انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 11 اردیبهشت1403 - 6:44pm

پاسخ به موضوع  [ 529 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 ... 53  بعدی
 سیستم های ماهواره ای 
نویسنده پیغام

عصرایران- ایران برای کنترل نامحسوس اماکن تاریخی خود از ماهواره های ژاپنی کمک خواهد گرفت.

به گزارش عصرايران (asriran.com)، روزنامه "آساهی شیمبون" نوشت: طبق توافق دوجانبه ایران و ژاپن، قرار بر این شده است که ماهواره های ژاپن با گرفتن عکس و فیلم، روند نظارتی بر اماکن تاریخی ایران را دنبال کنند.

این روزنامه افزود: متخصصان باستان شناسی ژاپن علاوه بر نظارت ماهواره ای بر اماکن تاریخی ایران می توانند در زمنیه حفاری های تخصصی نیز به این کشور کمک کنند.

روزنامه مذکور با اشاره به ظرفیت بالای ژاپن در مورد پرتاب ماهواره به مدار زمین خاطرنشان کرد: ایران برای همکاری های باستان شناسی بسیار مناسب است زیرا متخصصان ژاپنی با تکیه بر لوازم تخصصی می توانند تجارب خود را در سایت های تاریخی و ماقبل تاریخی این کشور به کار بندند.

"آساهی شیمبون" تاکید کرد: مقامات سازمان میراث و گردشگری ایران نیز از همکاری متخصصان باستان شناسی ژاپن استقبال کرده اند و به زودی برای معارفه آنها نیز مراسم ویژه ای برگزار خواهد شد.

گفتنی است در حال حاضر نظارت ماهواره های ژاپنی بر اماکن تاریخی شیراز، اصفهان و یزد مورد موافقت ایران و ژاپن قرار گرفته است.

یکشنبه 4 خرداد1393 - 6:47am

كشف 17 هرم مصري با استفاده از ماهواره‌

اين تصاوير توسط ماهواره‌اي كه در مدار 700 كيلومتري (435 مايلي) زمين قرار دارد با استفاده از مادون قرمز تهيه شده است.

کد خبر: ۱۶۷۳۸۲

تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۲:۵۶ - 28 May 2011

با استفاده از ماهواره‌هاي ناسا 17 هرم مصري كه گمشده بود، كشف شد.

به گزارش فارس، باستان‌شناسان با استفاده از ماهواره‌هاي ناسا 17 هرم مصري را كه دفن شده بودند و مشخص نبودند، پيدا كردند.

اين تيم باستان‌شناسان به سرپرستي سارا پاركاك از دانشگاه آلاباما بيرمنگام، كار حفاري را براي بيرون آوردن 2 هرم از اهرام جديد پيدا شده، آغاز كردند.

پاراك گفت: من هيچ‌وقت فكر نمي‌كردم كه در مصر اين تعداد هرم ناشناخته دفن شده باشد.

وي افزود: حفاري و بيرون آوردن اهرام مصر از رؤياها و آرزوهاي بزرگ هر باستان‌شناسي است.

بر اساس اين گزارش، اين دانشمندان با استفاده از اين ماهواره‌ها يك هزار قبر و همچنين 3 هزار محل مسكوني باستاني ناشناخته را در مصر كشف كرده‌اند.

اين تصاوير توسط ماهواره‌اي كه در مدار 700 كيلومتري (435 مايلي) زمين قرار دارد با استفاده از مادون قرمز تهيه شده است.

اين ماهواره با استفاده از دوربين قوي خود اجسامي را كه در عمق يك متري زمين هستند، شناسايي مي‌كند.

یکشنبه 4 خرداد1393 - 7:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

اطلاعات خوبی بود دوست عزیز جناب dafinejo و اتفاقا به جا .

همون که میگن " افتاب امد دلیل افتاب" . دوستان ببنید مساحت اهرام مصر رو در نظر بگیرید و یا اون منطقه که یه گورستان کشف شده . هر دو مساحت بزرگی

هستن که ناهنجاری حرارتی نسبتا بزرگی رو نسبت به خواص حرارتی محیط اطراف خودشون ایجاد میکنن و تو مقیاس بزرگ قابل شناسایی بوده و مسئله دوم

اینکه یه کار یه تیم تحقیقاتی بوده نه کار یک شخص خاص پس تفسیر تصاویر ماهواره ای میبینید که کار فوقالعاده تخصصی و فنی هستش . با این اوصاف میشه

پی برد که استفاده از تصاویر ماهواره ای برا پیدا کردن دفینه اونم توسط افرادی مثل ما به ترتیب چقد غیر علمی و غیر منطقی میتونه باشه :ymhug:

قال رسولُ اللّه : كادَ الفَقرُ أن يَكونَ كُفرا (نزديك است كه فقر، به كفر انجامد )

چهارشنبه 6 خرداد1393 - 2:28am

من 14 ساله که توی اینکارم و زیاد شنیدم که میگن دستگاه شرکت نفت آخرش هم نفهمیدم این دستگاهو به سفارش شرکت نفت ساختن؟! توی شرکت نفت ساختن؟ از مشتقات نفته؟!!! آخرش هم نفهمیدم داستان چیه...

چهارشنبه 7 خرداد1393 - 8:47am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سومر جان مثه اینکه شما هیچجوره نمیخواید با این مسئله کنار بیاید و قبول کنید!!!!! در عالم خود بمانید!!! این همه دلیل اورد و مستند، این دوستمون دفینه جو اما هنوزم میخواید ی جوری ب یک چیز دیگه ربطش بدید ک تیم تخصصی دارن فلان اما ایران این تیم متخصصو نداره فلان! اون بابا هم ک توو ایرانه تیم متخصص خودشو داره. این مبحث تکلیفش مشخص شد و معلوم شد ک کی راست گفته و کی چرند..بدرود.

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

چهارشنبه 7 خرداد1393 - 2:36pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سورنا جان دوست عزیزم چرا ناراحت میشی؟ :) من اصلا نگفتم که فلان کشور تیم تخصصی داره و ما تو ایران نداریم .اگه خاطراتون باشه اشاره هم کردم

که تو یه محدوده از ایزان متخصصهای خودمون با استفاده از داده های ابرطیفی ماهواره ای دست به اکتشاف زدن و موفقیت امیز هم بوده. منظور من از تیم

تخصصی وجود یه تیم متشکل از چندین کارشناس علوم مختلف هست که بتونن این تصاویر رو تفسیر کنن اونم کار یکی دو روز نیست زمان میبره و منظورم از

افرادی مثل ما خودمون رو مثال زدم که نمیتونیم به همچین امکاناتی دسترسی داشته باشیم . دوم اینکه سورنا جان ماهواره یه محدودیتی در ابعاد اسکن

منطقه مورد نظر شما داره یعنی ماهواره نمیتونه زمینی در ابعاد 5*5 رو برا شما اسکن کنه . در هر صورت منم نظر خودمو گفتم حالا اگه فکر میکنید چرنده

باز به بزرگی خودتون ببخشید :ymhug:

قال رسولُ اللّه : كادَ الفَقرُ أن يَكونَ كُفرا (نزديك است كه فقر، به كفر انجامد )

چهارشنبه 7 خرداد1393 - 3:21pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سورنا جان یه فایل براتون میذارم درباره این تصاویر ماهواره ای که از اخرین تکنولوژی داره استفاده میکنه اینو مطالعه کنی شاید نظرت عوض بشه و بیای تو عالم

من . :D . تو فایل به مساحت منطقه و مقیاس تصاویر و اینکه ماده اکتشافی تو عمق قرار داره یا سطح دقت کن دوست عزیز .در ضمن مربوط به کشور خودمونه

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

چهارشنبه 7 خرداد1393 - 10:45pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سومرجان من عذر میخوام قصد بی احترامی نداشتم :ymblushing: منظورمم از چرند گفته های ی عده بود ک بدون استدلال درست اومدن گفتن ماهواره ای کلاهبرداریه وجود نداره فلان بهمان.. منظورم ب طور خاص شما نبودی گرامی جان. الانم من نمیام توو عالم تو سومرجان زیادم تارف نکن :D چون من دیدم و میدونم چی میگم ک سر حرفمم هستم عزیزه دل ;)

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

چهارشنبه 7 خرداد1393 - 10:54pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

درود سورنای عزیز .

البته من از کلید کردن رو یه حرف خوشم نمیاد و اصراری هم برا اینکه حرف خودم تایید بشه هم ندارم ممکنه من چیزی رو که شما میگی ندیدم و جهل هم

نمیکنم ولی شاید نظرات هر م دوی ما درست باشه الته نه 100 درصد و یه جایی با هم همپوشانی داشته باشن . در هر صورت قصد من این بود چیزی رو

که میدونم به اطلاع دوستان رسونده باشم . مخلص شما هم هستیم سورنا جان :x

چهارشنبه 7 خرداد1393 - 11:18pm

عزیزان من هر کسی که نفی ماهواره کنه چیزی از دفینه یابی نمیدونه و تازه کار هستش.
ماهواره قدرتمندترین دستگاه دفینه یابی هستش.ماهواره فقط و فقط برای کسانی مورد استفاده قرار میگیره که میلیاردی هزینه میکنن.و مال شخص خاصی نیست.بلکه نهاد و ارگانی استفاده میکنه که از خود دولت مجوز حفاری میگیره.
اول بدونید که ما دو نوع حفاری داریم.1- حفاری علمی
2- حفاری تجارتی
دولت به نهادهای که حفاری تجارتی میکنن مجوز میده اما در قبال گرفتن صدها میلیارد و اینکه به دفینه رسیدن باید 60 درصد اون مال به دولت برسه.دولت هم در قبالش مجوز استفاده از ماهواره رو میده .و موقعی که ماهواره شروع میکنه به عکس برداری تمام سازمانهای امنیتی اون منطقه از قضیه خبر دار هستن.
حالا شما اگه تازه کارید چیزی نمیدونید تقصیری ندارید. و دنبال اینکه کسی اومد گفت ماهواره ای هست شما هم بگید مدرک وجودشو بیار نباشید.این بحث ماهواره جز مباحث امنیت ملی هست .یعنی محرمانه.
خیلی هم دنبال اینطور دستگاها نباشید.چون فقط و فقط دولتیها و نهادهای خاص ازش استفاده میکنن.حالا اگه دلتون میخواد با دولت و این نهادها کار کنید بسم الله.

شنبه 10 خرداد1393 - 7:41pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 529 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 11 , 12 , 13 , 14 , 15 , 16 , 17 ... 53  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 86 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure