکرم. @};-
ببین برای در نیاوردن جنسهای ریز احتیاج به برنامه خاصی ندارید.فقط اجناسی که حجمشو کوچیک میزنه در نیار از خاک.همین.شما اگر مثلا معیارتون بشه اندازه یک سکه.باید روی سکه تمرین کنید و حجمی که سکه رو میگیره به خاطر بسپارید.و دیگه جنسهایی که اندازه سکه کمتره رو در نیاری و از سکه بزرگترهارو بگیری.
تراشولد خیلی چیز جالبیه.مخصوصا برای این مشکل شما.
ببین اگر بتونی خودتو با تراشولد دسگاه مچ کنی میتونی خیلی از جنسهای ریزو که زیر دسگاه میادو براحتی رد کنی .به اینصورت که وقتی صدای تراشولدو زیاد میکنی جنسهای خیلی ریز که توی مثلا 50 سانت هستش و اثر خیلی کمی روی دسگاه داره چی میشه؟صداش توی صدای تراشولد گم میشه و دیگه شمارو وسوسه نمیکنه که درش بیاری.
عملکرد تراشولد هم برای اینه که
شما وقتی میفتی روی جاسازهای عمیق مثلا 2 متر ...توی صدای تراشولدتون که یه صدای صاف و ممتد هستش اثر میذاره و کمی صداشو تغییر میده و همین باعث میشه که شما دقیقا متوجه جنس بشید و مخصوصا حجم دقیق جنسو متوجه بشی برادر من.
درمورد حجم جنس هم باید بدونید که اون فلزی که گفتید رو دقیقا با همون حجم در هر عمقی میگیره.البته اینهم بستگی به این داره که اپراتور برداشتش از صدای پر و خالی چی باشه و اینهارو باهم قاطی نکنه تا بتونه دقیقا حجمو متوجه بشه.(منظورم از صدای پر و خالی همون صدای هاله جنس و صدای اصل جنسه)
برادر من شما هیچوقت مزاحم من نیستی.هروقت کاری داشتی من درخدمتت هستم و خوشحال میشم از تبادل نظر کردن شما چون باعث رشد میشه.
موفق باشی @};-

جمعه 22 آبان1394 - 11:22am
YIM
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

نقل از آقا مهرداد: از صفحه 27 تایپک گاز طلا در تالار حفاری
سلام دوستان گرامی @};-
محمد جان این سنگهایی که شما فرمودید ما بهشون توی حفاری میگیم سنگ جوش.درواقع همون سنگهای معدنی برای ذوب کردن در قدیم هستند.توی محلهای زندگی قدیمی در بعضی قسمتهایی که کوره داشته برای کارهای صنعتی و ساخت فلز ازین سنگها زیاده.توی طبیعت هم بعضی مواقع به تودهای این سنگها بر میخوریم.من فکر میکنم این سنگها سنگ آهن هستند چون سیاهند و سنگینتر از سنگهای معمولی هستند.فقط دسگاه شما اینارو نمیگیره.همه دسگاههای جی پی ایکس به این سنگها حساسند.فقط اگر توجه کنی و خوب گوش بدی به صداش متوجه میشی که توی خاک که هستند صداش کمی فرق داره با جنس.یعنی صداش به صافی و روشنی صدای جنس نیستو یجورایی صداش فرق داره.البته وقتی بیرون میاری سنگ جوشو صداش بسیار صاف میشه.با اینحال اگر روی بزرگترهاش صفحه رو تند بکشی چندبار میبینی که صدای دسگاه میخاد قطع بشه و صدا خراب میشه.
بهترین چاره برای سنگ جوش اینه که صداشو بشناسی و روی اونهایی که هنوز توی خاک هستند کار کنی تا با صدای واقعیش آشنا بشی.
موفق باشی. @};-

جمعه 22 آبان1394 - 11:31am
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام مهرداد مینلب خدا خیرت بده داداش.
داداش حرفه ای ترین تنظیمات رو واسه تپه با خاک نرم میخوام که عمق زیاد رو بگیره ممنون میشم

یکشنبه 8 آذر1394 - 3:44am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

ramin.tz نوشته است:
سلام مهرداد مینلب خدا خیرت بده داداش.
داداش حرفه ای ترین تنظیمات رو واسه تپه با خاک نرم میخوام که عمق زیاد رو بگیره ممنون میشم

با اجازه اساتید X_X
دوست من
سویل تایمینگ:1. رو آنهاس برای جا های سفت 2. نرمال برای زمین های نرم می تونی از شارپ ام برای زمین نرم استفاده کنی (باید بزاریش روی کاستوم و از منو نرمال رو انتخاب کن)به شرط نداشتن نویز
1. بالانس هوای
2. بالانس زمین
3. rx gain عدد خاصی نداره:
بعد از بالانس اگه صدا صاف بود یعنی می تونی rx gain رو بالا ببری وعمق بیشتری رو بزنی استابلیزرم بزار رو fbباشه
اما اگه صدا صاف نبود اول سعی سویل تایمینگ رو تغییر بدی تا به صدای زمینه صاف برسی اما اگه نشد rxgainو استابلیزرو به تر تیب بیار روی 5و3 حال باید صدای زمینه صاف بشه بعد شروع کن rx gain رو دونه دونه ببر بالا تا جای که صدا صاف باشه
تمام مراحل باید به ترتیب اجرا بشن
یادم رفت ترشهولد روی نصف بیشتر خوبه

یکشنبه 8 آذر1394 - 10:48pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام ممنونم.همیشه سیستم من صدای صافی نداره دلیلشو نمیدونم.ولی وسیله اصلیه دلاری مالزی.اگه کسی میتونه کمک کنه بهم لطف کرده

سه شنبه 9 آذر1394 - 1:22am
کاربر فعال
کاربر فعال

از داداش مهرداد کمک فوری میخوام تمامی توضیحاتی که راجب فلز عمیق داره رو بهم بگه ممنونش میشم

سه شنبه 9 آذر1394 - 1:24am
کاربر فعال
کاربر فعال

داداش مهرداد چندین باره پیام خصوصی میدم ولی موفق نمیشم.اگه میشه پیام خصوصی بدین ممنون میشم.

سه شنبه 9 آذر1394 - 2:33am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوست من @};-
میشه بفرمائید احیانا شما هم لوپ پروانه ای 17در21 گرفتید؟؟؟
با لوپ 11 و بیضی امتحان کن اگه صدا صاف بود مطمئن باش مشکل از لوپ هست
دوستان بنظر من بغیر از لوپ خود مینلب هیچ لوپی نخرید

سه شنبه 10 آذر1394 - 11:23am
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام.من لوپ ۱۸کماندر دارم.دلیل صاف نبودن صدا مال تنظیماته اگه میشه راهنمایی کنین

سه شنبه 10 آذر1394 - 2:23pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 895 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 60 , 61 , 62 , 63 , 64 , 65 , 66 ... 90  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 49 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure