انجمن تخصصی فلزیاب و ردیاب
تاریخ : پنج شنبه 13 اردیبهشت1403 - 8:06am

پاسخ به موضوع  [ 1047 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 92 , 93 , 94 , 95 , 96 , 97 , 98 ... 105  بعدی
 انتخاب بین gpx 5000 و Garrett ATX 
نویسنده پیغام
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

محل اقامت: IRAN !
GPX 5000 PADESHAHE BY DARIGHE VA BY RAGHIBE JAHANE!
TANHA DASTGAHY HAST KE TALA YABE!!!!

قسمت !

جمعه 7 خرداد1394 - 1:40am
مدیر کل
مدیر کل

rot عزیز آیا GPX5000 میتونه طلا رو بطور مشخص تفکیک کنه یا صرفا حساسیتش به طلا بالاست؟! بین اون دو مساله خیلی فرق وجود داره! طلایاب به این معنیه که دستگاه یا فقط طلا رو سنس میکنه یا حداقل اینکه میتونه طلا رو بطور مشخص تفکیک کنه. بنده هر چه در دفترچه این دستگاهها مطالعه کردم و از دیگران هم پرسیدم چنین چیزی نبوده! پس نمیشه گفت این دستگاهها طلایاب هستن. بلکه فلزیاب هایی هستن که بلحاظ حساسیت بالا به طلا میتونن طلا رو خیلی خوب سنس کنن! جالب تر اینکه برای سنس طلا در ابعاد بزرگ تقریبا اکثر فلزیاب های پالسی شبیه هم عمل میکنن! اما تفاوت سری GPX مینلب در این هست که به مقادیر بسیار کم طلا در حد دهم گرم هم حساسیت بالایی داره و اصولا قسمت زیادی از تکنولوژی پیچیده طراحی شده برای این دستگاهها به همین منظوره!!! این هم از اهداف متفاوت کاوشگران در کشورهایی که بازار فروش این دستگاههاست ناشی میشه. وگرنه برای دفینه یابی عملا مزیت خارق العاده ای بجز کیفیت ساخت خوب دستگاه و لوپ برای این دستگاهها وجود نداره.

جمعه 7 خرداد1394 - 2:10am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
rot عزیز آیا GPX5000 میتونه طلا رو بطور مشخص تفکیک کنه یا صرفا حساسیتش به طلا بالاست؟! بین اون دو مساله خیلی فرق وجود داره! طلایاب به این معنیه که دستگاه یا فقط طلا رو سنس میکنه یا حداقل اینکه میتونه طلا رو بطور مشخص تفکیک کنه. بنده هر چه در دفترچه این دستگاهها مطالعه کردم و از دیگران هم پرسیدم چنین چیزی نبوده! پس نمیشه گفت این دستگاهها طلایاب هستن. بلکه فلزیاب هایی هستن که بلحاظ حساسیت بالا به طلا میتونن طلا رو خیلی خوب سنس کنن! جالب تر اینکه برای سنس طلا در ابعاد بزرگ تقریبا اکثر فلزیاب های پالسی شبیه هم عمل میکنن! اما تفاوت سری GPX مینلب در این هست که به مقادیر بسیار کم طلا در حد دهم گرم هم حساسیت بالایی داره و اصولا قسمت زیادی از تکنولوژی پیچیده طراحی شده برای این دستگاهها به همین منظوره!!! این هم از اهداف متفاوت کاوشگران در کشورهایی که بازار فروش این دستگاههاست ناشی میشه. وگرنه برای دفینه یابی عملا مزیت خارق العاده ای بجز کیفیت ساخت خوب دستگاه و لوپ برای این دستگاهها وجود نداره.

سلام
مهندس حمید من قصد خرید این دستگاه و دارم اما به شک افتادم
منظور شما اینه که تو حجم های بالا این دستگاه هم مشکل داره

جمعه 8 خرداد1394 - 10:20am
مدیر کل
مدیر کل

نه دوست عزیز عرض نکردم مشکلی داره! در واقع پیشرفته ترین تکنولوژی در سیستم های پالسی تا جاییکه ما میشناسیم در فلزیابهای پالسی مینلب کار شده. ولی بیشتر قسمت این تکنولوژی مربوط به کاربردی هست که در دفینه یابی استفاده ای نداره! لذا برای این کار در درجه اول سایز لوپ هست که اهمیت داره و باید لوپ بزرگ تهیه بشه. در عین حال طبق پرس و جو ها مدل 3500 و 4500 هم کارایی مشابهی دارن ولی قیمتشون ارزانتر هست و شاید به نسبت پول ارزش بیشتری داشته باشن. من فکر میکنم تهیه این دستگاهها به فرض تهیه لوپ جانبی با سایز بزرگ میتونه در دفینه یابی موثر باشه و بیشتر مزیت خاصی که مینلب در این مورد داره تشخیص سیگنال زمین هست که کمک میکنه احتمال سنس غیر فلز بجای فلز نسبت به اکثر فلزیاب های دیگه کمتر باشه.

جمعه 8 خرداد1394 - 1:23pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
نه دوست عزیز عرض نکردم مشکلی داره! در واقع پیشرفته ترین تکنولوژی در سیستم های پالسی تا جاییکه ما میشناسیم در فلزیابهای پالسی مینلب کار شده. ولی بیشتر قسمت این تکنولوژی مربوط به کاربردی هست که در دفینه یابی استفاده ای نداره! لذا برای این کار در درجه اول سایز لوپ هست که اهمیت داره و باید لوپ بزرگ تهیه بشه. در عین حال طبق پرس و جو ها مدل 3500 و 4500 هم کارایی مشابهی دارن ولی قیمتشون ارزانتر هست و شاید به نسبت پول ارزش بیشتری داشته باشن. من فکر میکنم تهیه این دستگاهها به فرض تهیه لوپ جانبی با سایز بزرگ میتونه در دفینه یابی موثر باشه و بیشتر مزیت خاصی که مینلب در این مورد داره تشخیص سیگنال زمین هست که کمک میکنه احتمال سنس غیر فلز بجای فلز نسبت به اکثر فلزیاب های دیگه کمتر باشه.

استاد فرمودی لوپ بزرگ تهیه کنم مارک خود مینلبیا اینکه خودش نداره یه مارک دیگه بگیرم

شنبه 8 خرداد1394 - 12:50am
مدیر کل
مدیر کل

اگر اصل مینلب بخواین تا جاییکه من میدونم بزرگترین لوپش 18 اینچ (45 سانت) مونو هست که بنظرم میشه تا حدود 2 متر عمقزنی روش حساب کرد. ولی لوپ بزرگتر دیگه بصورت متفرقه وجود داره و مال خود مینلب نیست. بهتره از دوستانی که این لوپها رو تهیه کردن سوال کنین.
ضمنا توجه داشته باشین این دستگاهها با لوپ مونو هیچ نوع تفکیکی حتی در حد آهن هم ارائه نمیدن. از طرفی لوپهای بزرگ هم همگی مونو هستن و برای عمقزنی و دفینه یابی هم همین لوپها مناسبن.

شنبه 8 خرداد1394 - 1:42am
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
اگر اصل مینلب بخواین تا جاییکه من میدونم بزرگترین لوپش 18 اینچ (45 سانت) مونو هست که بنظرم میشه تا حدود 2 متر عمقزنی روش حساب کرد. ولی لوپ بزرگتر دیگه بصورت متفرقه وجود داره و مال خود مینلب نیست. بهتره از دوستانی که این لوپها رو تهیه کردن سوال کنین.
ضمنا توجه داشته باشین این دستگاهها با لوپ مونو هیچ نوع تفکیکی حتی در حد آهن هم ارائه نمیدن. از طرفی لوپهای بزرگ هم همگی مونو هستن و برای عمقزنی و دفینه یابی هم همین لوپها مناسبن.

استاد حمید
یه لوپ رو خود شرکت مینلب واسه 5000 زده اینم مدلش COIL, COMMANDER 18" DOUBLE-D آیا اینم تفکیک نداره ؟

شنبه 9 خرداد1394 - 4:04pm
مدیر کل
مدیر کل

لوپهای دابل دی همگی تفکیک آهن دارن. لذا این نوع 18 اینچی دابل دی هم همینطوره. ولی عمقزنی نهاییش نسبت به لوپ 18 اینچی مونو کمتر هست! حالا دقیقا چه مقدار کمتره باید دوستانی که تست کردن نظر بدن. لوپهای دابل دی برای این تیپ دستگاهها علاوه بر اینکه تفکیک ارائه میدن ؛ ثبات بیشتری هم دارن. تنها اشکالشون اینه که عمق نهایی کمتری میزنن.

شنبه 9 خرداد1394 - 4:12pm
کاربر فعال
کاربر فعال

حمید نوشته است:
لوپهای دابل دی همگی تفکیک آهن دارن. لذا این نوع 18 اینچی دابل دی هم همینطوره. ولی عمقزنی نهاییش نسبت به لوپ 18 اینچی مونو کمتر هست! حالا دقیقا چه مقدار کمتره باید دوستانی که تست کردن نظر بدن. لوپهای دابل دی برای این تیپ دستگاهها علاوه بر اینکه تفکیک ارائه میدن ؛ ثبات بیشتری هم دارن. تنها اشکالشون اینه که عمق نهایی کمتری میزنن.

استاد حمید
شرمنده اگه سوال های زیادی می پرسم چون مبتدی هستم
منظور از این که تفکیک آهن داره یعنی چی ؟

شنبه 9 خرداد1394 - 5:26pm
کاربر حرفه ای
کاربر حرفه ای

meysam hefaz نوشته است:
حمید نوشته است:

استاد حمید
شرمنده اگه سوال های زیادی می پرسم چون مبتدی هستم
منظور از این که تفکیک آهن داره یعنی چی ؟

داداش تفکیک اهن داره یعنی اینکه میتونی اهن رو با زدن یه دکمه بفهمی اون زیر هستش و نخوای زمین و بکنی..

شنبه 9 خرداد1394 - 5:38pm
نمایش پست ها از آخر به اول:  مرتب سازی بر اساس  
پاسخ به موضوع   [ 1047 پست ]  برو به صفحه قبلی  1 ... 92 , 93 , 94 , 95 , 96 , 97 , 98 ... 105  بعدی

چه کسی آنلاین است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر عضو شده ای موجود نیست. و 92 مهمان

در این انجمن نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
در این انجمن نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
در این انجمن نمی توانید پست خود را ویرایش کنید
در این انجمن نمی توانید پست های خود را حذف کنید
در این انجمن نمی توانید پیوست ارسال کنید

انجمن و سایت تخصصی فلزیاب و ردیاب با حضور اساتید مجرب - طراحی و ساخت و خرید و فروش مدارات الکترونیک و کیت و نقشه مدار دستگاههای پر قدرت فلز یاب و رد یاب با قیمت مناسب - دستگاه گنج یاب و دفینه یاب و گنجیاب جهت جستجوی طلا - بهترین و قویترین طلایاب و سیستم تصویری و فلزیاب پالسی و توباکس - آموزش اپراتوری ردیاب - best site / forum for metal detector (PI, VLF, Two Box, ...) , lrl , felezyab , felez yab systems to find treasure