انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : چهارشنبه 19 اردیبهشت1403 - 4:43am

پاسخ به موضوع  [ 11 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی
 مهمترین موضوع در انتخاب یک فلزیاب 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
سلامی با طمع طلا

هر روز که میگذره چهره ای جدید از دستگاه ها بر ملا و یا نقابی جدید بر چهره شان توسط شرکت یا سازننده شان نقش میبندد

دوستان در این تاپیک میخام با کمک دوستان موضوع مهمی رو عنوان کنم تا هم بنده بیشتر آگاه بشم و هم دوستان عزیز

دوستان مسئله مهمی که در دنیایی فلزیابی و دستگاه ها وجود داره و اکثر دوستان کمتر به این مسئله توجه میکنن بحث سنس فلزات بی ارزش و فلزات باارزش هنگام انتخاب فلزیاب میباشد

زمانی که ما میخایم یک فلزیاب رو انتخاب کنیم باید چه چیزی رو مد نظر بگیریم که از همه مهمتر باشه صبای ثبات و تفکیک و برد مناسب به نظر این حقیر مهمترین مسئله حساسیت به فلزات با ارزش میباشد که این ویژیگی رو باید در راس همه ویژیگهای یک فلزیاب قرار بدیم دوستان این مسلئه خیلی مهم هستش حتی اگر فلزیاب برد خوبی نداشته باشه منظور از برد اینکه برد خوبی نداشته باشه (نهایت عمق 2 متر) هستش چون هیچکس با عقل سالم در پی فلزات بی ارزش عمرشو خودشو تباه نمیکنه مثال میزنم بارها ذکر شده فلان دستگاه قدرت فوق العاده ای داره مثال mdl8500 ایا حساسیت این فلزیاب به طلا همانند حساسیتش با فلزات اهنی میباشد مسلما جواب منفیه حالا این فلزیاب به قولی بخاد 2 رقمی عمق بزنه چه فایده داره پس دوستان این مسئله که بین چندین فلزیاب ما چه فلزیابی رو انتخاب کنیم در جواب باید گفت فلزیابی که بیش از همه به طلا حساسیت داره تا اینکه مثلا یه فلزیاب یه فلز استیل 60*60 رو تو عمق 6 متر بزنه وکم نیستن تعداد افرادی که اواره کوه بیابان شدن و با فلزیابی که هیچ فرقی بین سنس قوطی کنسرو یا پو که فشنگ نداره و بدون نتیجه سالهاست که فقط خواب طلا میبینند

پس دوستان این مهم را سرلوحه انتخاب یک فلزیاب قرار بدید نه عمق و شکل وشمایل و تبلیغات کذب امیدوارم نکته مهمی باشه برای دوستان

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

چهارشنبه 11 دی1392 - 2:19pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: سرزمین مادری
احسنت به تو داداش اریانا ..منم از دوستان خواهش میکنم تمام سعی خودشون رو بکنن تا این تایبک برای شناخت بهترین فلزیاب برای دوستان باشه .بس هرکسی نتیجه گرفته یا دستگاهی داره لطفا در این باره به هیچ وجه کوتاهی نکنن چون واقعا خیلی از دوستان هستن
که نیاز دارن به کمک شما

بکوش تا عظمت در نگاهت باشد،
نه در آنچه مینگری

چهارشنبه 11 دی1392 - 2:30pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

سلام جناب آریانا
با تشکر از تاپیک مفیدتون
من به عنوان یک آماتور به این نتیجه رسیدم که دنیای فلزیابی دنیای نسبتا پوچی هست.شاید بتوان قطعا گفت با یک دستگاه به هیچ وجه نمیتوان به مقصود رسید.
به همین خاطر فکر میکنم داشتن 2 دستگاه معمولی الزامی هستش چون هر کدوم از این دستگاهها نقص هایی دارند که شاید سیستم دیگر نداشته باشند.
حال برای نمونه جناب مهندس کرمی که با یک ردیاب و یک جی پی ایکس هر روز دارند موفق میشوند و دل مردم رو شاد میکنند.
حال باید به این نتیجه رسید که کدام دستگاهها باید با هم مچ بشن تا موفقیت پدیدار بشه.
خوب من هم مثل همه بچه های انجمن ردیاب انجمن را بنا دارم بعنوان دستگاه اول تهیه کنم و بعد بدنبال دستگاه دوم باشم که فکر میکنم برای من تی ام 808 مناسب باشه چون مورد تایید جمعی از دوستان مخصوصا مهندس حمید عزیز هستش.
حال بحثی که جنابعالی میفرمایید در مورد حساسیت به طلا واقعا فرمایشتون درست هستش ولی هزینه زیادی در بر داره...
حالا شاید دستگاه دیگری حساسیت به همه فلزها داشته باشه که خوب روال کار معلومه ردیاب انجمن نقش تفکیک کننده رو بازی میکنه و خیلی راحت میشه با فلزیاب اون نقطه رو تایید کرد و حفاری موفقیت آمیزی انجام داد

بنده در حال درس پس دادن هستم
لطفا عرائض بنده را کامل کنید اگر کاستی دارد

با تشکر

این مملکت بیشتر از دشمن،خائن وطن فروش داره

چهارشنبه 11 دی1392 - 2:35pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

محل اقامت: فلزجو
بردیا جان ما همه اینجا جمع شدیم تا با کمک هم تجربه ای کسب کنیم

ببین بردیا جان زمانی که به فرض ردیاب جایی رو گرفت و اون هدف شی مجسمه گون به اندازه این عکسی که پیوست میکنم که در زیر خاک لم داده اگه با اون نقطه زنهایی که مورد خطاب بنده است کاوش شود به هیچ عنوان سنس نخواهد شد و به همین راحتی شما از سر یک جنس گرانبها به خاطر نا کارامدی دستگاه نقطه زن و در واقع اهنربای شما رد میشی و اینجاست که این عنوان در راس قرار میگیرد داداش

سطح دسترسی لازم برای مشاهده فایل های پیوست شده در این پست را ندارید.

حاصلضرب توان در ادعا مقداری ثابت است هرچه توان انسان بیشتر باشد ادعایش کمتر است و هرچه توانش کمتر باشد ادعایش بیشتر است.

دکتر حسابی.

چهارشنبه 11 دی1392 - 2:59pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

بله درست میفرمایید
فکر میکنم تهیه دستگاهی که این ابعاد کوچک رو تو عمق مثلا 1 متر بزنه خیلی هزینه بر و مشکل باشه

چهارشنبه 11 دی1392 - 3:03pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بردیا جان هنوز دستگاه نخریدی؟

نه در آنچه مینگری

چهارشنبه 11 دی1392 - 9:10pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

هالوی عزیز هنوز نتونستم متاسفانه
ولی تصمیمم رو گرفتم برای ردیاب انجمن و تی ام 808
چون فکر میکنم این دستگاهها برای منطقه ما مناسب باشه

چهارشنبه 11 دی1392 - 9:14pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بردیا جان تو ایران تی ام 808 برای فروش دارن داداش ولی نا کسا خیلی گرون میدن میگن 7 میلیون

نه در آنچه مینگری

چهارشنبه 11 دی1392 - 9:47pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای
آواتار کاربر

haloo نوشته است:
بردیا جان تو ایران تی ام 808 برای فروش دارن داداش ولی نا کسا خیلی گرون میدن میگن 7 میلیون

پس اون بنده خدا که میگفت با تست میفروشه 4.5 خیلی منصف هستش :D

چهارشنبه 11 دی1392 - 9:56pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

بردیا جان اگه نو باشه خیلی داره از بقیه ارزونتر میفروشه ولی قیمتش 700 دلاره اینم باید تو ذهنت باشه

نه در آنچه مینگری

چهارشنبه 11 دی1392 - 11:05pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 11 پست ]  برو به صفحه 1 , 2  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 67 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure