انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : جمعه 31 فروردین1403 - 11:42pm

پاسخ به موضوع  [ 60 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی
 مدار پین پوینتر PETRAPIN 
نویسنده پیغام
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
در خصوص تفاوت سنس فلز جدید و قدیم در خاک که مربوط به اثر هاله ای فلز قدیمی مدفون میشه ؛ چند بار در تاپیکهای مختلف توضیح دادیم. این افزایش برد بیشتر به اثر هاله فلز مربوط میشه و چندان به خود فلزیاب ربطی نداره. میزانش هم ممکنه حداکثر 2 برابر برد عادی اون فلز در شرایط غیر دفینه ای باشه ولی معمولا میشه این میزان رو 1.5 برابر در نظر گرفت که واقعی تر هست. بهرحال برای سیستمی مثل پین پونتر هم همین مساله صادق هست و در مثال شما اون 40 سانت میتونه 60 سانت باشه. ولی فراموش نکنین اصولا مطرح کردن این مساله برای یک پین پوینتر اشتباهه چون این نوع فلزیاب برای مشخص کردن محل دقیق فلزات ریز یا کناره های فلز در خاک کاربرد داره و بردش به اون شکل مطرح نیست. لذا پین پوینتر همیشه نقش یک فلزیاب مکمل در شرایطی خاص رو داره. در کاوشهای مربوط به دفینه یابی هم نقش اون کمتر از مثلا کاوشهایی به قصد سکه یابی و امثالهم هست.

تشکر از پاسخگوییتون @};- @};-

از این تکرار ساعتها
از این بیهوده بودنها
از این بی تاب ماندنها
از این تردیدها
نیرنگها
شکها
خیانتها
از این رنگین کمان سرد آدمها
و از این مرگ باورها و رویاها
پریشانم …
دلم پرواز میخواهد !

پنج شنبه 5 اسفند1394 - 1:08am
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: کردستان
مهندس سلام
من هر چقدر گشتم lm358با پسوند vپیدا نکردم lمی تونم از بدون پسوندش استفاده کنم
بعد بجای ایسی رگولاتور lm7895می تونم از 78l05استفاده کنم؟
ممنون از شما

سه شنبه 7 اردیبهشت1395 - 3:11pm
YIM
مدیر کل
مدیر کل

فکر نمیکنم پسوند این آپ امپ اهمیت زیادی داشته باشه. در خصوص رگولاتور هم میتونین از 7805 معمولی استفاده کنین. ولی اولا دقت کنین کاملا برعکس 78L05 روی فیبر نصب میشه و در ثانی اندکی جریان اضافی میکشه که در صورت استفاده از باطری کوچک و ضعیف همین میزان جریانکشی بیشتر هم مهم هست و منجر به تخلیه سریعتر باطری خواهد شد.
در هر صورت دوستمون جناب حامد تلاش زیادی برای راه اندازی این مدار داشتن اما موفق نشدن و در نهایت از مدار پالسی فلزجو با لوپ پین پوینت استفاده کردن! لذا با توجه به اینکه به هر دلیل هنوز کسی موفق به جوابگیری از این مدار نشده فعلا ساختش رو به کسی توصیه نمیکنم.

سه شنبه 7 اردیبهشت1395 - 5:24pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

مهندس حمید گرامی سلام، مهندس جان جایگزینی مشابه ای برای ترانزیستور این پین پوینتر اگه هست میشه لطف کنید بفرمایید.

سه شنبه 3 مهر1397 - 2:11pm
مدیر کل
مدیر کل

اگر به فایل PDF دقت کرده باشین مشخصا اشاره شده که BC547 هم قابل استفادست. همینطور بسیاری از ترانزیستورهای مشابه دیگه جواب میدن.

سه شنبه 3 مهر1397 - 3:16pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس جان، برای پیچیدن کویل گفتید دو ردیف هر ردیف صد دور باید باشه ایا این دو دور روی هم باید قرار بگیره یا یه ردیف بپیچیدم و ردیف دوم بعد از ردیف اول، ممنون

دوشنبه 9 مهر1397 - 7:10am
مدیر کل
مدیر کل

در مورد سیم پیچ این مدار در متن اینطور گفته که باید هر کدوم 200 دور سیم 0.14 باشه که دور هسته فریت به قطر 10 میل پیچیده میشه. در توضیحات دقیقا مشخص نکرده که آیا دو سیم پیچ روی هم پیچیده میشن یا در کنار هم! ولی از تصاویر اینطور بنظر میرسه که روی هم پیچیده میشن. در هر صورت باید دقت کنین جهت پیچیدن هر دو سیم پیچ یکی باشه. یعنی وقتی فریت رو از هر طرف نگاه کنین هر دو سیم پیچ در جهت عقربه های ساعت یا هر دو بر خلاف جهت عقربه های ساعت پیچیده شده باشن.

دوشنبه 9 مهر1397 - 4:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

سلام مهندس جان این دوتا ترانزیستور داره تو طرح اولی یه شماره ترانزیستور داده ولی تو شماتیک پایینی دوتا ترانزیستور bc337 نوشته من هم همین bc337 گذاشتم ولی یه سره بوق میزنه و ال ای دیا روشن میمونه اون شاسی هم فشار بدی یا ندی فرقی نداره.

سه شنبه 10 مهر1397 - 8:42pm
مدیر کل
مدیر کل

فکر نمیکنم مشکل از ترانزیستور باشه. البته اگر ترتیب پایه ها رو درست رعایت کرده باشین. بهرحال اگر دقت کنین در چند پست بالاتر که البته مربوط به بیش از 2 سال قبل بوده عرض کردم چند تن از دوستان علیرغم تلاشی که داشتن موفق نشدن این مدار رو راه بیندازن! بنابراین ریسک ساخت این مدار بالاست.

سه شنبه 10 مهر1397 - 8:48pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

توکانال قطعات اورجینال حسین اقا یه مدار پین پویینتر گذاشته
دو ستانی که از ایشون خرید میکنند قطعا دیدن
ایا کسی اون ساخته؟
من نتونستم فایلهاش اپ کنم

علم اگر درثریا بود مردانی از سرزمین پارس بدان دست پیدا میکردن

پیامبراکرم(ص)

جمعه 13 مهر1397 - 4:26pm
YIM
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 60 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 31 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure