انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 25 اردیبهشت1403 - 7:46pm

پاسخ به موضوع  [ 895 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 90  بعدی
 Gpx 4500 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

منی که 4500 ندارم دارم با این تبادل اطلاعات و پرسش پاسخ ها حال میکنم.چون بنظر این4500 دستگاه کامل و سنجیده ای به حساب میاد و انگار تمام ملاحظات و احتمالات در طراحیش بکار رفته.خوشحالم که در این تایپیک دوستانی هستن که انگار این وسیله رو دارن و سوالاتشون مطرح میکنن و بیشتر خوشحالم که آقای کرمی با اطلاعات وسیع و دقیقی که داره باعث پیشبرد این تایپیک و افزایش آگاهی امثال من میشه که حتی این وسیله رو هم ندارن چه برسه به دوستانی که 4500 رو دارن.از تمامی این دوستان و آقای کرمی تشکر میکنم.

یکشنبه 14 اردیبهشت1393 - 11:02am
استادیار
استادیار

محل اقامت: ایران
مهدی6 نوشته است:
تغییر مقدار هر یک از گزینه های زیر چه تاثیری بر سنگ هدف (عمق و جنس) دارد
و در مکانهای مختلف باید چه مقدار باشند بر اساس تجربه اساتید (مثلا برای مکان قبرها، برای پیدا کردن سکه، برای خونه خرابه های قدیمی)
1-audio type
2- audio tone
3- stabilizer
4- signal peak
باشکر فراوان

با سلام و درود

دوست عزیز بعد از ترجمه کاتالوگ توسط جناب دکتر به این مباحث هم اشاره خواهم کرد .شما اگه مطالب من وبا دقت بخونید متوجه میشید که من برای این موارد توضیح دادم.....گزینه stabilizer سیگنالهای ضعیف مربوط به اهداف عمیق رو حذف میکنه و سیگنالهای مربوط به اهداف سطحی و متوسط رو قوی تر میکنه.پیشنهاد میکنم این گزینه رو روی fpبذارید البته در شراطی که باد شدید تشخیص واکنشهای صوتی رو سخت کنه این گزینه به درد میخوره هر چند اهداف عمیق و از دست خواهید داد :D

یکشنبه 14 اردیبهشت1393 - 10:31pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با تشکر از استاد کرمی عزیز اون سوال قبلیم که در باره قطع شدن صدا هست میشه کامل توصیح بدید
سپاس فراوان

یکشنبه 14 اردیبهشت1393 - 10:35pm
استادیار
استادیار

مهدی6 نوشته است:
با تشکر از استاد کرمی عزیز اون سوال قبلیم که در باره قطع شدن صدا هست میشه کامل توصیح بدید
سپاس فراوان

ببینید تشخیص قطع شدن صدا احتیاج به تمرکز زیادی داره و کاملا و با دقت باید روی سطح سیگنال تمرکز کرد..فلزات خیلی عمیق چه طلا باشه و چه آهن و یا هر فلزی.....که قدمت داشته باشه.در یه محدوده ای صدای دستگاه رو قطع میکنن البته شعاع قطع سیگنال به اندازه هدف نیز بستگی داره.مثلا یه کاسه...در عمق1.70سانتی شعاعی به اندازه1 متر خواهد داشت.یعنی شما در یه شعاع 1 متری قطع شدن سیگنال و حس خواهید کردالبته مهارت اپراتور در تشخیص این اتفاق نیز مهمه :-ss

یکشنبه 14 اردیبهشت1393 - 10:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

استاد کرمی عزیز خیلی زحمت میکشید که جواب میدید واقعا سپاسگزارم
اما در ادامه سوال قبلی
فرقی نداره چه تنظیماتی باشه با هر تنظیمی میتونه یه چنین اتفاقی بیفته یا نه فقط در تنظیماتی که مربوط به اهداف عمیق هست رخ میده
اما با شرمندگی نیاز مبرم دارم به تنظیمات در روی تپه ها و اطراف تپه های باستانی
و خانه های خرابه قدیمی
ببخشید
^:)^

یکشنبه 14 اردیبهشت1393 - 10:56pm
استادیار
استادیار

نه فرقی نداره.البته هر چقدر تنظیمات حرفه ای تر و اپراتور با تجربه باشه میتونه اهداف عمیقتر هم تشخیص بده..با همین تنظیماتی که داریم قدم به قدم دربارش توضیح میدیم هم میتونید به خواستتون برسین. :ymhug:

یکشنبه 14 اردیبهشت1393 - 11:07pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام. اساتید عزیز
اگر لوپ به زمین بچسبونم در موقع بالانس به جای فاصله دادن در موقع سرچ حذف ذرات بهتری خواهیم داشت?

دوشنبه 15 اردیبهشت1393 - 9:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام آقا مهدی در ترجمه دفترچه انگلیسی که به زودی آماده می گردد، جواب بسیاری از سوالات شما حتی با جزئیات بیشتری وجود دارد! از جمله همین سوال قبلی شما :D

سه شنبه 16 اردیبهشت1393 - 7:05am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

متشکر دوست خوبم ترجمه کاتالوگ توسط شما یه شاهکاره چون قسمتی از اون رو که برام فرستادی واقعا ترجمه روان و کاربردی بود حتی نسبت به ترجمه ای که دوستان زحمت کشیدن واسه 5000 انجام دادن خیلی بهتر و گویاتر هست طوری زحمت کشیدید که از کوچکترین کلمه هم نگذشتید و اون به ساده ترین شکل ممکن به فارسی بر گردوندید آقا واقعا شاهکار تو ترجمه کاتولوگها انجام دادید
فقط من از این میترسم که این کار بسیار عظیم تان بیفته دست آدمهای پست و از خدا بیخبر و به قیمت خون باباشون به خلق الله بفروشند
که واسه این کار هم که یکی از راههای که میتونه رسوا کنه فروشنده رو اینکه یه پس زمینه تو همه صفحات تایپ کن با این جمله(فلز جو ) اگر غیر قابل فروش و رایگان بودن رو نیز تو همه صفحات درج کنی که عالی تر میشه
داداشم خیلی زحمت کشیدی خدا قوت

سه شنبه 16 اردیبهشت1393 - 4:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام خواهش میکنم. البته این هنوز پایان کار نیست. اگه عمری باشه میخوام طوری طراحی اش کنم که در هر صفحه افقی آ. 4 سمت چپ یک صفحه انگلیسی و سمت راست ترجمه فارسی اش قرار بگیره. چون برخی توضیحات به شکل نیاز دارند. با این طرح دیگه همه چی تکمیل میشه.
امیدوارم مورد قبول خداوند و دوستان واقع شود.
موفق باشید.

سه شنبه 16 اردیبهشت1393 - 4:59pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 895 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 8 , 9 , 10 , 11 , 12 , 13 , 14 ... 90  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure