انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 10 فروردین1403 - 5:18pm

پاسخ به موضوع  [ 529 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 ... 53  بعدی
 سیستم های ماهواره ای 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

پادمهر نوشته است:
amir6777 نوشته است:
این سیستم ها کاملا دروغه..هرکی بخواد بگه سیستم ماهواره ای راسته بدونید یا خودش کلاهبرداره و یا با کلاهبردارا ارتباط داره

سلام دوست عزیز
بنده کلاهبردار نیستم و با کلاهبردارها هم رابطه ی ندارم اما سیستم ماهواره ای وجود داره.

دوست من؟عزیز من؟؟چرا نظری رو میدی ک خودتم متوجه نیستی با این نظر ممکنه خونه خیلی ها رو خراب کنی..شما ک مطمئنم یکبار هم ندیدی اینچیزا رو.والله یا متوجه نیستی ک اینطوری میگی یا کلاهبرداری..اون اقا میگه با هارپ اینکارو میکنن.تا دیروز میگفتن با هارپ زلزله ایجاد میکنن ایشون میگه طلایاب شده تازگیاا...بعد میگن ایرانیها مخن همشون..بله ..مخ ادعا و لاف و تعارف و کلاه گذاشتن سر همدیگه.ماهواره اگه میتونه مستقیم از بالا مخفیگاههای حماس و حزب الله رو پیدا کنه..تونل ها رو پیدا کنه ادرس بده ب اسراییلیها تا اذیت نشن عوضی ها دیگه.‌برا اسراییل اینکا رو نمیکنه.‌بعد برا ی بدبخت سرگردون ایرانی میاد اینکارو بکنه؟؟!!!!!!

شنبه 4 بهمن1393 - 7:19am

سلام
دوستان من سایتی رو مطالعه کردم که سیستمهای gprمیتونستن با استفاده از gpsکه در خود دستگاه هست در موقع اسکن مقتسات جغرافیایی محیطی که اسکن میکردن رو ذخیره کنن و با استفاده از سیستم ماهواره ای نقاط اسکن شده رو با ماهواره ببینن و نقشه به دست اومده نمونه تکمیل شده هستش
پس این سیستم ماهواره ای با gpr مکمل همدیگه اند
یعنی هر کدام بدون اون یکی توانایی چنین کاری رو نداره
اونم با نرم افزارهای مخصوص

این سایت رو برای اثبات حرفهام بخونین
http://www.gpr-survey.com/gprslice.html

پس خواهشا این مبحث رو تمومش کنید

شنبه 4 بهمن1393 - 5:42pm
کاربر فعال
کاربر فعال

miladn نوشته است:
پادمهر نوشته است:
amir6777 نوشته است:
این سیستم ها کاملا دروغه..هرکی بخواد بگه سیستم ماهواره ای راسته بدونید یا خودش کلاهبرداره و یا با کلاهبردارا ارتباط داره

سلام دوست عزیز
بنده کلاهبردار نیستم و با کلاهبردارها هم رابطه ی ندارم اما سیستم ماهواره ای وجود داره.

پس در این صورت به نظر من جاهلید! :))

گذشته از این بحث ها احترام به همدیگرو فراموش نکنید L-)

شنبه 4 بهمن1393 - 11:51pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: IR-
mahmood51 نوشته است:
سورنا نوشته است:
mahmood51 نوشته است:
تا اونجاییکه میدونم پوچ و کلّاش بازیه. یه مورد از حفاریهای بیخودی رو بر اساس این به اصطلاح ماهواره ایها دیدم. دروغ است و دروغ است و دروغ.

مطمئنید از حرفی ک میزنید قربان??!! میتونم ب جرأت بگم بهترین و مطمئن ترین سیستم واسه این کار هستش! آقای عزیز نمیدونم شاید جریانی ک داشتین تجربه تلخی بوده باشه ولی من خودم ب شخصه عکسای این سیستم رو دیدم و خیلیم حرفه ایه بیشتر از اونچه ک فکرشو بکنید! طرف با ی دستگاه موقعیت زن جغرافیایی میاد مختصات مکان مورد نظر رو ضبط میکنه و از طریق ماهواره میزنه اون نقطه رو! اونیکه من اطلاع داشتم 200متر شعاع و 50متر عمق رو نشون میده. موفق باشید. :YMPEACE:

بله، مطمئنم. نه یک مورد. موردای مختلف هم بوده .ساخت بروشور و منوال .... با شگردهای مختلف کاری نداره. مهم نتیجه است، نتیجه. نتیجه اون همه نمایش و عکس و آوردن جی پی اس و .... چی بوده؟ آخرش چی شد؟ خدایی شما شخصاً اونجا بودی و نتیجه مثبتی دیدی؟ تازه ترین موردش 3 ماه پیش بود که یه دوست نزدیکی اومد پیشم و مثل شما سفت و سخت و با آب و تاب از ماهواره ای و عکساش و.... میگفت. بنده هم همینو گفتم؛ دروغه، دروغه و دروغه. رفتند + پول شارژ و...... گزیده شد و برگشت و زنگ زد و سوخته بود گفت کاملاً حق با تو بود.
حالا ایشالله واقعی باشه.آیا شما چیز خاص و اساسی وجزییات دقیقی ازشون میدونید که ما رو هم مطلع بفرمایید؟ مثل اسم و عکس از دستگاه و نحوه کار کردش با جزییات؟
البته با همین جرأتی که اشاره فرمودیدا ;)

دوست عزیز شک نکن که دروغه.وبا این تاییداتی که از وجود این سیستم میکنی باعث حرکت اشتباه افرادی که از دوستان خودمون هستن نشو.
نفر تو محل ما هست در حال حاظر 360 تا شعبه بانک خصوصی در سطح ایران داره این بابا از کارمندای ساده نظامی بود ولی استارت پیشرفتش از گنجی که جلوی حیاط پدریش به صورت اتفاقی پیدا شد خورده شد .این به اصطلاح بنده خدا از اون به بعد تا همین لحظه ای که دارم این پیامو میدم از کند و کاوش و دستگاه زدن دست برنداشته و بر نمیداره.بارها و بارها از دوستان درجه یک بنده شاهد زدن دستگاهو و اکیپش بوده و بخاطر همین جریان هزار داستان برا حرکتهایی که میکنه تو سطح شهر شایع پراکنی میکنه تا کسی دردسر براش درست نکنه کسی که برا دراوردن یه سرباز با مابقی متعلقاتش یه روستای متروکه رو با 3برابر قیمت واقعیش میخره شک نکن اگه این سیستم جوابگو بود صددرصد ازش براحتی استفاده میکرد و خودشو تو دردسر نمینداخت.هر چند که میگن دستش به اون بالایی ها وصله چون نظامی هست ولی بازم ریسک نمیکرد.
پس خواهشا دوستانو به شکو تردید نندازید :-Q :-Q :-Q

[color=#4040FF]هر وقت(( امید ))میرود سرو کله((شکست)) پیدا میشود[/color]

یکشنبه 4 بهمن1393 - 12:09am
بحث نکنید و مطلب مفیدی که کذاشتم رو بخونید :ymhug: :ymhug: :ymhug:
دوستان من سایتی رو مطالعه کردم که سیستمهای gprمیتونستن با استفاده از gpsکه در خود دستگاه هست در موقع اسکن مقتسات جغرافیایی محیطی که اسکن میکردن رو ذخیره کنن و با استفاده از سیستم ماهواره ای نقاط اسکن شده رو با ماهواره ببینن و نقشه به دست اومده نمونه تکمیل شده هستش
پس این سیستم ماهواره ای با gpr مکمل همدیگه اند
یعنی هر کدام بدون اون یکی توانایی چنین کاری رو نداره
اونم با نرم افزارهای مخصوص

این سایت رو برای اثبات حرفهام بخونین
http://www.gpr-survey.com/gprslice.htm

یکشنبه 5 بهمن1393 - 8:50am

synthetic aperture radar

رادار روزنه ترکیبی یک ماهواره است که در زمان جنگ سرد برای شناسایی تانک وانبار مهمات در زیر زمین بکار میرفت برای پیدا کردن گنج هم کاربرد دارد
http://www.sandia.gov/radar/what_is_sar/index.html
ایرج از کردستان

سه شنبه 7 بهمن1393 - 11:21pm
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

محل اقامت: تهران
همکارن ببخشد من وارد بحث شما شدم امیداورم این اطلاعات به دردتون بخوره ..
سیستم ماهواری هستش ولی کاربردش چیز دیگه هستش نه گنج یابی چند سایت بهتون میدم نگاه کنید ...
http://www.earthfx.com
اینم سایت زمین شناسی کشور چند تا نرم افزار هم گذاشته ولی من هر کاری کردم دانلود نشد
http://gsi.ir/General/Lang_fa/Page_43/S ... EWLOG.html
سيستم اطلاعات جغرافيايى (GIS)

مقدمه:

براى اولين بار در اواسط دهه 1960 در ايالات متحده کار بر روى اولين سيستم اطلاعاتجغرافيايى آغاز شد. در اين سيستم ها عکس هاى هوايى، اطلاعات کشاورزى، جنگلدارى، خاک ، زمين شناسى و نقشه هاى مربوطه مورد استفاده قرار گرفتند. در دهه 1970 با پيشرفت علم و امکان دسترسى به فناورى هاى کامپيوترى و تکنولوژيهاى لازم براى کار با داده هاى مکانى، سيستم اطلاعات جغرافيايى يا (GIS)، براى فراهم آوردن قدرت تجزيه و تحليل حجم هاى بزرگ داده هاى جغرافيايى شکل گرفت. در دهه هاى اخير به سبب گسترش تکنولوژى هاى کامپيوترى،سيستم هاى اطلاعات جغرافيايى امکان نگهدارى به روز داده هاى زمين مرجع و نيز امکان ترکيب مجموعه داده هاى مختلف را به طور مؤثر فراهم ساخته اند. امروزه GIS براى تحقيق و بررسى هاى علمى، مديريت منابع و ذخاير و همچنين برنامه ريزى هاى توسعه اى به کار گرفته مى شود.

GIS چيست؟

سيستم اطلاعات جغرافيايى(Geographic Information Systems) يا GIS يک سيستم کامپيوترى براى مديريت و تجزيه و تحليل اطلاعات مکانى بوده که قابليت جمع آورى، ذخيره، تجزيه وتحليل و نمايش اطلاعات جغرافيايى (مکانى) را دارد.

داده هادريک (GIS) بر اساس موقعيتشان نشان داده مى شوند.

تکنولوژى GIS با جمع آورى و تلفيق اطلاعات پايگاه داده هاى معمولى، به وسيله تصوير سازى و استفاده از آناليز هاى جغرافيايى، اطلاعاتى را براى تهيه نقشه ها فراهم مى سازد. اين اطلاعات به منظور واضح تر جلوه دادن رويدادها ، پيش بينى نتايج و تهيه نقشه ها به کار گرفته مى شوند.

دريک سيستم اطلاعات جغرافيايى واژه جغرافيايى يا(Geographic) عبارت است از موقعيت موضوع هاى داده ها، برحسب مختصات جغرافيايى (طول و عرض).

واژه (Information) يا اطلاعات نشان مى دهد که داده ها در GIS براى ارائه دانسته هاى مفيد، نه تنها به صورت نقشه ها و تصاوير رنگى بلکه بصورت گرافيک هاى آمارى، جداول و پاسخ هاى نمايشى متنوعى به منظور جستجوهاى عملى سازماندهى مى شوند.

واژه(System) يا سيستم نيز نشان دهنده اين است که GIS از چندين قسمت متصل و وابسته به يکديگر براى کارکرد هاى گوناگون، ساخته شده است.

پروژه ژئوفيزيک هوايى
پروژه ژئوفيزيک هوايى يکى از پروژه هاى در دست اقدام سازمان زمين شناسى و اکتشافات معدنى کشور مى باشد. پروژه ياد شده با وجود اين که يکى از نوپاترين پروژه هاى سازمان مى باشد ولى در مدت زمان کوتاهى توانسته به دستاوردهاى چشمگيرى نائل گردد. زمانى که ايده استفاده از روش هاى ژئوفيزيک هوايى در ايران مطرح شد در اذهان عده بسيارى اين امر دشوار و حتى ناممکن مى نمود. از دشوارى هاى کاربرد اين روش در ايران همين بس که براى خريدارى و وارد کردن دستگاههاى ژئوفيزيک هوايى به کشور علاوه بر بهاى قابل توجه سيستمهاى ياد شده بايد از سدى به نام تحريم نيز عبور مى کرديم. با اين وجود هر ايرانى اين را مى داند که:"خواستن توانستن است!" به يارى خداوند و با تلاش و پشتکار دست اندر کاران پروژه در سازمان اندک اندک زمينه هاى لازم براى عقد قرارداد خريد تجهيزات با شرکت کانادايى Fugro فراهم گرديد و در پى آن سخت افزارهاى لازم به کشور وارد شد تا ايران اولين کشور در خاورميانه باشد که به فناورى و دانش ژئوفيزيک هوايى با استفاده از هليکوپتر(HEM) دست مى يابد. پس از ورود تجهيزات و شروع پروژه آموزش اپراتورى و پردازش اطلاعات به طور همزمان و در راستاى تحقق هدف انتقال فن آورى صورت پذيرفت که با توجه به اصل تداوم در آموزش بعدها نيز در چند مرحله ادامه يافت. فاز اول پروژه با حضور متخصصان کانادايى انجام پذيرفت و در فاز دوم آن برداشت داده ها به طور کامل توسط پرسنل ايرانى انجام شد. در حال حاضر بخش عمده اى از پردازش داده ها نيز توسط پرسنل سازمان زمين شناسى انجام مى شود و در ادامه با تکميل داده هاى برداشت شده فرآيند تفسير داده هاى ژئوفيزيک هوايى نيز توسط همين سازمان انجام خواهد گرفت. در حال حاضر پروژه ژئوفيزيک هوايى زير نظر مديريت ژئومتيکس سازمان زمين شناسى در حال انجام بوده و نظرهاى بسيارى را نيز به سوى خود جلب کرده است به طورى که عده بسيارى روند پيشرفت آن را از نزديک دنبال مى کنند. پروژه هاى انجام شده: تا کنون دو پروژه از اين نوع در ايران انجام شده که اولين آنها در منطقه معلمان در 120 کيلومترى جنوب دامغان و با حضورکارشناسان کانادايى و ايرانى انجام شد که طى آن 1575 کيلومتر خطى داده برداشت شد. در اين پروژه روشهاى EM يا الکترومغناطيس MAG يا مغناطيس سنجى و Radiometrics يا پرتو سنجى گاما به طور همزمان به کار گرفته شدند. در فاز دوم پروژه که در آن تنها اپراتور ايرانى حضور داشت با همان سه روش ياد شده در مجموع بيش از 4000 کيلومتر خطى داده برداشت شد.

https://www.youtube.com/watch?v=6AlH5TvFoLw

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

دوشنبه 13 بهمن1393 - 12:51pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

بزرگترین معدن طلا ی خاورمیانه در ایران آذربایجان غربی راه اندازی شد

دوستان اگه نظری دارید حتما بگید مملکت ما تو طلا داریم زندگی می کنیم نیازی به دستگاه هم نیست اینم از حال روز ما ...
http://zarshouran.ir/?page_id=27 اینم سایتش همه عکسهارو نگاه کنید بگید ایران هیچی نداره پولهای ما تو جیب فلسطین و لبنان و سوریه خرج میشه ...

تو عکس مشخصه 80 درصد خاکش طلا هستش ضمنا 28 معدن اونجا فعاله حتما نظری دارید بگید آخ دارن وطن ما رو میخورن ...

چهارشنبه 15 بهمن1393 - 1:38pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

اینم تپه طلا...

چهارشنبه 15 بهمن1393 - 1:42pm
YIM
کاربر فعال
کاربر فعال
آواتار کاربر

دنباله همین بحث
viewtopic.php?f=32&t=2324

چهارشنبه 15 بهمن1393 - 3:02pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 529 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 30 , 31 , 32 , 33 , 34 , 35 , 36 ... 53  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 49 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure