انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : شنبه 21 اردیبهشت1403 - 12:54am

پاسخ به موضوع  [ 895 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 ... 90  بعدی
 Gpx 4500 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوست عزيز اقا مهدي
تا بحال دستگاهتونو روي هدف واقعي مثل شاه لوله اب يا گاز تو کوچه و امثال اون تست کرديد؟
البته اينجور جاها کارکردن درست نيست و اگه بتونيد تو باغي يا جاي امن رو يه فلز نسبتا قديمي که اطمينان داشته باشيد تو عمق وجود داره همه حالات ممکنه رو تمرين کنيد وتست کنيد تا ايشالا قلق دستگاه دستتون بياد و ايراد کار معلوم بشه, اگه تو اين حالت جواب بگيريد پس معلوم ميشه جاهايي که برا کاوش رفتيد چيزي نبوده, يا تنظيمات شما درست نبوده, ولي اگر روي فلز قديمي(نسبتا قديمي مثل لوله اب مال ٢٠يا ٣٠ سال پيش) نتونستيد نتيجه بگيريد ممکنه خداينکرده دستگاتون....از توليدات برادران چيني باشه, من با gpx کار نکردم ولي ديگه فک نکنم اينقدرا تنظيماتش پيچيده باشه که شما بعد از چند ماه ور رفتن با اون نتوني يه لوله اب به اون بزرگي رو تو 30. 1 بزني, ايشالا که دستگاتون اصله. باز نظر اساتید چي باشه.

چهارشنبه 28 خرداد1393 - 2:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهدی6 نوشته است:
arash22 نوشته است:
با درود
دوستانی که 4500 یا 5000 دارند ایا با کویل 20 در 40 میشه دومترو نیم عمق زد ایا کسی خودش این عمق رو زده و ایا به زحمت این کار امکان پذیره یا به راحتی دستگاه این عمق رو میزنه و چه فلزی رو می تونه توی این عمق با چند درصد خطا بزنه. با تشکر

سلام دوست من
والله چی بگم من که تا حالا 30 سانت بیشتر نتونستم بزنم با کویل 18 با وری دیپ و شارپ نمیدونم این 2 متری که میگن دیگه چجوری میزنن اول به نظرم راه زدن این عمق رو پیدا کن بعد وسیله رو بخر
منکه چند ماه اسیر کوه بیابانم و جدا اینکه نتونستم این عمق رو بزنم تمام دوستانم بهم بی اعتماد شدن
#:-s O:-) #:-s #:-s :ymdevil: #:-s

راستش منم هر چی فیلم توی یوتیوپ از این دستگاه دیدم حتی با کویل 20 در 40 فقط توی عمق حداکثر نیم متری بوده بعضی از دوستان ادعای 3 تا 4 متر میکنن که خیلی بعید هست اگه بتونه 2 متر بزنه خیلی خوبه ولی با این قیمتی که داره نمی ارزه ، تا عمق یک مترو نیم شنیدم که زده و لی بیشتر تا حالا نشنیدم من یک پالسی داخلی دارم ولی به املاح خیلی حساس هست می خواستم یکی دیگه بگیرم بین این دستگاه و لورنز گیر کردم ولی انچه که معلومه برد این دستگاه نباید زیاد باشه

چهارشنبه 28 خرداد1393 - 4:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام جناب آرش
اگه از زدن دستگاه و حساسيت اون به املاح خسته شدي پيشنهاد برادرانه بهت ميکنم هرگز به طرف لورنز نرو بشدت به ذرات حساسه و در حين کار اذيتت ميکنه و کلي علاف ميشي, درسته عمق زيادي رو ميزنه ولي دقيقا به همون اندازه املاح و ذرات رو بيشتر ميگيره,

پنج شنبه 28 خرداد1393 - 1:32am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: ایران
سلام آقا مهدی، من منتظر جناب استاد کرمی عزیز هستم تا ایشان زحمت آموزش عمق زنی بالای 4500 رو شروع کنند. در ضمن استاد کرمی لطفا بفرمائید دلیل اینکه دستگاه روی اهداف تقریبا بزرگ از هر نوع یعنی آهنی و غیر آهنی یک صدای بم همراه با لرزش صدا داره و صدا کمتر میشه چیست؟ با سپاس

یکشنبه 31 خرداد1393 - 2:34am
استادیار
استادیار

afshin نوشته است:
دوست عزيز اقا مهدي
تا بحال دستگاهتونو روي هدف واقعي مثل شاه لوله اب يا گاز تو کوچه و امثال اون تست کرديد؟
البته اينجور جاها کارکردن درست نيست و اگه بتونيد تو باغي يا جاي امن رو يه فلز نسبتا قديمي که اطمينان داشته باشيد تو عمق وجود داره همه حالات ممکنه رو تمرين کنيد وتست کنيد تا ايشالا قلق دستگاه دستتون بياد و ايراد کار معلوم بشه, اگه تو اين حالت جواب بگيريد پس معلوم ميشه جاهايي که برا کاوش رفتيد چيزي نبوده, يا تنظيمات شما درست نبوده, ولي اگر روي فلز قديمي(نسبتا قديمي مثل لوله اب مال ٢٠يا ٣٠ سال پيش) نتونستيد نتيجه بگيريد ممکنه خداينکرده دستگاتون....از توليدات برادران چيني باشه, من با gpx کار نکردم ولي ديگه فک نکنم اينقدرا تنظيماتش پيچيده باشه که شما بعد از چند ماه ور رفتن با اون نتوني يه لوله اب به اون بزرگي رو تو 30. 1 بزني, ايشالا که دستگاتون اصله. باز نظر اساتید چي باشه.

:ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: :ymapplause: @};- منم با نظر دوست خوبمون جناب افشین موافقم.دوستانی که اهداف عمیق و......مد نظرشونه این تمرین بهترین روش برای یادگیری و کار با فلزیابه..در مورد گزینه شارپ هم به املاح و درصد نمک خاک خیلی وابسته هستش.اگه زمین شنی و بدون املاح باشه میتوان انتظار قدرت زیادی برای کاوش داشت. جناب محمد رضای عزیز.ببینید فاصله خیلی نزدیک لوپ با اهداف بزرگ باعث همچین صدای میشه که کار رو در مرحله اول مشکل میکنه..باید L-) به نحوه شروع صدا و خاتمه آن دقت کرد. اگه با فلز مس و نقره شروع و پایان صدا رو مورد تحلیل قرار بدین راحت تفکیک و.....یاد میگیرین.

یکشنبه 1 تیر1393 - 10:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام استاد عزیز. برای تفکیک آیرون ریجکت روی چند باشه بهتره؟ قبلا فرمودید 6 خوبه. آیا با شماره 6 به حداکثر تفکیک میرسیم. سوال دوم من در رابطه با تمرین سنس فلزات در هوا است: چرا قانون همه یا هیچ در این مورد صدق میکنه؟ :D یعنی اینکه مثلا یک هدف بزرگ مثل یک بخاری بزرگ رو از یک ارتفاع مثلا یک متر و نیم با قدرت و صدای زیاد میزنه ولی وقتی فقط چند سانتی متر لوپ رو بالاتر میاریم دیگه اصلا نمیزنه؟ انتظار من اینه که صدای دستگاه کم کم ضعیف شه و تا جایی که دیگه نزنه. ولی صدا از شدت زیاد (با کمی افزایش در ارتفاع لوپ) یکمرتبه به صفر نزول میکنه :-? به نظرتان مشکل کار کجاست؟ با سپاس دوست عزیز

یکشنبه 1 تیر1393 - 11:52am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان از بین کوییهای منو و دابل از کوچیک تا سایز بزرگش کدام برای عمق زنی و حذف زرات بهتره هست و تفاوت اساسی بین این دو مدل چیه . مرسی

یکشنبه 1 تیر1393 - 1:32pm
استادیار
استادیار

mohammadreza نوشته است:
سلام استاد عزیز. برای تفکیک آیرون ریجکت روی چند باشه بهتره؟ قبلا فرمودید 6 خوبه. آیا با شماره 6 به حداکثر تفکیک میرسیم. سوال دوم من در رابطه با تمرین سنس فلزات در هوا است: چرا قانون همه یا هیچ در این مورد صدق میکنه؟ :D یعنی اینکه مثلا یک هدف بزرگ مثل یک بخاری بزرگ رو از یک ارتفاع مثلا یک متر و نیم با قدرت و صدای زیاد میزنه ولی وقتی فقط چند سانتی متر لوپ رو بالاتر میاریم دیگه اصلا نمیزنه؟ انتظار من اینه که صدای دستگاه کم کم ضعیف شه و تا جایی که دیگه نزنه. ولی صدا از شدت زیاد (با کمی افزایش در ارتفاع لوپ) یکمرتبه به صفر نزول میکنه :-? به نظرتان مشکل کار کجاست؟ با سپاس دوست عزیز

سلام و درود

برای استفاده از حد اکثر تفکیک باید آیرن ریجکت روی 10 یاشه.استاد عزیز به هیچ وجه تستهای هوای در باره این فلزیاب ملاک نیست. من بارها با این فلزیاب تونستم یه کفن دوز 10 سانتی رو حتی تا 1 متر از زمین درارم ولی همین که به سطح میاد30 سانت بیشتر نمیزنه :))

جناب آرش عزیز بحث ذرات و املاح در مورد این فلزیاب تقریبا بی معنی هستش و میتونید با لوپهای دبل دی به راحتی کار کنید.پیشنهاد من لوپ دایره18 اینچ کماندر دبل دی هستش.هم ریز بین هستش و هم برای کارهای زیر 2 متر عالیه

یکشنبه 1 تیر1393 - 1:55pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

جناب کرمی نظر شما راجع به کویل 20 در 40 می خواستم بدونم کارایی این کوئل در چه حدی هست فکر کنم این کویل رو خود شرکت نمیزنه ولی میشه با این دستگاه ازش استفاده کرد ایا دقت و کارایی این کویل رو شما تایید میکنید میشه باهاش 2.5 عمق زد من دنبال دستگاهی با عمق زنی بین 1.5 تا 2.5 متر هستم ، پایین تر از 1.5 برام ملاک نیست . مرسی

یکشنبه 1 تیر1393 - 4:06pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام آرش جان. با عرض پوزش من جواب میدم. بزرگترین کویلی که شرکت مینلب برای دستگاههای جی پی ایکس توصیه کرده، 18 اینچ است. چون کویلهای با سایز بالاتر خطا دارند. یعنی ممکنه دستگاه با کویل 20 در 40 جاهایی رو بزنه ولی چیزی نباشه. موفق باشید

یکشنبه 1 تیر1393 - 9:03pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 895 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 ... 90  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 33 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure