انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 14 اردیبهشت1403 - 6:00pm

پاسخ به موضوع  [ 895 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 ... 90  بعدی
 Gpx 4500 
نویسنده پیغام
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
mohammadreza نوشته است:
سلام استاد عزیز خیلی ممنونم از توضیحات کامل شما. حالا اگر قطعی در انتهای کابلی که از کنترل باکس به لوپ میره باشه، (یعنی در محلی که کابل وارد لوپ میشه) چه باید کرد؟

سلام خواهش میکنم....معمولا چنین ایرادی رخ نمیده ولی اگه چنین حالتی پیش بیاد باید کابل و از اون ناحیه قطع کرد و لوپ و باز کرد و به خروجیهای لوپها متصل کرد....سیم سفید به همراه زره قرمز رنگش برای لوپ سمت راستی که با سیم درشتتر هستش...و سیم مشکی به همراه زره قرمز که کمی لاغرتر هم هست برای لوپ با سیم باریک متصل میشه....البته در هنگام لحیم کاری باید به این نکته توجه کرد که زره سیم از نوع لاکی هستش و قبل لحیم کاری باید با دقت لاک اون برداشته بشه....از سمت فیش هم ترتیب لتصال به این صورت هستش که زره هر دو سیم به خط 1 و 5 متصل میشه و اگه جابجا بشه هیچ فرقی نداره چون از داخل فیش با یه تکه سیم به هم وصل هستش...سیم سفیدهم به این صورته که به خط 3 یا 4 وصل میشه و سیم مشکی به لاین2 متصل میشه... :YMPEACE:فراموش کردم بگم که کابل جی پی ایکس تو بازار به ندرت گیر میاد چون زوج هستش....اگه کابل و کوتاه کنید احتمال اینکه رو دسته به دستگاه نرسه خیلی زیاده پس با اطلاعات کافی تصمیم بگیرید

جمعه 18 دی1393 - 1:31am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

vahid_vxm نوشته است:
رضایی فر نوشته است:
سلام خدمت همه دوستان . تنظیمات برای کاوش عمیق رو دوستان اگه کسی میدونه بیان کنه ممنون میشم؟
بصورت عدد اساتید مشخص کنن ممنون
تشکر از اساتید
Vol limit
GB Type
Special
Man tune
Motion
Rx gain
Audio
Audio Tone
Stabilizer
Signal
Target vol
Response
Tracking
Iron Reject

----------------------------
و سوئیچ های دستگاه تو چه وضعیتی باشه؟
Coil RX
Ground Balance
Soil Timings
Search mode

ترشهولد روی چه ساعتی باشه؟
سپاس از همه

سلام دوستان
جناب آقای کرمی این سوال دوستمون برای بنده هم وجود داره داره میشه لطف بفرمائید در اسرع وقت جواب بدید تا ما هم بتونیم استفاده کنیم

از استاد کرمی که ماشالله تبحر خاصی در اپراتوری با 4500دارن تقاضا میشه مارو با پاسخ دادن به این سوالات بطور امل یاری کنه.بسیار سپاس پیشاپیس ^:)^

شنبه 20 دی1393 - 9:34pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

استاد این تنظیمات رو با دیسک 18 داریم بفرمایید؟
بنظرشما با فلز جدید هم رو چه تنظیماتی باشه رو هوا میشه چه ابعاد فلز رو توی 2متری سنس کرد؟
مرسی

شنبه 20 دی1393 - 9:41pm
استادیار
استادیار

سلام و درود

جناب رضایی شما لطف دارین.....سوالی که در مورد تنظیمات فرمودین به جنس خاک منطقه شما و از همه مهمتر به هدفی که شما دنبالش میگردین بستگی داره...بعضی تنظیمات نظیر rx gain که باید خودتون سر زمین آزمایش کنید که رنج دقیقش دستتون بیاد....تنظیماتی نظیر شارپ در حالت وری دیپ با نفوذ خیلی قدرتمند در خاک میتونه کشف فلزات عمیق رو براتون ساده تر کنه....در مورد کار کلیدها و نحوه تنظیمشون که قبلا هم بحث کردیم :-? در کل تنظیمات دستگاه بنا به خواسته های اپراتور گذاشته شده و چیزی که من استفاده میکنم بیشتر برای فلزات ارزون و... نظیر سکه و انگشتر هستش که فکر نکنم به درد شما بخوره :D با مطالعه ترجمه کاتالوگ فک نکنم مشکل خاصی براتون پیش بیاد :-?

شنبه 20 دی1393 - 11:17pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با سلام خدمت استاد کرمی عزیز، یه سوال فنی :D
روشن کردن دستگاه 4500 بدون اتصال کنترل باکس به لوپ برای مدت زمان طولانی می تونه صدمه ای به دستگاه بزنه؟ ممنونم

یکشنبه 21 دی1393 - 8:36am
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

كرمي نوشته است:
سلام و درود

جناب رضایی شما لطف دارین.....سوالی که در مورد تنظیمات فرمودین به جنس خاک منطقه شما و از همه مهمتر به هدفی که شما دنبالش میگردین بستگی داره...بعضی تنظیمات نظیر rx gain که باید خودتون سر زمین آزمایش کنید که رنج دقیقش دستتون بیاد....تنظیماتی نظیر شارپ در حالت وری دیپ با نفوذ خیلی قدرتمند در خاک میتونه کشف فلزات عمیق رو براتون ساده تر کنه....در مورد کار کلیدها و نحوه تنظیمشون که قبلا هم بحث کردیم :-? در کل تنظیمات دستگاه بنا به خواسته های اپراتور گذاشته شده و چیزی که من استفاده میکنم بیشتر برای فلزات ارزون و... نظیر سکه و انگشتر هستش که فکر نکنم به درد شما بخوره :D با مطالعه ترجمه کاتالوگ فک نکنم مشکل خاصی براتون پیش بیاد :-?

استاد تصور کنید زمین ما از نظر املاح کم تا متوسط هستش و با دیسک 18 کاماندار قصد پیداکردن اهداف عمیق رو داریم ؟
برای این موقعیت میتونید بصورت عددوار گزینه های بالارو عدد بدید و بگید گزینه هایی همچون ترشولد توو چه موقعیتی باشه؟
(در واقع شما با پاسخ دادن به این سوال جمع بندی خواهید کرد از کل این مطالب از ابتدا تا انتهای این پست رو)
تشکر و سپاس

یکشنبه 21 دی1393 - 10:39am
استادیار
استادیار

mohammadreza نوشته است:
با سلام خدمت استاد کرمی عزیز، یه سوال فنی :D
روشن کردن دستگاه 4500 بدون اتصال کنترل باکس به لوپ برای مدت زمان طولانی می تونه صدمه ای به دستگاه بزنه؟ ممنونم

سلام و درود
نه اصلا ایرادی نداره...اتفاقا خود من برای چک تنظیمات و.....همیشه دستگاه و بدون لوپ روشن میکنم :D

جمعه 26 دی1393 - 7:16pm
استادیار
استادیار

رضایی فر نوشته است:
كرمي نوشته است:
سلام و درود

استاد تصور کنید زمین ما از نظر املاح کم تا متوسط هستش و با دیسک 18 کاماندار قصد پیداکردن اهداف عمیق رو داریم ؟
برای این موقعیت میتونید بصورت عددوار گزینه های بالارو عدد بدید و بگید گزینه هایی همچون ترشولد توو چه موقعیتی باشه؟
(در واقع شما با پاسخ دادن به این سوال جمع بندی خواهید کرد از کل این مطالب از ابتدا تا انتهای این پست رو)
تشکر و سپاس

عجب!جناب رضایی عزیز سوال شما مث این میمونه بگیم یه پراید با چه دنده ای میره رو سرعت70....اگه تنظیمات به این سادگی باشه که این همه منو و...برای دستگاه تعریف نمیکنن...ولی با توجه به نوع زمینی که فرمودین میتونم بگم دستگاه و ریست کن.......گراند بالانس رو بذار رو تراکینگ ....کویل رو بذار روی دبل.....سرچ مد رو بذار روی دیپ و سویل تایمینگ رو بذار نورمال....از منو داخلی دستگاه هم آیرن ریجکت رو بذار 4...مین تون رو 206 و ... :-ss

جمعه 26 دی1393 - 7:27pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

با سلام و عرض پوزش از استاد باتجربه و گرانقدر استاد کرمی . از اینکه ناراحتتان کردم پوزش می طلبم
اما به سوال بنده بطور کامل پاسخ ندادید!!! اگر بقول تان اینقدر سخت باشه تنظیماتش که ما حداقل چندسال باید وقت بزاریم تا فقط تنظیماتو یادش بگیریم!!
اینکه شما برای اهداف عمیق گزینه وری دیپ رو قبلا فرموده بودید و گفته بودید بدون وری دیپ gpx4500 فقط یک متر میزنه !!!اما در اینجا برای اهداف عمیق deepرو معرفی کردید!!!
این سوالی که من طرح کردم سوال خیلی از دوستان بود که اگه یکبار توسط یک استادی باتجربه همچون شما به تمام این گزینه ها یکجا و در یک بخش مختصرا (با دادن عدد و انتخاب سوئیچ های باکس و میزان ترشهولد) پاسخ داده میشد رفع اشکال بزرگی در اپراتوری دوستان بوجود می آمد!!!
بهرحال بنده را جهت مطرح کردن این سوال عفو بفرمایید!دوستدار شما رضایی فر... ^:)^ ^:)^ ^:)^

یکشنبه 28 دی1393 - 10:32pm
استادیار
استادیار

رضایی فر نوشته است:
با سلام و عرض پوزش از استاد باتجربه و گرانقدر استاد کرمی . از اینکه ناراحتتان کردم پوزش می طلبم
اما به سوال بنده بطور کامل پاسخ ندادید!!! اگر بقول تان اینقدر سخت باشه تنظیماتش که ما حداقل چندسال باید وقت بزاریم تا فقط تنظیماتو یادش بگیریم!!
اینکه شما برای اهداف عمیق گزینه وری دیپ رو قبلا فرموده بودید و گفته بودید بدون وری دیپ gpx4500 فقط یک متر میزنه !!!اما در اینجا برای اهداف عمیق deepرو معرفی کردید!!!
این سوالی که من طرح کردم سوال خیلی از دوستان بود که اگه یکبار توسط یک استادی باتجربه همچون شما به تمام این گزینه ها یکجا و در یک بخش مختصرا (با دادن عدد و انتخاب سوئیچ های باکس و میزان ترشهولد) پاسخ داده میشد رفع اشکال بزرگی در اپراتوری دوستان بوجود می آمد!!!
بهرحال بنده را جهت مطرح کردن این سوال عفو بفرمایید!دوستدار شما رضایی فر... ^:)^ ^:)^ ^:)^

سلام و درود

خواهش میکنم جناب رضایی.....
در مورد تنظیمات یادم رفته بود به گزینه boost اشاره کنم و از این باببت عذر خواهی میکنم...در حالت boost نیز میتوان به قدرتی در حد وری دیپ رسید اما شرایط استفاده از ان به جنس زمینتون و نوع هدف بستگی داره......متاسفانه الان که انلاین شدم دستگاه دم دستم نیست ولی در اولین فرصت ممکن تنظیماتی که خودم انجام دادم و کامل میذارم که نگاه کنید و توصیه اکید هم میکنم که استفاده نکنید چون در هر زمینی باید تغییر میکنه :-ss

دوشنبه 6 بهمن1393 - 1:34pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 895 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 34 , 35 , 36 , 37 , 38 , 39 , 40 ... 90  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 73 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure