انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 4:44am

پاسخ به موضوع  [ 529 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 53  بعدی
 سیستم های ماهواره ای 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: زمین
david45 نوشته است:
haloo نوشته است:
بانتاما ی عزیز من بحثم با بردیا سر ماهواره نیست
من بحثم فقط سر برو بودنش و غرور بیجای این عزیز است
و الا ما چکار به ماهواره داریم ما بول اضافی نمیدیم بخاطر این چیزا میریم یه دستگاه ساده میگیریم با قیمت خوب چون ادم باید همیشه راه برگشتی رو برای خودش بذاره که راحت بتونه برگرده
ما از دوستان عزیزی که تجربه های تلخ داشتن درس گرفتیم و نمیخوایم خودمون سر مشق بشیم برای دیگرن
ولی بردیای عزیز شما خیلی بچه ی بی تربیتی هستی

با سلام
منم یه خاطره و تجربه از دستگاه ماهواره ای دارم که خواستم بگم که پارسال یه دوستی گفت بیا که یه سری آدم از تهران و از مقامات هستن و یه دستگاه ماهواره ای دارن که تا شعاع 500 متر و عمق 50 متر زیر زمینو نشون میده و ما هم 12 میلیون دادیم و برامون عکس گرفتن و گفتند بذارید تا شب عید خودمون میاییم اونو در میاریم و همونجا پولشو میدیم.
وقتی عکسو نشونم داد باور کنید تا یه ربع خنده م گرفته بود چون وقتی با دقت به عکس نگه کردم دیدم ریز به انگلیسی نوشته کلینیک امام خمینی تهران !!!!
نگو نامردها یه عکس سونوگرافیو داده بودند به این روستایی بدبخت و بهش گفته بودند که جات مال داره و شب عید میاییم خودمان سر جا بهت پول میدیم....
من خودم دانشجوی دکترای باستان شناسی هستم و تقریبا نصف ایرانو برای تحقیق رفته ام من کلی در مورد ماهواره ایی تحقیق کردم فقط در یه مورد اونم در یکی از محوطه های مصر با یه ماهواره فوق العاده پیشرفته کار کردند که فقط تا عمق یه متر اونم فقط برای ساختمان و ابنیه بود و یه پلان مختصری از زیر زمین داده بود.
در ایران جدیدا یه سری آدم کلاهبردار پیدا شده و با ادعای اینکه با ماهواره کار میکنند و باید از طریق دوبی شارژ بشه و این جور جفنگها... طرف مقابلو تحریک و بعد گمراه و در آخر بیچارش میکنند .
و یه خاطره دیگه از زنجان دارم که یه سری از همین افراد با همین ادعا(ماهواره ایی) آمده بودند به طرف گفته بودند یه دستگاه کوچیک بهت میدیم بذار سر جات ،بعد از 24 ساعت از زیر زمین عکس میگیره ....
فردای همان روز بهش گفته بودند جات هیچی نداره و پولو ازش گرفته بودند اونم 8میلیون!!!
بعد از چند ماه که من رفتم دیدم جاشو خالی کرده بودند البته اون دوست از سر کنجکاوی از دستگاه عکس گرفته بود که وقتی من دیدمش،یه GPS بود....!
اونا اول پول گرفته بودند بعد به طرف گفته بودند جات چیزی نداره و بعد از طریق GPSجاشو شناسایی کرده بودند و بعد خودشون اونو تخلیه بودند.....!
به کسی بر نخوره و قصد جسارت و اهانت ندارم تجربه م میگه جدیدا 99% این کار تقلب و دروغ شده . 1% درصد صداقت و خلوص نیت هست پس باید مواظب بود.
ممنون.

دوست من سلام،
اون قسمتی که در مورد مصر باستان فرمایش کردید کاملا درسته تو این مستندی که من لینکش رو گذاشتم دقیقا به همین صورت کاوش میکنند که البته برای پیدا کردن پلن ابنیه بود ولی یک متر نه بیشتر بود!
در حقیقت برای پیدا کردن فلز استفاده نکردن حالا کاربرد واسه فلز با ارزشی مثل طلا داره یا نه نمیدونم!
واقعا علم وسیعه نه میشه تایید صددرصد کرد نه تکذیب کرد میگم به جای اینکه اینطوری جر و بحث کنید بیاید تجربیات خودتون بگید تا به نتیجه برسیم که خودش نوعی روشنگری محسوب میشه خیلی مطلبی که این دوستمون گذاشت خوب بود ممنون :ymapplause:

امام حسن مجتبی (ع): لو سکت الجاهل لما وقع الخلاف
اگر جاهل سکوت کند اختلافی پیش نمی آید

یکشنبه 6 بهمن1392 - 9:32pm
استادیار
استادیار
آواتار کاربر

با عرض پوزش از همه دوستان بنده این تایپک رو قفل میکنم تا مهندس حمید تصمیم نهایی رو بگیرند.

یکشنبه 6 بهمن1392 - 11:31pm
مدیر کل
مدیر کل

با عرض پوزش از همه عزیزان که بدلیل بحثهای حاشیه ای بیمورد ؛ این تاپیک بیش از 1 ماه قفل شد! بنده پستها رو مرور کردم و تقریبا نیمی از پستها که صرفا درگیری لفظی بین اشخاص بود رو حذف کردم. از همه عزیزان خواهش میکنم بهیچ وجه وارد بحثهای شخصی غیر مفید نشن.
با توجه به اهمیت موضوع ؛ این تاپیک رو کماکان ادامه میدیم تا حقایق در مورد این سیستمها بیشتر آشکار بشه. از دوستان تقاضا دارم صرفا به بیان تجربیات عملی و واقعی یا تحلیل علمی خودشون در خصوص امکان عملکرد سیستمهای ماهواره ای در بحث فلزیابی بپردازن.

جمعه 16 اسفند1392 - 10:01am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر شما مهندس حمید عزیز.. سپاس ازاینکه تاپیک رو باز کردی ک ادامه پیداکنه.. از علی آقا مدیر سایت هم میخوام بیان اگ گفته ای درباره این سیستم دارن بفرمایند :x

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

جمعه 16 اسفند1392 - 1:22pm
کاربر فعال
کاربر فعال

محل اقامت: tabriz
http://www.satimagingcorp.com/svc/archaeology.html منم چند مرتبه اون مستند رو مشاهده و ترجمه كردم و از اينترنت هم راجع به ماهواره هاي كه بتونند ازسطح و ماتحت زمين اسكن بگيرن اونم با رزلوشن و نقطه زني كمتر از نيم متر كه تو اين سايت ميشه ديد.تو اون مستند و دكتر سارا پاركك هم از پيشگامان اين تكنولوژي(باستانشناسي ماهواره اي) هستند خودشون از سازمان فضايي ناسا ساپورت ميشن و از ماهواره هاي جاسوسي ارتش امريكا كمك ميگيرند تا با فناوريهاي كارگذاشته شده اعم از مادون قرمز ،حرارتي ،امواج كوتاه بتونن زير زمين رو سنس بكنند اونم به گفته خود دكتر سارا پاركك بيش از 5 متر عمق رو نميتونن سنس كنند.پس هركي بگه تو ايران افراد عادي هم استفاده ميبرند دروغي بيش نميتونه باشه. ولي احتمال زياد ميراث فرهنگي استفاده ميكنه.

جمعه 16 اسفند1392 - 2:13pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اقای سورنا هر جا در مورد ماهواره ای حرفی هست میگی از علی اقا خواهش میکنم بیان توضیح بدن :D
داداش من،من که اپراتورش نیستم بدونم چی به چیه...من قبلا یه سوال از شما پرسیدم و یه عکس به من دادی که نفهمیدم چی به چی هم هست...ازتم پرسیدم که چطوری کار میکنن چند میگیرن و شما هم گفتی...گفتی بیا توضیح بده گفتم تا وقتی که چیزی ازش ندونم نمیام بگم..فقط یه مورد من اشاره کنم که این سیستمها توی کارهای معدن یابی استفاده میشه و قبل از استخراج یا شروع کار روی یه پروژه برای اینکه بفهمن که ایا این محدوده ای که در نظر گرفته شده و تشخیص داده شده که مثلا معدن مس هست چقدر ذخیره داره..بعد از محاسباتی که میکنن تشخیص میدن که مثلا باید سالانه فلان تن مس استخراج بشه از این معدن..این سیستم میاد یه تخمین میزنه که این مقدار تناژ در این محدوده وجود داره و مشخص میکنه که ایا ارزش اقتصادی داره که کار استخراج رو شروع کنن یا نه...اسم این سیستم هم ماهواره دور سنجی هست..به نظر من همچین ویسله ای هست و نمیشه منکرش شد..هر جا هم خواستید سرچ کنید و در مورد سیستم های ماهواره ای دور سنجی اطلاعات بگیرید..اینم چند مورد از کارکردشون...به هر حال شما سرچ کنید کلی مطلب هست..دوستان دنیا پیشرفت کرده اینقدر درگیر اینچیزا نباشید که این هست اون نیست.چون کسی ندیده پس نیست..زالوت روسی هم کسی ندیده یا کم دیدن پس نمیشه گفت نیست..اونم میگن تا 25 متر میگیره.. ;)

- بررسی و پردازش داده های ژئوفیزیک ماهواره ای
- پردازش تصاویر ماهواره ای ETM، Aster جهت تشخیص آلتراسیون ها و خطواره ها
- پردازش تصاویر ALI برای برخی مناطق که تصاویر موجود هستند. پردازش این تصاویر همراه با تصاویر ETM در شناسایی آلتراسیون های اکسید آهن نتایج مناسبی می دهد.
-پردازش تصاویر هایپراسپکترال Hyperion برای مناطقی که تصاویر موجود هستند.
- تلفیق لایه های اطلاعاتی در محیط GIS و انتخاب نقاط مستعد در محدوده های اکتشاف
- کنترل صحرایی نقاط مستعد و پیمایش و برداشت های زمین شناسی
- تهیه نقشه های زمین شناسی در مقیاس های مختلف
- انجام مطالعات ژئوشیمی اکتشافی
- ژئوفیزیک زمینی به روش مغناطیس سنجی و IP_RS
- نظارت بر حفاری اکتشافی و لاگینگ مغزه ها
-مدلسازی و تخمین ذخیره به کمک نرم افزارهای معدنی مانندDatamine
منبع:http://www.pooyeshkansar.ir/?cat=22

بر آنچه گذشت ، آنچه شکست ، آنچه نشد ... حسرت نخور ؛

زندگی اگر آسان بود با گریه آغاز نمیشد ...

سه شنبه 20 اسفند1392 - 2:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود بر شما علی آقا.. گفتم بیای ی پست بدی ک ملت بدونن وجود داره و برای دفینه یابی هم استفاده میشه! و هی نیان بگن دروغه کلاهبردارن فلان بهمان! توو هرکاری کلاهبرداری و دروغگویی هستش و این دلیل نمیشه ک حقیقت انکار بشه..در هر صورت من فقط میخواستم ثابت شه ک هست و ملت از خواب خرگوشی بیرون بیان همین.. کاریم ب سیستم عملکردش ندارم چون متخصص ساختش نبودم! :D علی آقا نگفتم ک شما اپراتورشی ک، گفتم شاید بحثایی ک با هم داشتیم و شما هم گفتی دربارش دارم تحقیق میکنم و ب وقتش میام نتایج رو توو تاپیک مربوطه میگم! ک منم الان ک مهندس حمید زحمت کشید تاپیکو باز کرد گفتم بگم ک اگ تحقیقتون تموم شده بیاین اعلام کنین نتیجرو همین برادر :D

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

سه شنبه 20 اسفند1392 - 3:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

ALI.D نوشته است:
اقای سورنا هر جا در مورد ماهواره ای حرفی هست میگی از علی اقا خواهش میکنم بیان توضیح بدن :D
داداش من،من که اپراتورش نیستم بدونم چی به چیه...من قبلا یه سوال از شما پرسیدم و یه عکس به من دادی که نفهمیدم چی به چی هم هست...ازتم پرسیدم که چطوری کار میکنن چند میگیرن و شما هم گفتی...گفتی بیا توضیح بده گفتم تا وقتی که چیزی ازش ندونم نمیام بگم..فقط یه مورد من اشاره کنم که این سیستمها توی کارهای معدن یابی استفاده میشه و قبل از استخراج یا شروع کار روی یه پروژه برای اینکه بفهمن که ایا این محدوده ای که در نظر گرفته شده و تشخیص داده شده که مثلا معدن مس هست چقدر ذخیره داره..بعد از محاسباتی که میکنن تشخیص میدن که مثلا باید سالانه فلان تن مس استخراج بشه از این معدن..این سیستم میاد یه تخمین میزنه که این مقدار تناژ در این محدوده وجود داره و مشخص میکنه که ایا ارزش اقتصادی داره که کار استخراج رو شروع کنن یا نه...اسم این سیستم هم ماهواره دور سنجی هست..به نظر من همچین ویسله ای هست و نمیشه منکرش شد..هر جا هم خواستید سرچ کنید و در مورد سیستم های ماهواره ای دور سنجی اطلاعات بگیرید..اینم چند مورد از کارکردشون...به هر حال شما سرچ کنید کلی مطلب هست..دوستان دنیا پیشرفت کرده اینقدر درگیر اینچیزا نباشید که این هست اون نیست.چون کسی ندیده پس نیست..زالوت روسی هم کسی ندیده یا کم دیدن پس نمیشه گفت نیست..اونم میگن تا 25 متر میگیره.. ;)

- بررسی و پردازش داده های ژئوفیزیک ماهواره ای
- پردازش تصاویر ماهواره ای ETM، Aster جهت تشخیص آلتراسیون ها و خطواره ها
- پردازش تصاویر ALI برای برخی مناطق که تصاویر موجود هستند. پردازش این تصاویر همراه با تصاویر ETM در شناسایی آلتراسیون های اکسید آهن نتایج مناسبی می دهد.
-پردازش تصاویر هایپراسپکترال Hyperion برای مناطقی که تصاویر موجود هستند.
- تلفیق لایه های اطلاعاتی در محیط GIS و انتخاب نقاط مستعد در محدوده های اکتشاف
- کنترل صحرایی نقاط مستعد و پیمایش و برداشت های زمین شناسی
- تهیه نقشه های زمین شناسی در مقیاس های مختلف
- انجام مطالعات ژئوشیمی اکتشافی
- ژئوفیزیک زمینی به روش مغناطیس سنجی و IP_RS
- نظارت بر حفاری اکتشافی و لاگینگ مغزه ها
-مدلسازی و تخمین ذخیره به کمک نرم افزارهای معدنی مانندDatamine
منبع:http://www.pooyeshkansar.ir/?cat=22

خیلی ممنونم استاد از توضیحات کاملتون
خوب دیگه تکلیف ادعا ها معلوم شد ;)
این چیزهایی که شما اکثرا مطرح کردید همه مربوط به محیط بستر هستش و خیلی خوب و بجا و کامل بود

باتشکر
@};- @};- @};- @};-

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

سه شنبه 20 اسفند1392 - 6:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

دوستان این روزها میشنویم که هواپیمای مسافربری مالزی گم شده اگه فرض رو بر این بزاریم که سقوط کرده و افتاده باشه تو دریا ، ببینیم چطور پیداش میکنند شنیدم از ماهواره ها هم برای عکسبرداری دقیق از سطح زمین و کاوش استفاده کردند منتظریم ببینیم چی میشه اگه این قضیه ی ماهواره صحت داشته باشه باید بتونه مقدار زیادی فلز آلومینیوم و منیزیوم و جعبه سیاه باقیمانده از سقوط احتمالی رو پیدا کنه

علم گنج بزرگیست که با خرج کردن تمام نمی شود.

سه شنبه 20 اسفند1392 - 7:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

hoshyar191 نوشته است:
دوستان این روزها میشنویم که هواپیمای مسافربری مالزی گم شده اگه فرض رو بر این بزاریم که سقوط کرده و افتاده باشه تو دریا ، ببینیم چطور پیداش میکنند شنیدم از ماهواره ها هم برای عکسبرداری دقیق از سطح زمین و کاوش استفاده کردند منتظریم ببینیم چی میشه اگه این قضیه ی ماهواره صحت داشته باشه باید بتونه مقدار زیادی فلز آلومینیوم و منیزیوم و جعبه سیاه باقیمانده از سقوط احتمالی رو پیدا کنه

حتی اگر روی سطح و یا زیر آب هم این اتفاق بیفته بازم نمیشه در مورد زیر خاک کاراییشو قبول کرد ;)
البته اینطور که من شنیدم فقط قرار عکسبرداری بشه

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

سه شنبه 20 اسفند1392 - 11:16pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 529 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 ... 53  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 90 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure