انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : سه شنبه 28 فروردین1403 - 12:39pm

پاسخ به موضوع  [ 529 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 ... 53  بعدی
 سیستم های ماهواره ای 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

جناب گریوانت عزیز، ممنون بابت زحمات و مطالبتون ولی متأسفانه باز هم غیر قابل اقناع کنندگی. :( #-o حتی موردی با اشاره مستقیم به توان گنجیابی یا مقبره یابی یا...........نداره!!!!!!!!!!!

شنبه 2 آبان1393 - 2:03am
کاربر فعال
کاربر فعال

سلام

hamedkk نوشته است:
دوست عزیز رزولوشن که فقط ملاک نیست. ماهواره های نظامی امریکایی رزولوشن 5 میلیمتری دارن. اما دفینه پیدا نمی کنن. مطالبی که فرمودین فقط نقل قوله. برای اثبات ادعای دفینه یابی توسط ماهواره ها باید استدلال کنین . از نظر تئوری امکان پذیر هست. اما اینکه ماهواره ای این کارو بکنه و وجود داشته باشه کسی تا حالا ندیده یا بهتر بگم از کسانی که ما میشناسیم ندیده

بله: فقط رزولوشن ملاک نیست، بلکه یکی از عوامل اصلی است.

بله: دفینه پیدا نمی کنند، مگر اینکه ارزش مالی آن در اندازه عملیات ماهواره باشد ( از چند 10 میلیون دلار به بالا )

بله: کسی ندیده، چون بنا نیست کسی ببیند.( مثل خیلی از تکنولوژی های ماهواره که پنهان نگه داشته می شوند )

مطالب بنده هم ، گردآوری اطلاعات موجود و استنتاج بر اساس آنها بوده.

mahmood51 نوشته است:
جناب گریوانت عزیز، ممنون بابت زحمات و مطالبتون ولی متأسفانه باز هم غیر قابل اقناع کنندگی. :( #-o حتی موردی با اشاره مستقیم به توان گنجیابی یا مقبره یابی یا...........نداره!!!!!!!!!!!

درست می فرمایید:
اشاره مستقیم به توان گنج یابی و مقبره یابی نشده است.
اگر هم اشاره می شد، به لحاظ هزینه، دستیابی عمومی میسر نبود.

=========================================================================================

اگر سایت فلز جو به مدت 18 ماه دیگر پابرجا باشد، دوباره به این تاپیک سر بزنید و وضعیت آن روزها را در این زمینه بررسی کنید.

درود

شنبه 3 آبان1393 - 9:51pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mahmood51 نوشته است:
hamedkk نوشته است:
آقای گریوانت عزیز. چرا اطلاعات غلط به مردم میدی برادر ؟
این remote sensing یا به اصطلاح فارسی دور سنجی تو اکتشافات معدنی و بررسی هاله های دگرگونی تو ابعاد بزرگ کاربرد داره نه دفینه یابی. من خودم چندین واحد دور سنجی تو دانشگاه پاس کردم. چون رشته خودم اکتشاف معدنه و تو پایان نامه ارشدم از دور سنجی استفاده کردم. اینکه شما به آدرس ویکیپدیا لینک دادین و یه تصویر ماهواره ای گذاشتین دلیل نمیشه که اون ماهواره دفینه یابی کنه. این تصاویر ماهواره ای بوسیله تعدادی ماهواره تحقیقاتی که ویژه دورسنجی هستن تهیه میشه و تصاویر اونها بوسیله فیلتر های مختلف در طول موج های محدوده مرئی و غیر مرئی در اختیار مهندسین اکتشاف معدن و زمین شناسان قرار میگیره. معروف ترین این ماهواره ها ماهواره ASTER هستش. سپس بوسیله نرم افزار های دورسنجی مثل ENVI یا ER MAPPER پردازش میشه و هاله های دگرگونی و مناطقی که پتانسیل کانی زایی و تمرکز مواد معدنی رو دارن شناسایی میشه. تازه بعد از این مطالعات صحرایی شروع میشه که باید نتایج دورسنجی رو تایید کنه. بعد از این مراحل هم حفاری های اکتشافی و چندین مرحله دیگه که در صورت موفقیت منجر به ثبت یک پتانسیل معدنی میشه.
در ضمن یادآوری میکنم اولا ابعاد یک اتاقک یا دفینه اصلا به اندازه ای نیست که بتونه توسط اون ماهواره ثبت بشه. چون رزولوشن یا وضوح تصاویر ماهواره های دورسنجی در حد 10 متر هست. یعنی ابعاد هر پیکسل از اونا 10 متره. یعنی برای اینکه یه اتاقک رو بتونی توی یه تصویر ماهواره ای ببینی باید ابعادی در حدود 100 در 100 داشته باشه . دوما هرگز و تاکید میکنم هرگز یک اتاقک یا دفینه نمیتونه تغییرات شیمیایی و فیزیکی قابل ملاحظه ای تو خاک بده به طوری که توسط ماهواره قابل رویت باشه. تنها تغیراتی قابل رویت هست که طی میلیون ها سال و در مقیاس زمین شناسی رخ داده باشه.
من نمیخوام دفینه یابی توسط ماهواره رو نفی کنم. البته تایید هم نمیکنم. اما مطمئن هستم که توسط ماهواره های دورسنجی که شما اشاره کردین پیدا کردن دفینه محاله. شک نکنین

Like, Like,Like. احسنت، همینه. دقیقاً. درست فرمودید. کاملاً موافقم. \M/ و نیز اینکه یک جا هم ادعای توان گنجیابی یا اطاقیابی نکرده. جالبش اینکه برخی از دوستان هم در تایید اشارات جناب گریوانت به این متنها خیلی هم خوشحالی کردن و کف زدن !!!!!

اقا محمود کف نزدیم خوشحالم نشدیم ولی خرسندم ازاینکه یه چند نفریی هستن ک حرفه ای بودن رو بدونن چیه و کلا ی چیزی فراتراز دستگاه بوقی هالیشون باشه!!! اندر عالم خودت بمان و همچنان سیر کن بلکم ب جواب دلخواهت رسیدی!

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

یکشنبه 3 آبان1393 - 1:31am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

آقا سورنای عزیز. ناراحتی نداره که. واقعاً ازین تعصّبتون متعجّبم.
شما اصلاً نخواستید یا خدای نخواسته نتونستید متوجه بشید که منظور بنده حداقل در اینجا اصلاً بحث بردرست یا غلط بودن وجود سیستم ماهوا ره ای نبوده ( اگر چه از اساس شارلاتان بازی و سرکیسه گری وپدرسوخته بازیه)
بلکه صرفاً به متونی بود که جناب گریوانت گذاشتن. اینکه شما از کجاش کاربرد گنجیابی و مقبره یابی رو استنباط فرمودید؟؟؟؟!!!!!! که براش هورا کشیدید؟ یا چون فقط دیدید که مطابق میلتونه چشم بسته تایید کردید؟

ضمناً، ضمناً....خوشحالم که از فیوضات افراد حرفه ای مثل شما در اینجا مستفیض میشم. ;;) بنده که ادعایی در حرفه ایگری ندارم. ولی برام سؤاله که؛
شما چرا در عالم ما مبتدیا موندی و داری با سیستمای متعارف موجود کار میکنی؟ تا اونجا که میدونم بارها به کار با ردیاب انجمن اشاره کردی خوب اگر ماهواره ای هست و شما هم که ماشالله تجربش کردی و دستت به عواملش میرسه دیگه باید دست تو جیبت کنی و یا سوار بر شاسی بلندت(پورشه ای، لندکرویزی و...) فقط اشاره کنی که کدوم درّه و کوهو برات اسکن کنن و شما هم مالاشو در بیاری و زنگ به خریدارت و.... یعنی راحت قدم به قدم مال در بیاری ........... نه، نه، سزاوار شما نیست رنج کار با سیستمای معمول رو تحمل کنی.
راستی، قربان! جسارتاً میتونم سؤال کنم که الآن حضرتعالی به غیر از ردیاب انجمن به کدوم دستگاه دیگه عنایت علّیه دارید و افتخار توجّه میدید؟ آیا شما برای نقطه زنی هم از سیستمای متعارف استفاده میفرمایید یا نه، از عالم دیگه براتون دستگاه میزنن؟
میدونم بوق سیستمای بوقی رو مختون رژه میره و راضی به ناراحتیتان نیستم ولی باید یه خبر بدی هم بدم که متأسفانه بسیاری از یافته ها و موفقیتای بزرگ با همون بوق بوقیا بوده وهست چه در کشورای دیگه چه اینجا. چه شنیده ها و چه دیده شده ها. حالا شما هم نمیخواد خودتو زیاد ناراحت کنی اینا یه مشت مبتدی پاپتین که به غلط سنگی به هدف میزنن وگرنه سیستم فقط همون ماهواره ای رو عشق است. بچسب به همون و با آخرین اخبارش صفا کن داداشی. ما رو هم بیخبر نذار :x

یکشنبه 3 آبان1393 - 2:58am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

درود. ببین درسته اینجا انجمن فلزیابی هستش و باید همه اطلاعاتی ک داری رو به اشتراک بزاری! ولی من یکی تا اندازه ای از چیزی که میدونم بروز میدم! لزومی نمیبینم بخوام شما و امثالهم که با این همه دلیل ماهواره ای رو رد میکنی از اطلاعات خودم سرشار کنم... همینکه عکس اسکن ماهواره ای رو در اختیار دارم خودش کوهی از اطلاعاته که بقیه فلحال از داشتنش عاجزند! همینکه میبینم با اسکن حساب شده و بعداز حفاری وسیله بالا میاد کوهی از تجارب عینی هست که خوده شما از دریافتش عاجزی! همینکه عکس سیستم زالوت در اختیارم هست و کارکردشو از نزدیک مشاهده کردم کوهی از اطلاعاته! دیگه بقیشو صلاح نمیدونم بازگو کنم بنا به دلایلی که خودتون میدونین!
در ضمن من ادعای حرفه ای بودن ندارم ولی علاقمند به همکاری با افراد حرفه ای این رشته هستم و در دسترس هم هستن!! اینم از این.
در پست بعدی ادامه جوابهاتو خواهی گرفت......

شهریاری که نداند شب مردمانش چگونه به صبح میرسد گورکن گمنامیست که دل به دفن دانایی بسته. نقل از گزنفون *** کورش بزرگ***

یکشنبه 4 آبان1393 - 9:11pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

و البته اگه تونستی سیستمی شرکتی پیدا کنی که با عنوان دفینه یاب و نه فلزیاب وارد بازار شد اونوقت جواب اون سوالت که چرا در سیستم ماهواره ای و اطلاعاتی که منتشر شده ازش اشاره به دفینه یاب بودنش نشده رو میگیری! این فلزیابه که وارد بازار میشه و نه دفینه یاب یا گنج یاب! و شما میتونی در امر دفینه یابی هم ازش استفاده کنی! ماهواره ای هم مختص کارهای دیگه هستش ولی میتونی باهاش دفینه و اتاقکو کشف کنی! سیستم زالوت مختص نیروگاهای اتمی (روسیه; فردا نیاید بگید اشنا دارم توی نیروگاه اتمی ایران اصلا اسم این سیستمم نشنیده! ) هستش اما اتفاقی کشف کردن که میشه باهاش دفینه دراورد و نتیجه مثبت بوده! تفکیک کردن این موضوع به وسیله مغز کار ساده ایست! دیگه مغز مارا نمودید از بس باید توضیح داد!

یکشنبه 4 آبان1393 - 9:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

عذرخواهی میکنم من نتم خرابه مجبورم تیکه تیکه بنویسم پست کنم.

در ضمن من ردیابی رو دوس دارم بخاطر این مسئله هستش که ردیاب 35انجمن رو تهیه کردم و بسیار هم از کارکرد اون راضی ام و حرفای پیشینم رو در قبال این ردیاب تایید و تصدیق میکنم! و البته نقطه زن من درحال حاضر چنس انجمن هستش و بوقی هم هستش! و نارضایتی ندارم ازاون و کارم راه میفته باهاش البته فعلا!
من کی از بوقی شاکی بودم اقای محمودخان که اونجوری حمله میکنی هان! صحبت من چیزی دیگه بود یکبار دیگه اون پستمو بخون بلکه متوجه شی! اگه شاکی بودم از سیستم بوقی که الان خودم چنس نداشتم! اینم از این موضوع که روشن کردم برات.

اینکه من با این سیستما کار میکنم دلیلش اینه که میدونم اگ 35توسط یه شرکت خارجی عرضه میشد خیلی بیشتره اینا قیمت داشت همچنین چنس اصلاح شده! پس من الان دوتا سیستم شرکتی دارم نه اینکه خودمو گول بزنم نه واقعا همینطوره! دست مهندس حمید و مجتبی گرامی هم درد نکنه.
و اینو مطمئن باش که اگه نسخه داشته باشم شک نکن که از ماهواره ای بهره میبرم! بحث ماشینای مدل بالاهم کردی سپاس ازت منباب مزاح خوب بود شاد شدیم.

الانم زیاد صحبت کردم دوستان ببخشید دیگه پاسخ اقای محمود رو باید میدادم.
پاینده باشید بدرود. @};-

یکشنبه 4 آبان1393 - 9:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بابا، داش سورنا اینقدر جوش نزن برادر، حرص نخور. اقا من که نمیدونستم شما اینهمه دلایل و اسناد و جواب دندانشکن داری. دندان من یکی رو که خرد کردی. احسنت. فکر کنم همه اعضای انجمن رو مجاب کردید. پس شما از اطلاعات ماهواره ای و دستگاه زالوت عکس داری و ..............؟؟؟؟؟ خوب بله مغز ما از درک شما عاجز میمونه!!!!!! بنده و امثال بنده با این ادلّه خوشگلی که شما تعریف میکنی حرفی برای گفتن نداریم. :D ولی ببخشیدا، جسارته البته چند خط مقابلتون مینویسم:

تمام اون سایتاییکه میگن فلزیابی فلزیاب خیلییییییییییییییییی هم واضح و آشکار میگن برای گنج، طلا، یافتن اموال قدیمی پنهان و....... یه سرچ بزنی پیدا میکنی. metal detector for treasure hunting

ولی برای ماهواره های خوشگل شما چرا هیچ تأییدی وجود نداره؟؟؟!!!!!! شرمنده.
راستی!!!!!! به به، میبینم چنس هم گرفتی!! :ymsmug: مبارکه، مبارکه. خوب پس شما هم نان کربلایی میخوری و حلیم حاج عباسو هم میزنی؟؟؟ از فلزیاب ویه بوق بوقی استفاده میکنی و هی میگی ماهواره ، زالوت، ماهواره، زالوت. عجب صداقت و یکرنگیی!!!!!!!

قربان، زالوت گفتید. احیاناً در مورد کارآیی جالوت و طالوت هم اطلاعات طبقه بندی شده و منتشر نشده ای دارین؟ خواهشاً اگر دارید شرط جوانمردی ایجاب میکنه یه کمی آرامتر جواب بفرمایید که این 4 تا دندان باقیماندمو خرد نکنه.
نمیدانم سایر دوستان نسبت به این جوابهای محکم شما چه امتیازی منظور میکنن؟؟

یکشنبه 4 آبان1393 - 11:50pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

mahmood51 نوشته است:
بابا، داش سورنا اینقدر جوش نزن برادر، حرص نخور. اقا من که نمیدونستم شما اینهمه دلایل و اسناد و جواب دندانشکن داری. دندان من یکی رو که خرد کردی. احسنت. فکر کنم همه اعضای انجمن رو مجاب کردید. پس شما از اطلاعات ماهواره ای و دستگاه زالوت عکس داری و ..............؟؟؟؟؟ خوب بله مغز ما از درک شما عاجز میمونه!!!!!! بنده و امثال بنده با این ادلّه خوشگلی که شما تعریف میکنی حرفی برای گفتن نداریم. :D ولی ببخشیدا، جسارته البته چند خط مقابلتون مینویسم:

تمام اون سایتاییکه میگن فلزیابی فلزیاب خیلییییییییییییییییی هم واضح و آشکار میگن برای گنج، طلا، یافتن اموال قدیمی پنهان و....... یه سرچ بزنی پیدا میکنی. metal detector for treasure hunting

ولی برای ماهواره های خوشگل شما چرا هیچ تأییدی وجود نداره؟؟؟!!!!!! شرمنده.
راستی!!!!!! به به، میبینم چنس هم گرفتی!! :ymsmug: مبارکه، مبارکه. خوب پس شما هم نان کربلایی میخوری و حلیم حاج عباسو هم میزنی؟؟؟ از فلزیاب ویه بوق بوقی استفاده میکنی و هی میگی ماهواره ، زالوت، ماهواره، زالوت. عجب صداقت و یکرنگیی!!!!!!!

قربان، زالوت گفتید. احیاناً در مورد کارآیی جالوت و طالوت هم اطلاعات طبقه بندی شده و منتشر نشده ای دارین؟ خواهشاً اگر دارید شرط جوانمردی ایجاب میکنه یه کمی آرامتر جواب بفرمایید که این 4 تا دندان باقیماندمو خرد نکنه.
نمیدانم سایر دوستان نسبت به این جوابهای محکم شما چه امتیازی منظور میکنن؟؟

خیییییییلی خوب گند میزنی به بحث! و من خییییییلی خوب میدونم که داری چه رویه ای رو پیش میگیری و با این دندون دندون کردنات دنبال چی هستی!!! :)) :)) :))
از من چیزی نمیفته اقاااااااا! دندان شکن! =)) خداوند نگه دارت :-J

دوشنبه 4 آبان1393 - 1:51am

محل اقامت: tabriz
آقا یک سوال؟این دستگاه ماهواره ای میتونه صبح ها بره نون تازه بگیره؟؟ :))
بابا بیخیال شین.آخه اگه حفار گنج انقدر علم داشت وانقدر قدرت داشت که بتونه به ماهواره دست ببره که حفار نمیشد.مثلا میشد.....سه نقطه زنجانی میلیاردر نفت دوست ایرانی

جمعه 22 آبان1393 - 1:21am
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 529 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 27 , 28 , 29 , 30 , 31 , 32 , 33 ... 53  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 39 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure