انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 11:10am

پاسخ به موضوع  [ 895 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 ... 90  بعدی
 Gpx 4500 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

درود
استاد کرمی عزیز اگه براتون مقدورن یک مقایسه ای بین gpx4000 با4500کنید چون ظاهرا تا حالا اطلاعاتی از تواناییه4000بیان نشده. تشکر @};-

دوشنبه 20 مهر1393 - 12:17am
آواتار کاربر

سلام ب همه دوستان و استاد کرمی
استاد کرمی میخاستم بپرسم راهی نداره ک زیر پایه برق های فشار متوسط کار کنیم چون حدود 30 متری ک میرسیم دسگاه خیلی سر وصدا داره و نمیشه باش کار کرد. و آیا این خطوط هم ب دسگاه آسیب میزنه؟
باتشکر منتظر جوابتون هستم

دوشنبه 21 مهر1393 - 5:17am
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
سلام و درود

gpx4000 اولین نمونه دیجیتال سری جی پی ایکس هستش که وارد بازار شد.در مقایسه با4500 ضعفهای داره که خدمتتون عرض میکنم.السیدی فاقد نور پس زمینه هست...سیستم صوتی بسیار ساده تر از 4500 هست و فاقد آمپلی فایر حرفه ای هستش....آشکار سازی فلزات با دقت کمتری صورت میگیره...فاقد تکنولوژی seta میباشد و اینکه در منو دستگاه چندین و چند برنامه کمتر از ورژن های بالاتر خودش داره.....البته اینای که گفتم دلیل بر ناکارامدی4000 نیستند و این سیستم یه طلایاب قدرتمند هستش و تا دو متر تقریبا بدون خطا میتونه جواب بده...در مورد کار در کنار خط انتقال نیرو باید بگم که میتونید کلید لوپ رو در حالتcancel بگذارید و دستگاه رو بالانس کنید....البته در این حالت افت قدرت خواهید داشت.البته پیشنهاد میکنم این کار رو نکنید و بیخیالش بشید! ;)

دوشنبه 21 مهر1393 - 11:16am
آواتار کاربر

تشکر استاد لطف می کنین ک جواب مارو میدین

سه شنبه 22 مهر1393 - 4:50am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

باسلام خدمت استاد کرمي
استاد دو سوال داشتم اگه لطف کنيد راهنمايي کنيد
١_ اگه باطري gpx4500 قبل از اينکه کاملا خالي بشه (مثلا اگه شارژش نصف باشه يا کمترو يا بيشتر) دراين حالت اگه بخوايم شارژش کنيم ايا باطري صدمه ميخوره و به تدريج کيفيتش مياد پايين يا نه؟واگه اين عمل تکراربشه بمرور باطري خراب ميشه؟
٢_سيمي که ازدسته دستگاه به باکس اصلي وصل ميشه(اگه اشتباه نکنم quick trakياهمون سيمي که براي بالانس دستگاه تعبيه شده ) اين سيم وقتي سر جاش انداخته ميشه موقع دراوردنش بسختي و به زور تکان دادن و…از جاش خارج ميشه, چون اين کار درهر دفعه استفاده از دستگاه و اتمام کاربا اون به کرات انجام ميشه ميخواستم بدونم با توجه به تجربه شما ايا اين کار باعث نميشه که به مرور سوکت اين سيم خراب بشه يا نه؟

شنبه 26 مهر1393 - 10:37am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

afshin نوشته است:
باسلام خدمت استاد کرمي
١_ اگه باطري gpx4500 قبل از اينکه کاملا خالي بشه (مثلا اگه شارژش نصف باشه يا کمترو يا بيشتر) دراين حالت اگه بخوايم شارژش کنيم ايا باطري صدمه ميخوره و به تدريج کيفيتش مياد پايين يا نه؟واگه اين عمل تکراربشه بمرور باطري خراب ميشه؟
٢_سيمي که ازدسته دستگاه به باکس اصلي وصل ميشه(اگه اشتباه نکنم quick trakياهمون سيمي که براي بالانس دستگاه تعبيه شده ) اين سيم وقتي سر جاش انداخته ميشه موقع دراوردنش بسختي و به زور تکان دادن و…از جاش خارج ميشه, چون اين کار درهر دفعه استفاده از دستگاه و اتمام کاربا اون به کرات انجام ميشه ميخواستم بدونم با توجه به تجربه شما ايا اين کار باعث نميشه که به مرور سوکت اين سيم خراب بشه يا نه؟

سلام افشین جان، با اجازه استاد کرمی عزیز من نظر خودم رو میگم. در دفترچه راهنما نوشته می تونید باتری نیمه پر را شارژ کنید و این کار زمان کمتری نسبت به شارژ باتری خالی می بره. مشکلی در باتری فکر نکنم ایجاد بشه. فقط توجه داشته باشید اگر قصد دارید مدت زمان طولانی از باتری جی پی ایکس استفاده نکنید، سعی کنید باتری کاملا خالی باشه. اگر باتری نیمه پر و یا پر باشه، براش ضرر داره.
در رابطه با سوال دوم شما سعی کنید موقع خارج کردن سیم دسته از کنترل باکس، آنرا از ته بگیرید و به آرامی به سمت چپ و راست حرکتش بدید و همزمان به سمت بیرون فشار دهید تا خارج شود. نگران نباشید پس از یک مدت و چند بار جا زدن و خارج کردن آن، به مرور این مشکل حل خواهد شد و راحت خارج میگردد (طبق تجربه گفتم :D ).
موفق باشید

شنبه 26 مهر1393 - 3:08pm
آواتار کاربر

درود ب همه دوستان و اساتید
میخاستم بپرسم آیا gp4500 جنس زیر ساروج یا صخره رو میزنه؟ و آیا تنظیمات خاصی داره برا این کار داره؟
باتشکر

سه شنبه 29 مهر1393 - 9:37pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

arashkhan نوشته است:
درود ب همه دوستان و اساتید
میخاستم بپرسم آیا gp4500 جنس زیر ساروج یا صخره رو میزنه؟ و آیا تنظیمات خاصی داره برا این کار داره؟
باتشکر

سلام کلید در حالت انهانس ظاهرا برای اینکار کارایی بالاتری داره. باید دستگاه رو روی همان صخره بالانس کنی (در قسمتی که مطمئن هستی فلزی وجود نداره). در آینده مطالبی بهتری براتون در این زمینه خواهم گذاشت.

سه شنبه 29 مهر1393 - 10:12pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mohammadreza نوشته است:
afshin نوشته است:
باسلام خدمت استاد کرمي

سلام افشین جان، با اجازه استاد کرمی عزیز من نظر خودم رو میگم. در دفترچه راهنما نوشته می تونید باتری نیمه پر را شارژ کنید و این کار زمان کمتری نسبت به شارژ باتری خالی می بره. مشکلی در باتری فکر نکنم ایجاد بشه. فقط توجه داشته باشید اگر قصد دارید مدت زمان طولانی از باتری جی پی ایکس استفاده نکنید، سعی کنید باتری کاملا خالی باشه. اگر باتری نیمه پر و یا پر باشه، براش ضرر داره.
در رابطه با سوال دوم شما سعی کنید موقع خارج کردن سیم دسته از کنترل باکس، آنرا از ته بگیرید و به آرامی به سمت چپ و راست حرکتش بدید و همزمان به سمت بیرون فشار دهید تا خارج شود. نگران نباشید پس از یک مدت و چند بار جا زدن و خارج کردن آن، به مرور این مشکل حل خواهد شد و راحت خارج میگردد (طبق تجربه گفتم :D ).
موفق باشید

مرسي محمدرضا جان خيلي لطف کردي

سه شنبه 29 مهر1393 - 10:21pm
آواتار کاربر

سلام دوستان ما دیشب تو یه قبرستون داشتم کار میکردیم ک رسیدیم ب یه نقط مشکوک روی وری دیپ یه صدای ضعیفی رو میگرفت وقتی ترشهولد رو میاوردم پایین قط میشد! بعد گذاشتم رو جنرال اما صدایی نبود!
ب نظر شما میتونه جنس باشه؟

جمعه 2 آبان1393 - 2:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 895 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 ... 90  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 35 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure