انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : دوشنبه 10 اردیبهشت1403 - 11:43pm

پاسخ به موضوع  [ 529 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 ... 53  بعدی
 سیستم های ماهواره ای 
نویسنده پیغام

چند روز پیش ی نفر اومد برامون دستگاه زد.دستگاهش کبری بود.خلاصه من به تمام معنا رفتم تو کفش.امروز ازش پرسیدم از این بالاتر هم هست مگه.گفت ماهواره ای.یعنی کوپ کردم عجیب.اقایون خدا شاهده من بهش اصلا شک ندارما.برای ما هم که دستگاه زده.گفته خودم میام براتون در میارمش.اگه خدا بخاد دیگه ب ی چیزی میرسیم.ولی جواب امروزش منو برد تو تفکر.ادم میمونه چی بگه.والله.ولی خوب ادم تا با چشش نبینه نباید باور کنه.یکی از دوستانم 15 میلیون ضرر داد واسه همین ماهواره ای.الله اعلم

جمعه 16 خرداد1393 - 11:01pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

با درود. کوهیار عزیز من این دوربینی ک هوشی گرامی و تیتان گفتند ندیدم، اما مسلم میدونم ک اگ اینجوری ک میگن باشه حتما حتما بهتر جوابگو خواهد بود نسبت ب ماهواره ای و دنگو فنگشم کمتره. ی فیلم سینمایی امریکایی دیدم ک توی فیلم ی باند مافیایی بودن ک توی ی خونرو با یک دوربین حرارتی خیلی قوی رصد میکردن! میدونید چرا میگم حرارتی? چون ی خانومی رو ک زیر نظر داشتن توی یکی از واحدهای آپارتمان، هرکاری ک اون زن میکرد اینا میدیدن! نه تصویر بصورت رنگی بلکه بصورت تصویری ک دوربینای حرارتی نشون میدن، یعنی مشخصه ک انسان پشت دیواره ولی بدنش بصورت رنگ قرمز-نارنجی بود. اگ دوربین حرارتی بوده باشه حتما باید خیلی قوی باشه ک تصویر طرفو نشون میداد توی خونه.. شک نکنید ک سیستمای پیشرفته هستن ولی بسیار گرون،نادر و برای افرادی خاص هستش..

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

جمعه 16 خرداد1393 - 11:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بلبلی جان دیدی??? کبری سیستمی هستش ک دست آدمای حرفه ایه ک میدونن چیکار میکنن و بازم میبینیم ک اون آدم حرفه ای حرف از ماهواره ای زده!!! دوستان اگ یادتون باشه گفتم حرفه ایا میدونن من چی میگم! استادیار هرشی بهتر درک میکنه این قضیرو. خلاصه ممنون ک گفتید مهم بود بلبلی جان.

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

جمعه 16 خرداد1393 - 11:16pm
مدیر سایت
مدیر سایت

درود
دوستان
خب حالا بهتر داریم پیش میریم
با توجه به اینکه نظرات ما براساس منطق برگرفته از دانش ما هستش پس معقول بنظر میرسه برای بررسی عملکرد اینچنین دوربینی باز هم بریم سراغ ارسال و دریافت امواج
تا اینجای کار من هم با مهندس حمید موافقم که دانش ما فعلا راهی برای عملی کردن همچین چیزی نداره
البته از اون نظر میگم که بخوایم به شکل تخصصی بررسی کنیم ما برای دیدن تصویر در کیفیت گفته شده توسط دوستان نیاز به چندین نوع مختلف موج داریم از امواج نوری معمولی گرفته (ترکیبات نور سفید) تا امواج ایکس و ماراء بنفش و فروسرخ و ....
خب حالا اینجا چندتا مشکل داریم :
منبع و منشاء این امواج چجوریه و به چه شکل هست:
الف) درباره امواج نوری که اصلا رد میشه چون این امواج از اجسام کدر عبور نمیکنند و طبیعیه چه از این طرف ارسال بشن و چه از طرف مقابل باز هم دردی رو دوا نمیکنن
ب) درباره اموج ایکس خب طبیعیه که رویت تصویر از این امواج مشروط به اینه که جسم مورد نظر مابین فرستنده و گیرنده امواج باشه پس کلا بصور یکطرفه از این روش نمیشه استفاده کرد(یعنی نمیشه از روی زمین با اشعه ایکس تصویر داخل زمین رو دید) و تا جایی که دانش ما قد میده اشعه ایکس هم به شکل دائم از درون زمین منتشر نمیشه که ازش استفاده کرد
ج)درباره اشعه ماوراء بنفش هم باز ویژگیهاش مثل طیف نور هست و عبور کردن اون از اجسام مثل امواج معمولی ضعیف هست و این امواج بیشتر در محیطهای شفاف کاربرد دارن مثل هوا پس اینم رد میشه
د) تا اینجای کار تنها گزینه ای که میمونه همون امواج فروسرخ هستن که این توانایی رو دارن که تصویری از پشت موانع و اجسام دیگر به ما بدن البته تصویری که فقط بر مبنای گرما و حرارت منتشر شده از محیط استوار هست و این تصویر رو هم که دوستان بارها و به کرات دیدن و اصلا نمیشه اسمش رو تصویر گذاشت و با اون چیزی که مد نظر دوستان هست زمین تا آسمون فرق میکنه
ه) گزینه پایانی که باقی میمونه این هست که نوعی از امواج وجود داشته باشه که هم بتونه از موانع عبور کنه و هم نکنه(منعکس بشه و برگرده)
عبور کنه تا بتونه به پشتشون برسه و از پشتشون تصویر ارائه کنه و عبور نکنه تا برگرده و به ما اطلاعات بده
این اون چیزی هست که میشه گفت بالاتر از دانش فعلی عمومی شده هست و اگر همچنین چیزی کشف شده باشه و خصوصی باشه بسیار ارزشمنده
شما تصور کنید که ما با نوعی از امواج سر و کار داریم که میتونه تصویری به کیفیت نور طبیعی بده
میتونه با توجه به تنظیماتی که روی ویژگیهاش مانند(طول موج و دامنه و بسامد و ...) و دیگر ویژگیهای احتمالا ناشناخته برای ما هر بار از برخی از اجسام عبور کنه و درواقع اونهارو حذف کنه و برخی دیگر رو نه و در تنظیمات بعدی میتونه برعکس عمل کنه و اینبار دومی رو هم حذف کنه و بره به سمت بعد سوم
نمیدونم اینها وهم و خیال هستن یا حدس و گمان
ولی میدونم اگر توانایی تولید چنین امواجی رو پیدا کنیم دیگه نیاز به هیچ فلزیاب و ردیاب و مگنومتر و هیچ وسیله ی دیگری برای دیدن و پیدا کردن نداریم
تا نظر دوستان چی باشه

نگذارید گوشهایتان گواه چیزی باشد که ندیده اید
نگذارید زبانتان چیزی را بگوید که قلبتان باور نکرده
صادقانه زندگی کنید

شنبه 16 خرداد1393 - 1:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

من یک مستندی از کانال منوتو دیدم ک یک شخصی یک دستگاهی اختراع کرده ک با یکبار اسکن کردن مثلا دیوار چیزی ک پشتش هست رو ب طرزی ک مشخص باشه چی هست نشون میداد و من سریع گوشیمو برداشتو فیلم گرفتم از این مستند ک جالبه ببینید دوستان.. گفته شده ک میخوان این سیستمو توی دوربینی پیاده کنن و در اختیار پلیس قرار بدن ک در دستگیری مجرمین سرعت عمل و سهولت و امنیت کار بالا بره! اینو برای مهندس حمید ایمیل میکنم ک زحمت آپلود رو بکشن چون اینترنت من فسیلی هستش آپ نمیشه.

شنبه 16 خرداد1393 - 1:36am
کاربر فعال
کاربر فعال

.

دوربینهایی که آنسوی دیوار را نشان می دهند ،
از نوع UWB-CAMERA = ULTRA WIDE BAND CAMERA هستند

که لینک یک سازنده آن را در پست قبلی درج نمودم.
دوربینهای دید ماورای دیوار:
http://www.camero-tech.com/product.php?ID=39

طبق مشخصات تا 20 متر برد دارد

XAVER™ 400

Compact, Tactical Through-Wall Imaging System
The Xaver™ 400 allows for quick location of people hidden by walls and barriers, enabling tactical teams to step into the known and obtain mission-critical information.
The Xaver™ 400 is a compact, lightweight and durable personal device, optimized for the speed of tactical entries. The Xaver™ 400 gives special ops and rescue forces critical information in real-time about the number of people and their location behind a wall. Simple to operate, the Xaver™ 400 provides vital information when and where it is needed.

Tactical teams conducting urban operations are constantly faced with stepping into the unknown - is anyone in the room, hidden behind the wall or hiding in the hallway? Mission plans must account for any contingency, adding complexity and increasing the chance of error often in life and death situations. Camero's Xaver™ Sense Through The Wall (STTW) systems provide unprecedented situational awareness.

Xaver™ 400 Features
Compact, light and easy to operate, the Xaver™ 400 allows maximum mobility and maneuverability in virtually any type of urban operation. The system is ready to go at the push of a button, requiring no warm-up time.

Optimized rugged design for tactical operations
Reliable detection of people behind most common wall materials
Simple user interface with tracking capabilities for intuitive interpretation
Simultaneous detection of static and moving objects
20m (65ft) detection range
Ability to operate in a stand-off mode (at a distance from the wall)
Provides information about room dimensions and major infrastructure elements
Optional Internal wireless video transmitter for remote display
Xaver™ 400 Technology
The Xaver™ 400 utilizes a state-of-the-art system architecture, encompassing multiple cutting edge technologies. A unique, multichannel, and micro-power Ultra-Wideband (UWB) sensor that operates at very high bandwidth enables reliable detection and industry leading object resolution. Algebraic image reconstruction algorithms are used to cope with cluttered environments resulting in a high quality and intuitive image. Simple operation and compact packaging are key features of the design.

Radiation Safety
The Xaver™ 400 is completely radiation safe. It is designed to provide superior performance while meeting the requirements of ICNIRP-1998 radiation exposure restriction and the FCC OET Bulletin 65 - Limits for General Population/ Uncontrolled Exposure.

XAVER™ 400
Download XAVER400 Brochure
Download XAVER400 Brochure Espanol
Download XAVER400 Brochure Russian
Download XAVER400 Brochure Portuguese

================================================================

آن دوست دانشمند ما هم در این زمینه تحقیق و طراحی انجام می دهد.

شنبه 17 خرداد1393 - 9:46am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

گریوانت دستت درد نکنه جالبه چ دوربینایین.. این حتما برای داخل زمینم باید بشه استفادش کرد آره? اگ اشتباه نکنم تا 20متر جوابگو هستن

شنبه 17 خرداد1393 - 1:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام دوستان
دیدن اجسام پشت دیوار هم امکان پذیر شد
http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=225532

شنبه 17 خرداد1393 - 2:46pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سورنا نوشته است:
گریوانت دستت درد نکنه جالبه چ دوربینایین.. این حتما برای داخل زمینم باید بشه استفادش کرد آره? اگ اشتباه نکنم تا 20متر جوابگو هستن

دوستان واقعا بحث جالبی بود همه نظرات وبحث هارو خوندم فکر میکنم ارزش وقت گذاشتنو داشت
ببینید کلا هیچ کس توی ایران چیز زیادی در این موارد نمیدونه
مطالبی هم که من میگمفقط نظریه و تجربه های شخصی خودم هست پس بعدا ناراحت نشید خدای نکرده
اول از همه باید بگم اینجا ایرانه
ببینید همین الان نمیشه حدث زدکه اون بیرون چه خبره شاید شما همین الان همتون تهت نظر باشین فقط گفتم شاید
ایران الان فقط تمرکزش روی ساخت سلاح های جنگی ماهواره ای و جاسوسی هست به خدا مردم ایران انقدر این مطالب رو ساده گرفتد که حد حساب نداره
شما برگردید به 300سال پیش یه گوشی اندروید به خواهید برای یک نفر توصیف کنید ببینید باور میکنه یا نه الان ایران ماهم همین طور هست
مردم فکر میکنن هنوز ایران تو زمان انقلاب گیر کرده زهن ما فکر ما فقط در این جهان گنجایش داره شما نباید هر مطلبی رو که مسخره به نظر میاد از کنارش بگزرید بله شاید خیلی از مطالب اشتباه نادرست باشه ولی شما باید روی همون مسعله مزخرف تحقیق کنید
چند روز پیش اخبار سپاه رو دیدید یه دکل معلوم نیست مال چی بود درست کردن الان هزور ذهن ندارم بخوام توضیح بدم ولی اگر اخبارو دیده باشید خودتون میدونید
هیچ کسی نمیتونه درمورد این موضوع نظر قطعی بده که چی هست چی نیست ایران به خیلی از مسایل و اکتشافات الان دست پیدا کرده که من و شما از یک دونش هم خبر نداریم یعنی خودشون نخواستند که خبر داشته باشیم شما الان خیلی راحت میرید دست گاه میزنید ولی خبر ندارید وقتی شما دست گاه رو روشن میکنید طبق اون امواجی که دستگاه از خودش تولید میکنه خیلی راحت میفهمند که شما الان کجاهستید و کجا حفاری میکنید فکر نکنید که خیلی ازادانه دستگاه زدید رفتید نه عزیز بیشتر مناطق الان تهت نظر هستند بدون پارازیت دنبال دستگاه روشن کردن نریدکه البته همون پارازیت روی کار کرد دستگاه شماهم تاثیر بد میزاره
ماهواره شاید نتونه زیر زمین رو ببینه ولی اینو قبول کنید که خیلی راحت منو شمارو میتونه زیرنظر بگیره که داریم حفاری میکنیم
هرکی توی همین چندساله تونست حفاری بکنه که خوش به حالش ولی از الان به بعدکار حضرت فیله
ماهواره فقط میتونه یه بار خیلی زیاد رو بزنه ببینید شما هرچی دفینتون بیشتر باشه اون فرکانسی هم که تولید میکنه مسلما قوی تره مثل اینکه شما با فلزیاب بخواهید یه انگشترو بزنیدیا یک اتاق پراز سکه مشخصه اتاقو خیلی راحت تر پیدا میکنید
الانم اگر چیزی هست که به من و شما برسه فقطهمون انگشترشه که گذاشتن برای ما اونم به این دلیله که شما دست از کار نکشید
این موضوع که چقدر بخواهید باحقایق رو به رو بشیدبستگی به دید خودتون داره
منم فقط اطلاعاتی رو که میدونستم شرح دادم
**موفق باشید***

اینجا در دنیای من گرگ ها هم افسردگی مفرط گرفته اند*دیگر گوسفند نمی درند*به نی چوپان دل می سپارند و گریه می کنند!

شنبه 17 خرداد1393 - 3:09pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

یکی از دوستان در مورد کوه اوه بود مثل اینکه اطلاعاتی داشتند اگر کسی اطلاعاتی بیشتری داره حتما بیان کنه ممنون

**موفق باشید**

اینجا در دنیای من گرگ ها هم افسردگی مفرط گرفته اند*دیگر گوسفند نمی درند*به نی چوپان دل می سپارند و گریه می کنند!

شنبه 17 خرداد1393 - 3:13pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 529 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 21 , 22 , 23 , 24 , 25 , 26 , 27 ... 53  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 78 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure